Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Tamriel'in Geleceği [BİTTİ]

#1
Brick 
Öncellikle bu konuyu @Diist Kiin ile anlaşarak oluşturmaya karar verdik.Hemen Hikayeye girmeden önce kendi karakterimi tanıtayım.

Aren'in Tipi.

zaDR0j.jpg

Biyografi
22 Sene önce Ejder Konakta doğmuştur.Annesi bilinmemektedir bundan dolayı Balgruuf'un gayrı meşru oğlu olarak görülür Babası , annesinden hiç bahsetmemiş ve bunu kimseye anlatmamıstır. Diğer kardeşlerine esasen diğer insanlar tarafından dışlanmış ve bir piç olduğundan babasından herhangi bir miras hakkı talep edememiştir.Her ne kadar Ysgramorun gelenekleriyle yetisirilip diğer kardeşleriyle aynı şartlar altında eğitildiyse belirli bir yaşa geldikten sonra babası tarafından istemeden uzaklaştırılması talep edilmiştir.Bunun nedeni ise isyan cıkarma tehlikesidir.Yanına bir miktar para alıp , ekipmanlarını kuşandıktan sonra Lejyona verilmistir.HİKAYE

Alduin'in ölümünden ve Dragonborn'un kayboluşundan bu yana yıllar geçmiştir.Bu zaman içerisinde Ulfric'in isyanı bitirilmiş , Skyrim kendini toparlamaya başlamıştı.Morrowind ve Argonya savaşı şiddetli bir şekilde devam ederken bundan kısa süre önce yeniden Hammerfel ve Aldmeri savaşı çıkmış hatta iki taraf deniz savaşlarına başlamıştı.İmparatorluk aynı şekilde tarafına asker çekmek istiyordu Skyrimde'ki gençleri ordusuna katmak için subaylar vasıtasıyla Skyrim'e kafileler yollamıştı o sırada bir kalabalık bir İmparatorluk grubu Akçay'ın önüne gelmişti işte macera tam olarak burada başlıyordu.

LEJYONA KAYIT

Vakit gelmişti Whiterun içinde bir grup ve ben hazırlanmıştım.Ağabeyim Nelkir yanıma yaklaştı aramızda yalnızca 2 yaş vardı.


N - Demek gidiyorsun ha ?

Aren - Artık vakit geldi kardeşim.Basit bir piç olduğumdan dolayı babam talep etti.İleride sen Mevkibeyi ben ise basit bir asker olacam.

N - 'Elini omuzuma koyar' Sen benim her zaman kardeşim olacaksın.

Aren - Eğer Lejyondan dönecek olursam muhtemelen beni kızıla bürünmüş olarak görüceksin.

(Sarılırlar)

Aren Diğer kardeşleri ile vedalaştıktan sonra babasının yanına gider.

Balgruuf : Sen bir Tekgözsün , Kanımı taşıyorsun.Görevin bittikten sonra geri döneceksin.

Aren : Eğer karnıma haydut veya Elf kılıcı yemezsem dönecem.(Derin bir nefes alır)Baba benim Annem kimdi ? Sıradan bir hizmetçi ya da kölemiydi ?

Balgruuf : Eğer dönebilirsen herşeyi anlatacağım.Ama seni temin ederim ki Annen basit bir kadın değildi.Görevin bitmeden dönme aksi taktirde bu bir İsyan girişiminin yanı sıra firar da sayılacak.Bunun sonucuda kraliçe tarafından Kuzeyin huzurunu bozmaktan idam edilirsin.

Aren : Biliyorum , biliyorum.

Babası ile vedalaştıktan sonra atını eyerler ardından Issızkent yolunu tutmaya başlar.
Ara
Cevapla

#2
Hikaye

Rivahis, çocukken, anne ve babasını kaybetmiş, sokaklarda dilenmeye başlamıştı. Bir gün, oradan bir İndoril soylusu geçerken, Rivahis'i görür ve yanına gider:

Lord: Sen de kimsin ufaklık?
Rivahis: Efendim ben... ben sadece biraz yemek için para topluyordum. (Kafasını eğerek) Rahatsız olduysanız özür dilerim.
Lord: (Gülümseyerek) Benimle gel bakalım.


Lord, o gün Rivahis'i sarayına götürerek karnını doyurur ve düzgünce giydirir. Akşam, karısıyla konuşarak çocuğa anne ve babalık yapmaya karar verirler. Lord'un hiç erkek çocuğu olmamıştı, bu yüzden artık bir varis bulmak istiyordu ve Rivahis'in içinde bir ışık görmüştü. Rivahis'in yanına gitti ve:

Lord: Evlat, senin adın nedir?
Rivahis: Rivahis efendim.
Lord: İyi, Rivahis. Benim adım da Dalivs. İndoril Dalivs. Bizimle yaşamak ister misin, Rivahis? Bizden biri olmak.
Rivahis: E-evet, lordum.
Dalivs: (Gülümseyerek) O zaman bana artık baba demen gerekecek.

Yıllar sonra, Dalivs, Rivahis ile kızı Beleri'i nişanlamıştır. Düğüne az bir zaman kala Argonyalılar, Morrowind'i işgal etmiştir. Argonyalılar, Mournhold'a dayandığında Dalivs, Rivahis'e ordusunu emanet eder ve Argonyalılar'ı yenmesini söyler. Rivahis, orduyu alarak Argonyalılara çok sağlam darbeler vurur. Düşman birliklerini teker teker yok eder ama o sahte zaferlerle uğraşırken başka bir düşman ordusu Mournhold'a girmiştir. Rivahis, bu haberi alınca son sürat Morunhold'a sürer ama şehir, çoktan yağmalanmıştır. Telaşla saraya girer ve nişanlısını, annesini ve babasını ölü halde bulur. Bazı soylular kaçmayı başarabilse bile ailesi bir kez daha ölmüştü. Bir kez daha o acıyı yaşamıştı. Bundan kendini suçlu tutar ve kendini sürgün eder. Skyrim'e mülteci bahanesi ile gider ve hanlarda, şehirlerde boş boş dolanmaya başlar. 

Giriş

Rivahis: Hancı! Bana bir bardak daha getir!
Hancı: Dünden beri içiyorsun be! Parasını da ödemiyorsun.
Rivahis: Ne demek istiyorsun seni gidi pislik n'wah! Seni şuracıkta gebertirim.
Hancı: Muhafızlar! Muhafızlar!

(Bir muhafız birliği içeri girer)

RD: @muhamet4434 Sen de giriyorsun kanka Cheesy


Görüntü:

13116582_607260272784219_1348264887_n.jp...Nw%3D%3D.2
Ara
Cevapla

#3
İçeride kavga seslerini duyan Aren , arkasına bir kaç muhafızı alarak içeri girer kılıcını çeker ve..

Aren : Ne oluyor burada !
Ara
Cevapla

#4
Rivahis: Bu adamın işi içki koymak değil mi?! Karı gibi sızlanıyor işini yapmak yerine!
Ara
Cevapla

#5
(Aren hancıya döner)

Aren : Senin problemin nedir hancı ?

Hancı : Bu ahmak Dunmer bana günlerdir ödeme yapmıyor.Artık canımı sıkmaya başladı bu durum.

(Aren , Dunmer'i sakinleştirir.)

Aren : Sen bizimle gel eğer paran yoksa sana ayarlayacağımız bir iş olacak.

O sırada bir sarhoş kalkar..

Sarhoş : Heeyğ beyler ! Bu Balgruuf'un piçi değilmi ? ..
Ara
Cevapla

#6
Rivahis, şaşırmış gözlerle bakar. Sonra kendine gelir ve sarhoşa bir yumruk atar. Yere yığılan adamı defalarca tekmeler ve en sonunda midesinde ne var ne yok kusturur. Geri dönerek:

Rivahis: Arkadaşa biraz yardımcı oldum. Fazla içmiş.
Ara
Cevapla

#7
(Aren kesesinden içkinin ücretini öder ve Dunmere sorar)

Aren : Neden böyle bir şey yaptın o benim meselemdi ?
Ara
Cevapla

#8
Rivahis: Az önce sanırım gerçekten o hancıyı öldürecektim. Sen bana bir iyilik yaptın, ben de sana. Sen o adama saldırsaydın, senin başın belaya girecekti. Sanırım ben sıradan biri olduğum için o kadar sorun çıkmaz.
Ara
Cevapla

#9
(Aren ve adamları çıkar.)

Aren : Eğer gerçekten paran yoksa , Komutan Aldis'e danış.Lejyonda büyüden anlayan bir askere ihtiyacımız var bu sıralar.


Çok az kalmıştı Arenin'de içinde olduğu bir grup Cyrodiile gidecekti.Savas yakındı yeni bir Büyük Savaş yaklaşıyordu..
Ara
Cevapla

#10
Rivahis: Telvanni ustalarından büyü eğitimleri görmüştüm ama yok, almayayım. İmparatorluk için savaşmak, şuan düşüneceğim en son şey. Teşekkür ederim. Sana devriyende iyi şanslar.

(Handan çıkar ve şehrin çıkış yolunu tutar)
Ara
Cevapla

#11
3 GÜN SONRA

Cyrodiil'e gidecek birlik hazırdı.Bir süre sonra asker yol üzerinde durur komutan mola verdiğini işaret eder.Komutan Zenakar , Aren'a yaklaşır.

Zenakar : Hey bana bak çaylak ! Sen bundan sonra yükleri taşıyacaksın.

Aren : Ne ! Birlikte ki en iyi ask..

Zenakar : Kapa çeneni ne olduğunu biliyorum.Burada seni Balgruuf'un p.çi olmakta kurtaramaz.

Aren : Köle olacak başkasını bul komutan !

Zenakar : Babanın Balgruuf olması birşey değiştirmez.Bil ki annen sarayda bir fahişeydi sende basit gayrı-meşru bir veletsin !

Aren kılıcını çeker ve komutanın üzerine doğru yürür , Komutanın 3 koruması Aren'ı engellemeye çalışırken hızlı hamlelerle üçünü yere düşürür.Aren'nın hamleleriyle yere düşen korumalar yerde yara bere içinde kalmıştı.Kampta ki tüm askerler Aren'a kılıç çekmişti. 

O sırada boru öter dağdan devasa bir haydut sürüsü birliğe saldırıyordu askerler var güçleriylle çarpışıyordu Aren'de var gücüyle çarpışmış ama sonunda süratli bir ok onu bayıltmıştı
Ara
Cevapla

#12
Rivahis, kılıç sesleri duydu ve görünmezlik büyüsü uygulayarak sesin geldiği yeri bir ağacın ardından gözetlemeye başladı. İmparatorluk askerleri ile bir haydut çetesi çarpışıyordu. Rivahis, "Beni ilgilendirmez." dedi ve tam arkasını dönecekken, İmparatorluk birlikleri teslim oldular. Haydutlar, teslim olanları bağladı ve yaralıları da taşıdı. Rivahis'in gözüne bir adam takıldı, bu handaki o askerdi. Haydutları mağaralarına kadar izlemeye karar verdi ve mağaralarına, onlar girdikten 15 dakika sonra girdi. Birkaçını oku ile indirdi ama sayıları çok fazlaydı. Bir daha kullanmamaya yemin ettiği kılıcı ile hançerini sıkıca tutuyordu. Morrowind'in en iyi demircisi tarafından, özel olarak dövülmüştü ikisi de. Kılıcını çekerek ateş toplarıyla 10'a yakın kişiyi indirdi ve sonra haydutlarla arasındaki mesafe kapanınca hançerini de çıkardı ve tek tek indirdi hepsini. Bir elinde kılıç, diğerinde hançer, hiçbir hasar almadan, ekmek keser gibi tüm haydutları indirdi. Baygın olan o adamın yanına gitti ve biraz su dökerek uyandırdı:

Rivahis: İyi misin? Kıpırdama sakın, şimdi birkaç büyü yapacağım.
Ara
Cevapla

#13
(Aren yavastan iyileşmeye başlar bir Dunmer ona büyü yapmaktaydı yavaşça kalkar)

Aren : Yardım et Kuzey Krallığı peşime düşecek.
Ara
Cevapla

#14
Rivahis: (Büyüye devam ederken) Neden?
Ara
Cevapla

#15
Aren : Komutanıma karsı çıktım artık bir firari ve isyankarım.Sıradan birisi olsaydım zindana gidip bu durumu atlatırdım ama Akçay Mevkibeyi Balgruuf'un oğluyum.Kuzgunlar çoktan Solitude'ye varmış olmalı.Elimizi çabuk tutmalıyız.Talos adına teşekkür ederim ismin nedir Elf ?
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tamriel'in Nizamı [Rol Dışı] Diist Kiin 33 675 25.02.2017, Saat: 02:07
Son Yorum: bluestorm02
  Tamriel'in Nizamı [İptal Edildi] Diist Kiin 38 1,171 24.02.2017, Saat: 09:54
Son Yorum: hjalti
  Hayatta Kalmak [BİTTİ] Diist Kiin 498 10,057 23.02.2017, Saat: 08:24
Son Yorum: hjalti
  Andromeda'S | SEZON 1 [BİTTİ] AvP.Love 513 10,319 03.02.2017, Saat: 01:31
Son Yorum: LichKing
  Yükselişteki Karanlık [BİTTİ] Diist Kiin 377 14,339 29.01.2017, Saat: 12:02
Son Yorum: Folcred