Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi

 
Çevireceğiniz Modlar

Nemain - Custom Voice Follower SSE - Çevrildi
Followers Can Relax SSE - Çevrildi
Populated Cities Towns Villages Legendary Edition - Çevrildi (Ancak başka bir kullanıcı tarafından daha önceden çevrildiği için yayınlamadım, malum sonradan farkettim az kalsın yayınlıyordum ama bana da yazık oldu..)
Cevapla

Merhabalar. Skyrim'e tekrar başlamam ile modları yüklemem bir oldu. Her ne kadar İngilizce'yi yeterince anlıyor olsam da Türkçe oynamanın ayrı bir zevki oluyor. Haliyle yüklediğim eklentilerin büyük bir kısmının çevirisi bulunmuyor. Bundan ötürü mod listemdeki modları büyük küçük demeden çevirmeye başladım. Tamamladığım onlarca çeviri var ve kısa süre içerisinde paylaşmayı düşünüyorum. 

Bu mesajı yazmadan yarım saat önce Notice Board çevirisine başladım. Gün içerisinde aksatmaz isem tamamlarım. Bunun yanında DLC ve Falskaar gibi eklentiler için de yayınlanan yamaları da çevireceğim. Wyrmstooth yamasında oyunun anamenüsünde bende hiçbir seçenek çıkmadığı için yama bozuk, bunu es geçeceğim. 

Daha önce başladığım fakat oyunun mevcut diyaloglarını tekrar çevirmeye başladığımı fark ettiğimde askıya aldığım Enhanced Skyrim Factions: Companions eklentisinde yaklaşık 2000 satır var ve %50 civarında ilerlemiştim. Canımı sıkan bu unsurdan ötürü biraz bekleteceğim.

Skyrim SE sürümüne sahip değilim, bilgisayar emektar olduğu için grafiklerden ötürü yanaşmadım. Zaten normal sürümü bile yeterince sıkıntı çıkarıyor. Her neyse, çevirdiğim modları SE sürümüne de uyarlamak istiyorum fakat nasıl olacak bilmiyorum tabi. Bu konu da destek verirseniz ya da çevirilerimi uyarlayacak arkadaş varsa benimle iletişime geçebilir fakat yine de öğrenmeyi isterim. 

Forgotten City adında sağlam bir eklenti var. Elimdekileri bitirir bitirmez bunu da aradan çıkarmak istiyorum. Mutlaka önceki sayfalarda modun adı geçmiştir. Eğer halen düşünen varsa organize bir grup kurup çevirebiliriz her ne kadar bireysel çalışmayı yeğlesem de. Gönüllü olmazsa ilgileneceğimi bilmenizi isterim.

Biraz uzun yazmışım, kusura bakmayın. Herkese iyi forumlar dilerim, saygılarımla.
[+] Negatrm isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

@üst, Falskaar'ın ve Wyrmstooth'un yaması mevcut yalnız. Forgotten City'i de @slientborn isimli arkadaş çeviriyor. Onunla iletişime geçebilirsin.
Cevapla

(27.08.2017, Saat: 09:21)Maestro. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @üst, Falskaar'ın ve Wyrmstooth'un yaması mevcut yalnız. Forgotten City'i de @slientborn isimli arkadaş çeviriyor. Onunla iletişime geçebilirsin.

Notice Board eklentisinin bunlar için yayınladığı yamalardan bahsediyorum. Yamalar ile beraber Falskaar ve Wyrmstooth'taki hanlara da duyuru panoları eklenip o bölgedeki karakterler görevler verebiliyor. Ama dediğim gibi Wyrmstooth için yayınlanan yama bozuk ya da sadece benim için geçerli.
Ara
Cevapla

Clockwork modunu çeviriyorum.
Ara
Cevapla

Bir arkadaşım ile Ordinator çevirisi yapıyoruz. Bilginize...
Ara
Cevapla

Ambriel The Lost Princess modunu çevirmeyi düşünüyorum başlayacağım çeviren var mı ?
Ara
Cevapla

Selam arkadaşlar. Çevirdiğim ve çevireceğim modların listesi burada. Lütfen buna göre hareket ediniz.
http://www.elderscrollsturk.com/konu-neg...hazir.html

Forgotten City modunu çevirecek olan arkadaştan haber yok ise ekip kurmayı planlıyorum. Ekip kurmamın sebebi Esp/Esm Translator programı üzerinde kategorilere ayrılması. Böylece herkese çevirmesi için kategorileri dağıtacağım. Çeviriyi organize edeceğim için kısa süre de çıkarabiliriz diye düşünüyorum kimse aksatmaz ise. Tabi bundan önce çevrilebilir özel isimlerin çevirisini yapıp herkesin ortak kelimeler ile hareket etmesini sağlayacağız.

Bir diğer mod ise Qaxe's Questorium. Yine ekip kurmayı düşünüyorum. Ama bundan önce modu kendi oyunumda çalıştırmanın yolunu bulmam gerek. Mod oldukça büyük ve tek başıma çok zamanımı alır.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Negatrm'ın Çevirileri /Görevler/Yeni Yerler/Çeşitli Modlar (Zırhlar EKLENDİ!) Negatrm 15 1,910 2 saat önce
Son Yorum: BlackOttoman
  Türkçe dublaj modlar LoyKiN 13 3,267 15.09.2017, Saat: 12:45
Son Yorum: cengowar
  Sizce modlar tc.diri 0 683 14.11.2016, Saat: 04:24
Son Yorum: tc.diri