Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
College of Winterhold - 2 / Under Saarthal

#1
Tolfdir ile Saarthal’ın önünde buluşacağız. Eğer oraya Tolfdir’den önce ulaşırsanız ya Tolfdir’i bekleyeceksiniz yada "T" tuşu ile bekleyeceksiniz. Tolfdir gelince iki kelam ettikten sonra Saarthal’a giriyoruz. Sizden kendisini takip etmenizi isteyecek. Ardından Arniel Gane’i bulmanızı isteyecek. Arniel’i bulduktan sonra kendisi sizden dört adet büyülü eşya bulmanızı istiyor. Dört item de Saarthal’da bulunuyor. Şimdi düz duvar üzerinde bulunan kolyeyi aldığınızda kapana kısılacaksınız.

resim

Korkmanıza gerek yok, çünkü üstat Tolfdir olaya müdahil olacak. Size oradan kolye vasıtasıyla çıkmanızı söyleyecek. Yapmanız gereken kolyeyi takmak. Kolyeyi taktıktan sonra kolyeyi aldığınız duvardan bir ışık huzmesi gelecek. Işığın geldiği yere vurmanız yeterli. Yıkılan duvardan Tolfdir ile beraber ilerleyeceksiniz. Oda gibi bir yere geldiğinizde karşınızda Neiren adında bir Psijic Order elemanı belirecek. Fakat bunu sadece siz göreceksiniz. Neiren ile konuşmanız bittikten sonra Tolfdir size neler olduğunu soracak. Siz de anlatacaksınız. Kısa bir ilerlemenin ardından ufak arenamsı bir yere geleceksiniz. Burada sizi 5 tane Draugr karşılıyor. Onları da hallettikten sonra sıra geldi Saarthal’ı araştırmaya…

Saarthal’e girdiğimizde Draugr'ları kese kese ilerleyin. Üst kata çıkıp kapıdan yolunuza devam edin. Şimdi ilk bulmacamız karşımızda. 4 tane hayvanlı sütun bulunuyor. Burada sütunların arkasındaki duvarda hayvan figürleri bulunuyor. Her sütunu arkasındaki hayvan figürü ile aynı yapıyoruz. Ardından kolu çekip kapıyı açıyoruz.


Koridordan ilerledikten sonra mezar odasına geliyoruz. Buradan ilerlerken dikkat edelim çünkü bizi tuzaklar bekliyor. Son tuzağı da atlattıktan sonra geniş bir odaya geliyoruz. Burada da az önce çözdüğümüze benzer bir bulmaca bulunuyor. Her sütunun üstünde bulunan hayvan figürünü önündeki sütun ile aynı yapacağız fakat sütunlar kendi kafasına göre şekil değiştiriyor. Buradan geçmek için 1 numaralı sütunu balina yapın. 2 numaralı sütunu yılan yapın. 3 numaralı sütunu kartal yapın. 4 numaralı sütunu da son olarak balina yaptık mı hayvanlar birbiriyle eşleşiyor ve kolu çekip kapıyı açabiliyoruz.


Kapıyı açıp ilerledikten sonra mavi renkli dev bir top bizi karşılıyor ve burada bir boss kapışması yapıyoruz. Boss ile işimiz bittikten sonra Tolfdir konuşuyoruz. Sizden okula dönüp Savos Aren’ e bilgi vermenizi isteyecek. Topun arkasındaki kapıdan ilerliyoruz ve karşımıza çıkan Word of Wall dan Shout öğrenmeden çıkmayalım. Saarthal’dan çıkıyoruz ve okula gidip Savos Aren’e gerekli bilgiyi verdikten sonra Staff of Magelight’ı cebe atıyoruz ve bu görevde burada bitiyor.

resim
Cevapla

#2
Eline sağlık bir şey sorucam burdaki boss çok mu güçlü yoksa bende mi sorun vardı? 6 kişi dalıyoruz canı bir gıdım inmiyor en son konsolla bir şeyler yaptım öldürdüm. Bug falan mı oldu acaba?
Ara
Cevapla

#3
(18.01.2014, Saat: 02:54)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık bir şey sorucam burdaki boss çok mu güçlü yoksa bende mi sorun vardı? 6 kişi dalıyoruz canı bir gıdım inmiyor en son konsolla bir şeyler yaptım öldürdüm. Bug falan mı oldu acaba?

Onun o küreyle bir alakası var. Konsola gerek yok, biraz uzun sürebilir ama bir süre sonra canı normal bir şekilde azalmaya başlıyor.
Ara
Cevapla

#4
(18.01.2014, Saat: 02:57)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onun o küreyle bir alakası var. Konsola gerek yok, biraz uzun sürebilir ama bir süre sonra canı normal bir şekilde azalmaya başlıyor.
6 kişi dalıp da canı hiç inmeyince bug var heralde deyip önce konsola "kill" yazdım ölmedi yine sonra canını azalttım öyle öldü.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  College of Winterhold - 5 / Revealing the Unseen mertusta 4 6,992 01.09.2014, Saat: 05:51
Son Yorum: tolgahansara
  College of Winterhold - 9 / Aftershock Sarhi 4 4,983 18.01.2014, Saat: 10:37
Son Yorum: Sarhi
  College of Winterhold - 1 / First Lessons mertusta 1 7,411 31.10.2013, Saat: 06:09
Son Yorum: Beyaz
  College of Winterhold - 8 / Eye of Magnus mertusta 0 5,269 28.10.2013, Saat: 02:46
Son Yorum: mertusta
  College of Winterhold - 7 / Staff of Magnus mertusta 0 4,265 28.10.2013, Saat: 02:43
Son Yorum: mertusta