Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Role Play | Kuralları

#1

znjro4.png

Role Play - Bölümümüzde akıcı roller ve düzenli roller yapmak adına kurallarımız bulunmakta sizi fazla sıkacak kurallarımız bulunmamakta sadece herkesin dengeli şekilde role play'ini yapması ve herkesin zevk alması adına kurallar belirtmekteyiz,

Öncelikle buradaki tüm üyelerin kuralları okuması zorunludur okumasalar bile bu kuralları kabul etmiş olduğunu sayıyoruz. Onun için eğer aksi bir durum yaratılırsa cezası verileceğini belirtmek isterim.


1) Elder Scrolls Türk'ün Tüm kuralları burada da geçerlidir.

2) Küfür ve argo yasaktır ama role gerçekçilik katılmak için kullanılıyorsa sansürlü ve çok sık kullanmamaya dikkat edilmelidir.  Aşırı küfür ve argo sansürlü ve rol içinde olsa bile cezalı yaptırım uygulanabilir.
(Örn: Seni S*rt*k  Şey.) Bunun gibi sansürleyerek küfürleri kullanabilirsiniz çok sık olmamak üzere.

3) Rol sırasında rol dışı yazmak kesinlikle yasaktır. karakterinizin tanıtımını yapmak yasaktır. Bunun için belirli açılmış konulardan tanıtım yapılacaktır. Bu konular ise yakın zamanda kullanıma sunulacaktır.

4) Rolde karakterinizi RAMBO olarak yönetmek yasaktır. Örneğin karşınızda 5 tane düşman var siz tek kişi bu düşmanları yenemezsiniz. Bunun yerine karakteriniz ile tek kişilik rollere girebilirsiniz yani haydut kampına saldırı yaparsınız 4 3 haydut öldürebilirsiniz ama bir dolu muhafızları veya rolcüler'e karşı tek başınaysanız kazanma gibi şansınız yoktur. Rollerinizi karakterinizin zayıf noktasına göre yapmanız çok önemlidir. Herkes bundan emin olun zevkini alacaktır sizde öyle.

5) Bu kurallardan bir ya da daha fazlasını çiğnerseniz uzaklaştırma veya sınırsız RP bölümünden ban yiyebilmenin yanında. Daha aşırı kural bozmanın yanında site ekibi tarafından uyarılırsınız veya uzaklaştırma alırsınız.

6) DM oyunun yöneticisidir. Hikayeye şekil verme, dövüş esnasında zar atma,  kimin galip kimin kaybeden olduğunu, oyunda kimlerin öldüğü ve ya kimlerin yaşadığı DM'nin sözleri ile anlaşılır. Yani birnevi DM'nin mesajı kanundur. DM'nin sözüne karşı gelenler hikayenin akışını bozmuş sayılıp buna göre ceza alacaklardır.

7) İlk başta belirtildiği gibi bu kuralları tüm Role Play oyuncuları Role play'a başladığı an bu kuralları okuyup kabul ediyor olarak sayılmaktadır.


AraKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Role Play - Genel Kurallar Diist Kiin 0 118 14.03.2017, Saat: 05:19
Son Yorum: Diist Kiin
  Role Player Grubu - Başvuru Diist Kiin 0 121 14.03.2017, Saat: 04:49
Son Yorum: Diist Kiin
  Role-Play | Karakterini Oluştur AvP.Love 13 1,010 04.03.2017, Saat: 02:25
Son Yorum: Folcred
  Role-Play | KADEME-I | Skyrim İç Savaş AvP.Love 244 5,163 23.12.2016, Saat: 07:44
Son Yorum: bluestorm02
  Role-Play | Başvuru AvP.Love 0 363 23.10.2016, Saat: 06:04
Son Yorum: AvP.Love