Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Hangi zorluk seviyesi?

#16
Bende bu konuda fikrimi yazmak istiyorum.

Bence "Legendary", hardcore bir fartazi olayı... yani çok mantıklı değil bu zorlukta oynamak. Dengesiz ve anlamsız buluyorum. Bence oyunda tecrübeli isen ve zor bir oyun istiyorsan "Master" ideal bir zorluk seviyesi. Kapışmalar sıkı geçiyor, eğlenceli de oluyor fakat dandik haydutlar tek atmıyor sana, ya da boss savaşları imkansıza dönüşmüyor.

Fakat son oyunumda farklı bir şeyler denemiştim ve aldığım keyif bambaşka oldu Cheesy Gerçekçi bir seviye arıyordum. Dikkatinizi çekiyorum, gerçekçi. Zor değil. Evet gerçekçi bir zorluk arıyorum ama kolay oyun da sevmem, o yüzden "Adept"de oynamak da istemedim. Çünkü belli bir yerden sonra fazla kolay oluyor.

Bu yüzden "Wildcat" diye bir mod indirdim. Mod oyuna yapay zekayı arttıran bir kaç script ekliyor, yeni bir kaç savaş mekaniği getiriyor ve bir de "Legendary" zorluğunun olayını değiştiriyor. Ki asıl anlatmak istediğim bu...

Adept Zorluğu: 1.0x-1.0x
Normal Legendary: 0.5x-3.0x
Mod ile değişen Legendary ise: 4.0x-4.0x Cheesy Kısacası herkes tek atıyor. Ben de 2-3 vuruşta öldürüyorum, onlarda... Bu yüzden kapışmalara çok taktiksel yaklaşmak zorunda kalıyorum, bir follower'a ihtiyaç duyuyorum. Okçu düşmanlar gerçek bir tehdit oluşturuyor. Cheesy
   
Yeni bir şeyler arıyorsanız, denemenizi tavsiye ederim.
[+] Beyaz isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

#17
Oyunu eger vanilla bir sekilde oynayacaksaniz legendary de kesmiyor adami. Onda da eninde sonunda cok guclu bir sey olup cikiyorsun.

Ben suan Special Edition'da legendary zorluk seviyesi ve bir kac zorluk moduyla oynuyorum, cok eglenceli geliyor oyun. Mod listesi: 

İçeriği GösterSpoiler:
Ara
Cevapla

#18
Her zaman derim, "normal" zorlukta başlayıp her 15-20-25(kişi bunu kendine göre ayarlamalı) seviye atladığında zorluğu bir tık arttırmalı. Böylece ne efsanevi zorluğun getirdiği kanseri yaşıyoruz ne de patron'ların çamur yengeci gibi olmasından...
Ara
Cevapla

#19
Kendinize bir ''Zorluk Challenge'' arıyorsanız Daedric zorluk tam size göre. Onun dışında ben her oyunu normal seviyede oynarım.
Ara
Cevapla

#20
Oyunun zorluk anlayışı biraz kötü verdiğin hasar düşüyor aldığın hasar artıyor. Bazı modlar oyunu daha zor daha eğlenceli yapabiliyoruz.  Öküz gibi yaldıramıyorum artık. Cheesy
Ara
Cevapla

#21
Adept en ideali. Ne kolayda gibi tek ata ata geziyorsun, ne de zorda oldugu gibi ecel terleri dokuyorsun. Gerektigi zaman hafif zorladigi yerlerde oluyor hatta.

Eger zorda oynuyorsan yapman gereken sey gizli takilmak, enchantlarini iyi ayarlamak ve can, mana, stamina disindaki potlari aktif olarak kullanmak. Hatta gerekirse 2 tane item seti yapip o sekilde dolanman lazim.

Oyun baslarinda zaten cogu yeri yapmadan kacman gerekecek, sonradan donup yapacaksin.
Zevk icin oynuyorsan en iyisi adept kisacasi.

Benim sahsi fikrim oyun baslarinda adept takilmak, ilerde asiri guclendigini dusunup oyundan sogumaya baslayincaysa kademe kademe zorlugu arttirmak.
Ara
Cevapla