Tarih: 23-10-16  Saat: 12:34 ÖS

Gönderen Konu: Kardeşlik Bağı [Bölüm 2 - Mektup]  (Okunma sayısı 2566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Qahnaariin

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Kardeşlik Bağı [Bölüm 2 - Mektup]
« : 16 Temmuz 2014, 01:01:42 »
Yeni, kısa bir hikaye yazmak istedim. Sizleri sıkmamak için hem bölüm sayısını, hem de bölümlerin uzunluğunu kısa tutmayı planlıyorum. İyi okumalar :)

Bölüm 1 - Tükenmişlik
Nefes almanın bile zor geldiği bu anlarda, ayaklarımı biraz daha gayret göstermeye davet ederek, kapıyı açıp içeri girdim. İçki şişeleri (çoğunlukla şarap, fakat birçok farklı çeşit alkollü içecek çarpıyordu gözüme) masa boyunca sıralanmıştı, anlaşılan burada yemekten çok içmeye tenezzül ediliyordu. Midemde şu yaşıma kadar saklanmayı başarmış (ya da içime yakın zamanda girmişti – bilemiyorum, çünkü daha önce hiç böyle hissetmedim), karanlık bir güç yavaşça beynime uzandı ve beni masadaki şişelerden birini almaya yöneltti, tam olarak kendimi kontrol edecek durumda değildim zaten, bu nedenle de karşı koymadım.

Buraya ait değildim, bu içeride bulunanların çoğunluğunun dikkatini çekmem için yeterliydi, kaldı ki bir de izin almadan masadaki içkilerden birine elimi atmıştım. Bunun üzerine herkes dikkatle bana bakmaya başladı  - hayır, ters bakışlarını eksik etmeden beni süzüyorlardı. Konuşmaya başlamadan önce etrafa bir göz gezdirdim.


Bayağı büyük bir yerdi burası. İçeri girmeden önce ne kadar devasa olduğuna (bir bakıma da yabancı olduğum için ürkütücü olduğuna) dikkat etmemiştim. Bunun üstüne, herkesin sabırsız bir şekilde bana bakması ve konuşmam için olan beklentileri, beni iyice germişti. Kurmak istediğim cümleyi kafamda toparlayamıyordum. ‘Yoldaş’ların evindeydim, daha doğrusu onlar buraya ev diyorlardı fakat burası ev değildi. Whiterun şehrinin en büyük binalarından biriydi zaten. Ev demek için fazla büyüktü.

Her ne kadar istemesem de, her ne kadar burayı gelmiş olmaktan nefret ediyor olsam da – ondan da öte, bu durumda olmaktan nefret ediyorum aslında- neden yoldaşlara geldiğimi açıklamak zorundaydım. Yutkundum, biraz sakinleşmek için gayret edip konuşma öncesi kurumuş dudaklarımı ıslattım.
Yoldaşlar, para karşılığında insanların sorunlarını çözen bir gruptu. Duyduğum kadarıyla grup oldukça güçlü savaşçılardan oluşuyordu ve Whiterun halkı tarafından da saygı görüyorlardı. Onlara gelmemin asıl sebebi de buydu zaten.

Hiç uzatacak halim yoktu, bundan dolayı oldukça basit bir cümle kurdum. “Yardımınıza ihtiyacım var.” Ses tonumu da hesaba katarak, çok acınası göründüğümü tahmin ettim ve kendimi toparlamaya çalıştım. “Eğer isteğimi yerine getirebilirseniz, zengin olursunuz.” Şimdi biraz daha iyi görünüyordum herhalde.


Sanırım ilgilerini çekmeyi başarmıştım, az önceki kadar sert ve yargılayıcı biçimde bakmıyorlardı artık. Yüzünde savaş boyası olan, bayağı güçlü görünen birisi konuştu. “Ne konuda yardım istiyorsun?” Cevabımı olabildiğince basit tutmaya çalıştım. Açıklama yaptıkça kafaları karışacaktı, belki de çok güçlü savaşçılar olmalarına rağmen korkacaklardı. “Beni koruyacaksınız.” Aynı kişi, bir soru daha sordu, daha doğrusu konuşmamızın devamı getiriyordu. “Kimden?” Bu sorunun cevabı ürkütücüydü işte.

“Karanlık kardeşlikten.”

Yüzlerindeki şaşkınlık normaldi… Skyrim’deki loncaları düşününce-
Hırsızlar loncası - çalmaktan ibaret olan insanlar. Bir grup çöp.
Büyücü loncası – Skyrim’de pek saygı duyulmayan bir lonca. Winterhold şehrinin yarısını yok etmişlerdi. Yani kısacası, işe yaramazlar.
Karanlık Kardeşlik – para uğruna, sinsice insanları öldüren bir lonca. Oldukça tehlikeliler.
Yoldaşlar – para için, güç gerektiren işleri yapan bir lonca. Oldukça güçlüler.

Bu dördü hariç, geriye Skyrim’deki iç savaşı oluşturan iki tarafın güçsüz gruplaşmaları, haydut grupları ve benzeri, işe yaramaz güçler kalıyordu.

   Ve ben, Skyrim’deki en güçlü iki loncayı karşı karşıya getirmek istiyordum.

   Kararlılığımı, işin önemini ve aynı zamanda Yoldaşlar için olan getirisini vurgulamak için (bir de bu kulağa aşırı zor gelen ve hala beni bilmedikleri için anlam yükleyemedikleri bu işi kabul etmeleri amacını taşıyan bir ikna çabası olarak) masaya birkaç tane oldukça yüklü para kesesi bıraktım. Şaşkınlığın azaldığını ve bir miktar ikna olduklarını yüzlerinden anladım.

   “Eğer görevi tamamlarsanız, bu keselerden daha fazla var” dedim.

   Sanırım Yoldaşlar ile hafızama fazlasıyla kazınacak bir döneme giriyordum.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 20:25:49 Gönderen: Qahnaariin »
Ne onlar elmadır ve ne ben William Tell'im.
Demin geldim.

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1]
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2014, 01:05:40 »
Wooo-hoooo bebeğim :o Bak böyle ES hikayeleri yap canımı ye ;-; :D Süpersin. Devam ^_^

Çevrimdışı Beyaz

 • High Chancellor
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1]
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2014, 01:45:14 »
Vay be, uzun zman oldu böyle hikâyeler görmeyeni.
Bu arada "Riverwood'lu Ramazan"ı hatırlayanınız var mı? :D  :doh

Çevrimdışı Qahnaariin

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1]
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2014, 02:05:36 »
Wooo-hoooo bebeğim :o Bak böyle ES hikayeleri yap canımı ye ;-; :D Süpersin. Devam ^_^
Teşekkür ederim :)

Vay be, uzun zman oldu böyle hikâyeler görmeyeni.
Bu arada "Riverwood'lu Ramazan"ı hatırlayanınız var mı? :D  :doh
Ben bilmiyorum onu :düşün Uzun zamandır yoktum ya, ondan herhalde :)
Ne onlar elmadır ve ne ben William Tell'im.
Demin geldim.

Çevrimdışı Beyaz

 • High Chancellor
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1]
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2014, 04:22:58 »
Ben bilmiyorum onu :düşün Uzun zamandır yoktum ya, ondan herhalde :)
Boşver, bilmemen daha iyi zaten, bu sitede değil zaten. :D
Onu bilirse Artemis yada Sarhi bilir anca... :D

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1 - Tükenmişlik]
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2014, 04:32:49 »
Boşver, bilmemen daha iyi zaten, bu sitede değil zaten. :D
Onu bilirse Artemis yada Sarhi bilir anca... :D

Tabii, adım gibi hatırlarım.

*unuttu*

Bir de "Qahnaariin" ilk başta "ük" yazmışsın sarı olarak, bir el at :D
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 04:34:39 Gönderen: Sarhi »

Çevrimdışı Meridia

 • Elder Council
 • *
 • Kayıt: Ağu 2013
 • Çinde Uygur, Amerikada Zenci, Pariste Ateistim
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1 - Tükenmişlik]
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2014, 12:11:43 »
Ben biliyorum ramazanı hani şu haydut felan oluyordu sonradan o mu?
Anarşi! Devrim! Özgürlük!

Çevrimdışı Qahnaariin

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 1 - Tükenmişlik]
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2014, 20:25:37 »
Bölüm 2 - Mektup
Jorrvaskr. Yoldaşların evleri olan bu binaya verilen isim.

Biraz etrafı inceledim, apaçık içki salonuydu burası. Onlarca masa, sandalye vardı ve gelen içkilerin ardı arkası kesilmiyordu. Jorrvaskr’ın atmosferi, daha doğrusu yoldaşların buraya getirdikleri bu atmosfer, karanlık kardeşlikte olan atmosferden çok daha farklıydı –işin kötü yanı, benim kaldıramayacağım kadar parlak ve neşeliydi-.

Beni karanlık kardeşlikten korumayı kabul etmişlerdi.  Bir iş miydi bu? Bir anlaşma? Zor bir görev? Belki yoldaşlar için. Onlara her ne kadar para ödesem de, bana iyilik yapıyorlarmış gibi geliyordu, onlara minnettardım. Beni karanlık kardeşlikten korumaya cesaret edecek –daha doğrusu, korumaya çalışmaya cesaret edecek- başka kim olabilirdi ki? Kim beni koruyabilirdi?

Beni çaresiz bırakan cevap: “kimse”.

İlk başlarda kaçmayı düşünüyordum. Skyrim’den başka bir yere gitmeyi. Belki başka bir kıtaya? Herhangi bir yere gidebilirdim, orada istediğimi yapabilirdim. Bunların hepsine güç getirecek kadar param vardı. Fakat biliyordum ki beni bulmakta hiç zorlanmayacaklardı. Yaşamak için en iyi ihtimalim korunmaktı çünkü hiçbir türlü kaçış ya da saklanma beni kurtarmayacaktı.

Ateşin önünde durdum. Alevlerin zarif hareketleri, kıvılcımların, can havliyle ateşten kaçıyormuşçasına etrafa fırlamaları ve sonunda düştükleri yerde gözden kaybolmaları –yani yok olmaları… Farklı düşüncelere kapılmanın getirdiği anlık huzur, yine anlık olarak hoştu sadece. Güneşli bir güne, dertsiz bir şekilde uyanmak ile ya da, âşık olduğun adama sarılıp uyumak ile kıyaslanamazdı fakat durumumu düşününce, bir anlığına bile olsa unutmak ve huzur bulmak paha biçilemez gibiydi.O an aklımı kurcalayan tek sorun karanlık kardeşlik değildi. Bir de yazmam gereken, hatta kesinlikle yazmak zorunda olduğum bir mektup vardı. Yazmaya başlamadan önce, yazmam gereken her satır ile kafam dolduğundan dolayı bir an önce başlayıp bitirmenin, benim için en iyisi olacağını düşünerek yazmaya başladım.

“Seni seviyorum.

Her şeyden önce bunu hatırlamanı istiyorum. Belki bu mektubu okuduktan sonra benden nefret ediyor olacaksın, belki de hala beni özlüyor olacaksın, bilmiyorum. Yine de,
 
Seni seviyorum.

Şu an için tek umudum, bu mektubu hiç okumak zorunda kalmaman. Umuyorum ki kısa bir süre içinde bunların hepsi bitecek, ben de bu mektubu yakacağım ve yanına geleceğim. Sen de bunların hiçbirini bilmek zorunda olmayacaksın. İkimiz için de en iyisi bu.

Fakat eğer olur da, bu mektup sana ulaştıysa ve şu an bunu okuyorsan...
Bu benim öldüğüm anlamına geliyor.
Daha doğrusu öldürüldüm. Karanlık kardeşlik tarafından.
Karanlık kardeşliğin sadece adını biliyorsun değil mi?
Sana söylemem gereken birkaç sırrım var, her ne kadar bu sırları kendim ile birlikte mezara götürmek istesem de, sanırım ben öldükten sonra bilmenin pek sakıncası kalmıyor-“


O sırada Aela geldi. Mektubu ikiye katlayıp, ona döndüm.


“Ne yapıyorsun?” dedi?
“Sana güvenebilir miyim?” diye soruyla cevap verdim.
Şaşkınlıkla baktı.
“Sana güvenmeyi gerçekten çok istiyorum” diye ısrar ettim.
“Güvenebilirsin” dedi, hafif bir tereddütle.
“Şu mektubu birazdan bitirince sana vereceğim. Eğer olur da ölürsem, bu mektubu üzerindeki adres ve kişiye ulaştıracaksın. Tamam mı?” yüklü bir kese altın verdim.
Şaşırdı biraz, fakat –neyse ki- soru sormadı, benim için önemli olduğunu anlamıştı sanırım. Kafasını sallayarak kabul ettiğini belirtti.
Masadaki yarım kalan mektubuma döndüm.
Ne onlar elmadır ve ne ben William Tell'im.
Demin geldim.

Çevrimdışı rey

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2014
 • ''Today... I will go to Sovngard.''
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 2 - Mektup]
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2014, 03:25:20 »
Dostum devam et gerçekten bir de yazılarını uzun tut lütfen hemen bitiyo hiç sıkılmadan okuyorum. Gerçekten yazar olmalısın dostum. Gençler tarafından çok tutulursun dostum ayrıca devamı var mi(bölüm 2 yi okumadım daha)

Çevrimdışı Qahnaariin

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 2 - Mektup]
« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2014, 08:37:37 »
Yorumun için çok teşekkür ederim :)  Kimse ilgi göstermedi diye devamını paylaşmadım. Paylaşabilirim ama :) 
Ne onlar elmadır ve ne ben William Tell'im.
Demin geldim.

Çevrimdışı rey

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2014
 • ''Today... I will go to Sovngard.''
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 2 - Mektup]
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2014, 19:40:42 »
Palyaş dostum roman yazar gibi yazıyon kimse okumasa bile ben okurum :tebrik

Çevrimdışı Qahnaariin

 • Çırak
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Kardeşlik Bağı [Bölüm 2 - Mektup]
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2014, 21:54:06 »
Tamam,  çok teşekkürler :) 
Ne onlar elmadır ve ne ben William Tell'im.
Demin geldim.

 

Elder Scrolls Turk Facebook sayfası  Elder Scrolls Turk Twitter sayfası  Elder Scrolls Turk Youtube Sayfası  Elder Scrolls Türk Steam sayfası