Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Hanedan Guild Oyuncu Rütbeleri ve Ünvanları (Eski)

#1
Selamlar Hanedan Dostlar,
Guildimizin PvE organizasyonunu güçlendirmek adına ismi de cismi de bizden olan yepyeni bir rütbe sistemine geçmeyi planlıyoruz.

Bu sistemin işlevsel amacı PvE ranklarını iyi tespit etmek ve PvP 'deki sistemi sadeleştirmek.

Önce PvE 'den başlayalım;
Bilindiği üzere oyunda üst düzey organizasyonları gerektiren bazı instance'lar (yani dungeon ve trial tarzı yerler) var. Biz de buna istinaden Hanedan üyelerinden bu mücadelelere girmek isteyen oyuncuların kendini hazırlaması, yetiştirmesi ve hedef koyması için; önhazırlığı yüksek, seçkin bir grup kuruyoruz.


Bu seçkin grubun kriterleri şöyle;

1- Hanedan üyesi olmak gereklidir. Ne demişler, "İstemem elin gülünden yıbar (güzel koku, parfüm), bastığım toprakta bitmeye."

2- Tek bir oyun karakteri ile bu oluşuma girilecektir. Birden çok karakteri "Benim karakter de iyi" şeklinde bu oluşuma almayacağız (Guild notlarına eklenecektir). Ancak Tigin seviyesine ulaşmış oyuncular ikinci bir karakterini giriş seviyesinden sisteme sokabilecekler. Oyuncular, hangi karakterleri en üst seviyede ise, o rank'ı alırlar.

3- Tek bir karakter için tek bir rol seçilecektir. "Ben hem Tank olurum hem de DD (Dps)" şeklinde bir durum söz konusu olmayacaktır. (Guild notlarına eklenecektir)

4- İsteyen herkes, sınavsız şekilde oluşumun ilk rütbesine alınacaktır. Ancak organizasyonlarda öncelik, rütbelere göre olacaktır. Gelişim gösteremeyen oyuncular ise sosyal rütbelere geri gönderilecektir.

5- Oyuncular kendilerinden 3 rütbe yüksek oyuncularla aynı grupta olamazlar. Grubun en alt rütbesinin 2 rütbe üstünde olan yalnızca 1 oyuncu olabilir.

6- Haftalık antrenmanlar olacak, haftalık denemeler yapılacak, grup üyeleri random şekilde dağıtılarak egzersizler ve yarışmalar şeklinde kendilerini ve sınırlarını zorlayacaklar.

7-
Grup oyunculara "sabır", oyuncular da gruba karşı "sorumluluk" gösterecektir.

8- Organizasyonlarda veyahut antrenmanlarda grup liderlerinin sözünü dinlemeyen, uklalalık yapan, ortamın huzurunu, kalitesini ve birlikteliği bozanlar sistem dışına çıkarılacaktır.

9- GameVox sesli iletişim ortamımızı kullanmak, bu sisteme giren oyuncular için MECBURİDİR.

10- Asla "babysitting", yani Türkçe tabiri ile "pışpışlama" olmayacaktır. Kimse herhangibir builde zorlanmayacak ancak grubun enerjisini emen, gruba zarar veren veya verimi düşüren noktalarda ısrar edilmemesi istenecektir. Oyuncular da esnek ve gelişime açık olacak, buildleri ve stillerini tabu haline getirmeyecektir.

11- Antrenmanlara gelmeyen, karaterini zorlamayan ve üzerinde kafa yormayanlar oluşum dışında bırakılacaktır. Herkes kendi karakterini en iyi şekilde donatmaktan sorumlu olacaktır. Rütbeler başarım kazanması gereken azami süreler aşağıda rütbelerden sonra belirtilmiştir. Örneğin, bir rütbedeki kişi o rütbenin başarım basamaklarından birini azami sürede atlayamazsa, gelişimi dondurulur, rütbesi, o basamağı geçene kadar elinden alınır ve bir alt rütbeye indirilir.

12- Bu grup aynı zamanda Hanedan 'ın PvE neferi olacağından, dışarıya karşı da küfür, hakaret veya hoş olmayan görüntülerden uzak durulacaktır.

Rütbeler:

1- Alpagu: Eski Türkçe' de seçkin savaşçılara verilen isim. Dolayısıyla giriş rütbesi olan bu seviyede tutunmak için, herkes tanımına uygun çaba göstermek zorunda olacaktır.

2- Miralay: Çok süslü kelimelere gerek yok, hepimizin sevdiği, bildiği, Türkçe bir rütbe. Seçkin gruptaki oyuncunun ilk yükselişi, muhtemelen de ilk zamanlarda organizasyonlarda yer almak için önemli bir adım.

3- Tigin: Türkçe ve anlaşılır rütbeler sözü verdik, bu da 3. rütbe ve 2. yükseliş. Artık karakterini su gibi içmiş, istene standartları yakalamış, disiplini ve oyunculuğuyla göz doldurmuş kişiler burada olacaktır. Bu rütbeden itibaren organizasyon liderliği söz konusu olabilecektir.

4- Han: Gediğindeki taş, Gölgesinde sığınılan ağaç. Bu rütbe ustaların, liderlerin ve karakterinin 3 ciltlik kitabını yazmışların. Aynı zamanda yükselişlere ve ihraçlara karar veren komite, Miralay'lardan oluşacaktır.


* Torlak: Bu, seviyesi olmayan özel bir rank. Bu sıfatla bulunanlar; gözlemci sıfatıyla grupta olan Han oyunculardır. Han seviyesinde bir oyunculuk göstermeyecekler, gözlem ve tespit yapıp grubun seviyesine uyum sağlayacaklardır.

** Rütbelerin başarım atlamaları gereken azami süreler:

- Alpagu'lar 1 haftada 1 başarım,
- Miralay 'lar 3 haftada 1 başarım,
- Tigin'ler 1 ayda 1 başarım.
Ara

#2
[size=14pt]Rütbeler için Başarım Basamaklarını ve Oyuncuların Tablodaki Yerleri (Gelişimleri) için Aşağıdaki Linki İnceleyiniz:[/size]

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing
Ara

#3
Selam olsun Hanedan dostları....

Yerni rütbe ve sistemi en kısa sürede duyurulacaktır.
Ara

#4
Yeni rütbe sistemi belirlendi. Aynı zamanda global olarak Aetherius addon ununda da hanedan güncellmesi yapıldı orada guild rütbelerinin yanında aktif rütbeler de belirlendi Hanedan a katılan dostlarımız oyun içinden rütbeler hak. bilgilendirme alabilirler. Küçük bir düzenlemeden sonra da rütbe ve guild içinde ki yeni sistem hk. bilgiyi buradan duyuracağız.
AraKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hanedan'da Dün Gece..... imphotem 21 1,401 23.03.2017, Saat: 02:46
Son Yorum: imphotem
  Hanedan Guildi Katılım Konusu mertusta 770 36,223 19.03.2017, Saat: 11:43
Son Yorum: StunnerNS
  Hanedan Meclisi ve Hanedan Dîvânı (Eski Sistem) Totomushen 2 700 02.12.2016, Saat: 12:42
Son Yorum: imphotem