Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Taht Oyunları: 2. Sezon [İptal Edildi]

(1.5 yıl sonra aldmeri Dominion ordusu toparlanmış ve paralı asker basılıp donanma yapılmıştı. Fanoril çalışma masasındaki haritaya bakıp planları düşünüyordu.)
Fanoril : Şuan ki durum pek refah açıcı değil İmparatorluk güçleniyor bi ara Kuklamızı ziyaret etmeyecek gerekecek Angoril sen askerleri eğitmeye devam et ve bir yasa çıkarmamız lazım Thalmor'a bir öneri sun ülke içinde ki Demir, Altın, Gümüş gibi önemli savaş malzemeleri dışarıya satılmasın savaş anı bizim işimize gelecek olan malzemeler.

Angoril : Emredersiniz Lordum

Aldmeri Dominion Ordusu : 59.000
Aldmeri Dominion Donanması : 1.500
Ara

oradaki bir atmoran babasına çok benziyordu general hamilte
Ara

(Kanlı bir dövüşte Bjorn'u mağlup etmiştim.Atmoranlar beni kendilerine Buzkan seçmişlerdi.Binlerce Atmoran benden bir konuşma bekliyordu.Tormund'la beraber çadırların ortasına geçtim.Tüm Atmoranlar bana meraklı gözlerle bakıyordu , Tormund elini havaya kaldırıp sözü alır)

Tormund : Tüm Ysgramor'un soyundan gelenler bilsin ki , Biz Atmoranlar için yeni bir hayat başlamıştır.Yeni diyarlar ve fethedilmeyi bekleyen nice kaleler bizleri bekler.Bu yolda bizi önderlik edecek kişi Yarı Atmoran - Yarı Nede kanı taşıyan yürekli bir Nord olacaktır.O Istlod oğlu Wulf'dur.

(Özgür halk benim adımı haykırmaya başlamıştı.Tormund eklemeye devam eder)

Tormund : Artık Kızmak bize gönül almak onadır , Önden gitmek ona ardından gitmek bizedir , Sefa bize cefa onadır.Bizim mükafatımız huzurdur.Onun mükafatı ise çok çalışıp bizi memnun etmektir.

(Tormund ayağı kalkar ve bana Atmoran ve Nordlar'ın ilk atası olan gezgin Ehlnofeyler'in ilk oğlunun kılıcını bana verir.Shor , Sancak , Kılıç adına yemin ettikten sonra konuşmak için bir adım öne çıktım)

Wulf : Beni bu yolda yalnız bırakmayan Atmoran'ın şerefli ahalisi.Çıktığımız bu yolda atalarımızın şanlı tarihinden güç alıp , Bir avuç insanla  tüm Tamriel'e neler yapacağımızı gösterecez.Güneş'i sancak Göğü Çadır eyleyecez , Kara toprağı inletip , Mavi göğü delecez.Kılıcımızı keskin eyleyip , büyük ordular kuracaz.Adaletin ve merhametin muhafızları olacaz ! Lorkhan adına and olsun ki bu uğurda gece gündüz demeden , çalışıp soyumuzuda , kabilemizide güçlü kılacam.Shor hepinizi kutsasın !

(O sırada tüm Atmoranlar , Wulf'un adını haykırmaya başlar.Wulf , Skyrim'e ilk ayak basan Ysgramor'un fıtratını hatırlatıyordu.Onun gibi azimli ve yürekli olması , Zeki ve genç olmasıyla insanlar onu her gördüğünde Ysgramor'u hatırlatıyordu...)
[+] muhamet4434 isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Ara

Skyrim'in Ulu Kralı Anthorn, savunmaya dair tüm adımları geçen seneler içinde atmıştı. Lannister ve Aldmeri Dominion ile her türlü ticaret anlaşmaları iptal edildi. Morrowind, Kara Bataklık ve Cyrodiil ile ticaret ilerlemişti. Geçen sene içerisinde Skyrim'deki dört büyük şehri belirli bir zenginliğe ulaşmıştı. Issızkent, Miğferyeli ile beraber ülkenin en önemli deniz ticareti merkeziydi. Akçay, verimli ovaları sayesinde tarım ürünlerinde ilerlemişti. Markarth ise ülkenin en zengin şehri haline gelmişti. Yılda iki ürün veren vadiler, ovalar ve gümüş madenleri, Markarth'ın zenginliğine zenginlik katmıştı. Seheryıldızı da deniz ticaretinde önemli bir rol oynayan limanı sayesinde zenginleşmişti. Seheryıldızı hariç diğer tüm küçük şehirler yerel bir zenginliğe sahipti. Ülkenin en önemli aileleriyle toplantılar düzenlendi, sürekli ailelerle iletişim sağlandı. Aileler, Ulu Kral Anthorn'un kendilerini destekledikleri sürece kendileri de Ulu Kral'ı sonuna kadar destekleyeceklerdi. Ayrıca korsanlarla masaya oturan Anthorn, korsanlarla barış antlaşması imzaladı. Korsanların yerel ticaret vergisini düşürdü. Ancak bu iyilik karşılıksız değildi. Savaş durumunda korsanların sahip olduğu beş yüz filo savaş zamanında Skyrim'e destek verecekti. Korsnalar, ganimetlerden de pay alacaklardı.

Mevcut askeri durum:

Issızkent: 10 bin
Üç Büyük şehir: 9 bin
Dört küçük şehir: 4 bin
Ordularıyla Skyrim'de bulunan Hammerfell Lordları: 3 bin
Gemi Sayısı: 1 bin

Toplam: 27 bin piyade, 1 bin gemi

Savaş durumunda:


Seferberlik: 15 bin
Paralı asker: 5 bin
Korsanlar: 500 gemi

Toplam: 47 bin piyade, 1500 gemi
Ara

İmparator Magnus, sınırlara bir çok kale kurulması için emir verdi. Kardeşinden boş kalan hazineyi ise, sarayda var olan eşyaları bozdurarak harcadı. Şehirlerde refah için yenilikler ve reformlar yaptı, Kvatch ve Skingrad Kontlarını değiştirdi ve Sınırların ehemmiyetini sağladı.

Ordu :

Temel : 35.000

Seferberlik : 10.000

Morrowind : 10.000

Argonya : 5.000

Rütbeli Subaylar : 500

Birleşirler ise : 65.000
Ara

(Tormund ile kabile işlerini konuşuyorduk.)

Wulf : Kılıç tutup savaşabilecek kaç adamımız var ?

Tormund : Emin değilim ama 8.200 kişi savaşabilir.

Wulf : Eğitim ?

Tormund : Biz Atmoranların eğitime ihtiyacı yoktur.Bu gördüğün her insan çıplak elle bir boğayı bile devirebilecek güçte.

(Otağımdan dışarı çıktım.Herşey yerinde işliyordu , Su kuyularının inşaatı tamamlanmıştı , Karları temizlemiştik.Şimdi tek yapmamız gereken çiftlikleri inşaa etmekti.)

Wulf : Tormund , Eli kolu tutan herkes çalışsın.Çiftliklerden sonra tarlaları tahkim edeceğiz.

Tormund : Nasıl istersen.Bu arada en Devlerimizle ne yapmamız gerekiyor.

Wulf : Onlar gözcülük yapsın.Uzun boylarıyla ve keskin gözleriyle bu araziyi tamamen güvende tutacaklardır.

Tormund : Hemen !
Ara

Gerekli hazırlıkların yapılmasını isteyen Anthorn, İmparator'u ziyarete gideceğini söyledi. Bu bir ziyaretten çok askeri bir toplantı olacaktı. Savaş zamanı yakındı...
AraKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Taht Oyunları II [Karakterinizi Tanıtın] Folcred 91 1,923 07.05.2017, Saat: 12:51
Son Yorum: PhantomDancer
  Savaş Hayatı [BİTTİ-İPTAL] Folcred 273 5,897 01.05.2017, Saat: 01:51
Son Yorum: LichKing
  Kvatch Serüveni [Karakterinizi Tanıtın - SEZON I] Folcred 86 2,039 30.04.2017, Saat: 11:53
Son Yorum: muhamet4434
  Oblivion'ın Yansıması [İptal Edildi] Starkiller 29 1,099 13.04.2017, Saat: 10:16
Son Yorum: Folcred
  High Rock: Batı Harbi [İptal Edildi] Starkiller 22 845 08.04.2017, Saat: 05:59
Son Yorum: bluestorm02