Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Tarafınız?
Fırtınapelerinler
İmparatorluk
Aldmeri Dominyonu
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
 
Skyrim İç Savaşı

Medelerin hiçbir suçu yok. Devlet onlara geldiğinde batmış bir hâldeydi. Askeriye, ekonomi, halkın morali, her şey alt değerlerdeydi.

Kuzeyliler zaten kendilerini yönetiyorlar? Kendi iç işlerinde serbestler.

Ysgramor zamanındaki ne devlet, ne halk, ne de önder şimdikiyle bir tutulabilir bir vaziyette değildir. Git gide cahilleşmiş ve cahilleşmeye devam eden bir Kuzeyli halkı var. Balıkçılar Cemiyeti diye de bir musibet yayılmış doğuda. Ahzidal, Ysgramor, Wulfharth görse bir okka tükürür bunların suratlarına. Ak Kjoric görse kahrından isyan başlatamaz.

Eğer vikideki lore ile Skyrim'deki çelişiyorsa, vikideki doğrudur. Deep lore ile temel lore çelişiyorsa, deep lore doğrudur. Ysmir dediğimiz kişi, Wulfharth'tır.
[+] Diist Kiin isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

(15.07.2017, Saat: 07:22)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ysmir dediğimiz kişi, Wulfharth'tır.

Lore'de Ysmir bir unvan. Hem Tiber Septim, hem Wulfharth hem de Son Ejderdoğan bu unvana sahip. Neye göre Ysmir, Wulfharth'tır diyebiliyorsun?
Ara
Cevapla

Tiber'ın Ysmir olarak anıldığının kaynağı Arcturian Sapkınlığı. Onda da büyük ihtimal Zurin olayların arka yüzünü bildiğinden (Ruh birleşimleri vs.) Tiber'a öyle bir şey demiştir. Kırsakallar gelsin Daedralar, Padomay mükemmel desin, onu da inkâr ederim ayrıca.
Ara
Cevapla

Yobaz Ulfr*c ve mavi pelerinlilerine ölüm. Skyrim'e kan ağlattı. İmparatorluk'un başka işi yokmuş gibi şu dandik çorak topraklarla uğraşıyor. Bırakın gitsin be ne olacak? Boşu boşuna vakit, asker ve kaynak kaybı.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ara
Cevapla

İçeriği GösterSpoiler:
İçeriği GösterSpoiler:
[+] Genç Kurt isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

resim

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ara
Cevapla

@slientborn
Evvet arkadaşlar böyle bi konu var mı bilmiyorum ama var ise ''hort''

Şimdi yorumlarınızı bekliyorum herkes kendi gerekçesini yapsın.

Skyrim;Nordlarındır ve öyle kalacaktır.İmparatorluğun tamamen Thalmor tarafından kontrol edildiğini ve ''Cihat'' gerekçesiyle masumları öldürdüğünü düşünüyorum.Nordlar barbar değildir.Kusura bakmasın ama Tamriel'in en tehlikeli yerlerinden birinin halkı savaşçı olmak zorundadır ve siz balta kullanmayı ve Savaş Kazanmayı barbarlık olarak tanımlıyorsanız size kalmış ama ben netim.

Haklı olan Stormcloacklardır.Hem Fus-Ro-Dah atmayı bilen biriyle savaşmak bence gayet hoş

-------------------

İmparatorluk Thalmor tarafından kontrol edilmiyor. Bunlar fırtınapelerinlilerin lafları.. Söz hakları var konuşuyorlar ve içeride adamları var o kadar. 
Cihat ? imparatorluk ? Masumları öldürmek ? Oraları temelli yanlış. Ne diyorsun hiç anlamadım Cheesy
Balta kullandıklarından dolayı değil. Kendi soydaşları kandaşlarınıda kestikleri için evet barbarlar. Sadece imperial değil Nordta öldürüyorlar.

Haklı olan taraf yok. İki tarafta haklı. İkiside ayrı hususlarda haklılar. Ama kedi köpek usulü. Ortak noktada birleşmektense o ben diyor! O ben diyor! Hal öyle olunca.. Sonuçta ortada iç savaş oluyor.
Aslında düşmanları aynı kişi. Savaşmaları çok gereksiz ve kendi zararlarına. Ama ''ego'' mu diyeyim. Ne diyeyim bilemedim. Politik işler. Hisler duygular. Benim! Hayır benim! Sen kuklasın biz daha iyi yönetiriz! Sen ne anlarsın yönetmekten tabiki biz daha iyi yöneteceğiz falan! Kapışma durumu söz konusu.

İki tarafta haklıda.. taraf seçmek gerekirse. Söylemek gerekirse bir tarafı: İmparatorluk destekçisim ben. Stromcloackları sevmem. Ulffric ve Galmar'ı (özellikle galmar'ı) hiç sevmem.
----
Şöyle de bir video yapmıştım zamanında. Onuda tekrardan atayımda: https://www.youtube.com/watch?v=L8KMhz1Bd_Q Koyu stomrclock hayranları varsa çatlasın  Big Grin Feçi katlettim çünkü  Rolleyes  Cheesy Big Grin Big Grin Big Grin

Skyrim düzen ve huzuru hak ediyor. Ulfric'i değil. -_- Gitsin miğferyelini yönetsin o. Aynı o kafa devam. Hali belli şehrin.. -_-

Öldürdükleri Rikke Şerefli bir Nord idi. Üstelik son sözü: Talos sizinle olsun olduğu halde.
Sovngarde'a gidiyor öldükten sonra!


Tullius'u sevmeyebilirsin. İmperial olduğu ve arada cins cins konuştuğu için.. normal karşılarım. Ama, diğerlerine ne diyeceksin?
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

Bence imparatorluk sonuna kadar haklı fırtınapelerinlilerinde bir suçu yok sadece onların başındaki adam high kingi dürüst bir dövüş yerine hile yaparak öldürmüş bunuda oyun içindeki bir yerden öğreniyorduk ama fırtınapelerinlilerin hepsi mevzuyu yanlış biliyor 

Tabi bu benim görüşüm yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Not:ilk başda bende fırtînapelerinlileri tutuyordum ama bunu ögrenince imparatorluğa geçtim
[+] EA The Dragonborn isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

İki tarafta esasen hiç olmamalıydı. Nazi Almanyası gibiler. Ölenlerin pek bir önemi yok, temelleri çatırdayan bir imparatorluk ve iktidar delisi bir sözde kral. Kibir dolu bir elf devleti... Hangisi doğru ? Tabi evrensel doğrulardan bahsetmek salaklıktır hiç şüphesiz. Olmaya devlet cihanda... Kışhisar Koleji... O daha iyi.  sir
[+] Mira isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

Ne kadar sevmesem. Çakal bulsam da.. Diğer tarafa geçtiğinizde. Ulfric ölünce oda sovngarde gidiyor :d Huuayyydaaaa denecek bir durum Cheesy Skyrim'in bu huyu güzel zaten.
Belli bariz şu taraf iyi şu taraf kötü yapsalardı insanlar bir tarafa toplanırdı. Böyle iyi kapışma iki tarafında hayranı destekçisi çok olmuş. İşi biliyorlar Cheesy

Gerçi sovngarde gitmesi haklı olduğunu göstermiyor. Sadece savaşarak ölmüş. oluyor..
Galmar ayısına sovngart mart yok. Allah'ın adam kışkırtan *****sı. Tam bir şey tip. Öyle ortalık karıştıran tipler olurya onlardan.

----
Provokatör* şimdi geldi aklıma. Provokatör master adam. Specch 1000. Akıl karıştırma 1000.

----
@EA The Dragonborn High King Torygg da sovngartta Cheesy Adil dövüş diyor gitmiş nidayı çakmış. Adam follofoş olmuşken gitmiş kılıçı saplamış. Çakal ******.
Üniversiteyi kazanıp 8senede zor bitiren tembel öğrenciler gibi.. İyi ki bi.. 50senede kırsakallardan bir nida öğrenmiş. Ben olacam da ben olacam. Ben yendim de ben yendim. Ben güçlüyüm de ben güçlüyüm. Layn sende koca skyrim'i yönetecek kapasite var mı? Nida atıbiliyon anladık. Kalkıp seni şimdi nida atıyon diye Dünya başkanı mı yapak. :d

Skyrim yetmez tüm tamrieli verelim. Adam nida atıyor beyler. Dağılın Cheesy
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

Ben bir Aldmeri Hükümdarlığı destekçisi olarak yorum yapmak istiyorum.Büyük resmi gören her aklı başında insanın İmparatorluğu desteklemesi gerek.Çünkü Aldmeri,Tamriel genelinde "böl ve yut" politikası izliyor.Bunun ilk adımı çeşitli siyasi,dini ve etniksel farklılıkları kullanarak Tamriel toplumlarıyla İmparatorluk arasında bir ayrışmazlık yaratmak ve bu ayrışmazlığı korumak.Skyrim'de çıkan iç savaşın mimarı yüce Aldmeri Dominiondur.Kuzeyli halkını Ak-Altın Antlaşmasıyla bir kedi gibi köşeye sıkıştırmış ve onların isyanını bir zorunluluk haline getirmiştir.Sonuçta bir tanrıyı ve onun dinini bırakmayı hemen kabullenmek saçmalık olurdu.Neyse sonuç olarak bu savaş tamamen Aldmeri Hükümdarlığı'nın lehine bir olay.Tabi bu savaşın varlığının sürdürülmesi Aldmeri için daha önemli ama illa bir kazanan olacaksa Fırtınapelerinlerin kazanması Aldmeri'nin lehine olur.Çünkü birleşik bir imparatorluktansa ayrı düşmüş güçsüz krallıklar Aldmeri'nin işine gelir.Bu nedenle aklı başında bir insan İmparatorluğu desteklemeli.

Ben Dominionist olarak savaşın devamını desteklerim ama illa sonuçlanacaksa Fırtınapelerinler kazansın bizim işimize gelir.
[+] rhesne isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

İç Savaş 


Herkesin fikirleri kendine göre doğrudur ama büyük insanlar ne derler? Anlatılanlara inanma gerçekleri öğrenmek için araştır. Ne kadar doğru söylediklerini Skyrim bize öğretiyor. Neden derseniz oyunda ki npc'ler bize oyunla ilgili ipucu veriyorlar ve oyunla ilgili bir çok şey öğretiyorlar. Kendileri ile npc'leri kıyaslayan arkadaşlara değil sözüm, sadece internetten araştırmak yerine oyundan öğrenmek isteyenler için. Birazcık bile npc sever biriyseniz Miğferyeli'nde yaşamak zorunda kalan bir Kara Elf hanıma yapılan zulüme şahit olmuşsunuzdur. İki tane Kuzeyli arkadaş İmparatorluk casusu olduğunu iddia ederken aynı zamanda farklı farklı tehditler savuşturuyor bununlada kalmayıp birazcık takipten sonra han kapılarının önünde şarkılar söyleyip içkiler içtiklerine şahit oluyorsunuz. Kuzeyli'ler Kara Elf hanıma neden Fırtınapelerin'ler adına iş yapmadığını soruyor. Oyun esnasında gülsem mi ağlasam mı diye durup düşündüm. Fakat yinede bir karara varamadım. Kara Elf hanımın söylediği cümle her şeyi açıklar nitelikte; Bu bizim kavgamız değil. Kara Elf hanımla konuşma fırsatı bulursak eğer bize ilk olarak Kara Elf'leri sevip sevmediğimizi soruyor. İçinde acı, zulüm, haksızlık, ön yargı ve korku barındıran bu cümleden sonra iki türlü cevap verme hakkını buluyoruz. Irkçı olup olmamak oyuncunun elindeyken her iki cevapta da Kara Elf hanımın elinden bir şey gelmemesi çok can yakıcı. Fırtınapelerin'li arkadaşların tek savunduğu husus nedir? Sizinde düşündüğünüz gibi Ak-Altın Antlaşması'nın Talos'a inanmayı yasaklaması mı yoksa Ulfric Fırtınapelerin'nin bitmek tükenmek bilmeyen toprak hırsımı? Ejderdoğan görevlerindeki büyük konseyde bile toprak savaşı veren bir ırkçıdan Skyrim'e kral olamıcağını herkes kabul etmelidir. Herkesin katıldığı bir şey varsa Tiber Septim çok ulu bir kraldır, mükemmel bir savaşçı ve üst düzey zekaya sahip devlet yöneticisidir. Kesinlikle ama yanlış olan bir şey var ise Tiber Septim bir tanrı değildir ve hiç olmamıştır. Tiber Septim'i tanrılaştıran zihniyet şimdi ise İmparatorluk Lejyon'u ile büyük bir kaosta. Fırtanapelerin'lilere sorduğumuzda ilk cevapları şöyle oluyor; Evet Tiber Septim büyük bir konu ama tek olan Tiber Septim'in tanrı bağlarının koparılması değil aynı zamanda Lejyon'un Skyrim'i yönetememesi ve Aldmeri'lere boyun eğmesidir. Çok biliyorsanız Büyük Savaş'ta savunucaktınız. Şimdi toplanıp enteresan girişimlere ve bölge huzurunu kaçırmanın bir anlamı yok. Fırtınapelerin'lerin savunucak hiç bir tarafı yok bu kesin. Peki ya Lejyon? Sorsak değil Skyrim'i tüm Tamriel'i onlar yönetiyorlar. Canım benim kıyamam ben sana. Ak-Altın Antlaşması ile can ve mal kaybına son verilmeseydi, ne bir iç savaş ne de Forum'da böyle bir konu olucaktı. Fakat Aldmeri'ler Issızkent'i almak yerine herkesin canını bağışladı. Aldmeri'ler Volenwood'u aldıktan sonra nerdeyse yenilmez bir güç olmuşlardı ki yükselme zamanları Yaztutan Adasını tamamen küçük bir kaç oyunla ele geçirilmesinden sonra olmuştu. Oyunda istediğiniz ırk olurken istediğiniz gruba katılabilmek çok saçma bir durum. Kara Elf ile oynayan biri Fırtınapelerin'lerle omuz omuza olmak istermi ki? Tabiki isteyebilir fakat çoğu oyuncu kesinlikle istemez. Elder Scrolls bize iki tarafında yardıma muhtaç olduğunu belirtmek için böyle bir yöneteme baş vurmuştur. Sen Miğferyeli'nde ez Kara Elf hanımı sonra başka bir Kara Elf hanım gelsin sen onu Fırtınapelerin'lere al oldu başka? Hadi bunu geçiyorum, Helgen'de Hadvar'la git ama sen Fırtınapelerin'lere katıl. Saçmalık. Tabiki hak var ama saçmalık. Bir Elf ile oyunuyorsan Ralof'un at arabasında ''lanet olası Elf'ler bu işin içinde de onlar var.'' demesinden ırkçılık mesajını almanız gerekmektedir. Peki Hadvar ben sana soruyorum. Altmer'im ben sen neden beni idama yolluyorsun? Elenwen bunu duyarsa seni o süslü Elf kılıçları ile ikiye ayıramaz mı sanıyorsun? Tamam bunuda geçiyorum. Hadi beraber Helgen'den çıktık, Skyrim'de Irmakkoru'ya yürüyoruz sen nasıl bir yüzsüzsün de bana Issızkent'eki Lejyon'a git katıl diyebiliyorsun? Yoldan geçerken beni aldınız bir Fırtınapelerin diye sorgu suhal yok, listede ismim yok ama komutana soruyo boşver yolla gitsin gibi bir cevap veriliyor. Onun cevabı daha acı ölünü oraya buraya yollarım. Kardeşim kafam yok istersen çöpe at. Hayır bari Lejyon'a gel deme. Hayır Helgen Kalesi'ndeyken de sen bana şu işgence odasına girdiğimizde keşke bunlara gerek kalmasaydı demedinmi? Çok istemiyorsan amcan Alvor'un yanında demircilik yap. İşten mi utanıyorsun Faendal ile odun kır. Bunları bana söylettirme lütfen. Bir grup Fırtınapelerin bölgelerini yakar yıkar. Diğer grup Akçay'ı takmış kafaya illa ki Akçay diye inim inim inliyor, çünkü başındaki kişi toprak sevdası Tiber Septim'e ağır gelen biri. Akçay'ı aldıktan sonra ne olucak? Hadi tamam Akçay senin olsun Aldmeri'leri yıkabilirmisin? Tabiki de hayır. Lütfen bana kulak verin Skyrim'de ki iç savaş; şımarıklık, kendini bilmezlik, ırkçılık ile birleşmiş bir tür al ver oyunudur. Haklı olan tek taraf Thalmor'dur. Ben demiyorum Talos tanrı olmasın diye her şey. Tabiki de değil. Fakat toprak genişlenmeyi herkes ister. Tiber Septim kendine göre bir tanrımıdır bilemem ama Kuzeyli arkadaşlara göre öyle. Thalmor bunu red ediyor ve bunu kınıyor. Gerçek tanrılara yapılan hakaretler çok saçma ve alçakça bir durumdur. İç savaş olmasaydı Thalmor düzeninde olan bir Skyrim çok rahat ve huzur dolu olabilirdi. Fakat ırkçı Fırtınapelerin'liler ve Thalmor olmadan kılıcını çekemicek Lejyon aralarındaki savaşa devam ediyorlar ve durmucaklar. Barış dolu bir Skyrim herkesin dileği fakat savunucular kötü ve zalim. Bu yüzden Thalmor olmazsa ortada bir ırk kalıcağından şüphem var. Bana sorucak olursanız Ben Altmer Yüce Elf ile oyunu oynuyorum ve bir kaç defa bitirdim. Fakat her oynadığımda yeni bir Fırtınapelerin ve Lejyon ahmaklığı görüyorum. Her başladığımda bir kere olsun Fırtınapelerin veya Lejyon'a dahil olsam enteresan olur diyorum fakat yine o ırkçılıkları ve güçsüzlüğü görünce YAŞASIN ALDMERİ HÜKÜMDARLIĞI ve YAŞASIN ELF'LER diye haykırıyorum. 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.. Katılan katılmayan herkese saygım var, eğer siz de saygılı olursanız çok sevinirim. İyi Forumlar. sir
[+] LockeDAveram isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Skyrim de Erkek mi yoksa Kadın Karaktermi tercih edersiniz ? SakataGintoki2 39 517 1 saat önce
Son Yorum: muhamet4434
  Skyrim Hayal Gücümüzü Geliştiriyor wallkink 6 292 18.08.2017, Saat: 12:57
Son Yorum: hakanbey12
  Oblivion'dan sonra gelen Skyrim Yetersizliği nihat3371 4 248 02.08.2017, Saat: 02:34
Son Yorum: hakanbey12
  Rüyasında bile Skyrim Oynayanlar wallkink 21 524 01.08.2017, Saat: 11:06
Son Yorum: Scathach
  Skyrim görev tavsiyesi erybsa 2 211 28.07.2017, Saat: 10:33
Son Yorum: erybsa