Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
College of Winterhold - 7 / Staff of Magnus

#1
Okulda büyük bir karışıklık var. Thalmor casusu Ancano Eye of Magnus’a sahip olmaya çalışırken olan oluyor ve top ile kopulmaz bir bağ kuruyor ve bu bağı koparmak bize düşüyor. Bunun için Staff of Magnus’a ihtiyacımız var. Bu asa Labyrtinhian’da bulunuyor. Burası çok ilginç bir mekan. Daha sonraları buraya geleceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca burada Dragon Priestlerinden Morokei bulunuyor. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Bu maskelerin nerelerde bulunduğu gibi bilgileri buradan bulabilirsiniz.

Dönelim görevimize. İlk önce Labyrinthian’a gidiyoruz. Kapıya geldiğimizde Savos ve cemaati bizi karşılayacak. Ufak bir fikir alışverişinden sonra içeri giriyoruz. Tabii siz bu konuşmaları beklemek zorunda değilsiniz. İçeri girdiğimizde yerde çok sayıda iskelet var. Evet ortamın atmosferi bir hayli etkileyici.


İlerliyoruz ve ilk kapışma alanımıza geliyoruz. Kolu indirdikten sonra curcunaya hazır olun. Son hazırlıkları yapıyoruz ve kolu indiriyoruz.
Şimdi ilk önce iskeletleri öldürüyoruz. Açılıp kapanan kapı bir süre açık kalıyor sonra kendiliğinden kapanıyor buna dikkat edelim. Bu bizim için bir taktik. Çünkü şimdi karşınıza İskelet Ejderha çıkacak! Evet içeri girdiğinizde kapı kapanacak ve karşınızda dev bir ejderha çıkacak.

Ufak bir üç buçuktan sonra kapının solundaki kolu çekin ve kapıyı açıp geri dönün. Eğer isterseniz bodozlama girişebilirsiniz ama ben vur kaç taktiği ile indireceğim bu keratayı.


İşimiz bittikten sonra ilerleyin ve büstün üstündeki kitaba bir göz atın. Bu sırada Savos ile tayfası gelecek. Yine ufak bir konuşma silsilesi olacak. Kitapta yazılanları anlamamış olabilirsiniz. Önemli değil. Devam edip Labyrinthian Chasm’a girin.


Burada hemen sizi bir Frost Spirit karşılayacak. Adından da anlaşıldığı üzere buza karşı dayanıklı. Hatta etki etmiyor bile. Bizde alıyoruz elimize alevi başlıyoruz eritme işlemine.


Frost Spiriti öldürünce sağınızda buzla kaplanmış bir duvar var. Oraya vurun. Böylelikle kapı açılacak. Geçitten ilerleyin.
Bir ses sizinle ejderha dilinde konuşacak. Biz cevap vermeyince sinirlenip "illa senin dilinde mi konuşacağım" diye sitem edecek.


Bu ses bizi Savos Aren sanıyor. Devam edip Labyrinthian Thoroughfare’a girin. Burada çok bir şey yok. Sadece karşınıza çıkanları indirin. Arada bir ses sizinle konuşacak o kadar.


Wisp Mother ile kapışacaksınız. Onu öldürdükten sonra karşınıza bir kapı çıkacak. Buraya da vurduktan sonra kapı açılacak. Devam edin.

Savos ve onun harici iki kişi çıkacak karşınıza tekrar. Konuşacaklar ve sağdan ilerleyin.

Karşınıza mazgala dökülen bir şelale çıkacak. Mazgala biraz yaklaşın ve açın sonra buraya atlayın. Karşınıza çok sayıda hayalet draugr çıkacak. Size sorun çıkaracaklarını sanmıyorum. Ama isterseniz buz ile ilgili büyüleri kullanabilirsiniz bunlara karşı. Böylelikle hem zarar verirsiniz hem de yavaşlamalarını sağlarsınız. Buradakileri hallettikten sonra soldan Labyrinthian Tribune kısmına girin. Burada az biraz ilerlediğinizde size alev topu gönderen bir soul gem var. Bunları alt etmenin bir sürü yolu var. Eğer okçulukta iyiyseniz bir ok ile bu soul gemi devirdiğinizde rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. Okçulukta iyi değilseniz patlama etkisi yaratan bir büyü de işinizi görür. Yok ben macera arıyorum derseniz iki atış arasındaki süreyi ölçün ve koşarak soul gemi cebe indirebilirsiniz. Seçim sizin. 

Yolumuza devam edelim ve karşınıza çıkan hayaletimsi yaratıkları öldürdükten sonra ortada tahtın olduğu bir alanda Draugr Deathlord kapışması olacak. Sizi biraz zorlayabilir. O yüzden bir elinizde kılıç, diğer elinizde elektrik büyüsü işinizi görür. Bunu da öldürdükten sonra karşınızdaki Word of Wall’dan Shout öğrenmeyi unutmayın. Vee büyük kapışmaya ramak kaldı.

Savos’u tekrar göreceksiniz ve karşınızda tüm ihtişamıyla Morokei duruyor.

İiki büyücü Morokei’nin kalkanını güçlendiriyor. Veya onun gibi bir şey yapıyor. Önce bu iki büyücünün dibine gidin ve birer kılıç darbesiyle ikisini halledin.


Sırada Morokei var. Kendisi kalkan büyüsü kullanıyor ve elindeki asa ile bize büyü gönderiyor. Başka numarası yok.


Morokei öldükten sonra maskeyi, parayı ve asayı almayı unutmayın.

SR-item-Morokei.jpg

SR-item-Staff_of_Magnus.jpg

Sonrasında bütün yolu gerisin geri kat edip Skyrim’e çıkıyoruz. Hedefimiz College of Winterhold. Okula döndüğünüzde Ancano’nun oluşturduğu kalkan bütün okulu sarmış durumda. Tolfdir ile konuşun. Size Mirabelle’in öldüğünü söyleyecek. Önce üzülüyoruz ama teselli olarak görevimizi bitiriyoruz.
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  College of Winterhold - 5 / Revealing the Unseen mertusta 4 7,091 01.09.2014, Saat: 05:51
Son Yorum: tolgahansara
  College of Winterhold - 9 / Aftershock Sarhi 4 5,031 18.01.2014, Saat: 10:37
Son Yorum: Sarhi
  College of Winterhold - 2 / Under Saarthal mertusta 3 6,959 18.01.2014, Saat: 03:36
Son Yorum: ScaLe
  College of Winterhold - 1 / First Lessons mertusta 1 7,528 31.10.2013, Saat: 06:09
Son Yorum: Beyaz
  College of Winterhold - 8 / Eye of Magnus mertusta 0 5,356 28.10.2013, Saat: 02:46
Son Yorum: mertusta