Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Daedric Görevler / Discerning the Transmundane

#1
resim  Discerning the Transmundane

Görevi Veren: Septimus Signus
Yerler: Septimus Signus's Outpost, Alftand, Blackreach, Tower of Mzark
Eşzamanlı Görev: Elder Knowledge
Ödül: Oghma Infinium

Bir diğer Daedric görev rehberimize hoş geldiniz. Ele aldığımız görev Hermaeus Mora'nın, bilginin Daedrik Prensi'nin görevi ve tahmin edeceğiniz üzere böyle bir prens bize gidip de bir kılıç vermiyor ödül olarak. Bu görevin belirli bir aşamasına kadar bitirmek ana hikayenin sürdürülebilmesi için zorunlu çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi bu görev Elder Knowledge[/url] görevi ile eş zamanlı olarak gerçekleşiyor. Göreve geçelim..

Görevi yapma nedeniniz büyük ihtimalle [url=http://www.elderscrollsturk.com/viki/elder-scrolls]Elder Scroll
'un yerini bulmaktır ve bu nedenle Urag sizi Septimus'a yönlendirmiştir. Görevin konusu Septimus Signus adında bir büyücüye bulduğu dev boyuttaki Dwemer küpünü açmasında yardımcı olmak. Bu küpe hayatını adamış olan Septimus içinde çok büyük bir eşya olabileceğini varsayıyor. Bu Septimus aynı zamanda Elder Scroll'lar konusunda gerçekten uzmanlaşmış birisi ve bizim aradığımız Elder Scroll'un nerede olduğunu biliyor.

resim

Ancak yerini söyleme şartı şu: Onun yapmak istediği şey Elder Scroll'u açmak için kullanılan bilginin bir küpe aktarılması. Bize bir küp veriyor ve biz bu küple hem Scroll'u alacak hem de onun isteğini yerine getireceğiz. Aslında gayet güzel. Cheesy Ayrıca bir adet yuvarlak topçuk da veriyor.

Biz de yola koyuluyoruz. Blackreach'e kadar ulaşıyoruz ve ne yazık ki bu konuda yardımcı olamayacağım çünkü tamamen size kalmış. Savaşacak ve ilerleyeceksiniz. Bu arada ilerlerken bir yer var, oraya o topçuğu koyuyoruz, zaten orada iki adam var onlarla da savaşacaksınız. Bu kısımda Elder Knowledge görev rehberine bakmanızı öneririm, Elder Scroll puzzle'ı orada mevcut.

Bulmacayı çözüp gücü küpe aktardıktan sonra Septimus'un yanına gidin. 15 level olmanız gerekiyor bu kısımdan sonrası için. Eğer halihazırda 15 levelseniz devam edebiliriz.

Size bir kan toplayıcı/çekici/emici gibi bir şey verecek işte. Orada ırkların kanını toplayacağız. Tamam diyerek yola koyuluyoruz. 5 kan toplayacağız, High Elf, Wood Elf, Dark Elf, Falmer, ve Ork. Bunları almak için en kısa yol banditler, Falmer'lar için ise illa o Dwemer Ruin'lere gideceğiz.. Ancak yola koyulurken;

resim

Tak diye karşımıza bir şey çıkıyor. Konuşunca anlıyoruz ki bu Hermaeus Mora'ymış. (Eğer Dragonborn DLC yüklüyse Hermaeus Mora yukarıdaki resimde olduğu gibi gözükmez.) Muhabbete dalıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz.

Kanları topladıktan sonra Septimus'a gidin. Size o dev küpü açacak. İçeri girerken Hermaeus Mora Septimus'u kül edecek ve siz de Oghma Infinium'u alacaksınız. Ödülle ilgili bilgi verelim;

Path of Might bütün savaşçılık skillerinizi,
Path of Shadow bütün gizlilik/hırsızlık skillerinizi,
Path of Magic ise büyü skillerinizi 5 arttırır.

Level atlamak da kaçınılmaz dolayısıyla. Bunu yüksek levellarda kullanmanızı öneririm, malum 95'ten 100'e direk atlamak çok iyi geliyor çünkü o aradaki 5 puan çok zor doluyor. Cheesy


Görevimiz burada bitti. Diğer bir görevde görüşmek üzere, mutlu Skyrim'ler..
Ara
Cevapla

#2
Çok sağol güzel anlatım tam da aklımda geçiyordu bu görev iyi oldu aradan çıktı  Cry Smile
Ara
Cevapla

#3
Rica. Bu görevi özellikle yaptım, çünkü Elder Knowledge göreviyle iç içe ve bu görevi yapan adamın o görevi de çok iyi bilmesi lazımdı. Aradan çıktı rahatım artık istediğinizi yapın. Cheesy
Ara
Cevapla

#4
Tebrik  :tebrik Tebrik
Ara
Cevapla

#5
Teşekkürler  sir
Ara
Cevapla

#6
İyi de Boş Lügat diye küp veriyor onu 4 düğmeli bir yere götürdüm. Ama orada iki tane düğme açılı nasıl halledicem onu ?
Ara
Cevapla

#7
Ya benim görev  bug a girdi galiba 13 level iken verdim küp ü topçuk bende şimdiyse görev yarım napmam gerek yardım edin lütfen!
Ara
Cevapla

#8
(17.12.2015, Saat: 05:08)darkpheonix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi de Boş Lügat diye küp veriyor onu 4 düğmeli bir yere götürdüm. Ama orada iki tane düğme açılı nasıl halledicem onu ?
o 2 düğmeye basarak diğer 2 sini açacaksın sadece biraz daha dene.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Daedric Görevler / Ill Met By Moonlight Sarhi 14 10,142 11.09.2017, Saat: 05:48
Son Yorum: juest12345
  Daedric Görevler / Boethiah's Calling BerkayEva 12 10,178 06.07.2017, Saat: 11:22
Son Yorum: galata0185
  Daedric Görevler / The Black Star j00x0 23 16,656 10.05.2017, Saat: 01:43
Son Yorum: ibodala
  Daedric Görevler / The Whispering Door shooter 23 10,243 19.04.2017, Saat: 03:12
Son Yorum: ufon
  Daedrik Görevler / Ölümün Tadı - Taste of Death Sesl1harf 2 3,096 16.06.2016, Saat: 01:35
Son Yorum: sleeyvdeant