Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Skyrimdeki sürüngenler wyvern mi?
Wyvern
Ejderiyaaa
Bilmem
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
Hatırlatma: Bu anket genel bir ankettir. Diğer kullanıcılar sizin hangi seçeneğe oy verdiğinizi görebilirler.
 
Skyrimde bence ejderiya yok

#31
(09.01.2017, Saat: 18:35)süleyman maik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: nordlar germenlerdir.senin mantığından bakarsak redguardların iskandinav  arapları olması lazım onlarda sovngarde benzeri bir yere inanıyor.esoda bunu çok belirgin yapmışlar nordlar bildiğin fransız ağzıyla konuşuyor r leri falan söylemiyorlar.

Şu redguarlara arap demeyin araplar zenci değil Cheesy

(09.01.2017, Saat: 19:09)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Red Guard'lar bildiğin arap savaşçı evet. Sadece müslüman motifi silinip daha karizmatık insanlar yapmışlar.

İçeriği GösterSpoiler:
Araplarla pek ilgisi yok Redguard kültürünün. Afrika çöllerinde yaşayan zenci göçebelerden esinleniyorlar. Mimaride İslam mimarisine benziyor. Oyunda yani skyrimde aynı Amerikalı zenciler gibi konuşuyolar. Baya bir harmanlama var.
Ara
Cevapla

#32
Nordları ; Viking , Rus , Cermen ne buldularsa bandırmışlar.
Ara
Cevapla

#33
(17.01.2017, Saat: 22:53)Langerd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu redguarlara arap demeyin araplar zenci değil Cheesy

Araplarla pek ilgisi yok Redguard kültürünün. Afrika çöllerinde yaşayan zenci göçebelerden esinleniyorlar. Mimaride İslam mimarisine benziyor. Oyunda yani skyrimde aynı Amerikalı zenciler gibi konuşuyolar. Baya bir harmanlama var.
Siyahilere benziyorlar özellikle dilleri ama kıyafetleri,mimari yapıları ve isimleri(Khafiz,İsran,Namasur,Talib,Nazir..) Araplarla da baya ilişkili, bunun dışında Redguardlar tapınaklarına "Mosque" diyor.
Ara
Cevapla

#34
(17.01.2017, Saat: 23:10)LorkhaN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siyahilere benziyorlar özellikle dilleri ama kıyafetleri,mimari yapıları ve isimleri(Khafiz,İsran,Namasur,Talib,Nazir..) Araplarla da baya ilişkili, bunun dışında Redguardlar tapınaklarına "Mosque" diyor.

Yinede tam anlamıyla araplar bağdaşlaştırmak yanlış olur. Bu arada konu üj bej ejderyadan hangi ırkın gerçekte hangi ırklara tekabül ettiğine nerden geldik ?????
Ara
Cevapla

#35
Bence konuşması ondan alınmış, mimarisi bundan alınmış diye ayırmak yerine sonuca bakmak daha mantıklı. A ırkı ile B ırkı bir çocuk meydana getirirse çocuk AB olur ve yeni bir şeydir. Ne A'dır ne B kendi başına bir oluşumdur. Bu yüzdende A ile B'ye bakıp onun hakkında tartışmak yanlış olur üstelik gereksizdir.
[+] savastutkunu67 isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara
Cevapla

#36
@Langerd
Afrika çöllerinde yaşayan zenci göcebe diye bir şey mi var? Shocked Cheesy Afrikadakiler kabile olur. (diye biliyorum)

İçeriği GösterSpoiler:

------
edit: Tes Legends'den red guard hatun avatarı. 
İçeriği GösterSpoiler:
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#37
(17.01.2017, Saat: 23:20)savastutkunu67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence konuşması ondan alınmış, mimarisi bundan alınmış diye ayırmak yerine sonuca bakmak daha mantıklı. A ırkı ile B ırkı bir çocuk meydana getirirse çocuk AB olur ve yeni bir şeydir. Ne A'dır ne B kendi başına bir oluşumdur. Bu yüzdende A ile B'ye bakıp onun hakkında tartışmak yanlış olur üstelik gereksizdir.

Yanlış veya gereksiz olan birşey yok, TES evreninde dünyamızdan alındığı bilinen birçok şey var ırklardan,dinlerden,olaylardan vb. bunları dile getirmekte yanlış olan ne ?
[+] LorkhaN isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#38
Facebook grubundaki kişilerin engin bilgisine hayran kalmak üzereydim,ne yazık ki hayran kalamadan ''Wyvern'' denen elemanın da bir ejderha türü olduğunu öğrendim. Konun şuna benziyor haliyle: ''Afrikada büyük kediler yok,aslanlar var''. Neyse öyle işte,iyi forumlar. 

'Ejderiyaaa' nedir be arkadaş kahve
[+] Dian94 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ara
Cevapla

#39
(18.01.2017, Saat: 14:44)LorkhaN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış veya gereksiz olan birşey yok, TES evreninde dünyamızdan alındığı bilinen birçok şey var ırklardan,dinlerden,olaylardan vb. bunları dile getirmekte yanlış olan ne ?

Demek istediğim tamam belki her hangi bir evrenden alınmıştır ama bu evrene geçtiğinde farklı bir oluşumdur diğerlerinden kendini ayırmıştır. Elimizdeki farklı bir şeyken hala daha o Arap bu Germen diye ayırmak çok mantıksız geldi bana sonuçta o Arapda değil Germende değil başka bir şeyde değil bunun üzerine tartışmanın ne anlamı var ? Elimizde farklı bir şey olduğu halde onu incelemek yerine hala diğerleri ile karşılaştırmayı gereksiz buluyorum.
Ara
Cevapla

#40
(18.01.2017, Saat: 18:45)savastutkunu67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demek istediğim tamam belki her hangi bir evrenden alınmıştır ama bu evrene geçtiğinde farklı bir oluşumdur diğerlerinden kendini ayırmıştır. Elimizdeki farklı bir şeyken hala daha o Arap bu Germen diye ayırmak çok mantıksız geldi bana sonuçta o Arapda değil Germende değil başka bir şeyde değil bunun üzerine tartışmanın ne anlamı var ?  Elimizde farklı bir şey olduğu halde onu incelemek yerine hala diğerleri ile karşılaştırmayı gereksiz buluyorum.

O Arap bu Germen denemez zaten böyle birşey demiyoruz da, onlardan esinlenmiştir diyoruz ikisi farklı şeyler. Elimizdeki de çok farklı birşey değil dünyamızdaki anlamları ile bağlantılı olarak alınmışlar, buna birsürü örnek verilebilir, Cyrodiilde Nine divines tapınakları Kilise şeklindedir ve adlarıda kilisedir, Ashlanderler otağ şeklindeki çadırlarına "Yurt" derler bildiğimiz türkçe kelime olan yurt dillerindeki anlamıda aynı, Hammerfellde "Ayasofya" adlı bir şehir var... bunları gördüğümüz veya bildiğimiz halde niye ilişkilendirmemek için kendimizi zorlayalım ? Birşeyin başka evrene geçmesi o şeyin biryerden esinlenerek oluşturulduğu gerçeğini değiştirmiyor.
[+] LorkhaN isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
Ara
Cevapla

#41
Skyrim'deki ejderhalardan islamın şartlarına gelmişsiniz gençler Cheesy Konuyu fazla saptırmayalım lütfen.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 6 üye beğendi
Cevapla