Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Role-Play | KADEME-I | Skyrim İç Savaş

#1

İçeriği GösterÜyeler:

Öncelikle tüm üyelerimize merhaba. Bugünden itibaren kademe 1 rolleri başlamıştır eğer karakterinizi daha oluşturmuş değilseniz. BURADAN Oluşturabilirsiniz karakterinizi daha iyi roller için dahada iyi tanıtmak için buradan oluşturmanız öneriyorum. Ve Kademe 1 ile ilgili tüm detaylar spoiler'dan okuyabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ve karakterinizi oluşturduktan sonra rol yapmaya başlayabilirsiniz rol ile ilgili şikayetleriniz veya olumsuz yorum gördüğünüzde bana mesaj atabilirsiniz zaten ben ara ara izliyor olacağım. Skyrim in durumunu yazacağım umarım eğlenirsiniz bu konu siz rollerinizi bitirene dek duracaktır. KADEME-1 bu yüzden var. Rollerinizde iyi eğlenceler dilerim. Rollerinizi bu konudan yapacaksınız arkadaşlar yani buraya yanıt atacaksınız ve başka konu olmayacak bu konu kilitlenip silinene dek.

İçeriği GösterKADEME 1 Detayları.:


_______________________________________________________________________________________

Skyrim İç Savaş

LQ0ZVV.jpg
[i][b]
Skyrim 4E Çağ 201, iç Savaşın tam ortasında olan skyrim nerdeyse ikiye bölünmüştür bir yandan fırtına pelerin diğer yandan İmparatorluk lejyonerleri savaşın her gününde dahada hırslanıyor, bu savaştan en çok etkilenen masumlar ve en önemlisi çocuklardır. Skyrim in iklem yaratıklarından bile gezilmiyorken birde iç savaşın kızgınlığı dahada gezilmez hale getirmiştir. İnsanlar şehirlerinden çıkıp erzak alamaz hale gelmiştir. İç Savaş o kadar çatışmalı geçmektedir ki barış her hafta barış antlaşması reddedilmektedir.

Ulfric Fırtınapelerin uzaktan bakıldığında merhametli ve iyi niyetli görsek bile aslında hem kişisel hem  tüm kuzeylilerin özgürlüğü için savaşıyordur. İmparatorluk Leyjonerlerinin General Tullius'a bir yandan baktığımızda disiplini üzerinde ve hiç gülmeyen bakışlarıyla dikkatimizi çekiyor. İki Tarafta haklı olduğu için savaşıyor.

qEzL8d.png

Skyrim in bir çok maceracısı (Sizler) amaçları uğruna skyrimin yollarında gezmektedirler iç savaş onlar için elbette önemlidir fakat. Önemli olan kendi amaçlarıdır. Her gittiği bölgede kılıç kalkan sesleri ormandaki yırtıcı hayvanları bile rahatsız etmektedir. Çoğu yerlilerin bile ağzında iç savaş dolaşmaktadır öyle dolaşmaktadır ki. Yakında yerliler bile bu tartışma yüzünden savaşacaklardır. Ama ne olursa olsun Skyrimde Macera devam ediyor İç Savaşın olduğu bir Skyrimde Maceracılar yerinde oturmaz onlarında kendine özgün bir amacı var hemde onların yararına bu amaç yerlilerin inlerinde saklandığı skyrim onlar için daha rahat, Keşfetmek hazineler bulmak Skyride saklı sırlar hala tozlanmaya devam ediyor.
Ara
Cevapla

#2
Tandhis 3 senenin ardından gururla arkasına baktı, Tel Mithryn'e. Eğitimini tamamlamış ve babasının vasiyeti üzerine görevine koyulmuştu. Artık tek yapması gereken kendine bir mağara bulup güce giden yolda ilerlemekti, 'karanlık bile olsa'. Tandhis yolda giderken ufak bir fare yakaladı ve büyüyle onu felç etti. Solstheim'ın kuzey kısmına doğru ilerlerken bir mağara buldu ve içeri girdi. İçeriyi kolaçan ederken 2 haydutla karşılaştı:

1. Haydut: Ya eşyalarını teslim edersin ya da ölürsün.
Tandhis: Aynı şeyi ben size teklif ediyorum.
1. Haydut: Hıh, komikmiş. O zaman baltamın tadına bakacaksın demek bu.
2. Haydut: H-hey dostum bekle, cübbesine bak.
1. Haydut: Hass, lanet büyücüler.

Tandhis elini şıklattı ve bir kıvılcım çıktı. Kıvılcım git gide büyüdü büyüdü ve büyüdü. Yaklaşık 1 metre boylarında uçan ateşten bir bacaksız ejder oluverdi ve kükredi. Tüm mağara yankılanıyordu. Tandhis "Git." dediğinde ejder iki haydutun da içinden geçerek iç organlarını yakmıştı. Tandhis ise dudağını ısırarak "Lanet olsun, öldürmek istemiyordum. Şimdi kurban edemeyeceğim." dedi ve cesetleri küle dönüştürdü. Asık bir suratla farenin ritüeli için gerekli ortamı hazırlamaya koyuldu.
Ara
Cevapla

#3
Açıldığım ufak kayığın içinde 2 saattir bir hareket yapmadan oturmuşum, kaba etim kayıkla bir olmuş. Oltanın  göle çakılmış gibi sabit duran mantarına bir baktım, bolca sövdüm, biraz mırıldandım. "Bugün de kuru ekmeğe talimiz."
Ara
Cevapla

#4
Ahhh gerçekten de kalacak düzgün bir yere ihtiyacım var. Ve düzgün bir yemeğe. Şu bahsedilen Khajiit karavanlarından birini bulsam iyi olacak. Yoksa ölüp gideceğim herhalde.
Ara
Cevapla

#5
Tandhis "Lahi hujavo sax guverto ferup." (Yer yarılsın ve ayin başlasın) dedi. Mağaranın taş zemini belli bir çizgide çatladı ve bir daire ortaya çıktı. Tandhis bu sefer "Gaj hanni sax guverto ferup." (Mumlar aydınlansın ve ayin başlasın) dedi ve mumlar dairenin etrafında beliriverdi. Tandhis gözleri parıldayarak felç haldeki fareyi dairenin ortasına bıraktı ve eğildi. "Na'tassu kavr Hermaeus Mora sax ti nastre ruopi jule." (Yalvarmalarımı duy Hermaeus Mora ve cevap ver aciz kuluna) dedi Tandhis ve üzerinde 4 ay çalıştığı altın kaplama hançerini fareye soktu. Farenin cılız ruhu Oblivion'a doğru çekilirken bir dokunaç belirdi ve Tandhis'in kafasına girdi ve beynine kadar ilerledi. Belli bir müddet durduktan sonra kafasından çıktı ve yok oldu. Tandhis inanılmaz bir istekle ellerini açmaya mecbur hissetti kendini ve açtığında gördüğü şey kudretli bir büyüydü. Üç elementi de aynı anda aynı büyüde kullanabiliyordu. Tandhis sevinçten güldü ve sonra suskunluğa büründü. Güç tutkusuyla dışarı çıktı ve daha fazla kurban vermek istedi.
Ara
Cevapla

#6
Kendimi nasıl bu yere sürükledim bilmiyorum,tek bildiğim içimdeki bastıramadığım bir duygunun bana bu yolculuğu yaptırması. Miğferyeli'ne ağır ve temkinli adımlarla yol alıyordum,karşıma birdenbire muhafız görünümlü kuzeyliler çıktı. Eğer Miğferyeli'ne gidiyorsam orada elflerin hoş karşılanmadığını söyledi muhafızlardan birisi,şehire yakınlaştığımı anladığım için dediklerini umursamayıp yoluma devam ettim. Şehirin girişindeki ahırı geçip ana giriş kapısına geldiğimde,o muhafızın sözleri aniden aklıma geldi. Kafamı kurcalamadı değil,kısa bir dalgınlıktan sonra kendime gelip bu karlı kuzeyli şehrine derin bir iç çekip giriş yaptım sonunda.
Ara
Cevapla

#7
pirate-ship-wallpapers-13.jpg
(Gün yavaş yavaş doğuyordu İmmortals ufak bir koya demir atmıştı. Vlad yavaşça gözlerini araladı kamarada ki derin sessizliği dalgaların hışırtısı bozuyordu. Yavaşça kafasını sola çevirdi esir bir kadın yanında çıplak halde uyuyordu. Sessizce doğruldu kapının yanına gidip hafif bir şekilde cama tıklattı biraz sonra ikinci kaptan Nora odaya girdi. Vlad Nora'nın kulağına eğilerek bir şeyler fısıldadı. Nora kafasını sallayıp kamaradan çıktı Vlad ise üstüne  bir şeyler giymek için dolabın önüne gitti sırtı dönüktü. Dalgalar sakinlemiş derin sessizlik odayı tamamıyla kaplamıştı. Nora 2 denizci ile odaya sert bir giriş yaptı bu giriş kadını uyandırmıştı. Yatağa koştular kadının kollarının'dan tutup sürüklemeye başladılar. Kadın delicesine çırpınıyordu bağırıp yardım istiyordu ancak Vlad arkasına bakmadı bile. Çizmelerinden çıkan ufak sesler ile kamaradan çıktı gemi tayfaların naraları ile inliyordu. Kadın çoktan Pruva direğine asılmıştı bile yavaşça dümene doğru yürüdü dümeni kavradı gemiye genel bir bakış atarak konuşmaya başladı.)
Uzun zamandır uykudayız artık uyanma vakti geldi.
(Tayfalar:Ahhhrrrrrr!!!!)
Ey! Deniz Ana bu kurbanı kabul et o gemide oldukça onun gözleriyle bizi gözetle, onun öfkesini düşmanların üzerine kus, kadınlıktan aldığı zevk ile tayfaları coşkulandır.
Yelkenler fora sizi adi köpekler!!!
Ara
Cevapla

#8
''Lanet necromancerlar !'' Diye bağırarak çoktan ölmüş genç elfin kafasını sunağa vurmaya devam etti.Kendine geldiğinde üstündeki pıhtı pıhtı kandan tiksinerek midesindeki az buçuk yiyeceğide oracığa çıkarmıştı.

Etrafına baktı spiral şekilde dikilmiş taşlar ve ortada ufak bir taş sunak, her taşın altında parçalanmış ve birleşmeye çalıştırılmış hayvan cesetleri...

Elfin eşyalarını hızlıca karıştırıp işine yarayacak olanları seçti ve hızla uzaklaşmaya başladı.
''Bunu haketmişti, Bunu haketmişti...''
Ara
Cevapla

#9
(Nora gemide ki teftişi bitirdikten sonra dümende duran Vlad'ın yanına gitti.)
Vlad:  Bir sorun mu var Bay Nora? Yolculuğa çıktığımızdan beri cok düşünceli gözüküyorsunuz.
Nora: Bu dönemde deniz canavarlar ve uğursuzluklar ile doludur sizinle ölüme bile gelirim ancak tayfalar korkuyor. Belki batıl diyebilirsiniz ama denizcilerin çoğu bu dönemde yağma yapmama kuralına uyar.
Vlad: Risk olmadan kazançta olmaz. Eğer beş parasız kalmak istiyorlarsa flikalar hemen arkada.
Nora: Peki nereye gidiyoruz?
Vlad: Bence bugün bu kadar soru yeter.
Ara
Cevapla

#10
Tandhis, Solstheim'ın ücra kıyılarında ilerlerken karşısında çok güzel bir Skaal bayan gördü. Bir anlık durgunluktan sonra kadın da onu fark etti ve hemen yayıyla Tandhis'i nişan aldı. Tandhis, "Korkmayın bayan, ben sadece bir gezginim." diye bağırdı. Kadın ise hiç istifini bozmadan nişan almaya devam ederek "Cübben öyle demiyor." dedi. Tandhis yutkundu ve birkaç saniye bekledi. Ses yoktu, kadın hala nişan alıyordu, vurmamıştı. Kadının arkasından bir Seeker yaklaşıyordu. Tandhis rahatlayarak olacakları izledi. Sonra aklına geldi, kadın ölemezdi. Kadına bağırarak "Arkanda! Arkanda!" dedi. Kadın inanmamıştı ama yine de şüphe duyuyordu. Şüphesine yenik düşerek arkasına baktığındaysa korkudan oku fırlatmıştı ve ok Seeker'ın kafasına girmişti. Tandhis ise bu arada koşarak kadının yanına gitti ve onu bir büyüyle bağlayarak mağaraya kadar taşıdı.

Tandhis, kadının ağzını çözdüğünde kadın durmadan bağırıyor, aşağılayıcı laflar kullanıyordu. Tandhis, kadına bir tokat atarak onu susturdu ve bir sandalyeyle karşısına oturup sorgulamaya geçti:

-Orada napıyordun?
+Seni ilgilendirmez.
-Orada napıyordun?
+Seni ilgilendirmez dedim.
-Orada napıyordun?! (Bıçağı boğazına dayayarak)
+Ava çıkmıştık. Grubumu kaybettim.
-Güzel, güzel. Böyle sorulan sorulara cevap vererek hayatını uzatabilirsin.
+Ben önemli birisi değilim, bırakta gideyim.
-Hayır, öyle düşünmemelisin. Bazı güçlerin önünde çok önemli olabilirsin. Hahahaha.

Kadın kafasını çevirdiğinde ritüel alanını gördü ve korku içinde bır çığlık attı. Tandhis ise bu çığlığın üstüne daha güçlü bir kahkaha attı.
Ara
Cevapla

#11
(Immortals rotasını soğuk denizlere çevirmişti. Tayfalar nereye gittiklerini kendi aralarında tartışıyor bir yandanda soğuktan korunmanın yollarını arıyordu. Tayfalar muhabbet sırasındaWink
Rogvir: Kaptan iyice delirdi bu herifi kaptan seçmekle hata yaptık. Sanki uğursuz dönemlerde okyanusa açılması yetmiyormuş gibi birde buzullara doğru gidiyoruz.
Nora: Bir şikayetin varsa kaptan ile konuş eğer söyleyecek cesaretin yoksa aklından bile geçirme.

(Bir süre kafasını öne eğdi ardından kafasını sert bir tavırla kaldırdı ve azından tükürükler saçarakWink
Rogvir: Sende onun köpeği olmuşsun üstelik tasman o kadar sıkı bağlıki doğruyu düşünmeye dahi korkuyorsun.
(Nora kılıcına davranmak üzere elini götürdü. Ancak arkasından bir el kolunu tutarak onu durdurdu. Hışımla kafasını çevirdi Vlad karşısındaydı.)
Vlad: Baylar ikinizde biraz sakinleşin biliyorum hepiniz korkuyorsunuz bu yüzden gergin olduğunuza inanarak affedicem. Şimdi ise herkes sözlerime kulak versin.
(Tayfaların arasında yürümeye başladı.)
Vlad: Hepiniz neden bu yöne gittiğimizi ve bu dönemde neden açıldığımızı merak ediyor. İstediğinizi alıcaksınız! Yeni yağma için plan yaparken bazı kaynaklara rast geldim güvenilir kaynaklar. Skyrime gitmemiz ve orada ufak bir donanma kurmamız için teklifte bulundular. Karşılığında ise bolca altın ve özgürlük vaadettiler. Aranızda hala amaçsızca korsanlık yapmak istiyen varsa bir saniye daha burada durmasının bir anlamı yok. Baylar! Büyük düşünün! Altınınızı aldıktan son istediğiniz yere gidebilecek, yeni bir hayat kurabileceksiniz sizinde yöneticiler arasında ve saygın olduğunuz bir hayat.
Ara
Cevapla

#12
(Gözlerini parlatarak)
Tenoqo'r: Sonunda şurada bir Khajiit karavanı var. Yanlarına gitsem iyi olacak. Umarım yiyecek ve yatacak yerleri vardır.
(Tenoqor'u karavandaki dört Khajiit görmüştü, ona şaşkınlıkla bakıyorlardı. İçlerinden biri ona yaklaştı)

Karavandaki Khajit: Hey sen! Neden buralarda başıboş dolanıyorsun? Bu diyar da yalnız olanları affetmezler. Bunu bilmen gerekir. Bir de bizden biriysen hiç şansın yok.
Tenoqo'r: Siz buraya Elsweyr'den gelen karavanlardansınız değil mi ? Beni de bir süre aranıza alır mısınız ? Gerçekten başımı sokacak bir yere ve kuru ekmekte olsa yiyeceğe ihtiyacım var. Sorulara daha sonra cevap veririm.
Karavandaki Khajiit: Elbette sana yardım ederiz. Merak etme kendimizden birini buralarda yalnız bırakacak değiliz. Sen şu ateşin başına geç biraz ısın. Sonra yemeğini yer yatarsın. Sabah da doğru düzgün konuşuruz.
Ara
Cevapla

#13
(Tayfalar Vladın konuşmasından çok etkilenmişlerdi. Ancak Nora'nın kafasında hala bazı sorular vardı. Hava kararmaya başlamıştı Nora Vladın kamarasanın kapısını çaldı.)
Vlad: Gel.
(Nora içeri girdi Vlad haritada hazırlıklar yapıyordu.)
Nora: Kaptan.
Vlad: Evet Nora.
Nora: Kaptan yaptığınız konuşma çok iyiydi ancak hala kafamda bazı sorular var.

(Vlad kafasını haritadan kaldırdı.)
Vlad: Sor Nora.
Nora: Bahsettiğin bu gizli ortakta kim?
Vlad: Neden soruyorsun Nora? Bana güvenmiyor musun?
Nora: Kime çalıştığmı bilmek istemem yanlış bir şey mi?
Vlad: Bana Nora. Bana çalışıyorsun.
Nora: İzninizle kaptan şimdi işime dönmem gerek
.
(Arkasını döndü kapıya doğru yürümeye başladı.)
Vlad: Nora.
Nora: Evet kaptan?
Vlad: Sana bir kaptan olarak değil bir dost olarak söylüyorum bana güven.


Ara
Cevapla

#14
Şehre girdiğim anda iki tane kuzeylinin benim ırkımdan bir kadını rahatsız ettiğini gördüm,kendimi tutamayıp kadına uzaklaşmasını söyledikten sonra kuzeylilere dönerek;
- "Bu kadınla derdiniz nedir?" diye sordum.
- "Seni ilgilendirmez elf,seninde bir Thalmor ajanı olup olmadığını bilmiyoruz."
- "Çok komiksin kuzeyli dostum,benim gibi bir safkan Ashlander'ın Thalmor ile ne alakası olabilir? Veya bu şehirde kendi halinde yaşayan sıradan bir elfin." Adamların kızgın bakışlarından ırkçı oldukları ve kendi kanlarından olmayanları pek sevmedikleri açıkça belli oluyordu. Bu sırada diğeri Ulfric ile ilgili bir şeyler zırvalamaya başladı,cesaretini sözde Talos'tan almış,çok onurlu bir kuzeyliymiş falan. Bu geri kafalı insanlarla konuşmanın bir yere varmayacağını anlayıp hana doğru gittim ve içeriye girdim. Burası büyük,geniş bir handı ve çok rahat bir yere benziyordu. Hancıya kiralık savaşçı arayan olup olmadığını sordum,Ulfric direnişine adam arıyor dedi sadece. Bu şehirdeki bütün kuzeyliler Ulfric'e hayran sanırım,önümde uzun bir yolculuk var ve haliyle bana biraz para gerekiyor. Handa bir geceliğine kaldıktan sonra sabah şehirde biraz gezintiye çıktım ve bir muhafız geçerken bana Aventus Aretino adlı bir çocuktan bahsetti. Merakıma yenik düşüp çocuğun evine gittim ve kapıyı araladım...
Ara
Cevapla

#15
Tandhis, kadını ayin alanının ortasına götürdü ve "Nufel tugor sax guverto ferup." (Kurban bağlansın ve ayin başlasın) dedi. Oblivion'dan birkaç santimlik 4 ufak kapı açıldı ve içinden büyülü zincirler çıkıp kadının ayaklarından ve ellerinden tutup gerdi. Tandhis, "Na'tassu kavr Molag Bal sax ti nastre ruopi jule." (Yalvarmalarımı duy Molag Bal ve cevap ver aciz kuluna) dedi ve Molag Bal ruhani bir şekilde orada belirdi. Kadının kıyafetlerini yırttı ve ona tecavüz etti, sonra da ruhunu, sonsuza dek kölesi yapmak üzere çekti ve gitti. Molag Bal gittiğinde ufak bir kapı daha açıldı ve oradan ruhani bir zinci çıktı ve Tandhis'in göğsünü delerek kalbine kadar ilerledi. Kalbinin içinde durdu ve geri ufak kapıdan gitti ve kapı kapandı. Bu zincir onun kalbine vampirliği aşılamıştı.

Tandhis sabah acılar içinde uyandı ve vampirlik belirtilerinin başladığını gördü. Çok fazla susamıştı ama dışarıda güneş vardı. Usulca parmağını çıkarttığında hiçbir şey olmamıştı. Bu sefer tamamen güneşin altına çıktı ama yan etki yoktu. Tandhis sevinçler içerisinde yeni kurbanını aramaya koyuldu.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Role-Play | Karakterini Oluştur AvP.Love 17 1,290 12.05.2017, Saat: 03:28
Son Yorum: GrayWolf
  Savaş Hayatı [BİTTİ-İPTAL] Folcred 273 5,887 01.05.2017, Saat: 01:51
Son Yorum: LichKing
  Role Play - Genel Kurallar Diist Kiin 0 159 14.03.2017, Saat: 05:19
Son Yorum: Diist Kiin
  Role Player Grubu - Başvuru Diist Kiin 0 152 14.03.2017, Saat: 04:49
Son Yorum: Diist Kiin
  Kuzeydeki Savaş [Rol Dışı] Diist Kiin 208 3,279 23.02.2017, Saat: 08:30
Son Yorum: bluestorm02