Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Elder Scrolls 5.Çağ ve Landfall

#16
(09.02.2016, Saat: 07:29)Malkoçoğlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: LANDFALL NEDİR?

Landfall, Elder Scrolls oyunlarından sonra gelen çağda 5.Çağ’da oluşan olaylar yani Nirn’in yokoluşu, Numidium’ın Tamriele dönüşü gibi bir çok olay gerçekleşmiştir. Landfall’ın Nirn’i harap edişininden kaçmanın tek yolu Aşkı bilmektir. (CHIM)

Aslında bu olayın kökenleri Tiber Septim’in İkinci Aldmeri Dominion’a karşı kullandığı Numidium’un zamanına kadar gözlemlenebilir. Burada Tiber’in son savaşı Alinor kuşatmasıdır.


Alinor’un teslimiyeti bir saat içerisinde gerçekleşti, Fakat Numidium’un sahnesi Mitik Çağdan Beşinci Yüzyıla kadar sürdü. Altmer dövüşünün bazı mantıkçıları onunla yine krizalit kabuklar içerisinde kendisiyle kavga etti. Bu evre Tamrielic Zaman’in hem içinde hem de dışındadır, ve onların üyeleri çok uzun bir süre dikkatle bakmadığı kendi olası pozisyonlarını kırmadığı sürece amaçları hakkında hiçbir şey bilmiyordu.

Numidium bir zaman tuzağı içerisine yakalandı. Aslında bir saat süren Alinor Kuşatması algılanabilir zaman içerisinde bir saat sürmeyip bu tuzak içinde Numidium ve Alinor birlikleri zaman tuzağının noktasında savaşın ortasında kalmasına sebep oldu. Zaman içerisindeki bu çarpıklık, Numidium’un Underking’in ellerinden tamamen kendi iradesi kurtardı.

Beşinci Çağ’da Numidium’un Tamriel’e en son dönüşünden sonra, Elflere karşı olan son savaşını sürdürdü ve Üçüncü Dominion’un güçleri üzerine hareket etti. Bu zaman içerisinde Numidium’um dönüşünü önceden haber veren tuhaf böcek benzeri bir peygamber yerlilerine gelen bir kıyametten korumak ve haber vermek için Morrowind’e hareket etti. Ancak amacını gerçekleştirmeden önce Numidium tarafından ezildi. Thalmor, Numidium ile savaşmaya çalışıyorken “Atalarından” gelen yeteneklerini Altmer ırkının kökünü kazımak için kullandığı zaman onların direncinin yararsız olduğu kanıtladı. Numidium, Khajiit ve Dunmer geniş grubunu yok etmek üzereyken onlar da Wonderweir olarak bilinen bir gemi içerisinde bu yıkımdan kaçmaya çalışıyorken, Nerevarine göründü. Kendisi Akulakhan’ı yönetiyordu ve Numidium ile savaşmaya başladılar. Numidium’um dikkatinin dağılmasıyla birlikte Wonderweir Nirn’den ayrıldı. Gemi Masser’e vardı ve burada koloniler yaratıldı. Ancak Nerevarine, Numidium’u durduramadı. Buda Nirn’in yokoluşunun ardından sıranın Masser’e geleceği anlamına geliyordu. 


Şimdi burda çok ince bir ayrıntı var.. Biliyorsunuz Elder Scrolls Evreninde iki tane Numidium var; Birisi Kagrenac Tarafından yapılan Numidium yani "Anumidium" , İkincisi ise Dagoth Ur tarafından yeniden yapılan "Akulakhan" Adı ile anınlan İkinci Numidium...Acaba hangi Numidium'dan bahsediyor ? Diğer bir soru ise İki Numidiumda Elder Scrolls Lore göre yok olmuş ise acaba bilmediğimiz üçüncü bir Numidium mu var Yoksa Michael Kirkbride yazdığı hikayede bir tezat mı var ?  huh  sir

The Elder Scrolls V - Skyrim Artbook Kitabındaki Alduin Duvarının Çizimlerinde bulunan Kagrenac'ın inşa ettiği İlk Numidium; 

latest?cb=20170606222233

The Elder Scrolls3 - The Art of Morrowind Kitabındaki Akulakhan Çizimi;


resim
[+] Çepni61 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#17
İlk olan bu. Akulakhan'ı Nerevarine kullanıyor. Zaman kırılması olduğu için Tiber Septim'in kullandığı Numidium, zaman atlıyor ve 5. Çağ'a ışınlanıyor. Sonra Altmer ırkını falan yok ediyor.
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#18
(15.06.2017, Saat: 11:36)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk olan bu. Akulakhan'ı Nerevarine kullanıyor. Zaman kırılması olduğu için Tiber Septim'in kullandığı Numidium, zaman atlıyor ve 5. Çağ'a ışınlanıyor. Sonra Altmer ırkını falan yok ediyor.

Akulakhan Dagoth Ur yeniden inşa edip kontrol ediyor Smile

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Akulakhan

Tiber Septim'in kullandığı ilk Numidium Lorkhanın Kalbi ile çalışıyor, Dagoth Ur yeniden inşa ettiği Akulakhanda Lorkhanın kalbi ile çalışıyor peki bu nasıl oluyor ?
Ara
Cevapla

#19
Orası çok karışık. Mantella da başka yerde ama geri ışınlanıyor. Kalp de yok ama Nerevarine, Akulakhan'ı sürüyor. Orası deep lore'un en dip kuyuları diyelim. Ama bu Landfall olayında Nerevarine, Akulakhan'a atlıyor ve Numidium ile savaşıyor. Numidium yeniyor Akulakhan ile Nerevarine'i. O da Masser'e kaçmak zorunda kalıyor.
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

#20
(15.06.2017, Saat: 11:51)Çepni61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tiber Septim'in kullandığı ilk Numidium Lorkhanın Kalbi ile çalışıyor, Dagoth Ur yeniden inşa ettiği Akulakhanda Lorkhanın kalbi ile çalışıyor peki bu nasıl oluyor ?
Nerevarine'nin Akavir'e gittiği biliniyor, MK redditteki bir yazısında Akavir'in gelecek olduğunu söylüyor yine başka bir yazısında Akavir ırklarından Ka Po' Tunların tanrısı ve Zaman ejderlerinden biri olduğu bilinen Tosh Raka'nın Jubal ve Vivec'in oğlu olduğu, Yeni Amaranth'ın ise Akavir olduğunu yazıyor. Nerevarine'nin böyle bir yerden Akulakhan'ı tamamlayarak gelmesi garip birşey sayılmaz.
[+] LorkhaN isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

#21
(16.06.2017, Saat: 12:16)LorkhaN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yine başka bir yazısında Akavir ırklarından Ka Po' Tunların tanrısı ve Zaman ejderlerinden biri olduğu bilinen Tosh Raka'nın Jubal ve Vivec'in oğlu olduğu

Bunu MK mı yazmış? Reddit'te ve Imperial Library'de genel olarak MK'in postlarını incelerim ama daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Kaynak verebilirsen mutlu olurum. Smile

Edit: Buldum!

(15.06.2017, Saat: 11:51)Çepni61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tiber Septim'in kullandığı ilk Numidium Lorkhanın Kalbi ile çalışıyor,

Hem Lorkhan'ın Kalbi, hem de Mantella ile çalışabiliyor o. Ama Tiber Septim'in eline geçtiğinde Mantella kullanılıyordu, Lorkhan'ın kalbi değil.
Ara
Cevapla

#22
Bu Numidium ve Akulakhan kısmında ya bir kopukluk var ya da benim beynim yandı.
Ara
Cevapla

#23
Deep lore kulaklarımdan duman çıkmasına neden oluyor.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Elder Scrolls ve Thelema mertusta 11 2,324 05.11.2016, Saat: 12:02
Son Yorum: Folcred
  Elder Scrolls Hikayesinin Oluşumu ve Kehanetleri Malkoçoğlu 39 8,843 10.09.2016, Saat: 05:12
Son Yorum: Malkoçoğlu
  Elder Scrolls Yaratılış mertusta 17 5,921 28.01.2016, Saat: 10:27
Son Yorum: Malkoçoğlu
  Elder Scrolls Nedir? mertusta 6 2,988 04.08.2015, Saat: 07:13
Son Yorum: Malkoçoğlu