Tarih: 22-10-16  Saat: 08:17 ÖÖ

Gönderen Konu: High Elf / Templar Melee-Range Warrior  (Okunma sayısı 1376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertusta

 • İmparator
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« : 01 Ağustos 2014, 12:48:41 »
-Güncel Değildir-

Build Linki: http://tinyurl.com/n2zvy8n

1. silah = One-hand shiel
2. silah = destruction staff (Kritik arttıran traitli)

7 parça light (Büyük parçalar infused, küçükler mundus stone etkili)

3 Seducer + 5 Willows path. Tüm light pasiflerini açın, magicka ağırlıklı bir build.
PvP için tasarlanmıştır. Bizzat kendim tarafımdan PvP de geçen yüzlerce saat sonunda birebirde yenilmez hale geliyorsunuz.

Güçlü Yönleri
Birebirde sadece Templarda zorlanırsınız. Onun haricinde Sorcerer, Dk ve Nb leri kesmekte sorun çekmezsiniz.

Zayıf Yönü
İki sorcerer'a karşı tek kaldığınızda kaçın.

Kullanım Kılavuzu

Rakibiniz range saldırdığında sizde en başta range vurun. Range geçtiğinizde ilk işiniz inner light ile kritik yükseltmek olsun. Levelinizin v12 ve tüm itemlerinizin legendary olduğunu varsayarsak %45 civarında bir kritik oranına sahip olacaksınız. Dark Flare ile ortalama 800-900 damage vuracaksınız. Bu skill aynı zamanda hedefin alabileceği heal'i 6 saniye boyunca %40 düşürmekte. Templar ve DK'lara karşı etkili. Hatta ilk bu skili atarak başlayın. One hand shield geçtiğinizde kritik arttıran bir şeye ihtiyacımız yok çünkü damage vuran tek skill Biting jabs, bunda da hedefin sağlığı %25 görünce %70 kritik arttırıyor.

Templar vs Nightblade

NBlerin dodge oranı yüksek olduğundan range vuruşlarınız muhtemelen tutmayacaktır. Eğer dual wield kullanan bir nb ise işiniz çok kolay. Büyük oranda sizin arkanızdan sneak olarak vurmaya çalışacaktır. Önce blazing shield açıp kalkan yukarda size saldırmasını bekleyin. Eleman size saldırdığında aslında kendi hasar görecek. Blazing shield patladığında 1000'e kadar damage vurabiliyor. Hedefin sağlığı yarıya indiğinde veya yarıya yaklaşınca blinding flashes patlatın. Bu hedefi kör edip size hiçbir şekilde vuramamasını sağlayacaktır. Biting Jabs ile girişin. Olurda range saldırmaya kalkarsa staff'a geçin, inner light açın ve uzaktan aurora javelin fırlatın. Eğer mızrak ıska geçmez vurursa one hand shield geçin, shielded assault ile dalın, blinding flashes ve tekrar biting jabs ile olayı bitirin.

Templar vs Dragonknight

Dklar en kolay rakibiniz. Sizi kesmelerine imkan yok. Mümkün olduğunca range kalmaya çalışın. Kanat çırparak Reflective skilini açacaktır büyük ihtimalle, bizde Unstable Core ile bu amacını boşa çıkarıyoruz. böylece attığımız range skiller vuracak. Biz range'de iken eğer aklı varsa kalkanı yukarda savunma halinde kalacaktır dk. Bu yüzden çok skill kullanmayın gardını düşürmesini bekleyin. Kalkanı bıraktığı anda aurora javelin çakıp dark flare ile vurun. Bu sayede Dk'nın dragon blood ile alacağı heal oranını düşüreceğiz. Power of the light'ı kullanıp saldırı safhasına geçiyoruz. One hand shield geçip shielded assault ile dalın. Blinding flashes yakın, biting jabs ile girişin. Power of the light'ın süresi bittiğinde 6 saniyede vurduğunuz damage'ın %36'sını bir anda patlatacak. Eğer kritik ile vurduysanız ışık patladığında muhtemelen dk ölmüş olacaktır.

Templar vs Sorcerer

Ona hand shield kullanmayın zira adam sizden sürekli kaçacak. Sorcerer'a karşı yapmanız gereken tek şey hedefin ellerini kıpırdatmasını beklemeniz. Yani kristal fragment skilini atmasını bekleyin. Cast'e başladığında hemen unstable core'u atın ve taşı geri iade edin. Tahminen 1200 damage vuracak kendine hedef ve tüm range skillerini iptal edecek ki bu da sorcerer'ın hiçbir şey yapamaması demek. Sorcerer'a karşı hp nizi %25 e düşürmemeye çalışın yoksa ölürsünüz. Aurora javelin ile vurup dark flare spamlayın.

Templar vs Templar

En zor kısım. Burası şansınıza kalmış :D


Taktikler

Hp'niz %50 altına düştüğü zaman honor the dead skili ile heal alın. Böylece cost düşecek.

Chest, legs, head hp enchant; gerisi magicka olsun.

Yemek olarak Honey puding yiyin, stamina + magicka veren. Totalde 2000 magicka, 2800 hp, 1500 staminanız olacak.

Hp'ye aşırı asılmaya gerek yok, honor the dead ile zaten 600 heal alıyorsunuz.

Soul assault ultisi kullanmadan önce aurora javelin ile hedefi yere düşürün sonra soul ulti atın, tam etki gösterecektir.

Nightblade'lere ve templara karşı ikinci silah skilleri pek işe yaramayabilir.

İkinci silaha geçer geçmez hemen inner light açın.

Hedefin hp'si %25 altına düşerse ne olursa olsun biting jabs ile girişin.

Mundus stone Shadow olmalı >> kritik hasar arttıran.

Dk bayrak ultisini atarsa sizde Solar Disturbance ultisini atın. Bayraktan daha etkili bir skill. Ayrıca bayrağın verdiği hasarı %30 azaltıyor. Pek etkisi kalmıyor.

Sorcerer oyunculara karşı sürekli (rakibin staminası bitene kadar) unstable core spamlayın. Çok büyük ihtimalle 2 veya 3 kez patlatır sonrasında staminası kalmadığından balonu patlatamayacaktır.

PvP'de geçirdiğim yüzlerce saat sonunda Blinding flashes skilini bilen ve kullanan yok. Haliyle ne etki yaptığını nasıl kurtulacağını bilmiyor millet. Şu an için rakibi yok edici skiller sınıfında. Rakip size hiç bir şekilde ne magicka nede weapon damage vurabiliyor. Bu şekilde 2 nb ve 2 dk'yı çok rahat kestim.

İki yüzük ve kolyenin enchantı potion boost efekt olsun (legendary). Üçlü veren Panacea of Health iksirini içtiğinizde 806 hp, mp ve sp verecek. Gerçekten kullanışlı, Warlock bunun yanında halt etmiştir. (nokta).
« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 20:58:26 Gönderen: mertusta »
93 93/93 Gigohaldidiw

Çevrimdışı Gaiden Shinji

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Ara 2013
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2014, 13:47:23 »
Master Templar
S.H.C

Çevrimdışı Gaiden Shinji

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Ara 2013
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2014, 14:19:54 »
Mert senden ricam bu build için bir de Update 1.3 için armor set tavsiye eder misin?
S.H.C

Çevrimdışı mertusta

 • İmparator
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2014, 14:41:44 »
Update 1.3 geldi mi o.O Bakayım ona yazı biraz eksik genişleteceğim ufak taktikler ekleyeyim. Bu arada bu build tutar mı diyenlere; oyun çıktığından hatta betadan beri templar oynadım. Templar dışındaki ilk karakterimi iki hafta önce açtım, pvp rankım 25, yüzlerce saatimi harcamışımdır belki daha fazla, templar en başlarda çok çektiren bir sınıf ama son seviyede meyvesini topluyorsunuz adeta ölümsüz oluyorsunuz :D
93 93/93 Gigohaldidiw

Çevrimdışı Gaiden Shinji

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Ara 2013
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2014, 15:04:30 »
Update 3 gelmedi ama PTS serverdan çıkan bilgiler var. http://forums.elderscrollsonline.com/discussion/118944/1-3-0-armor-and-weapon-sets
S.H.C

Çevrimdışı Vidrinath

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Şub 2014
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2014, 16:04:21 »
10 numara build ve harika anlatım,  adeta pvp'yi yaşadım tekrar  :D özledim la  :sad

Çevrimdışı mertusta

 • İmparator
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2014, 16:53:14 »
10 numara build ve harika anlatım,  adeta pvp'yi yaşadım tekrar  :D özledim la  :sad

Yani davutçum arena gelsin bi görüşelim seninle :D Senin 19 kişiyi kestiğin videoyu izleyerek nb'ye karşı önlem aldım, blinding flashes cidden bilen yok. İki tane artist nb yakaladı beni scrolla giderken blinding flash ve biting jabs ile yoluma devam ettim xD Bekliyoruz seni özletme

Update 3 gelmedi ama PTS serverdan çıkan bilgiler var. http://forums.elderscrollsonline.com/discussion/118944/1-3-0-armor-and-weapon-sets


Selman abi set konusunda ben şuan bile tam karar verebilmiş değilim şimdilik 3 seducer 5 willow giyiyorum ama willow'un kritik özelligini kaldirmislar :/ Yeni setlere bakayım gerçi deneyip görmek daha iyi olur.. Seducer'den yine vazgeçmem tahminimce. Geriye 3lü birşey kalıyor.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2014, 17:03:16 Gönderen: mertusta »
93 93/93 Gigohaldidiw

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: High Elf / Templar Melee-Range Warrior
« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2014, 17:09:22 »
Vallahi bu class'ın meyve veren yerine gelemedim ben ya. Başlarda cidden sıkıntılı. :/ Ama Mert'ten zamanında gördüğüm kadarıyla ilerleyince cidden feci oluyor, öneriyorum yani kısaca.

Eline sağlık bu arada usta  :sir

 

Elder Scrolls Turk Facebook sayfası  Elder Scrolls Turk Twitter sayfası  Elder Scrolls Turk Youtube Sayfası  Elder Scrolls Türk Steam sayfası