Tarih: 25-10-16  Saat: 09:38 ÖÖ

Gönderen Konu: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri  (Okunma sayısı 1789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kataphrakthos

 • Üye
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Eğer Dark Brotherhood hakkında temel bilgileri öğrenmek ve tüm görevlerin listesine erişmek istiyorsanız tıklayın!


Purification

Ocheeva'dan bir mektup alıyorsunuz mektubun sahibi Lucien Lachance. Görünüşe göre Dark Brotherhood'un yönetici üst kurumu olan Black Hand size bir görev verecek. Daha fazla detay için Lucien mektupda Cheydinal'in kuzeyindeki Fort Farragut'da onunla buluşmanızı istiyor.  Ayrıca Lucien mektup hakkında sığınakta kimseyle konuşmamanızı ve Fort'daki tuzaklar vesaireye dikkat etmenizi de belirtiyor.Fort yaratıklar ve tuzaklarla dolu ama hiç onlarla uğraşmadan Fort'un arkasındaki gizli girişten Lucien'in odasına ulaşabilirsiniz. Lucien'le konuştuğunuzda şaşırabilirsiniz. Eğer sığınaktaki Ocheeva'yla "Rumors" yani dedikodu yaptıysanız. Size "assasins among assasins" yani suikastçileri hedef alan suikastçilerden bahsedecektir. Black Hand bu hain assassinlerin Dark Brotherhood'a üye olduklarını saptadı ve Lucien'e de size söylemesi için söyledi. Ama siz şüpheli olmuyorsunuz burada. Çünkü bu saptama siz daha üye değilken yapılmıştı, yani sizin bunu yapmanıza imkan yok. Saptamanın kaynağı ise doğrudan Cheydinal Sığınağı'ndan geliyor. İşte acı gerçekler... Lucien Lachance, Black Hand'in emriyle size Cheydinal Sığınağı'ndaki herkesi ihanetleri yüzünden öldürmenizi emrediyor. Ve buna da Purification deniyor. Loncanın üyelerinin tam "yenilenmesi." Silencer rütbesine sahip olduğunuz için 5 Kutsal Kural ilkesine de bağlı kalmıyorsunuz, zaten bu emir direkt olarak Night Mother'dan geliyor, yapmak zorundasınız yani. Sessiz sakin ve hiçbirşey olmamış gibi sığınağa gidin tıpkı davet edildiğiniz parti görevindeki gibi üyeleri farklı odalarda gizlice avlayın birer birer. Lucien sizin işinize yarayacak birkaç iyem verecek, onları kullanabilirsiniz. Bu arada Dark Guardian ve Shemer isimli fareyi öldürmenize gerek yok. Sığınağı temizledikten sonra itemları sizin oluyor,alın,satın istediğinizi yapın. Herkesi öldürdükten sonra Fort Farragut'a dönün ve ödülünüzü alın.

Black Hand Görevleri(Drop Dead Görevleri)

Affairs of a Wizard
Bir önceki buluşmanızda Lucien size örgütün bazı hatlarının tehlikede olduğunu söylüyor bu yüzden de görevleri yüz yüze değil de,belirtilen bir gizli mekana mektup yoluyla bırakılıp görevleri sizin almanız sağlanacak. Buna da Drop Dead quests diyoruz. İlk "dead drop" Hero Hill isimli yerden alınıyor. Lucien bu mektupda size Leafrot Cave'de tüneyen ve büyü yoluyla ölümsüzlüğü keşfeden bir necromancer'ı öldürmenizi emrediyor. Mağaraya gidin,yaratıkları kesin. Gizlice özel odasına ve eşyalarına varın. Masasının üstünde  The Path of Transcendance isimli bir günlük bulacaksınız. Orada necromancer ölümsüzlüğünü soul gem görevi gören bir itemdan elde ettiği yazıyor. Bu item'ın ismi Sands of Resolve, ve item necromancer'ın üstünde bulunmakta. Sneak yeteneklerinizi kullanarak farkettirmeden, Sands of Resolve'u ondan çalın ve çaldığınızda artık ölümsüz olmayacak. Oracıkta öldürün onu. Birkaç yararlı item bulabilirsiniz orada. Ardından sonraki dead drop'un bulunduğu yer questline'ınızda yer alacak. Orada hem ödülünüzü alın hem de yeni görevi.
Next of Kin
Questline'ınızda da belirtildiği gibi sonraki dead dropun lokasyonu Chorrol şehrindeki büyük ağaç. Orada yeni görevi alacaksınız. Görev şöyle takip etmekte; Draconis aile bireylerinin her birini katletmeniz emrediliyor. Önce Applewatch çiftliğine gidin ve anneleri Perennia Draconis'i bulun. Size ilk önce ne yaptığınızı soracak ama sonra sizi teslimatçı sanacak. Bu yüzden diğer evlatlarının nerede yaşadığına dair bir liste verecek. Onu ve köpeğini öldürün ve listedekileri arayın. Matthias Draconis ilk hedefiniz oluyor. Imperial City'deki Talos Plaza District'de yaşıyor. Sabahları The Bloated Float Inn ve ayrıca Umbacano Manor'da gardiyan olarak çalışıyor. The Bloated Float Inn'de kişiye özel kamaralar var. Mutlaka onlardan birine girecektir. Yanlız kaldığında sneak ile öldürün. Caelia Draconis sonraki hedefiniz. Kendisi Leyawiin şehrinde yüzbaşı rütbesinde. Three Sisters' Inn'de bazen kalmaya gidiyor uykusunda öldürebilirsiniz. Andreas Draconis yine Leyawiin şehrindeki Drunken Dragon Inn'de kalıyor uykusunda öldürebilirsiniz ama hızlı olmak istiyorsanız onunla konuşun ve şunları diyin; "Annenin tıpkı bir domuz gibi kanı aktı." Sinirlenecek ve size saldıracak,onu öldürün ve bounty bağlanmaz merak etmeyin. Son hedefiniz de Sibylla Draconis, Cheydinal'in güneybatısındaki  Muck Valley Cavern'de tüneyen son aile ferdi. Agrasif biri olduğundan sizi gördüğü anda saldıracaktır ama güçsüz biri,yani öldürürsünüz. Eğer işi komediye bağlamak isterseniz; mağaranın başına Shadowmere isimli atınızı bırakın.İçeri girin.Sizi görmesini sağlayın. Hızlıca koşturarak mağaradan çıkın ve onu Shadowmere'a öldürtün. Bu görev de burda bitiyor. Skingrad kale avlusuna giderek yeni görevinizi alın.
Broken Vows
Yeni emirlerinizi önceki yerden aldınız. Bu görevde Bruma'daki gizli bir evde bulunan J'Ghasta isimli khajiit'i öldürmeniz isteniyor. Ancak dikkatli olun J'Ghasta geleceğinizi biliyor yani hazırlıklı. Ayrıca kavga dışarıya taştığında guardlar ona saldırmayacak çünkü hepsi J'Ghasta tarafından rüşvetlendirilmiş. İşi kendiniz hızlıca halletmelisiniz yani. Map Marker'dan yaşadığı evi bulun, trap door'a girin ve işi bitirin. Sonraki dead drop Imperial City'nin güneyindeki Old Bridge'de. Oradan da yeni görevinizi ve ödülünüzü alın.
Final Justice
Old Bridge'den yeni talimatları alıyorsunuz ve sizden Shaleez isimli bir psikopatı öldürmeniz isteniyor. Bravil'in kuzeyindeki Flooded Mine'da yaşayan Shaleez'in enchated bir kılıcı ve argonian olduğu için su altı olan madende yüzme yeteneği var.Eğer sudayken size saldırırsa karaya çıkın. O zaman avantaj sizde olacaktır. Onu öldürün ve Fort Redman'ın yakınındaki yeni dead drop'dan yeni görevinizi alın.
A Matter of Honor
Önceki yazılarımızda Alval Uvani'den bahsetmiştik. Sorumluluğu çok düşüktü ve seyahat ederdi. Ama bu sefer Bruma'daki Olav's Tap and Tack'da kilitli bir odada otururken bulacağız onu.(Map Marker'a göre yer değişebilir.)Ayrıca Alval'ın biraya karşı bir zaafı var,handa önüne biraz bira koyarsanız hemen odasına gidip sızıcaktır. Siz de orada işi bitireceksiniz.
The Coldest Sleep
Bu dead dropda ise Gnoll Mountain'de kamp yapan Havilstein Hoar-Blood'ı öldürmeniz emrediliyor. Dead dropda anlatılana göre Solstheim'da bir içkici başını öldürmüş ve kurbanın kız kardeşi kanlı bir intikam istiyormuş. Dağa tırmanın,onu ve Redmaw adlı kurdunu öldürün. Ardından sonraki dead dropu almak üzere Nornal isimli Ayleid ruinine gidin. Map markerı izleyerek sandığı bulun ve sonraki görevinizi alın.
A Kiss Before Dying
7. Drop emirlerinin sonundayız. Bu son görevde ise Bravilde yaşayan Ungolim isimli bir Bosmer'i yere sermemiz emrediliyor. 5 pm - 1 am arasında Ungolim Luck Lady Heykelini ziyaret ediyor. Bravil'e ayak bastığın anda Ungolim seni gördüğü anda yay ve okuyla saldıracaktır. Guardlar hakkında endişe etmene gerek yok, Black Hand onları rüşvetle satın aldığı için rahatça öldürebilirsiniz. Ungolim'i öldürür öldürmez birkaç dakika sonra Lucien Lachance karşında belirecek. Ve sana söylecekleri varmış gibi duruyor.

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2013, 22:45:25 »
Helal olsun tek güne koca DB'yi sığdırdın..

Çevrimdışı Kataphrakthos

 • Üye
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2013, 23:12:27 »
Helal olsun tek güne koca DB'yi sığdırdın..
Rica ederim dostum, senden de bekliyoruz bir Thieves Guild falan. =D

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2013, 23:28:11 »
Şu Mages Guild'i bitireceğim başladım zaten,ama mod tanıtımları,viki,o bu derken gidiyor..

Çevrimdışı vatansever

 • Şampiyon
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2013, 23:40:16 »
Eylülün sonuna kadar kimse çıkmazsa bir Fighters Guild de benden gelebilir. Bu ay Morrowind, eylülde Oblivion takılıcam çünkü.. :)
Karanlıktan korkup elinizdeki mumu söndürmek, insanların ışığı unutmasına sebep olacaktır.

Çevrimdışı Gecko

 • Üye
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
 • Valenwood'dan geldik ve Tamriel'i istiyoruz!
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2013, 23:46:56 »
Ben de Hearthfire yapmaya karar verdim. İlk rehber yolda. O bölüme bakan yok.  :tebrik

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2013, 23:49:52 »
Hearthfire'ın çok ayrıntılı rehberi anasayfada mevcut. O yüzden,çocuk rehberi,ev rehberi falan yaparsan daha iyi olur. Ev yapımı zaten var.

Çevrimdışı Gecko

 • Üye
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
 • Valenwood'dan geldik ve Tamriel'i istiyoruz!
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2013, 23:53:53 »
Anasayfa da "Ev Yapım Rehberi" varmış. Ben yapacaktım ama sağlık olsun.  :)

Çevrimdışı vatansever

 • Şampiyon
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2013, 00:43:47 »
Ev yapımı konusunda geçmeyen ve senin bildiğin değişik bilgiler ve ipuçları varsa " Ev Yaparken Yararlı İpuçları" tarzı bir konu açabilirsin. Benim rehberlerim hep öyle oluyor zaten, ipuçları şeklinde yaptığım için her konuda yapacak rehber bulabiliyorum.
Not: Demin verdiğim tırnak içindeki konu kafama yattı. Sen yapmazsan eylülde ben yapıcam Gecko, fırsatı kaçırma. :)
Karanlıktan korkup elinizdeki mumu söndürmek, insanların ışığı unutmasına sebep olacaktır.

Çevrimdışı Gecko

 • Üye
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
 • Valenwood'dan geldik ve Tamriel'i istiyoruz!
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2013, 00:47:38 »
Ayrıntılı ipuçlarını falan bulabilirsem ve biraz da tecrübeler ile yaparım.

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: [D.Brotherhood] III. Purification ve Black Hand Görevleri
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2013, 01:27:17 »
Hearthfire'de eğer evde olmazsan karını kaçırıyorlar. Benimkini kaçırdılar araştırdım varmış öyle bir misc görev. Onun rehberini yapabilirsiniz.

Artık rhber danışmanlık yapıyorum rehberlerden yoruldum :D Bide modlar işte..

 

Elder Scrolls Turk Facebook sayfası  Elder Scrolls Turk Twitter sayfası  Elder Scrolls Turk Youtube Sayfası  Elder Scrolls Türk Steam sayfası