Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Ana Hikaye - 4 / Ejderha Yükseliyor

#1
Yelkıran Höyüğü görevinin sonunda Farengar'ın yanına döndüğümüzde bir asker ejderhaların izini bulduklarını söyleyecek. Mevkibeyi'nin strateji odasına gidiyoruz. Irileth ile Batı Gözetleme Kulesi'ne gideceğiz. Irileth ile buluştuktan sonra bir avuç asker ile gözetleme kulesine doğru yola koyuluyoruz. Ejderhamız burada bulunmuyor. Şimdilik.. Askerlerden biri bağırıyor: "Ejderha geliyor!" 

SR-quest-Dragon_Rising_03.jpg

Bu bizim oyundaki ilk ejderha kapışmamız. Şöyle bir bilgi verelim, eğer oyunda bu görevi yapmazsanız hiçbir şekilde Skyrim çayırlarında, bayırlarında ejderha göremeyeceksiniz. Bu görevden sonra ejderhalar gelmeye başlıyor denilebilir. Mirmulnir adındaki ejderha alev püskürterek saldırıyor. Eğer buz büyüsüne sahipseniz kullanın, acımayın. Ejderha öldüğünde ruhunu alıyoruz. Tabi bu da bizim bir Dovahkiin, yani Ejderdoğan olduğumuzun göstergesi. Skyrim şoka uğruyor. Dovahkiin geri döndü...

Mevkibeyi Balgruuf'a geri dönüp rapor vereceğiz. Aynı zamanda Mevkibeyi'miz bizim Dovahkiin olduğumuzu öğrenmiş. Bu gücü eğitmemiz için Ulu Hrothgar'a çıkıp Kırsakallar ile konuşmamızı söyleyecek. Sıradaki görev bu adamlarla. Görev ödülü olarak Akçay Fedai'si oluyoruz ve Lydia yardımcımız olarak bize veriliyor. Fedai dediğimiz şey fahri doktora gibi bir olay.
Cevapla