Tarih: 25-10-16  Saat: 20:18 ÖS

Gönderen Konu: Daedric Görevler / Pieces of the Past  (Okunma sayısı 8136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zephyr

 • Vasi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Daedric Görevler / Pieces of the Past
« : 15 Ocak 2014, 23:14:06 »

Veren: Silus Vesuius
Gereksinim: Seviye 20 veya üstü
Ödül: Mehrunes' Razor
Yer: Dawnstar


Öncelikle Seviye 20'ye geldiğimizde bir kariyer gelip bize bir mektup verecek. Mektupta sizi Dawnstar'da açılan yeni müzeye davet edeceklerdir. Bu size ''Dawnstar'daki müzeyi ziyaret edin'' adlı bir yan görev verecek. Mektubu alıyoruz ve Dawnstar'a yola çıkıyoruz.


Dawnstar'a gidin ve Silus Vesuius'un evini bulun. Silus ile evin sahibi Madena'nın kavga edişini duyacaksınız:

Madena: Ataların bunu istemezdi Silus!
Silus: Kimden saklamalıyım ki!? Bu benim ailemin kaderi!
Madena: Bu geçmişdeydi! Ölü yeminler ölü dudakların üzerindedir! Burada kalmasını sağla.
Silus: Müze açılıyor, Madena.         
 
   

Önce Madena ile konuşup Silus'un ailesi ve yaşamı hakkında bilgi alabilir ya da direk Silus'la konuşabilirsiniz. Sizi sıcak karşılayacaktır ve müzesini gezmenizi isteyecektir. İçeri girdikten sonra ünlü kılıç Mehrunes' Razor'un parçalarını toplamanız için size bir görev verecektir. Eğer kabul ederseniz size ''Keepers of Razor adlı kitabı verecektir. Bu kitabın içinde Razor'ın parçalarının nerede olduğunu ve Razor'un tarihi hakkında bilgi verecektir. Kitabı okuduktan sonra Razor'un üç parçasının yeri haritada belirlenecektir.

Tek bir parçayı bulup Silus'a geri dönerseniz size diğer parçalara da ihtiyacı olduğunu söyleyecektir. O yüzden üç parçayı da bulup öyle
gidin.


1. Dead Crone Rock - Pommel

İçeride birçok kez Forsworn ve büyücülerle kapışacaksınız. İki kat arasındaki merdivenlerin üstünde metal bir kapı göreceksiniz. Bu kapı başka bir odada olan kaldıraçla açılacak. Kaldıraça ulaşmak için içinde uzun bir yemek masası olan odaya girince ilerideki ateş tuzağını soul gemi kaldırarak geçin. Kısa ve karanlık koridora girin, fakat bu koridorun yerinde ateş tuzakları bulunur o yüzden dikkat edin. Alchemy beceri kitabı olan A Game at Dinner, kaldıraçın önünde duruyordur. İsterseniz alın. Bu odadaki kilitli tahta kapı, içersinide loot bulunan bir balkona götürür. Harabenin tepesine doğru ilerleyin ve burada bu yerin hagraven lideri Drascua ile karşılaşacaksınız. Öldürün. Pommel hagravende bulunmaktadır. Alın ve arkadaki word wall'daki shout'u da öğrenin.

     

     

 
                       
2. Cracked Tusk Keep - Shards

Kalenin içi ağır ork ve banditlerle dolu. O yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum. Kalenin içerine girmenin üç yolu var. Eğer önden girerseniz karşınıza iki gardiyan çıkacaktır. Öldürün ve kapıdan yukarı merdivenlere girin. Ghunzul adlı ağır bir eleman çıkacak karşınıza. Öldürün. İkinci mahzene giden kapının anahtarı yatağının yanındaki sandıkta olucaktır. Anahtarları alın ve alt kata, Cracked Tusk Vaults'a inin. Açtığınız koridorda iki parmaklı kapı olacak. İçinde kaldıraçları indirerek elde edebileceğiniz loot'lar var. Soldaki kapı Light Armor beceri kitabı Rislav the Righteous'a götürecektir. Soldaki ve sağdaki kaldıraçları indirerek sizi shard'lara götürecek kapıyı açabilirsiniz. Pedestal'daki shardları kaldırdığınızda bir dart tuzağını açacaksınız. Pedestal'ın üzerine herhangi bir şey koyun, tuzak kapanacaktır.

     
   


Retrieve the Hilt

Hilt'e ulaşmak için Morthal'daki Jorgen ile konuşun. Önce Hilt'in onda olmadığını söylecektir fakat sonra itiraf ettiğinde size vermek istemeyecektir. Ya para verin, ya zorlayın, ya da lütfedin, bir şekilde izini alın. İzni aldıktan sonra size evinin anahtarını verecektir. Evine gidin ve içindeki sandıktaki Hilt'i alın. Ya da Jorgen ile konuşmayıp direk evine zorla girip alabilirsiniz de.     


Görevi Tamamlama

   Bütün parçaları bulduktan sonra Silus'a geri dönün ve parçaları ona verin. Parçaları aldıktan sonra size biraz para verip, Mehrunes Dagon'un Türbesi'nde kendisiyle buluşmanızı isteyecek. Oraya gidince Silus Dagon ile Razor'u tamir etme ile anlaşamayınca size türbeyle bir ilişki kurmanızı isteyecek. Yaptıktan sonra Daedrik Prens sizle iletişime geçecek ve sizden Silus'u öldürmenizi isteyecek. Artık iki seçeneğiniz var:


         Silus'u serbest bırakın:

Silus size para verip kırık hançer ile birlikte kendi evine dönecek fakat sizi öldürtmek için iki Dremora yollayacak.     Silus'u öldürün:

Eğer Silus'u öldürmeyi seçerseniz, öldürdükten sonra türbe ile iletişime geçin ve Dagon, Razor'u tamir edip size verecektir fakat ''son test'' diye sizi öldürtmek için yine Dremora yollayacaktır. 
         
      
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 00:13:34 Gönderen: Sarhi »

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Daedric Görevler / Pieces of the Past
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2014, 00:00:30 »
Tasarım süper. Konu süper. Öz. Sade. Bol ve ufak resimli. Daha ne? ;) Ellerine sağlık.

Çevrimdışı Zephyr

 • Vasi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Daedric Görevler / Pieces of the Past
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2014, 00:05:56 »
Tasarım süper. Konu süper. Öz. Sade. Bol ve ufak resimli. Daha ne? ;) Ellerine sağlık.
Biraz son bölümlerde kayma falan oldu fakat kısmet değilmiş. :) Beğenmene sevindim.   :sir

Çevrimdışı Sarhi

 • Efendi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Daedric Görevler / Pieces of the Past
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2014, 00:14:36 »
Yok ya kayma falan nerede? Varsa da boşver, daha iyisini yapabilen varsa yapsın da ona göre düzenleriz bu rehberi de.  :kahve

Not: BerkayEva'nın rehberlerini ve bu rehberi ekledim o genel konuya. ;)

Çevrimdışı bonty48

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
 • Yalnızborn
Ynt: Daedric Görevler / Pieces of the Past
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2014, 17:45:01 »
Her türlü dremora gelecekse hiç kasmayıp herkesi doğrayalım en mantıklısı hem o bıçak bazen tek vuruşta alıyordu.

Çevrimdışı JESTER

 • Vasi
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
Ynt: Daedric Görevler / Pieces of the Past
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2014, 18:19:48 »
Ben bu görevde Silus'tan yana kullandım seçimimi, yani öldürmedim. Zaten karakterimin kişiliğine göre RP yaptığım için hem reddettim, üstüne bir de Mehrunes Dagon'u sevmediğim için seçeneklerimi ondan yana kullanmadım. Zaten bu silahın bize herhangi bir faydası var mı?

Rehber için teşekkürler, çok özenli ve kaliteli olmuş.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2014, 18:22:05 Gönderen: JESTER »

Çevrimdışı bonty48

 • Usta
 • *
 • Kayıt: Tem 2013
 • Yalnızborn
Ynt: Daedric Görevler / Pieces of the Past
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2014, 23:10:08 »
Bıçak şanslıysan tek vuruşta öldürebiliyor.

 

Elder Scrolls Turk Facebook sayfası  Elder Scrolls Turk Twitter sayfası  Elder Scrolls Turk Youtube Sayfası  Elder Scrolls Türk Steam sayfası