Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Sakin Yaşam RP'i

#1
Bu RP'de kral, mevkibeyi, general, kudretli büyücü, büyük savaşçı, Daedra hizmetkarı falan olmak yok. Yeri geldiğinde avını bile kaçıracaksın. Katılabilecek kişiler:

@Folcred
@Alff K.
@bluestorm02
@AvP.Love
@LichKing
@muhamet4434
@Starkiller

Sadece RP'in hakkını veren kişileri etiketledim. İsteyen hikayesini yazıp katılabilir.
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara

#2
İçeriği GösterGörünüşü:

Adı - Soyadı : Venshan Akpala

Irkı : Snow Elf

Doğum Tarihi : Üçüncü Çağ

Yetenekleri  - Sahip Olduğu Eşyalar : Demir Hançeri, Gizlilik Yeteneği, Ticaret Yeteneği ve Büyüye Yatkınlık

Yaş : 322

Anne Adı : Iwen

Baba Adı : Teredhor

Yaşadığı Yer : Skyrim - Morthal ve Issızkent Ormanları

Doğduğu Yer : Skyrim - Blackreach

Hikayesi : Bir Snow Elf kabilesinin en küçük kızı olarak doğmuştu. Babası ve Annesinin kendisini yanlız bırakması, onu doğal yaşama itti. Şehirlere nadiren ticaret için uğrardı. Bir süre sonra iletişimi kesildi. Kendi, ormanda yanlız bir şekilde 322 sene geçirdi. Her şey Dördüncü Çağ'da tekrar başlıyordu.
[+] Folcred isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
Ara

#3
Ad : Elvis

Irk : Kuzeyli

Yaş : 20

Yetenekleri : Tek-El - Okçuluk - Hafif Zırh - Yıkım - Gizlilik

Ekipmanları : Hafif örme kürk zırh - Çelik kılıç - İmparatorluk yayı

Fiziksel Özellikler : Siyah saçlı , mavi gözlü , Beyaz tenli , orta vücutlu , geniş omuzlu , 1.80 Boyunda

Yoldaşı : Yeşil Göz

Kişilik : Sakin

Dini İnanç : Shor

HİKAYE

f305906658388f07ba91462fac9d0190.jpg

Seher yıldızında doğmuştur hem annesi hemde babası Kuzeylidir.Babası ve annesini  haydut baskınında bir kaç yıl önce kaybetmiştir.2 yıl muhafızlık yapıp yakın dövüşde kendini geliştirmiştir ilerleyen zamanlarda öldürdüğü bir kurdun yavrusunu alıp büyütmüştür.Elvis insanlara karşı her zaman merhametli ve saygılı olmuştur.Şu an Skyrim'de ufak tefek haydutlarla ilgileniyor.Kendisi çok iyi bir iz sürücü olup , Bazı vahşi hayvanları eğitebilmektedir.
[+] muhamet4434 isimli üyenin iletisini 6 üye beğendi
Ara

#4
Ad: Jeanel

Irk: Anne tarafından Breton, baba tarafından Kuzeyli

Yaş: 26

Hikaye:

Jeanel, çocukluğundan beri babasıyla ava çıkmayı çok severdi. Jeanel daha 15 yaşındayken babası, avlanırken bir yaban domuzu tarafından öldürüldü. O günden beri ailesini avla geçindiriyor. Annesi Harfa ile birlikte Issızkent yakınlarındaki bir evde yaşıyor.
Tip:

tumblr_nqh5mclLXQ1qml60mo1_500.jpg
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
Ara

#5
Ad: Oldgar
Irk: Kuzeyli
Yaş: 70 (iş bitmemiş)
Meslek: Han Sahibi
Hobiler:  Sarhoş olmak, Odun kesmek, Şehrin genç ve güzel kızlarına laf atmak, Balık tutmak, Küçük Elijah'ın annesinin borçlarını kapatmak, Mangal yapmak, Misafirliğe gitmek. Kart oyunları oynamak.

Hikaye:

Oldgar doğduğu şehirden hiç ayrılmayarak babasının hanını alarak işlerine devam etti.

Tip:

latest?cb=20120303223359&path-prefix=de
[+] LichKing isimli üyenin iletisini 7 üye beğendi
Ara

#6
201ee00c63d8b42e203594bb915efaa9.jpg

Ad: Nekros Kafakıran

Yaş: 38

Irk: Ork

Meslek: Maden Gözcüsü

Memleketi: Mor Khazgur - Haafingar - Skyrim

Hikaye: Orsinium'un Breton ve Kızılmuhafızlar tarafından yıkılmasından sonra Nekros'un dedeleri Haafingar'daki ork sığınağı Mor Khazgur'a taşındı. Nekros kendini hatırladığından beri madende çalışan işçileri izleyip, eğer tembellik yapan varsa iyice döverek para kazanıyordu. Daha sonra işini dahada genişletip diğer ork sığınaklarındaki madenlerde ve Markarth'da Cidhna Mine'da bile kafa kırdı.

Tabii ki tek yaptığı şey kafa kırmak değil, madenlerde gözcülük de yapıyordu. Ama onun özelliği kafa kırmaktı ve ona lakabını kazandıran da buydu.
[+] Starkiller isimli üyenin iletisini 6 üye beğendi
Ara

#7
AD : Linda


Yaş : 19


Irk : İmperial


Yetenekleri : Hitabet - Gizlilik


Şuan Yaşadığı Yer : Solitude


Biyografi : Sinda, Skyrim'in Solitude kentinde doğuyup büyümüş bir kız çocuğuydu babası bir tüccar olduğu için oda tüccarlığa merak sarmış ve detaylarına kadar öğrenmeye çalışmıştı en sonunda kendi yaşı tutunca tüccarlığa başlamaya karar verdi.
26838eb2c96e3cee6b5a8c8771a5263a.jpg
[+] bluestorm02 isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
Ara

#8
(Riverwood)

'Elvis , Riverwood taraflarında yeni bir kontrat'a başlamış Lenlak diye bir adamı arıyordu.Orman her zaman ki gibi içten içe sessizdi.Yeşil Göz'le birlikte Lenlak'ın izini süren Elvis az ileride fısıldaşmalar duyuyordur.Hemen çalıların için girer 3 kişi birbirleriyle sohbet ediyordu haydut oldukları giyinişlerinden belliydi.'

Haydut : Sana yemin ederim , bir kar elfi gördüm.Aynı kitaplarda geçtiği gibi , bembeyaz tenli bir dişiydi.

Lenlak : Bence sadece kendini beyaza boyamış bir High Elf'ti o ahahahah.

'Lenlak oradaydı , eşgale tamamen uyuyordu.Elvis bu iğrenç espiriden sonra dayanamadı ve yayını çekip Lenlak'ı tam kalbindem  vurur.Kafası kahyaya gidecekti sağlam kalmalıydı.O sırada çimlerin içinden fırlayan Yeşil Göz kalan haydutla boğuşmaya başlar.Elvis koşarak son kalan haydutun üzerine gider kılıcıyla hemen koluna yara açar.Haydut ise Elvis'in bacağına bir darbe indirir , Elvis Haydut'un diğer hamlesindende kurtularak kılıcı midesine saplar.Sonra Yeşil Göz'ün diğer haydutun işini bitirdiğini görür.Elvis , Av bıçağıyla Lenlak'ın kafasını keser ve topallayarak Riverwood'a doğru yol alır.
[+] muhamet4434 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara

#9
bfd719285fc9a4a81a663ada3dd9d2b1.jpg

-AD-SOYAD-
Arthas Menethil

-IRK-
Kuzeyli

-YAŞ-
27

YOLDAŞI
Şahgaga

-YETENEKLER-
---Keskin gözlü, Okçulukta uzman, İz sürmede Uzman, Dayanıklı,Tek el silahta deneyimli---

-HİKAYE-


Arthas Issızkentte doğdu ama Ailesi ile Ejderköprüsü'nde yaşıyorlardı. Henüz 17 yaşında iken ailesi ejderha Nahagliiv tarafından öldürüldü.

19 Yaşında iken orduya alındı ve 25 yaşına kadar orduda eğitim aldı.25 yaşında Ejderköprüsü'ndeki evine döndü ve Avcılık ile uğraşmaya başladı.

Bir gün ormanda av ararken kurtların saldırısına uğradı ve hazır değildi. Tam canından oluyorduki bir kartal onu kurtardı. Kartalı yanına aldı ve ona Şahgaga ismini verdi ve en iyi dostu oldu. Şu anda 27 yaşında ve Ejderköprüsü'nde yaşıyo. Geçimini avcılık yaprak sağlıyor...

Arthas hayatın zorluklarını anladı ve daha fazla acı çekmek istemedi. Kılıcını çekip karnına sapladı. Cenazesi Falkreath'daki annesi ve babasının mezarının yanına gömüldü. Şahgaga ise Ormandaki yaşamına geri döndü...
[+] PaarthurnaxFusRo isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara

#10
7202393_orig.gif

? Karakter Bilgileri ?


?İsim: Ceceila 
?Soyisim: Linethil
?Doğum Yeri:  Skyrim
?Irk: İmparatorluk İnsanı
?Yaş: 30
?Saç Rengi: Kahve
?Göz Rengi: Kestane 
?Ten Rengi: Beyaz
?Boy: 1.71
?Kilo: 60
?Vücut Ölçüleri: 79 cm- 62 cm- 88 cm
?Ayak Numarası: 36? Karakter Kişiliği ?

?Kişilik: , Suskun, Gözlemci, Seçici, Egoist, Disiplinli. 
?İyi Yönleri: Adaletli, Kuralcı, Zekası.

?Kötü Yönleri: Acımasız, Egoist. 

?Sevdiği İnsan Tipleri: Suskun, Becerikli, Sadık.

?Hobileri: Bal şarabı, tatlı çeşitleri, ve yemek yapmak

?Fobileri: Örümcekler, karanlık


? Hikaye ?
 Doğumunda her canlı gibi oda ağlamış, hayatı boyunca babası Rilec Linethil ve Annesi Miary Linethil tarafından şımartılarak büyütülmüş bir İmparatorluk kızı olmuştur hayatı boyunca her zaman kendini doğruya ve kültürlüğe ve İmparatorluğun en güzel kızı olma hayaliyle yaşamış kendisini uzun elbiseler içinde hergün görmeyi seven ve Erkekleri her zaman kendine hayran bırakmayı başarmış bir kız olmuştur.

55b7e8e5f42c0fc772eb629d1e0b4a48.jpg

Ceceila Linethil hayatının çoğu zamanında yalnız zaman geçirmeyi seven kızdır soylu ve zengin Ailesinden elbette ego almakta, fakat kendisinin dileği kendi hayatını kurup kendi başına birşeyler başarmak olmuştur Babası Rilec kızına her zaman düşkün olmuş ve onun için elinden gelen en iyisini yapmaya çalışmışır Ceceila fazlasıyla alıngan ve saf yapıya sahip kızdır eğer bu kızı tanımak isterseniz gerçekten onunla kolay iletişim kurabilirsiniz İmparatorluk Şehri Solitude'de bir sarayda yaşıyor ve devamlı çocuklarla ilgilenmeyi seviyor şehrin dolu sokaklarında gezip arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi seviyor babası ve annesi ile arası şuan iyi ama kendi hayallerinde şehirden ayrılıp kendisine ait bir saray alıp ve kendisine ait bir okul kurmak istiyor ve en önemliside bir gün aşık olmak istiyor Aile yaşamına hep ilgi duyup insanların birbirine olan aşk bakışlarını izleyerek imrenen bir kızımızdır.

tumblr_m9yza3w9vj1qfc8cw.gif

Yemek konusunda üstüne yoktur diyebileceğiniz sayılı kişilerdendir Solitude gelirseniz mutlaka kendisinin işlettiği Cicorco Inn'e ziyaret etmelisiniz diğer hanlara benzemez tamamen temiz tutulur ve gençler tarafından tercih edilen bir handır..

Tarz konusunda genelde elbiseler içinde olmayı sevdiğini söylemiştik onu her gün farklı renkler içersinden görebilirsiniz..
[+] AvP.Love isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
Ara

#11
Jeanel: (Avdan dönmüştür, atından geyiği indirir ve eve girer)

Harfa: Sen misin oğlum?

Jeanel: Evet, anne. (Geyiği bırakarak annesinin yanına gider) İksircinin verdiği iksiri içtin mi anne? 

Harfa: Öhö öhö. Hayır.

Jeanel: (Şişede kalan birkaç damlayı da annesine içirir) Sana güzel bir etli çorba yapayım. (Geyiğin derisini soyar ve çorbayı kazanda kaynatmaya başlar. Eti ve tuzu da katarak annesinin yanına gider)

Harfa: Oğlum, ölmek üzereyim.

Jeanel: Anne sen ne di--

Harfa: Şşş. Dinle beni. Öhö öhö. Mürüvvetini görmeden ölmek istemiyorum. Bana iyi bir gelin bul ve mutlu bir hayat yaşayın.

Jeanel: (Kafasını eğip, ağlamaya başlamıştır) Anne... Senin ölmene izin vermeyeceğim.

Harfa: Baban beni bekliyor oğlum, bunu hissedebiliyorum. Sadece senin mutlu olduğunu görmek istiyorum. (Jeanel'in göz yaşlarını siler)

Jeanel: Tamam anne, bulacağım... Sana düzgün bir gelin bulacağım. (Çorbayı tabağa koyar ve annesine yedirir. Annesi uyuduğunda sabaha kadar ağlar)
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara

#12
(Uyuyan dev hanı)

Han'a gelmiştim , Orgnar yaramı sarıyordu.

Orgnar : Sonunda bitti.

Elvis : Sağol Orgnar.Gürzü gerçekten sert vurdu aşağılık.

Orgnar : İstersen Delphine'nin atını al kelleyi bıraktıktan sonra , geri dön yeni şarabımızı denemen lazım.

Elvis : 'Kılıcını kınına yerleştirir' Teşekkürler Orgnar lakin burada daha fazla kalmayacağım.Daha Kuzeye gitmeyi planlıyorum.

Orgnar : Aklında neresi var ? Miğferyeli , Kışhisar , Issızkent ? 

Elvis : Karasızım , sanırım geldiğimde sana açıklarım.

'Hanın dışına çıkıp Delphine'nin atına bindim'

Elvis : 'At biraz huysuzlanır' Sakin ol yaşlı kız.

'Atı kosturarak atı Akçay'a doğru sürmeye başladım yakında varırım sanırım '
[+] muhamet4434 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara

#13
Skyrim / Solitude / Cicorco Inn
zhoiFTq.jpg

 Ceceila, Cicorco Inn'de meşgul görünüyordu malum gün batımından sonra insanlar evlerine hanlara çekilip keyif yapmaya başlarlar Ceceila için aynı şeyi söyleyemeyiz o her zaman işini eğlence ve insanları mutlu görmek için yapıyordu ve bu gün menüsünde hoş bir vişneli turtası tuzlumu tuzlu olan lokum bonfile yapmaktaydı insanlar onun yemeğine bayılırdı,

Mutfağa doğru gelen Lerizyn hemen ona seslenerek:

katherine-pierce-dresses.jpg

Lerizyn:  Ceceila! iki tane daha turta var ayrıca dört bal şarabı dahaaaa!

Ceceila sırasıyla tatlıları bal şaraplarını tepsiye dizmişti bile Lerizyn hemen müşterilere dağıtmaya başlamıştı bazı müşteriler bal şarabından çokta uçmuş dans etmeye başlamışlardı fakat şöyle bir şey vardıki, Bu hanın bu kadar iyi çalışması diğer hanları rahatsız ediyordu çünkü alışık olunmayan bir tarzı vardı Cicorco Inn'ın Geçen dakikaların ardından Ceceila azıcık mutfakta molasını veriyor ve turtasından arada sırada ısırıklar alarak tebessüm ederek salonu seyrediyordu insanları mutlu görmek sanki onun hobisi gibiydi,Çok geçmeden mutfağa Enzo yöneliyordu Enzo 27 yaşlarında Imparatorluk Insanı olan çekilmez bir erkekti Ceceila ile uğraşmaya bayılır ve onu elde etmeye çalışır anlayacağınız umutsuz bir vaka..**Enzo Ceceila'ın elinden turtasını alarak ısırır kendisine sırıtarak bakınır.**

**Ceceila gözlerini kısarak Enzo'ya bakınır ve derin nefes alır parça parça geri veir**

Ceceila
Ne istiyorsun Enzo, işim olduğunu görmüyor musun? Kaç kere diyeceğim işimin başındayken şu hana gelmeyin diye, Tanrılar aşkına...

Enzo
Hadi ama Ceceila, babanın minik ve küçük prensesi olmaktan kaçıp bu tür fakirlikten yoksun yerlerde sürünmekten bıkmadın mı? Daha açalı iki hafta oldu ve hala sıkılmadın, Erkek arkadaşın olmayı kabul ediyorum hadi mutfağı şu aptal Lerizyn'e verde bana olan aşkını daha güzel yerde ilan et. ***SIRITIYOR***


Ceceila
Ihmm-,, (((Göz kapaklarını kapatarak burnundan nefes verir)) Lütfen Enzo, saçmalıklarını dinleyecek vaktim yok hem bak salonda Mira ve Liz var gidip onlarla ilgilen yapacağım daha çok işim var şu şehirde boş boş insanlarla boş boş muhabbetler etmekten sıkıldım artık hepiniz cebinizdeki septimlerle yaşıyorsunuz zenginliği hayal ediyorsan kendin çabalayıp zenginliğe kavuşmalısın boynunu kaldırarak büyüklerinden torba beklememlisin, Neyse ya ben kime felsefe yapıyorum burada...


Bu konuşmadan sonra Ceceila tekrar mutfağın başına yönelmiş Bonfile ile uğraşmaya başlamış ve Enzo sırıtarak salona doğru yönelmişti.
Ara

#14
ad73zQ.jpg

Ad: Cleventus

Soyad: Moroheus

Meslek: Simyager- Tılsımcı

Irk: İmperial (vampir)

Yaş: Görünen 26/ Gerçek 29

Göz: Kızıl kahve

Saç: Orta uzunlukta Siyah

Kişilik: Asosyal, içine kapanık, sessiz ve düşünceli. Arkadaşlarına karşı ise cana yakın, kötü gün dostu ve eğlenmesini bilen biri.

Hobi: Doğa yürüyüşüne çıkmak, bitki ve çiçek toplamak, evcil hayvan beslemek, içki içmek ve spor yapmak.

Fobi: Vampirler, kurt adamlar ve vampir avcıları.

Hikaye:


Cleventus daha çok küçükken babası tarafından bir doktor olması için eğitilmişti. Küçük yaşta çoğu bitkinin ne olduğunu ve basit iksirleri hazırlanışını biliyordu. Üniversite çağına geldiğinde ise İmperial College'e kabul edilmiş ve imparatorluğun en iyi simyagerleri tarafından eğitilmişti.

26 yaşına geldiğinde babasının işleri dolayısıyla Skyrim'e gitmek zorunda kalmışlardı. O zamanlar vampir saldırılarının çok olduğu Skyrim'de gittikleri kervanla beraber vampir saldırısına uğramıştı. Bu saldırıda babasını kaybetmişti. Zaten annesi de Cleventus doğduktan hemen sonra öldüğü için Cleventus 26 yaşında hem yetim hem de öksüz kalmıştı. Bu saldırıdan sağ kurtulmayı başarmıştı ama yakalandığı bir hastalık sonucu vampir olmuştu.

3 yıl boyunca vampir olarak hayatına devam eden Cleventus, hayvan kanı ile besleniyor ve simyagerlik yeteneği ile bu vampirliğe çözüm arıyor ve vampir avcılarından köşe buçak kaçıyordu.
[+] LichKing isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
Ara

#15
Jeanel: (Sabahın erken vaktinde evden ayrılır ve atına binerek Issızkent'e gider. Etleri satar ve annesi için yeni iksirler alır. Kafamı dağıtmalıyım diye düşünür ve yeni açılan hana gitmeye karar verir. Hayattan bıkmış bir vaziyette hana girer ve boş bir masaya oturur. Garsonun gelmesini beklemeye başlar)
AraKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakin Yaşam RP'i [Rol Dışı] Diist Kiin 271 6,319 30.01.2017, Saat: 10:02
Son Yorum: bluestorm02