Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Tarafınız?
Fırtınapelerinler
İmparatorluk
Aldmeri Dominyonu
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
 
Skyrim İç Savaşı

Pelinal , Tanrı yardımıydı.O zaman Nedeler , Altmer kültürü veya kanunlarından etkilenmemişti ayrıca kimseyede özenmiyorlardı.Büyük Savaşta Elfler tanrıların onlara yardım edemeyeceğini anlayınca zeki bir planla Daedralarla iş birliği yaptılar.Akatosh haksızın yanında olur ama savaşlar iki tarafın çıkarlarına göre yapılır.O zaman İnsanlar olarak şanslıydık bize Akatosh yardım etti ama Büyük Savaşta yalnızdık ve Aldmeri bizi yerle bir etti.
Ara
Cevapla

(19.01.2017, Saat: 01:33)muhamet4434 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pelinal , Tanrı yardımıydı.O zaman Nedeler , Altmer kültürü veya kanunlarından etkilenmemişti ayrıca kimseyede özenmiyorlardı.Büyük Savaşta Elfler tanrıların onlara yardım edemeyeceğini anlayınca zeki bir planla Daedralarla iş birliği yaptılar.Akatosh haksızın yanında olur ama savaşlar iki tarafın çıkarlarına göre yapılır.
Nedeler o zaman altmer tanrıların a bağlıydı o yüzden zaten imparatorluk dini altmer + Insan yoksa altmer kültüründen sadece Akatosh eklenirdi ekstradan.
Ara
Cevapla

Altmer Tanrısı da değil aslında. Altmerler sadece Zenithar'a taparlar, İmparatorluk inancıyla kendi inançları arasındaki tek ortak nokta bu. Akatosh, Ayleid inancı. Hem adamların inançlarını alın, hem de savaşın Cheesy
Ara
Cevapla

(19.01.2017, Saat: 01:45)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altmer Tanrısı da değil aslında. Altmerler sadece Zenithar'a taparlar, İmparatorluk inancıyla kendi inançları arasındaki tek ortak nokta bu. Akatosh, Ayleid inancı. Hem adamların inançlarını alın, hem de savaşın Cheesy
Köle yapmışlar özgürlük istiyoz. Cheesy Işte eğer Ayleid inancına bağlanmamış olsak Alessia sadece dine Akatosh u eklerdi o kadar.
Ara
Cevapla

Kardeş, biz de zor günler gördük. Altmerlerin inancı altında erimektense Chimer olarak, kuzenlerimizden farklı olmaya baktık. Ne yapalım yani, Argonyalılar geldi diye hemen Sithis'e mi yönelelim? Cheesy
Ara
Cevapla

Orada yaşayanların çoğu Ayleid inancıydı hala anlatamadım orada yaşayan nede lerin hepsi Ayleid tanrıların a tapıyor diyebiliriz.
Ara
Cevapla

Yav işte diyorum ya, tapmasaydınız Cheesy Ta en baştan tapmayın.
Ara
Cevapla

Bize mi kalmış u durum. .d Bize bıraksalar belki tapmayacaz belki zorluyorlar olabilir.
Ara
Cevapla

Artık İmparatorluğa bağlı Soylu bir Nord generalim.

For The Empire
Ara
Cevapla

Daedralara tapsanız, öyledir diyeceğim de Aedralara tapacaksın diye zorlamazlar Cheesy
Ara
Cevapla

(19.01.2017, Saat: 02:06)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daedralara tapsanız, öyledir diyeceğim de Aedralara tapacaksın diye zorlamazlar Cheesy

Kendin savunuyordun Lorkhan gelecek insanlar yükselecek diye. Hâlâ Lorkhan'ın döneceğine kesin gözüyle bakmıyorum. Zaten benim için tanrısal bir şey değil. Öyle olsa Meridia tarafındayım destekleyen taraf yok tek takılırdım. Geçmişte yaptıkları benim için daha önemli. Argonyalılar emin ol Oblivion krizinde daha çok iş yaptı. Nerevarine kalbi yok edip büyük felaket önlemiş olabilir ama sonucunda Morrowind yaşanılmaz hâle geldi. Kısaca şu anda Altmerler bile Dunmerler'den daha faydalı bir ırk.

Bunu söyleme gereği duydum. İmparatorluk yanlısı bile olsam Altmerler cidden bilim ve sanat konusunda birçok şey kazandırdı İmparatorluğa. Gerçekleri gözardı edemeyiz.
Ara
Cevapla

Morrowind, yaşanılmaz halde değil, Vvardenfell yaşanılmaz halde. Argonianlar sadece aldı arkadan Hist'in gazını, öyle yendiler. Zaten adamların iki başarısı var, ilki de bu Cheesy Oblivion meselesine gelirsek, bizim ordumuz yoktu. Hlaalular, İmparatorluk var diye ordu kurmayınca biz de savunmasız kaldık. Ve bu arada kalp, yok edilemez. O yüzden başka bir yere yolladı.

Altmer kültürü, bizi ilgilendirmez. Biz, şuan kuzenlerimizden kültürel alanda çok farklıyız. Chimer kelimesindeki "Chi", değişmiş demek.
Ara
Cevapla

(19.01.2017, Saat: 03:03)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Morrowind, yaşanılmaz halde değil, Vvardenfell yaşanılmaz halde. Argonianlar sadece aldı arkadan Hist'in gazını, öyle yendiler. Zaten adamların iki başarısı var, ilki de bu Cheesy Oblivion meselesine gelirsek, bizim ordumuz yoktu. Hlaalular, İmparatorluk var diye ordu kurmayınca biz de savunmasız kaldık. Ve bu arada kalp, yok edilemez. O yüzden başka bir yere yolladı.

Yaşanılamaz hâle geldi derken birçok yer külden etkilendi. Sadece yanardağın olduğu bölge terkedildi. Onun dışında Argonyalılar gerrila savaşında cidden çok başarılı. Sonuçta baskın için hazırlanmış daedralara karşı baskın yapıyorsun ki bu kolay bir şey değil. Kalp yokedildi dememin sebebi kaynaklarda öyle geçiyor olması. Kızıl kule devre dışı kaldığı için etkisiz olarak görülüyor. Onun dışında yok olmayacağını biliyorum. Cheesy

Ordu konusunda da o Hlaaluların sorunu bence. Çünkü çoğu ırkın ordusu vardı ve savundular. Her ne kadar Altmerler Kristal Kuleyi feda etselerde.
Ara
Cevapla

Thalmor, kuleyi bilerek yok etti ya da yok etmesine izin verdi diye biliyorum. Hlaalular, zaten kovuldu. Ve bu arada Dreslere bir ordu verseler, nasıl başa çıkacaklarını bilirler. Sonuçta bunca zaman Argonyalılar ile Dres Hanesi uğraşmış. Hareketlerini falan tahmin ederler ama ordu Redoranlarda işte .d
Ara
Cevapla

(19.01.2017, Saat: 03:15)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Thalmor, kuleyi bilerek yok etti ya da yok etmesine izin verdi diye biliyorum. Hlaalular, zaten kovuldu. Ve bu arada Dreslere bir ordu verseler, nasıl başa çıkacaklarını bilirler. Sonuçta bunca zaman Argonyalılar ile Dres Hanesi uğraşmış. Hareketlerini falan tahmin ederler ama ordu Redoranlarda işte .d

Aynen Thalmor'un yaptığı bir şey o. Adamların niyeti sonuçta bütün kuleleri düşürmek. Neyse ki Green-sap gibi kulelerin akibeti belirsizde Thalmor açık açık saldırı yapamıyor.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Skyrim Ana Görev Hakkında furkanatici 2 60 18.01.2017, Saat: 11:08
Son Yorum: Kriid
  Skyrim'deki En'leriniz mertusta 667 2,319 17.01.2017, Saat: 10:19
Son Yorum: Ahmad
  Skyrim Special Edition Türkçe Yama mertusta 47 2,607 15.01.2017, Saat: 08:13
Son Yorum: pijama
  Skyrim Remaster ÖN YÜKLEMEYE Açık AvP.Love 138 5,355 08.01.2017, Saat: 02:58
Son Yorum: Maestro.
  Skyrim Çok büyük özellikli tılsımlama yapma Ahmad 7 321 06.01.2017, Saat: 11:20
Son Yorum: bluestorm02