Tarih: 22-10-16  Saat: 10:01 ÖÖ

Gönderen Konu: 80 Adet Skyrim Taktiği  (Okunma sayısı 30554 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertusta

 • İmparator
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
80 Adet Skyrim Taktiği
« : 10 Kasım 2013, 19:25:44 »
1) Mamutlar ve devler kayalık, sulak yerlerde yürümez/yürüyemezler.

2) Atınız sayesinde yürüyerek çıkamadığınız dağlara çıkabilirsiniz.

3) Aşırı yüklüyken fast travel yapamazsınız. Ama atın üstüne binerseniz fast travel yapabilirsiniz.

4) İnsanların kafasına kazan,sepet gibi eşyalar koyarak onların görmesini engelleyebilir; böylece dükkanı yağmalayabilirsiniz.

5) Biriyle alışveriş yaparken ödediğiniz parayı eğer pickpocket yeteneğiniz gelişmişse geri (ç)alabilirsiniz.

6) Mağaralardaki yaratıklar 30 oyun gününde yenilenir.

7) Maden cevherlerini animasyonlu değilde elinize pickaxe almış saldırı yaparak çok hızlı bir şekilde sömürebilirsiniz.

8) Deneme tahtalarına atış yapan askerler sayesinde ok sayınızı arttırabilirsiniz. Tahtaya gidin ve okları toplayın…

9) Mağaralardaki meşaleleri alın. Böylelikle düşmanınız tarafından görülme olasılığınız düşecektir.

10) Falmer lar ile karşı karşıya gelirseniz görünmez olmanız önemli değildir. Zaten kendileri kör. Önemli olan ses çıkarmamak. Ses çıkarmadan burunlarının dibine gitseniz dahi sizi göremezler. Muffle büyüsü iyidir. Ayak sesinizi yok eder.

11) Büyücü olarak ateş büyüsünü kullanıyorsanız çağıracağınız atronach Flame Atronach olsun. Çünkü ateşiniz ona zarar vermeyecektir. Buz kullanıyorsanız Frost, elektrikse Storm Atronach…

12) Ejderhalara karşı elektrik büyünüzü kullanırsanız size alev/buz püskürmeyi keseceklerdir. Buz büyülerinden yaparsanız uçmayı keserler.

13) Skyforge’da ürettiğiniz silahın hasar seviyesi siz level atlayınca artacaktır.

14) Alteration büyüleri altında Equilibrium ve Restoration büyülerinden Heal’ ı aynı anda kullanın. Equilibrium canınızdan mananıza ekleme yaparken Heal ile sağlığınızı yenilersiniz. Böylece mana ve sağlık puanlarınızı dengeler hiç kaybınız olmaz. Sonuçta da hızlı bir şekilde level atlarsınız.

15) Forsworn Briarheart’ları hiç savaşmadan anında öldürmek için onların ekipmanına girip Briarheart’ını alın.

16) Vampirlere karşı soğan işe yaramıyor boşuna denemeyin.

17) Uçan böcekleri Disarm shoutu sayesinde yere düşürüp kolayca toplayabilirsiniz.

18) Mudcrablardan kaçmak istiyorsanız (ki kaçacağınızı sanmıyorum) sivri kayalıkların tepesine çıkın.

19) Suya elektrik büyüsü yaptığınıza sudaki canlılar hasar almıyor maalesef.

20) Transmute büyüsü sayesinde iron ore’lerinizi altına dönüştürüp servet edinebilirsiniz.

21) Askerler size Wait I know you dediklerinde hemen uzaklaşın. Diyaloğa girmeyeceksiniz böylece. Ve de ceza ödemekten yırtmış olacaksınız.

22) Calm büyüsüyle düşmanınızı sakinleştirin. Eğer backstab perk ünü açtıysanız arkasına geçin ve vurun şamarı..

23) Zindanlarda size alev püsküren soul gemleri etkisiz hale getirmek için korunaklı bir yere geçin ve ok ile gem i düşürün. Ya da patlama etkisi yapan Fireball büyüsüyle ortalığı dağıtın gitsin…

24) Stamina nız azalmaya başladığında tamamen bitirmeyin. Bitime bi gıdım kala durun. Böylece daha hızlı dolacaktır.

25) Yüksek bir yerden suya düşerseniz canınız azalmaz.

26) Alev nefesli bir ejderha ile kapışıyorsanız buz büyüsünü, buz nefesli bir ejderha ile kapışıyorsanız alev büyüsünü kullanın.

27) Farkedilmek istemiyorsanız düşmanınıza dagger ile saldırın. Böylece diğer asker sizi farketmeyecektir. Eğer kılıç kullanırsanız sneak özelliğinizin önemi kalmaz ve sizi farkederler.

28) Eğer size lanet bulaştıysa ve Cure Disease iksiriniz yoksa Hawk avlamaya bakın. Zor olacaktır fakat Hawk Feather üzerinizdeki laneti kaldırır.

29) Biri size halihazırda düşmansa onu felç edin. Ve ceplerini boşaltın. Öldürmeden kolay yoldan soymuş oldunuz. :D

30) Eğer argonian ırkındansanız veya suyun altında nefes almanıza yarayan Breath Underwater büyüsü varsa üstüne üstlük peşinize ejderha takıldıysa suya dalın ve dibe doğru ilerleyin. Peşinizi bırakacaktır.

31) Shadowmere atınız varsa ve öldürmeyi becerdiyseniz onu öldürdüğünüz yerde 10 gün sonra yeniden canlanacaktır.

32) Summon Spectral Assassin büyüsü ile çağırdığınız Lucien Lachance Shadowmere’ in yanına gidip naber dostum gibisinden laflar edecektir.

33) Dragonsreach’te kralın tahtının arkasındaki odada masanın üzerinde bulunan haritada bayraklara tıkladığınızda ilgili yer haritanızda işaretlenecektir.

34) Favori listenize eklediğiniz büyü ve silahlara rakam atamayı biliyorsunuzdur (Q tuşuna bastıktan sonra listedeki herhangi bir öğenin üzerine gelip rakam tuşuna basarak). Ancak bunu yaptığınızda o silah ve büyü sol elinize atanmış olacak. Sağ elinize atamak istiyorsanız önce Shift tuşuna basılı tutmalı, sonra sol tıka basmalısınız. Sol el içinse shift ardından sağ tıka basınız.

35) Destruction büyülerinden en fazla hasarı ateş büyüleri verir.

36) Uyumak için yatağı tercih ederseniz dinlenmiş olur ve XP bonusu kazanırsınız. Eğer yatak kendi yatağınızsa (evimizdeki veya handaki) o zaman “iyi dinlenmiş” olur ve daha fazla XP bonusu kazanırsınız.

37) Eğer karşınızdaki düşman sadece büyü kullanan cinstense ve yanına yaklaşmayı (veya sağ kalmayı) bir türlü beceremiyorsanız aranıza bir siper alın (bu siper bir kulübe de olabilir, ağaç da; düşmanın sizi vurmaması yeterli olacaktır). Düşman size saldırmaya çalışırken siper arkasında yeterince uzun kalırsanız magicka’sı bitecek ve bir anda kolay av haline gelecektir.

38) Level atladığınızda seçiminizi stamina’dan yana kullanırsanız taşıma kapasiteniz 5 artacaktır.

39) Bulduğunuz bir malzemeyi yiyerek sahip olduğu birinci etkiyi öğrenebilirsiniz. Diğer etkileri öğrenebilmenin tek yolu iksir yapmaya başlamaktır.

40) Büyük kapışmalardan önce mutlaka kaydınızı alın. Bütün bölümü baştan oynamak istemezsiniz…

41) Dağlara çıkmakta zorlanıyorsanız dağa bakış açınızı 45 derece civarına getirin.

42) Mezarlık ve ruinler de keşif yaparken ışık büyülerini kullanın. Böylece değerli hazineler gözünüzden kaçmaz.

43) Oyundaki satıcılar paralarını ve eşyalarını 48 oyun saatinde bir yenilerler.

44) Gördüğünüz bütün kitapları okuyun. Bazıları skillerinizin gelişmesini sağlayacaktır.

45) Görev kitapçığınızdaki Misc. görevlerini aktif edip haritada gözükmesini sağlamak için önce bir adet Misc görevi işaretleyin ardından MISC yazısını işaretleyin.

46) Ejderhaların gücünü renklerinden anlayabilirsiniz. Eğer yeşil renkliyse kolay bir avdır. Bronz, beyaz ve koyu renkli olanlar güçlüdür.

47) Savaşçı olsanız bile büyü gücünüzü yabana atmayın. Sizi birçok kötü durumdan kurataracaktır.

48) College of Winterhold tepesi ejderhaların spawn noktasıdır. Dikkatli olun.

49) Assassin tarzı oynayanlar, patlamalı Destruction büyüleri sizin işinize yaramayacaktır.

50) Lockpick yapmadan önce elinize meşale alırsanız kilidi açmanız kolaylaşacaktır. Metalin genleşmesi?

51) Askerler size saldırıyorsa ve Azrail yakındaysa silahınızı  kınına koyun. Sizi tutuklayacaklardır. Tabi 1000 bounty almadıysanız.

52) Eğer taşıma kapasitenizi aştıysanız ve eşyalarınızı satmak istemiyorsanız bunları evinizdeki dolap, çekmecelere koyabilirsiniz.

53) Yere eşya atmamaya bakın çünkü bu eşyalar kaybolmayacaktır. Biri onu çalabilir fakat olur da çalınmazsa ömür boyu attığınız yerde kalır. Yere fazla eşya atarsanız oyunda kasma sorunu çıkabilir.

54) Markarth ahırındaki adamdan köpek satın alabilirsiniz. Saldırı gücü iyi değil. Süs olarak evinizin önünde durmasını sağlayabilirsiniz.

55) Mağaralarda yerde parlayan sıvı maddeler yanıcıdır. Düşmanlarınızı kolayca yakabilirsiniz.

56) Eğer güçlü bir savaşçı ile kapışıyorsanız ve siz savaşçı değilseniz dağlık araziye gitmeniz yararınıza olacaktır. Düşmanınızdan uzaklaşın ve büyünüzle saldırın.

57) Ward büyüsüyle kalkan yapmış bir büyücüye Fireball atarsanız sadece kalkanı kırılır. Ama büyüyü düşmanınıza yakın ve yere doğru atarsanız hasar alacaktır.

58) Kalkanınızla savunma yaparken tam düşman size kılıç savuracağı sırada ona kalkanınızla vurun. Sersemleyecektir. Ardından kılıcınızı kullanabilirsiniz.

59) Telekinesis büyüsüyle eşyaları kontrol edip başkalarına fırlatabilir ve hasar verebilirsiniz.

60) Magelight büyüsünü bir NPC ye doğru yaparsanız Candlelight gibi ışık tepesinde olacaktır.

61) Önünüzde karanlık bir koridor varsa ve düşman olup olmadığından emin olmak istiyorsanız karanlığa Magelight büyüsünü gönderin.

62) Denizde daha hızlı yüzmek için denize atınızla girin. Daha sonra denizdeyken atınızdan inin ve iner inmez tekrar ata binin. Denizin içinde atınızı “dört nala” koşturabilirsiniz.

63) Oturduğunuz yerden para mı kazanmak istiyorsunuz? Öyleyse kendinize bir eş bulsanız iyi olur. Bu sayede günlük 100 septim kazanacaksınız.

64) Scroll’lar sayesinde ilgili büyüye skill’iniz yetmese bile yapabilirsiniz. Ayrıca mana gücünüz eksilmez. Tek dezavantajı her parşömenin tek kullanımlık olması.

65) Hızlıca level atlamak istiyorsanız zayıf olan yeteneklerinizi geliştirmeye bakın.

66) Oyunun zorluğunu düşürürseniz verdiğiniz hasar artarken aldığınız hasar azalır. Eğer zorluğu arttırırsanız verdiğiniz hasar azalırken aldığınız hasar artar.

67) Sıkı bir büyücüyseniz yanınızda mutlaka Soul gem ve bir asa bulundurun. Birde bir elinizde her daim soul trap büyüsü olsun.

68) Savaşçının büyü kullanamayacağını kim demiş? Alteration büyülerinden Oakflesh, Ironflesh, Stoneflesh ve Ebonyflesh büyüleri size büyüden bir zırh yapar.

69) Lockpicking yapmayı bir türlü beceremiyorsanız Thieves Guild görevlerinden elde ettiğiniz Skeleton Key’i kullanın. Bu anahtarı geri verdiğiniz görevi ise oyunun sonuna kadar bitirmeyin. Böylece her kapıyı rahatça açabileceksiniz.

70) Yükleme ekranlarında sahnedeki görüntüyü farenizin sol tuşuna basılı tutup, fareyi hareket ettirdiğinizde görüntü de hareket edecektir.

71) Para verip Leather almaya kıyamıyorsanız avladığınız hayvanların kürklerini alın. Tanning Rack’ta hayvanın kürkünü Leather yapabilirsiniz.

72) Ekstradan güç için Standing Stones’ lardan en çok işinize yarayanı aktif edin.

73) Elektrik büyüsünü kullandığınızda düşmanınızın yanında biri varsa elektrikten o da etkilenecektir.

74) Bir yatağın sahibini öldürdüğünüzde o yatak artık sizindir.

75) En önemli ipucu ise: sakın tavuk öldürmeyin!

76) Uyuyan Draugrların yanından geçerken sessiz olun ses çıkmadığı için uyanmayacaklar böylece atlatabiliyorsunuz onları.

77) Riverwood Trader’ı soyacağınız zaman üst kattan girin, alt kattan girerseniz Adept level kilit kırmanız gerekir, üstten girerseniz Novice.

78) Winterhold şehrindeki askerler spawn olmuyor. Yani öldürürseniz yenileri gelmeyecektir…

79) Dawnguard’a sahip iseniz yoldaş olarak Serana ile gezin. Kendisi essential bir karakter olduğu için ölümsüzdür. Böylece çatışmalarda yoldaşınız ölür korkusu yaşamazsınız

80) Peşinizde savaşçı bir düşman varsa ve barlarınız azaldıysa denize girmeye bakın. O da denize girecektir ve size saldıramayacağından bir nebze soluk almış olursunuz. Sakın ama sakın okçu ve büyücülerde denemeyin bunu!
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2015, 18:17:20 Gönderen: mertusta »
93 93/93 Gigohaldidiw

Çevrimdışı rey

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2014
 • ''Today... I will go to Sovngard.''
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2014, 23:13:54 »
İlave Olarak:

-Seviye atladığınızda puanlarınızı hemen harcamayın. Düşmanlarla savaşırken sağlığınız azaldığında harcayın çünkü o puanlar sizin sağlığınızı, kuvvetinizi ve efsununuzu sonuna kadar dolduracaktır. Böylece iksir tasarrufu yapmış olursunuz.

-Dwemer Makinelerine(Cücelere)karşı buz büyüleri kullanın daha fazla hasar sağlarsınız çünkü Dwemer makineleri buharla çalışır ve buz o buharı donduracaktır.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2014, 11:09:37 Gönderen: shooter »

Çevrimdışı RondHell

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Şub 2014
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2014, 23:25:35 »
-Eğer Altmer iseniz Diplomatic Immunity görevinde Hooded Thalmor Robes giyerseniz hiçkimseyle uğraşmadan görevi geçebilirsiniz.

Çevrimdışı shooter

 • High Chancellor
 • *
 • Kayıt: Oca 2014
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2014, 08:51:31 »
Bunları Biliyor Muydunuz konusuna da yazsaydınız bunları. Dwemer ve Görevi bilmiyordum ben. :D

Çevrimdışı vatansever

 • Şampiyon
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2014, 10:09:31 »
Oyunda Dwemer yok, Dwemerlara karşı savaşmıyoruz. O savaştıklarınız binyıllar önce Dwemerların bölgelerini korumak için inşa etikleri otomatonlar.

Çevrimdışı rey

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2014
 • ''Today... I will go to Sovngard.''
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2014, 10:54:55 »
Oyunda Dwemer yok, Dwemerlara karşı savaşmıyoruz. O savaştıklarınız binyıllar önce Dwemerların bölgelerini korumak için inşa etikleri otomatonlar.

Ama oyunda Dwemer olarak geçiyor. Ayrıca Dwemer desem ne olacak Dwemerların yüzyıllardır çalışan makinesi desem de. İkiside insana aynı düşünceyi getiriyor.

Çevrimdışı shooter

 • High Chancellor
 • *
 • Kayıt: Oca 2014
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2014, 11:00:12 »
Oyunda Dwemer Spider, Centurion, Sphere diye geçiyor. Dwemer değilde, onların makineleri ile savaşıyoruz.

Çevrimdışı rey

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2014
 • ''Today... I will go to Sovngard.''
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2014, 11:06:00 »
Oyunda Dwemer Spider, Centurion, Sphere diye geçiyor. Dwemer değilde, onların makineleri ile savaşıyoruz.
Tamam (biliyordum) değiştirdim.:)

Çevrimdışı alibaba400

 • Yolcu
 • *
 • Kayıt: Ara 2015
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2015, 23:38:15 »
teşekkürler

bildiklerimle beraber gerçekten faydalı olacak bilmediğim pek çok şey öğrendim <3

Çevrimdışı PAndA

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Ara 2015
 • Olley be
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2015, 23:46:28 »
Bir mamutu öle öldürmüştüm ;-;
Ne desem bilemedim

Çevrimdışı asi1453

 • Kalfa
 • *
 • Kayıt: Tem 2014
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #10 : 21 Aralık 2015, 01:37:13 »
yanınızdaki takipçiye ( yanlışlıkla ) bir kaç defa vurmuşsanız ve size düşman olmuşsa vede ölümsüzse  (örn. Serena ) düşene kadar vurmaya devam edin düştükten sonra silahınızı kınına koyduğunuzda size saldırmayı keser
I will never surrender
We'll free the Earth and sky
Crush my heart into embers
And I will reignite...

Çevrimdışı darkpheonix

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Şub 2015
 • Skyrim'in delisi ...
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2015, 09:43:50 »
- Yanınıza alacağınız takipçi aynı zamanda eğitim veren bir kişi ise eğitim aldıktan sonra " seninle birşeyler takas etmek istiyorum" deyip paranızı ondan geri alabilirsiniz. Böylece eğtim - parayı geri al yaparak o alandaki eğitimi hızlıca almış olursunuz.

Çevrimdışı aanka

 • Yolcu
 • *
 • Kayıt: Ara 2015
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2015, 04:25:33 »

16) Vampirlere karşı soğan işe yaramıyor boşuna denemeyin.

19) Suya elektrik büyüsü yaptığınıza sudaki canlılar hasar almıyor maalesef.

75) En önemli ipucu ise: sakın tavuk öldürmeyin!


Güldürdün :)
bu arada teşekkürler bilmediğim şeyleri öğrendim
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2015, 04:26:12 Gönderen: aanka »

Çevrimdışı DarkKing37

 • Ortak
 • *
 • Kayıt: Ağu 2015
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2015, 12:03:43 »
Alıntı
75) En önemli ipucu ise: sakın tavuk öldürmeyin!

Neden tavuk öldürmeyelim ki?
FUS RO DAHH!!

Çevrimiçi bluestorm02

 • Şampiyon
 • *
 • Kayıt: Şub 2015
 • Zahkrii do Dovahkiin
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2015, 12:04:29 »
Neden tavuk öldürmeyelim ki?
Tavuk öldürüyorsan ölümü görüyorsunda ondan. :D

Çevrimdışı darkpheonix

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Şub 2015
 • Skyrim'in delisi ...
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #15 : 26 Aralık 2015, 12:24:20 »
Neden tavuk öldürmeyelim ki?
Onlar oranın hazinesi ASLA öldürme yoksa bütün skyrim senin sayende birleşir :D

Çevrimdışı Legolas

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Nis 2015
 • Kurban.
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #16 : 26 Aralık 2015, 12:32:59 »
Neden tavuk öldürmeyelim ki?
Çünkü herkes sana "ALLAHU EKBERRRR" diye dalıyor ondan :D
Ancak acıya dayanıp üstesinden geldiğinizde herkesten daha güçlü bir kalbe sahip olursunuz. Metal bir kalbe.
- Fullkebab Alchemist Alperen Elric.

Çevrimdışı Sesl1harf

 • Elder Council
 • *
 • Kayıt: Şub 2015
 • I'll keep coming
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2015, 12:37:33 »
Düşmanın dizine ok atarsanız emekli oluyor. Bir süreliğine felç edebiliyorsunuz.
Limitlerini zorla

Çevrimdışı darkpheonix

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Şub 2015
 • Skyrim'in delisi ...
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2015, 12:49:19 »
Düşmanın dizine ok atarsanız emekli oluyor. Bir süreliğine felç edebiliyorsunuz.
Karar ver emekli mi edebiliyoruz yoksa felç mi :D

Çevrimiçi Prophet

 • Kalfa
 • *
 • Kayıt: Ara 2015
Ynt: 80 Adet Skyrim Taktiği
« Yanıtla #19 : 26 Aralık 2015, 13:09:14 »
Neden tavuk öldürmeyelim ki?
1 tane öldürde gör ne oluyormuş :D
Türk olmak, üstün olmak için kâfidir ! - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

 

Elder Scrolls Turk Facebook sayfası  Elder Scrolls Turk Twitter sayfası  Elder Scrolls Turk Youtube Sayfası  Elder Scrolls Türk Steam sayfası