Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Taht Oyunları [2. Sezona Geçiş Yapıldı]

#1
Taht Oyunları'nı Tamriel'e uyarladık bu RP'de. Kral, Lord, Leydi, Şövalye vs. vs. olabilirsiniz. Hatta bu tarz önemli kişiler olursanız çok daha iyi olur. Tarihler 4. Çağ 182'i göstermektedir (Giriş için). Büyük Savaş'ın yaraları hâlâ sarılmaktadır.

Giriş [Karakter Tanıtımı]: Karakter tanıtımları yapılacak ve RP'e geçilmeyecek.

Giriş: Savaş olmayacak, ufak politik hamleler atılacak. Başka kişilerle ortamı kızıştırmaya veya yakınlaşmaya başlarsanız iyi olur. Colovia Krallığı devrildiğinde ve İmparator öldüğünde asıl taht oyunlarına geçilecektir.

Taht Oyunları: Savaşlar olabilir. İmparatorluğun gerçek sahibi olabilmek için işbirliği yapın ve ilerleyin. ESO gibi düşünebilirsiniz. Girişteki karakterinizi kullanmak zorunda değilsiniz ama giriştekiyle alakalı bir karakter olursa daha iyi olur.

Hikaye (Taht Oyunları için): Tamriel'in ölüleri, bilinmez bir sebepten Atmora'da dirilmeye ve toplanmaya başlamıştı. Güneye inmek için hazırlık yapıyorlardı. Siyasi durumlar çok gergindi. Herkes güce açtı. Lordlar, krallarına ihanet etmeye, kendi devletlerini kurmaya başlamıştı. Sadece tek bir İmparatorluk, tehlikeyi önleyebilirdi.


Herkes katılabilir. Sizden tek ricam yazım kurallarına uymanız ve yapacağınız şeyi sindire sindire yapmanız. Mantıklı hareket edin. Yani bunun yiyeceği var, ordunun morali var (Fazla savaş, orduyu yorar. Dinlenmek isterler), coğrafi koşulları var, toprağından geçeceğin adamın izni var vs. vs. Eğer böyle yaparsak, zevki dorukta yaşayabiliriz. Herkese keyifli RP'ler.Ara

#2
KARAKTER TANITIMI 

KİNG İN THE SKYRİM

77O4a5.jpg

İsim : Istlod 

Irk : Kuzeyli

Yaş : 24

Yetenekler : Yakın Dövüş , Hitabet , Çizim , Askeri Stratejiler.

Dini İnanç : Dokuz İlah

Bağlılık : Ysgramor Hanedanlığı

----------------------------------------------------

Karısı : Kraliçe Lysa

Çocukları : Prens Torygg (2)

Kardeşleri : Leydi Lyanna , Prens Erling 

--------------------------------------------------------------
HİKAYE

Dördüncü Çağ’da Aldmeri Dominion ile yapılan Büyük Savaş Sırasında Skyrim kralıdır. 25 yıla yakın bir süre boyunca tahtta kalmıştır ve İmparatorluğun dağılma dönemi sırasında Skyrim’i tek parça halinde tutabilmeyi başarmıştır.Kral Istlod fiziki yapı olarak güçlü bir vücuda sahip olup kıvrak birisidir.Uzun siyah saçları , mavi gözleriyle , hareketleriyle toplumda oldukça dikkat çeken Kral Istlod insanları kolayca kendi tarafına çekebilmektedir bu onun babasından aldığı hitabet yeteneğinden kaynaklıdır.Kral Istlod hayatını onura adamıştır bazı arkadaşları ona bunun aptallık olduğunu söylesede , o asla onurdan vazgeçmemiştir.

O Skyrim'i uzun yıllar boyunca huzur içerisinde yönettikten sonra , Tanrıların öfkesi bu huzuru bozmuştu.Tamriel'in ölüleri, bilinmez bir sebepten Atmora'da dirilmeye ve toplanmaya başlamıştı. Güneye inmek için hazırlık yapıyorlardı. Siyasi durumlar çok gergindi. Herkes güce açtı. Lordlar, krallarına ihanet etmeye, kendi devletlerini kurmaya başlamıştı. Sadece tek bir İmparatorluk, tehlikeyi önleyebilirdi.Bundan dolayı Kral Istlod , İmparatorluğa bağlı kalmıştır.Tek istediği ailesini ve halkını güvende tutmaktır.


Halen Skyrim tahtında oturmaktadır , Orta bir refaha sahip halkı , Yeniden kurulmuş bir Ordusu vardır.Bravil Lordu Robert'in çocukluk arkadaşıdır.


                                                             


Ara

#3
Ad: [fon‌t=Comic Sans MS]Rhaegar Targaryen[/font]

Yaş: [fon‌t=Comic Sans MS]24[/font]

Irk: [fon‌t=Comic Sans MS]Ejderha[/font] [fon‌t=Comic Sans MS](İnsan formunda)[/font]

Sıfatlar: [fon‌t=Comic Sans MS]7 Kontluğun Prensi, Ejderha Kayası Prensi, Gümüş Prens, Ejderha Prensi, Son Ejderha[/font]

Kişilik: [fon‌t=Comic Sans MS]Duygusal ve mantıklı kararlar alan birisi. Geceleri arp çalmayı sever. Halkın derdini dinleyen birisi.[/font]

[fon‌t=Arial]Yetenekleri: [/font][fon‌t=Comic Sans MS]Tek El - Ağır Zırh - Kalkan - Başkalaşım - Hitabet[/font]

Fizik: [fon‌t=Comic Sans MS]1.79 boyunda, 72 kilo. Beyaz tenli, platin saçlı, açık menekşe gözlü. Yakışıklı.[/font]

Hikaye: 

[fon‌t=Comic Sans MS]Aka kendini böldüğü zaman ufak bir kırıntı ortaya çıkmıştır, bu kırıntıdan Aenar doğmuştur. Pulları bembeyazdır. Diğer Aka parçalarından sonra en güçlü Ejderha'dır. Akatosh'un diyarında yaşamaktaydı. Alessia, İmperial City'i ele geçirdiğinde, Akatosh, Aenar ve bir Ejderha'yı onu korumaları için insan formunda yollamıştır. Aenar, erkek formunda, beyaz tenli, platin saçlı, koyu menekşe gözlü bir insan olurken, diğer Ejderha, kadın formunda, beyaz tenli, platin saçlı, koyu menekşe gözlü bir insan olmuştur. İleride evlenmişlerdir ve soylarını bozmamak için çocuklarını da ensest ilişkiye yönlendirmişlerdir. Targaryenlar, böyle oluşmuştur. Zamanla ufak melezleşmelerden dolayı gözleri koyu menekşeden açık menekşeye dönmüştür. Binlerce yıl, İmparatorları koruyarak yaşamışlardır. Tiber Septim, üstün başarılarından dolayı Cyrodiil'in batısındaki Ejderha Kayası adasını Targaryenlara vermiştir. Burada bir hanedanlık kurmuşlardır ve Targaryen adını resmi olarak kullanmaya başlamışlardır. 3 İmparatorluk olduğu için ve her birinin başında Ejderdoğan İmparatorlar olduğu için hanenin bayrağına üç başlı Ejder koymuşlardır. Bu bir saygı göstergesidir. Martin Septim'e gelindiğinde, Targaryenlara Colovia ile Bravil ve Leyawiin'i vermiştir. Hane bundan sonra İmparatorlara hizmet etmemiştir çünkü Medeler, Ejderdoğan değillerdi. Bu yüzden araları açılmıştır. Hatta Kral Aerys, şu sıralarda Titus ile açık açık beceriksiz İmparator diye dalga geçmeye başlamıştır. Bunun sebebi Büyük Savaş sırasında, Targaryen Hanesi, katıldığı her savaştan galibiyetle çıkarken, İmparatorluğun hep kaybetmesidir. Hatta Kızıl Yüzük Savaşı'nda, İmparatorluk tam yenilecekken, Targaryen Hanesi yetişmiş ve Aldmeri'yi bozguna uğratmıştır. Aerys'in iki oğlu vardır, Rhaegar ve Viserys.[/font]

[fon‌t=Comic Sans MS]Rhaegar, küçükken hep kitap okurdu, ta ki bir tanesine rastlayana kadar. O kitapta bir kehanet yazıyordu: Vaadedilmiş Prens'in tüm Tamriel'i sonsuza kadar kötülüklerden kurtaracağı. Rhaegar, bu kehanetten çok etkilenmiştir ve araştırdıkça Vaadedilmiş Prens'in babasının Rhaegar olacağına dair bir sürü kanıt bulmuştur. O günden sonra kitapları bırakıp, şövalye olmaya yönelik adımlar atmaya başlamıştır. 17 Yaşında olmuştur da. Kız kardeşi olmadığı için Leyawiin Prensesi ile evlenmiştir. Şuan ise tüm Cyrodiil çapında sevilen bir Prens. [/font]

Resimler: 

Ejderha Kayası: 

İçeriği GösterSpoiler:

İçeriği GösterSpoiler:

Targaryen Hanesi Bayrağı:

İçeriği GösterSpoiler:

Rhaegar:

İçeriği GösterSpoiler:

Aerys:

İçeriği GösterSpoiler:


Viserys: 

İçeriği GösterSpoiler:
Ara

#4
59f772a03fd30aefb452ce17414f3d6b.jpg


AD: HAMİLT  TAŞ KESEN

YETENEKLER : SİYASİ BECERİSİ VE ASKERİ DEHA VE FİZİKSEL GÜCE SAHİPTİR

BİYOGRAFİ:

 ASKERİ DEHASI VE SADAKATİ SAYESİNDE SKYRİM KUZEYLİ ORDULARI BAŞKOMUTANI OLMUŞTUR SAYISIZ ZAFERLER  ALMIŞ GEREK SKYRİM GEREK TAMRİLEDE BİR ÇOK KEZ SAVAŞMIŞTIR BÜYÜK SAVAŞ TA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMIŞ VE SKYRİM İN EN BÜYÜK ORDULARINDAN BİRİNE KOMUTAN OLARAK ATANMIŞTIR GELENKLERİNE BAĞLİLİĞIYLA BİLİNEN HAMİLT TALOSA TAPMAKTADIR.


YAŞ: 69

ANNESİ: BİLİNMİYOR

BABASI: BİLİNMİYOR

KİŞİLİK: ASABİ OLMASIYLA BERABER SADAKATİYLE ÖNE ÇIKMIŞTIR
Ara

#5
kG2z1y.jpg

İsim: Anthorn

Irk: Kuzeyli

 Din: 9 Tanrı

Yaş: 20
 
Yetenekleri: Yakın Dövüş, Okçuluk, Çeviklik, Hitabet, Üst düzey savaş ve dövüş zekası, İleri Görüşlülük
                                                                                                                 
Karakteri: Soğukkanlı, Asosyal, pasifist, gerekmediği durumlarda asla savaşmayan, her zaman birkaç adım ilerisini  düşünen biri.                                                                                                                     
                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                           YAŞAMI
                                                                                                             
Igmund'un ilk çocuğudur. Küçük yaşlarda savaş ile iç içe olmak zorunda kalmış, henüz on iki yaşında iken çok sevdiği dedesi Mevkibeyi Hrolfdir'in ve en iyi arkadaşının ölümüne şahit olmuş, savaşın sebep olduğu tüm yıkımları görmek zorunda kalmıştır. Ölümü ve yıkımı küçük yaşlarda tanıyan Anthorn bu sebeple pasifist birisi olmuştur. Tüm bu yıkımlardan sonra hayata dair daha derin düşünmeye başlamıştır. Markath'ın tarihini, kendi ailesinin tarihini ve Tamriel'in tarihini öğrenmek için sürekli kitaplar okumuş ve bu sayede neyin önemli olduğunu anlamaya çalışmıştır. Okuduğu kitaplar sayesinde pek çok şey öğrenmek, Anthorn'un geçmişteki olayların nedenlerini ve sonuçlarını anlamasını sağlamış ve günümüzde yaşanan olayların nereye varacağını tahmin etmesine katkıda bulunmuştur.

Daha sonra sevdiklerini korumak için asosyal bir kişiliğe bürünmüş ve çalışmalarına, antrenmanlarına daha çok önem vermeye başlamıştır. Yıllar geçtikçe kendini geliştirmiş ve genç yaşına rağmen Skyrim'in en iyi savaşçılarından biri olmayı başarmıştır. Oğlunun gelişimini ve güçlenmesini dikkatli bir şekilde izleyen ve analiz eden Mevkibeyi Igmund, Anthorn'u yirmi yaşında Markath Orduları'nın Kuvvet Komutanı olarak görevlendirmiştir.

                                                                                                                                

                                                                                                                                  
                                                                                                                                 
                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                         
Ara

#6
[fon‌t=Comic Sans MS](Rhaegar, küçük kardeşi ile bahçede tahta kılıçlarla oyun oynuyordur) [/font]

Rhaegar: [fon‌t=Comic Sans MS]Bak böyle duracaksın. (Pozisyon alır)[/font]

Viserys: [fon‌t=Comic Sans MS](Ağabeyinin gösterdiği gibi durmaya çalışsa da tam beceremez) Böyle mi ağabey? [/font]

Lord Varys: [fon‌t=Comic Sans MS](Bahçede belirerek) Efendim, babanız sizi çağırıyor. [/font]

Rhaegar: ([fon‌t=Comic Sans MS]Eğilerek Viserys'in kafasını okşar ve gülümseyerek) Bir gün büyük bir savaşçı olacaksın. (Kaleye girer ve babasının huzuruna çıkar) Beni çağırmışsın.[/font]

Aerys: [fon‌t=Comic Sans MS]Evet, oğlum. Yarın bir ziyafet verilecek. Tüm Cyrodiil'in lordları toplanacak. Bu yüzden turnuva hazırladık. Sen de katılmak istersin diye düşünmüştüm.[/font]

Rhaegar: [fon‌t=Comic Sans MS]Peki, katılacağım.[/font] [fon‌t=Comic Sans MS](Odasına ilerler ve gümüş arpını çalmaya başlar)[/font]
Ara

#7
(Istlod gerekli hazırlıkları yapmış ve Cyrodiil'de olacak turnuva için yola koyulacaktır.Muhafız alayı şehir dışında bekliyordur.Istlod kardeşi Erling'e yaklaşır ve şunları söyler)

Istlod : Issızkent'te herzaman bir Ysgramor  durmalıdır .Ben kardeşim Lyanna ile Cyrodiil'e gideceğim.

Erling : Neden Lyanna ?

Istlod : Robert ile nişanlanması gerekiyor Erling.Bunu sende biliyorsun eğer ..

Erling : Biliyorum biliyorum.Güneyle ilişkileri iyi tutmamız gerekiyor..

Istlod : Görüşürüz kardeşim.Ben gelene kadar Torygg ve Lysa sana emanet.

(Istlod , Erling ile vedalaştıktan sonra muhafız alayının ortasında duran bir arabaya biner ve Kardeşi Lyanna ile Cyrodiil'e doğru yola çıkar)

Lyanna Ysgramor

İçeriği GösterSpoiler:
Ara

#8
[fon‌t=Comic Sans MS](Gece olmuştur)[/font]

Rhaegar: [fon‌t=Comic Sans MS](Karısı Elia ile o gece birlikte olurlar. O gece Elia, Aegon ve Rhaenys'e hamile kalır)[/font]
Ara

#9
Hamilt talim alanına girdi askerlerine seslendi-

"Eğitimler nasıl gidiyor tamrielin en iyi savaşçıları"

o sırada yanına sağ kolu ve aynı zamanda 20 yaşındaki oğlu Klok geldi

"Herkes canla başla çalışıyor baba Savaş yüzünden bir çok kişi öldü ama artık nerdeyse eski gücümüze döndük"
Ara

#10
(Haftalardır süren bir yolculuk sonunda Cyrodiil'e gelmiştik.Lyanna'ya döndüm)

Istlod : Lyanna kardeşim istemiyor olabilirsin ama Robert ile evlenmek mecburiyetindesin eğer onunla evlenirsen hem mutlu bir hayat sürersin hemde Skyrim'i ve soydaşlarını rahat ettirirsin.

Lyanna : 'Hafif bir tebessüm eder' Senin ve kardeşlerimin rahatı için herşeyi yaparım ağabey.

Istlod : 'Lyanna'ın alnından öper' Robert'in karşısında ciddi ol.İmperiallar bizim kadar sıcak kanlı değiller.

(Saraya girdik Robert benle selamlaştıktan sonra Lyanna'ya yaklaşır ve saçlarını okşar.)

Robert : 'Sesi titrer' Kuzeyli kızlarının bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum.

Lyanna : 'öksürür'

Robert : Belli ki üşümüşsün.Askerler ! Kraliçeniz için en iyi odayı hazırlayın !

(Istlod , Robertle birlikte masaya oturur ve konuşmaya başlarlar)
Ara

#11
Anthorn için yeni bir gündü ancak diğer günlerden farklı başlamamıştı. Enginyurt Vadisi'nde keşif yapan bir asker saraya girdikten sonra Anthorn'un odasına yönelmişti. Kapıyı iki kere vurduktan sonra odaya girmesi için izin alan asker telaşlı bir yüz ifadesiyle hızla içeri atıldı ve;

''Komutanım, Yeminli isyancıları Enginyurt Sıradağları'nın yakınında bulunan bir köye daha baskın düzenledi. Keşif yaptığım sırada olanlara bizzat şahit oldum ve hiç vakit kaybetmeden size bildirmek istedim. Köyün çevresindeki hanlar ve tarlalar son derece zarar görmüş durumda.''

Anthorn: Bu baskın, bu hafta yapılan beşinci baskın. Yapılan baskınlara engel olamıyoruz. Ciddi bir istihbarat eksiğimiz var. Geri kalanıyla bizzat ben ilgileneceğim. Sen de muhafız karargahına dön ve biraz dinlen. Daha sonra keşiflerine devam edersin.

Anthorn, bu üzücü haberden sonra kişisel korumaları ve danışmanlarıyla beraber vadinin girişinde bulunan askeri karargahına doğru yola çıktı. Aklında bazı fikirler vardı ve karargaha vardığında danışmanlarına bu fikri sunacaktı.
Ara

#12
[fon‌t=Comic Sans MS](Sabah olmuştur)[/font] [fon‌t=Comic Sans MS]Saat: 07:11.[/font]
Ara

#13
İçeriği GösterSpoiler:

Adı : Aldacar

Soyadı : Ealdholm

Sıfatlar : Falkreath Kurdu, Bruma Aslanı ve Windhelm Kasabı

Doğum Tarihi : Dördüncü Çağ 121

                                                                                                           Yaşı : 61

                                                                                   Statü : Bruma Kralı, Falkreath Mevkibeyi

Hikaye : Hroar van Naafgar tarafından yazılmış biyografisi, "Ealhond ve Taarkhal'ın en büyük oğluydu. Gençliğinde kendisi doğduğunda babası Nord kabilelerini yöneten bir şefti. Babası sürekli ava çıkar, ganimet getirirdi. Harburad ve Nimalt kabileleriyle Nimalten'de yaptıkları savaşta yenildi ve öldürüldü. Bu güçsüzlüklerini fark eden Grab-ro, Harburad, Nimalt, Hakrim ve Qiraev kabileleri toplanıp Tmrtakan kabilesini yok ettiler, annesi ve bazı aile büyükleri öldürüldü.

Emrond ovasına kaçtı, orada bir çiftci tarafından büyütüldü ve geçimini sağladı. Terephor bayındırılığına yani Falkreath'a kadar kaçmış kabile üyelerini kısa sürede tespit edip tek bir arada topladı. Bu toplanmış üyeleri daha da örgütledi ve uzak akrabalarınıda getirdi. 

"Fazlaca silah temin ettirdim" dediğinde, marş halinde Dördüncü Çağ 49'da, yola çıktı ve Nimalt ve Harburad kabilelerini aynı ovada yok etti.
"Ben onun oğluydum. ama onun akıbetini yaşamadım. Emrond'da iliklerini kuruttum."

Bir süre sonra, üzerine çullanan kabile reislerinden biat aldı, aldıysa da onları sonra öldürttü. Öldürülen Kabile Reislerinin kabilelerini kendi kabilesine bağladı ve büyük bir ordu kurdu. Bu kurduğu orduyla, henüz yeni düzene girebilmiş Bruma üzerine yürüdü, şehri tam 19 gün içinde her hangi bir destek gelmeden ele geçirdi ve Bruma'da sıkı yönetim ilan etti.

İmparatorluk, üzerine güçler yolladıysa da mağlup etti. İmparatorluk şehrini kuşatacak raddeye geldiğinde, onlara bağlanması ve barış yapılması için bir mektup eline ulaştı. Tüm çabasıyla geldiği bu yolu kabul etti.
Ara

#14
(Sabah vakti Kvatch'a gelmiştik. sanırım Turnuva yeri burasıydı.Turnuva yerinde henüz kimse yoktu Kardeşim Lyanna ile en baş köşeye , İmparator'un olduğu yere oturduk.Robert , Kardeşimle nişan öncesi bu turnuvayla bizi eğlendirmek istiyordu.Nihayet sessizliği bozan şey Robert'in sesi oldu)

Robert : 'Şarabını kafasına diker' Başlatın artık şu lanet turnuvayı ! İmparator nerede ?

Istlod : Sakin ol Robert.İmparator'un ilgilenmesi gereken işleri var.Umarım yakında gelir.

Robert : Kadim Konseyden Skyrim'in Ulu Kral'ı geliyor ! Bu herifin yaptığına bak.

(Robert oturur ve turnuvanın başlamasını bekler)
Ara

#15
Sabahın erken saatlerinde kişisel korumaları ve danışmanlarıyla beraber karargaha varan Anthorn danışmanlarıyla beraber kendi çadırına yöneldi. Hiç vakit kaybetmeyen Anthorn direk konuya giriş yaptı:

''Yeminli isyancıları baskınlarını son haftalarda arttırmış durumda. Köylülerin erzaklarını yağmalayan Yeminliler, kadın, çocuk, yaşlı ayırmadan bütün halkı öldürüyor. Artık harekete geçmemizin vakti geldi. Tüm masrafları kendi kişisel hazinemden giderilmek üzere Enginyurt Vadisi'nin girişine savunma kuleleri yapılacak. Her köyde en az on kişilik muhafız karargahı olacak. Çevredeki hanların ve çiftlik evlerinin yakınlarında sürekli devriyeler gezecek. Bu sayede hem gelecekte olma ihtimali olan bir savaşa karşı savunmamızı güçlendirmiş olacağız hem de Enginyurt halkının güvenliğini sağlayacağız. Bu hareketin yanlış anlaşılmaması için Skyrim kralına, Akçay ve Issızkent Mevkibeyi'ne ulaklar aracılığıyla mektup göndereceğim. Gerekirse bizzat kendim gideceğim ve durumun ciddiyetini anlatacağım. Eminim bizi anlayacaklardır.''

Danışmanların her gibi bu öneriyi onaylamıştı. Enginyurt halkı kendilerini daha güvende hissedecekti ve Markarth'ın refahı artacaktı. Mevkibeyleri inatçılık yapmadıkları sürece ortada bir sorun görünmüyordu.

Mimarlara gerekli talimatları veren Anthorn, Skyrim'in kralı ve mevkibeyleri için yazdığı mektubu da ulaklara teslim etmişti. Şimdilik her şey sorunsuz görünüyordu.
AraKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Taht Oyunları II [Karakterinizi Tanıtın] Folcred 91 1,923 07.05.2017, Saat: 12:51
Son Yorum: PhantomDancer
  Taht Oyunları [İptal Edildi] Diist Kiin 556 7,926 18.02.2017, Saat: 04:56
Son Yorum: bluestorm02
  Taht Oyunları: 2. Sezon [İptal Edildi] Diist Kiin 126 2,986 18.02.2017, Saat: 04:26
Son Yorum: Reyelhart