Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Main Tank'ın Weapon Trait Seçimi

#1
Selam arkadaşlar . Bu rehberde sizlere Main Tank oynuyorsanız silahınızın hangi trait olması gerektiğini anlatacağım . İşin biraz matematiğine gireceğiz , şimdiden haberiniz olsun Smile Bu arada , Crusher enchantının cooldown süresinin 10 saniye olduğunu hatırlatmak isterim .

Açık konuşmak gerekirse , konuşulmaya değer sadece 2 Trait var . Bunlar Defending ve Infused .

1- Defending

Legendary Defending bir silah bize 2580 Physical ve Spell Resistance sağlıyor . Şimdi bu değerin bize ne kattığına bakalım . Bunu tam olarak anlayabilmek için Armor Cap denilen şeyi bilmek gerek . Armor Cap , belirli bir sayı olup , bu sayının üzerindeki Armor değerlerinin size bir katkı sağlamadığı noktadır . Yani Armor Cap'e ulaştığınız zaman , Resistance değerlerinin size sağladığı maksimum efekti alırsınız . Daha fazla Resistance size bir yarar sağlamayacaktır . Armor Cap ise 33150 . Şimdi , 33150 resistance , bizim aldığımız hasarı %50 azaltıyorsa , 2580 ne kadar azaltır diye kolay bir hesap yapıp bu değerin bizim aldığımız hasarı %4 azalttığını görürüz . Bu değer Diminishing Returns denilen bir illetten dolayı daha da düşecektir . Bu konuyu daha detaylı anlamak için buraya tıklamanızı tavsiye ederim .

Bu bahsettiğimiz %4 değeri ne kadar düşecek olsa da , biz bu konu üzerinde dururken %4 diyip geçelim .

Bir de Crusher enchantının Defending silah kullanırkenki gücüne bakalım . Crusher enchantı Defending bir silah üzerindeyken , 1622 armor düşürüp 10 saniye cooldown ile 5 saniye sürebiliyor . Yani bu enchantı maksimum %50 süre ile hedefin üzerinde tutabiliriz . Kısacası , maksimum ortalama armor düşürme değeri 1622 / 2 = 811 olacaktır .

2- Infused

Legendary Infused bir silah , üzerindeki enchantın gücünü %20 , cooldown süresini ise %40 azaltır . Infused bir silah kullanırken Crusher enchantı 1946 armor düşürüp 6 saniye cooldown ile 5 saniye sürebiliyor . Yani bu enchantı Defending silahın 5 saniyelik bekleme süresi yerine 1 saniyelik bir bekleme süresi ile sunuyor bize . Hesaplamak gerekirse , 1922 * 5 / 6 = 1621 . Yani Infused silah bize maksimum ortalama olarak 1621 armor düşürme sağlıyor .

Defending vs. Infused

Defending , hedefin armorunun zaten 0'a düşürüldüğü ya da sizin hedef ile temasınızın olmadığı durumlarda Infused'a kıyasla daha çok işe yarıyor .

Infused ise takıma daha fazla penetration sağlayarak ufak bir DPS artışı sağlıyor . Bu DPS artışının ne kadar olduğuna bakalım bir de . Hesaplamalarıma göre yaklaşık 1000 Penetration hedefe karşı yapılan hasarı %2 arttırıyor . Infused ile Defending arasındaki maksimum ortalama armor düşürme değeri farkı 800 . Yani %1.6'lık bir hasar artışından bahsediyoruz . Bana kalırsa , bu küçük bir sayı değil . Herkesin yaptığı hasarın %1.6 artması gözle görülür bir fark oluştururken Defending silahın size sağladığı %4 daha az hasar alma bonusu farkedilmeyecektir bile .

Yanlış anlaşılmasın , her savaşa körü körüne Infused silah kullanarak gidin demiyorum . Mesela AA'da baltaları tanklarken Infused silah kullanmaya gerek yok .

Bu rehbere bu kadar bilgi yeter Smile  Umarım yararlı olur . Hepinize iyi oyunlar , iyi forumlar !
Cevapla

#2
Hayaller Infused, hayatlar powered Cheesy Eline sağlık.
Cevapla

#3
Şahsen benim için yararlı oldu, build videolarında özellikle infused ve defending kullandığını biliyordum ama sebebini tam olarak anlamam iyi oldu. Teşekkürler Smile
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trial Main Tank Rehberi 1 - Aetherian Archieve LiofaTR 0 40 Dün, Saat: 03:35
Son Yorum: LiofaTR
  Main Quest Listesi mertusta 12 2,385 06.09.2017, Saat: 05:48
Son Yorum: Lord Dragline
  Tank İçin Irk Seçimi Rehberi LiofaTR 10 2,615 21.02.2017, Saat: 10:24
Son Yorum: MisterioJr
  Yeni Başlayanlar İçin Detaylı Tank Rehberi LiofaTR 7 3,296 18.03.2016, Saat: 07:37
Son Yorum: mertusta