Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Çöp Kovası

#1
Geçici silinen, önemsiz ve aynı soru ve sorunu taşıyan çift konular artı saklanması gereken yorumlar için bir çöp kovamız olsun kanaatindeyim.
Ara
Cevapla

#2
Aslında işin kolayına kaçmadan yorumu seçip alttan silince hiç gözükmüyor ve geri getirilemiyor. Tabii dert buysa, devası bu. Başka bir şeyse, bilemeyeceğim.
Ara
Cevapla

#3
(04.05.2017, Saat: 09:16)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında işin kolayına kaçmadan yorumu seçip alttan silince hiç gözükmüyor ve geri getirilemiyor. Tabii dert buysa, devası bu. Başka bir şeyse, bilemeyeceğim.

Polomik yapmaya gerek yok! onu bende biliyorum ama kurtarılması gerekiyorsa? Üyelerin kendi sildiği yorumlar onarıma açık oluyor. Onları geri kurtarmak gerekiyorsa? Bütün üyelere yorum silme özelliği verilmiş. Adam canı sıkıldı faydalı yorumları sildi diyelim! O yorumu bizde tamamen silersek iyi mi olacak?
Ara
Cevapla

#4
Şimdi, siyah iletiler gizlenmiş mi oluyor, silinmiş mi? Cheesy
Cevapla

#5
(04.05.2017, Saat: 09:27)Darkdeep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi, siyah iletiler gizlenmiş mi oluyor, silinmiş mi? Cheesy

Geçici silinmiş, kurtarılmaya açık.
[+] ufon isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#6
Normal sil tuşuna basınca da siliyormuş şimdi denedim. Sanırım o siyah olanlar normal kullanıcıların sildikleri mesajlar, bir de moderatör onaylayıp sil'e basarsa komple gidiyor anladığım kadarıyla.
Ara
Cevapla

#7
(04.05.2017, Saat: 09:35)Brond Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normal sil tuşuna basınca da siliyormuş şimdi denedim. Sanırım o siyah olanlar normal kullanıcıların sildikleri mesajlar, bir de moderatör onaylayıp sil'e basarsa komple gidiyor anladığım kadarıyla.

Aynen öyle... Geçen bir RP bölümüne girdim. Konunun yarısı devasa resimler, diğer yarısı ise üyeler tarafından silinmiş mesajlardı. Başım döndü ne yapacağımı şaşırdım. Smile
O yorumları moderatörlerin silmediği apaçık ortada! yani üyelerin sildiği yorumlar geçici silinmiş oluyor. Yani yönetici onayına kalmış. İşte o yorumlardan bahsediyorum.
Ara
Cevapla

#8
Tamam o mesajlarda bir de sen sile basarsan gitmiş olur? Sen tam olarak ne istiyorsun bu onay bekleyen kullanıcların sildiği mesajları toplu olarak çöp kutusuna taşıma yada toplu olarak yoketmenin bir yolunu mu?

Burada sorulmuş ve tek seferde hepsini temizleyecek bir admin tool yok denmiş ama db erişimi olan bir yönetici bir sql query yazarak yapabilir. Cron'a atama yaparak belli sürelerde otomatik olarak yapması da sağlanabilir

https://community.mybb.com/thread-168114.html
Ara
Cevapla

#9
(04.05.2017, Saat: 09:49)Brond Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam o mesajlarda bir de sen sile basarsan gitmiş olur? Sen tam olarak ne istiyorsun bu onay bekleyen kullanıcların sildiği mesajları toplu olarak çöp kutusuna taşıma yada toplu olarak yoketmenin bir yolunu mu?

Bunları bir çöp kovasına taşırsak, ileride kurtarılması gerekirse oradan alalım anlamında. 

Örnek: http://www.elderscrollsturk.com/forum-sk...niz?page=2   Burada ayyaş isimli bir konu, silinmiş ve onay bekliyor? Ben onu kurtarayı mı yoksa tamamen sileyim mi şaşırdım? 
Konu orada çirkin şekilde duruyor. En azından değerlendirme aşamasında çöp kovasına gönderilebilir.

Az önce bir konu birleştirildi. Konu düzeltme sırasında konu sahibi oynama yaptı. Konudaki asıl makale bir süre kayboldu. Ben kaybolan makalenin bir kopyasını geçici olarak silinmiş halde beklettim.
Makale geri gelince tamamen sildim. Çöp kovasında bekletebilirdim?
Ara
Cevapla

#10
Bölümdeki kimse şikayet etmediği için silmemiştim. Ayrıca birilerinin okuduğunu da bilmiyordum, kusura bakmayın, bundan sonra ilgileneceğim.
Ara
Cevapla

#11
Anladım. Aslında bu olaylar neden iletilerin direk silinmemesi gerektiğine güzel bir örnek Smile Görüldüğü gibi bazı anlaşmazlıklar olmuş eğer 2 aşamalı silme olmasaydı herşey mahfolacakmış.

Konuları komple sileceğin zaman çöp kutusu isimli bir başlığa taşıyabilirsin. ustaya söyleriz bize bir sabit konu açarsa oraya atarız. Ama konu içindeki tek mesajları kutuya yollarsan kim hangi mesajdan geldi karman çorman olur.

Kısaca konuları komple taşımak için bir çöp kutusu mantıklı duruyor, tekil mesajlar için pek durmuyor.
[+] Brond isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#12
(04.05.2017, Saat: 09:22)ufon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polomik yapmaya gerek yok! onu bende biliyorum ama kurtarılması gerekiyorsa?  Üyelerin kendi sildiği yorumlar onarıma açık oluyor. Onları geri kurtarmak gerekiyorsa? Bütün üyelere yorum silme özelliği verilmiş. Adam canı sıkıldı faydalı yorumları sildi diyelim! O yorumu bizde tamamen silersek iyi mi olacak?

Üyelerin mesaj silme özelliği sadece serbest bölümde açık. Ayrıca bunda ne gibi bir sorun var?  Üye sadece kendi yazdığı yorumu silebiliyor sonuçta. Üye de kendi yorumunun gerekli yada gereksiz olduğuna karar verebilmeli.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#13
@Brond hocam, Alakasız, kirlilik yapan konuları kilit altında çöp kovasına göndermek en mantıklısı. Bana kalırsa ben çifte konuları ( aynı konu soru ve soruna dair konular) siler geçerim ama! en mantıklısı çöp kovasına atmak diyorum. Smile
Ara
Cevapla

#14
(04.05.2017, Saat: 10:07)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üyelerin mesaj silme özelliği sadece serbest bölümde açık. Ayrıca bunda ne gibi bir sorun var?  Üye sadece kendi yazdığı yorumu silebiliyor sonuçta. Üye de kendi yorumunun gerekli yada gereksiz olduğuna karar verebilmeli.

Yetkili üyeler, kullanıcılar tarafından silinen yorumları görebiliyor. Biz ise sildiğimiz yorumları göremiyoruz. Bizim için bir sorun yok ama onlar yetkili olduğu için ve kullanıcılar tarafından silinen yorumları görebildiği için onlar açısından forumda kirlilik oluyor. Biz zaten sildiğimiz veya diğer kullanıcılar tarafından silinen yorumları göremediğimiz için bizim için bir sorun yok.
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

#15
(04.05.2017, Saat: 10:07)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üyelerin mesaj silme özelliği sadece serbest bölümde açık. Ayrıca bunda ne gibi bir sorun var?  Üye sadece kendi yazdığı yorumu silebiliyor sonuçta. Üye de kendi yorumunun gerekli yada gereksiz olduğuna karar verebilmeli.

Ben nereden bileyim sadece o bölümde açık olduğunu? Smile Forum sistemi bana öyle bir bilgi geçmiyor.
Ara
Cevapla