Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Ana Hikaye - 1 / Unbound

#1
Oyunumuzun ilk görevi Unbound ile karşınızdayız. Skyrim'de iç karışıklık çıkmıştır ve Stormcloaklar denen yapılanma Skyrim'in İmparatorluk'tan ayrılıp bağımsız olması gerektiğini savunmaktadır, ayrıca isyan çıkarmışlardır. İmparatorluk ise bölgede hakimiyetini devam ettirmek istemektedir. Zaten elinde üç bölge kalmıştır. Oyun tam bu noktada başlıyor, isyanın etkisiyle kurunun yanında yaş da yanıyor. Biz yaş kategorisinde olanız, suçumuz olmadığı halde askerler bizi sınırı geçerken yakalamış. Arabamızdakilerden biri hırsız, biri Stormcloak asisi, diğeri ise çok önemli bir şahsiyet. Kendisine ya yardımcı olacaksınız ya da... Spoiler olmasın neyse. Bu adam Ulfric Stormcloak. Dragon Shout kullanabildiği için ağzı bağlanmış durumda. Skyrim'in High King'i Torygg'i öldürdüğü için o da idam edilecekler arasında.

resim

Bu görevde yapacağınız pek bir şey yok. Sizi en çok uğraştıracak şey karakter yaratma ekranıdır kesinlikle. Karakterinizin şeklini şemalini belirledikten sonra giriyor idam kuyruğuna. Cellatın ilk müşterisi kelleyi kasaya bırakıyor. Sonra sıra bize gelip kafamızı usulca sehpaya yatırdığımızda inanılmaz bir olay gerçekleşir. Binlerce yıl Tamriel'da bulunmayan ejderhalar geri gelir! Ejderhalar hakkında bilgi için buraya bakabilirsiniz. Helgen'i ziyaret eden ejderha Alduin, kendisi diğer ejderhaların atası ve çok önemli bir şahsiyet. Çıkan kargaşada biz de paçayı sıyırıyoruz.

resim

Bu noktada bir seçim yapacaksınız. İç savaş konusunda önemli bir seçim. Kaçış esnasında Ralof ve Hadvar ikisi de kendilerini takip etmenizi söyleyecek. Ralof bir Stormcloak askeri. Eğer Ralof'u takip ederseniz ileride Stormcloak asilerine katılmanız için görev alacaksınız.

Hadvar ise İmparatorluk'un askeri. Onu takip ederseniz ileride İmparatorluk Lejyonu'na katılma görevi alacaksınız. Fakat Ralof'u takip edip İmparatorluk'a katılmanız da mümkün, daha ilk görevden böylesine önemli bir seçim yaptırmayı uygun görmemiş yapımcılar.

Seçiminizi yaptıktan sonra kalenin dehlizlerinde ilerliyoruz. Ralof ve Hadvar seçimlerinde karşılaşacağınız düşmanlar aynı farklı olan şey şimdilik sadece diyaloglar. Geçitlerden geçip açık havaya vardığınızda sıradaki hedefiniz Riverwood. Helgen artık ölmüş durumda. Bundan böyle özgür biriyiz. Görev de burada son buluyor. 
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ana Hikaye - 11 / The Throat of the World mertusta 3 7,469 05.08.2015, Saat: 10:40
Son Yorum: yusuf
  Ana Hikaye - 19 (Final) / Dragonslayer Sarhi 0 9,363 19.11.2013, Saat: 08:41
Son Yorum: Sarhi
  Ana Hikaye - 18 / Sovngarde Sarhi 0 6,264 19.11.2013, Saat: 08:31
Son Yorum: Sarhi
  Ana Hikaye - 17 / The World-Eater's Eyrie Sarhi 0 7,112 19.11.2013, Saat: 08:16
Son Yorum: Sarhi
  Ana Hikaye - 14 / The Fallen Sarhi 0 4,836 18.11.2013, Saat: 07:20
Son Yorum: Sarhi