Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi

 
Mod Nasıl Çevrilir, Yayınlanır ve Çeviri Konusunda Sorularınız

(12.08.2017, Saat: 18:53)RancouR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda %74'ü tamamlanmış (diyaloglar ve görevler çevirilmemiş) haliyle alakalı bir konu var.
Fakat mertusta çeviri tamamlanmadan konu açıldığı için kilitlemiş, ve çeviri hiç tamamlanmamış.

Cevap için teşekkür ederim fakat keşke çevrim tam olarak bitebilse gerçekten mükemmel olurdu.
Ara
Cevapla

ESP/ESM Translator ile ilgili öğrenmek istediğim bir şey var. İthalat/İhracat işini tam olarak nasıl yapıyoruz? İlgili fonksiyonların tümünü kurcaladım fakat elime hiçbir şey geçmedi. Birden fazla modda sıklıkla karşılaştığım aynı kelimeler, cümleler vesaire için tekrar tekrar çeviri ile uğraşmak vakit kaybı. Tecrübeli arkadaşlar ilgilenirse fevkalade olur.
Ara
Cevapla

(07.09.2017, Saat: 22:09)Negatrm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ESP/ESM Translator ile ilgili öğrenmek istediğim bir şey var. İthalat/İhracat işini tam olarak nasıl yapıyoruz? İlgili fonksiyonların tümünü kurcaladım fakat elime hiçbir şey geçmedi. Birden fazla modda sıklıkla karşılaştığım aynı kelimeler, cümleler vesaire için tekrar tekrar çeviri ile uğraşmak vakit kaybı. Tecrübeli arkadaşlar ilgilenirse fevkalade olur.
Esp translatorda bu özellik yoktu ama TesV Translatorda aradığın şey var. Çevirdiğin satırları kullanıcı sözlüğüne kaydediyor, başka bir dosyada aynı hücre eğer türe karşılığı varsa otomatik çevrili şekilde gösteriyor.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla

İki programı bir arada kullanma şansımız yok mu peki?
Ara
Cevapla

(10.09.2017, Saat: 11:34)Negatrm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki programı bir arada kullanma şansımız yok mu peki?
TesV translatorda önceden çevrilenleri okutup geri kalanı esm translatorde çevirebilirsin. Bu sefer tesv translatorun sözlüğü güncellenmez esm translatorde çevirdiğin için. Ayrıca tesv translator türkçe karakter destekliyor mu emin değilim

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla

Anladım. Hazır aklımdayken sormak istediğim iki şey daha var. Birincisi örneğin ETAC Eklentisini çevirmek istiyorum fakat tam sürümü, seçmeli sürümü vesaire gibi seçenekleri mevcut. Ben tam sürümünü çevirip ayrı bir esp dosyası oluşturacağım. Böylece tüm alternatif seçenekleri de kapsamış olacak. Tam olarak şöyle;

  ETaC - Winterhold.esp
  ETaC - Karthwasten.esp
  ETaC - Kynesgrove.esp
  ETaC - Darkwater Crossing.esp
  Immersive Shors Stone.esp
  Immersive Solstheim.esp
  Immersive Orc Strongholds.esp
  Immersive Stonehills.esp
--ETAC Türkçe Çeviri.esp

Kısacası çeviriden oyuncuların tercihi ne olursa olsun faydalanmasını istiyorum. Mümkün mü, nasıl yapabilirim? 

Bir diğer sorum ise çevirdiğim 5 moddan 3'ünün Mod Ayarları Menüsü tamamen çevirmeme rağmen İngilizce gözükmesi. BB Luxury Suite, ESF: Companions, Auto Uneqquip Ammo, Chesko's Wearable Lantern gibi modları tamamen çevirmeme rağmen bu sıkıntı var. Ama Player Voice Sets eklentisini çevirdiğimde menü tamamen Türkçe'ydi. Bir çözümü var mıdır?
Ara
Cevapla

Arkadaşlar çeviri bitmek üzere yalnız aşağıdaki eşyaları çevirmemde bana yardımcı olun. Kırmızı çizgili olanları çevirdim, sıkıntı yok gerisi lazım bana .

resim
Ara
Cevapla

sky lı olanalrı sema elbisesi sema eteği vs şeklinde yapabilirsin sanırım item onlar.
Ara
Cevapla

Modu kullanan varsa özellikle üst kısımların isimlerini kendince söylesin.

Sky = Sema olarak çeviricem. Yalnız Sleeves tam olarak nedir?
Ara
Cevapla

(03.10.2017, Saat: 16:29)darkpheonix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Modu kullanan varsa özellikle üst kısımların isimlerini kendince söylesin.

Sky = Sema olarak çeviricem. Yalnız Sleeves tam olarak nedir?

Kelime anlamı olarak elbisenin kolu manasına geliyor.
Ara
Cevapla

(03.10.2017, Saat: 18:21)SHYAH Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kelime anlamı olarak elbisenin kolu manasına geliyor.

Modu kullanmadım o yüzden kullanan birisi varsa söyleyebilir. Ya da en son bunları çeviricem.
Ara
Cevapla

Programda dediğiniz her şeyi yaptım ve esp dosyasını olusturdum.

Şimdi sıkıntı şu isim aynımı olacak yani ordinator perk of skyrim olarak kaydettim ve hedefteki dosyayı değiştirdim ama mod aktif olmadı yani perke dair hic bir şey yok kaydetme konusunda yardımcı olun lutven
Ara
Cevapla

(05.10.2017, Saat: 10:35)By:Alp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Programda dediğiniz her şeyi yaptım ve esp dosyasını olusturdum.

Şimdi sıkıntı şu isim aynımı olacak yani ordinator perk of skyrim olarak kaydettim ve hedefteki dosyayı değiştirdim ama mod aktif olmadı yani perke dair hic bir şey yok kaydetme konusunda yardımcı olun lutven

Tam olarak sorun nedir? Tekrar yazarsan yardımcı olabilirim.
Ara
Cevapla