Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Stormcloaks Rebellion - 2 / The Jagged Crown

#1

resim  [font=Calibri][size=15pt][b]Bu tacı Ulfric Stormcloak için bulun.

                                                                      [font=Calibri][size=11pt]              [b]Görev Veren: Galmar Stone-Fist
                                                                                                              [color=black][b]Yerler:
Windhelm,Korvanjund
                                                                                                              [b]Gelecek Görev: Message to Whiterun
                                                                                                              [b]Gerekli Görev: Joining the Stormcloaks
                                                                                                              [b]ID: CW02B
                                                                                                              [b]Tavsiye Edilen Seviye: 12

[table]
[tr]
[td]resim[/td]
[td]              [/td]
[td][font=Calibri][size=15pt]Hızlı Anlatış

[size=11pt][color=black]1.
Stormcloak'lara girdiğiniz zaman Galmar Stone-Fist ile konuşun
[color=black]2.
Korvanjund'a gidin
3. Galmar ile buluşun ve harabelere girin.
4. Lahite giden yolu bulun.
5. Jagged Crown'u ele geçirin
6. Ulfric Stormcloak'a geri dönün.

[font=Calibri][size=15pt]İmpatorluk Varlığı

[font=Calibri][size=11pt][color=grey]Stormcloak yeminini ettikten sonra Galmar size yeni bir görev teklifinde bulunacak. Onunla konuşun ve size Jagged Crown'un nerede olduğunu bildiğini söylecek ve onunla Korvanjund'un dışındaki adamlarıyla buluşmanızı isteyecek. Oraya gidin ve Ralof ile konuşun. Sizi tekrar görünce mutlu olacak.

Galmar size harabelerin önünde bir İmparatorluk devriyesinin gezdiğini söylecek ve size onları halletmek için hazır olup olmadığınızı soracak. Olumlu bir cevap verdiğinizde Galmar kısa bir konuşma yapacak ve gizli bir saldırıya geçecek. İmparatorluk askerleri öldüğünde Galmar yine kısa bir konuşma yapacak, sonra o ve askerleri harabelere girecek.
[/td]
[/tr]
[/table]

[font=Calibri][size=15pt][color=black]Harabelerin İçinde

[font=Calibri][size=11pt][color=grey]İçeri girdiğinide bütün adamlar yıkılmış kolonun arkasında eğilecek. Galmar onun sinyaliyle saldırmanızı isteyecek. Bundan sonra gördüğünüz her İmpatorluk askerini devirip askerlerle ilerleyeceksiniz.

Gelecek oda büyük ve içi boş. Kapının girişinde Galmar duracak ve bunun bir tuzak olabileceğini söylecek. Başka bir yol bulmanızı isteyecek ve eğer savaş sesi duyduğunda yardıma geleceğine söz verecek. Bu, geri kalan Stormcloak'larla kalmanız gerekmeyen zamanlardan biri ve aynı zamanda size loot imkanı da verecek. İkinci kata çıkın ve merdivenleri arayın. Merdivenlerden çıkın ve yolu takip edin, ne kadar olursa olsun gözden uzak kalmaya çalışın. Ne zaman yakalanırsan ve saldırıya uğrarsan Galmar ve askerleri koşarak sana yardım edecek. Bu odanın doğusundaki merdivenlerden çıkınca karşıda gördüğünüz sandıkta bir Light Armor beceri kitabı '' Jornibret's Last Dance.'' olacak.

Bütün askerler ölünce Galmar odanın çıkışına doğru yönelecek ve sizin yetişmenizi bekleyecek. Yukarıda sarkan duvarın kenarında bir kaldıraç olacak, onu çekin ve savaşmaya hazır olun. Gelecek odaya girdiğinizde birkaç asker size saldıracak. Öldüklerinde ölü draugr'lar saldıracak. Onlar da öldüğünde tüneli takip edin ve Korvanjund Halls'a girin.

[table]
[tr]
[td][font=Calibri][size=15pt][color=black]Bu da Neydi?

[font=Calibri][size=11pt][color=grey]Korvanjund Hall'a girdiğinizde, ölü bir draugr'un yanında ölü bir asker ve onların yanında birkaç yaşayan asker var. Devam edince birkaç tane daha ölü draugr göreceksiniz. Solda arkasında sandık olan sallanan kılıç tuzağı var. Kılıçları geçtiğinizde sol duvarda kılıçları kapatan bir kaldıraç var.

Merdivenlerden aşağı indiğinizde Galmar ve askerleri buranın ''Hall of Stories'' adlı koridor olduğunu söyleyecek ve çeşitli bilgiler verecekler. İlerledğinizde yer iki askerin yattığını ve karşıda bir bulmaca kapısı olduğunu göreceksiniz. Yatan askerlerin birisinin elinde bu kapıyı doğru kombinasyon ile açacak olan ''Ebony Claw''ın olduğunu göreceksiniz. [/td]
[td]  [/td]
[td]resim[/td]
[/tr]
[/table]
[font=Calibri][size=11pt][color=grey]Ebony Claw'ı envanterinizde incelediğinizde kombinasyonun [color=black]Tilki- Güve - Ejderha
olduğunu göreceksiniz. Kombinasyonu girin ve kapıyı açın.

Galmar sizi kutlayacak ve koridordan ilerleyecek. Bu oda bir kapı tarafından kapalı olacak. Galmar size bir çıkış yolu bulmanızı isteyecek. İçinde merdiven olan bir kapı girişi arayın. Merdivenlerin sonunda bir masa göreceksiniz; ve masanın üstünde bir hançer. Hançeri aldığınızda gizli bir kapı açılacak. Üst kata çıkın ve çeşitli Urn'ların olduğu yere gidin. Duvarın üstünde küçük bir kol var. Kolu çekin ve bu aşağıdaki Stormcloak askerlerinin üzerine draugr yağdıracak ve aynı zamanda kapıyı açacak.

[table]
[tr]
[td]resim[/td]
[td]  [/td]
[td][font=Calibri][size=15pt][color=black]Taç

[font=Calibri][size=11pt][color=grey]Bütün draugr'lar öldüğünde askerler açılan tüneli takip edip Korvanjund Crypt'e girecek. İçeride toplu dolapların bulunduğu bir yere gireceksiniz. Odanın ortasında tahtta oturan ölü bir boss-draugr 'un yanında iki lahit var. Önce gidip tahtta oturana saldırıp diğer draugr'ları uyandırabilir, ya da askerin tacı draugr'u kafasından çıkarmasını bekleyip de draugr'larla savaşabilirsiniz.
[/td]
[/tr]
[/table]

[font=Calibri][size=11pt][color=grey]Hepsi öldüğünde boss draugr'un cesedinden tacı alın. Galmar hemen onu Ulfric'e götürmenizi isteyecek. Eğer bir daha konuşursanız burada biraz takılıp kullanışlı bir şey olup olmadığını araştıracağını söyleyecek. Artık Stormcloak'ları beklemek zorunda değilsiniz. Tahttın arkasında bir sandık var, sandığın arkasında da ''Slow Time'' shout'unun Word Wall'ı olacak. Kelimeyi aldığınızda arkanızı dönün ve Korvanjund Temple'a giden tüneli arayın. Tüneli takip edin ve dışarı çıkın.

Windhelm'e gidin ve tacı Ulfric'e götürün. Hemen gelecek görev  ''Message to Whiterun'' başlayacak. Alternatif olarak eğer gerçekten İmparatorluğa girmek istiyorsanız tacı Ulfric yerin Solitude'deki General Tullius'a götürüp, İmparatorluğa girebilirsiniz.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Stormcloak Rebellion - 4 / Battle for Whiterun Zephyr 1 3,198 14.12.2016, Saat: 10:38
Son Yorum: tmg
  Stormcloak Rebellion - 1 / Joining the Stormcloaks Zephyr 19 7,192 14.10.2015, Saat: 02:45
Son Yorum: Karga
  Stormcloak Rebellion - 6 / Rescue from Fort Neugrad Zephyr 18 5,207 04.08.2014, Saat: 02:07
Son Yorum: Beyaz
  Imperial Legion - 2 | The Jagged Crown Berka 7 4,950 28.01.2014, Saat: 10:24
Son Yorum: Sarhi
  Stormcloak Rebellion - 8 / The Battle for Fort Sungard Zephyr 0 4,902 28.01.2014, Saat: 08:52
Son Yorum: Zephyr