Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

 
Tanrı Olma Rehberi (En Güçlü Zırh ve Silahlar)

#1
Tanrı Olma Rehberi
(Gibi)

Hepimiz 700-800 küsür vuran kılıçlar yapmayı biliyoruz. Lakin bu basit ekipmanları yapmak için saatler, günler harcamaya değer mi? Daha kısa bir sürede milyonlar vuran kılıçlar, hançerler; 200 milyon zırh puanı; %1000' in üzerinde tılsımlar; bir o kadarda güçlü iksirler yapmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Tılsımlama

İlk önce tılsımlamayı 100 yapmamız gerekiyor. Ayrıca demircilik, simya, tılsımlama üçlüsünden en rahat kasılan tılsımlamadır. Bu kısmın öyle karmaşık bir tarafı yok. Bulduğunuz her silaha Sürgün (Banish) basıyoruz. Kendimizin demir hançer yapıp basması daha kolay olur. Ayrıca ruh cevherlerin büyüklüğü fark etmiyor. Akçaydaki büyücümüzden Ruh Kapanı (Soul Trap) büyüsü alıp cevher doldurabilir veya paraya kıyıp dolu dolu cevherler alabilirsiniz. Peki neden Sürgün (Banish) basıyoruz?Çünkü en değerli tılsımlama bu. Zararınızı karşılamak için yani.

Simya

Gelelim asıl olayımız simyaya. Gidiyoruz tılsım tezgahına. Başlık, bileklik, kolye ve yüzük olmak üzere Simyayı Güçlendirme (Fortify Alchemy) basıyoruz. Hepsinde %25 değer olması gerekiyor. Sonra simya laboratuvarına gidiyoruz ve Yenilenmeyi Güçlendirme (Fortify Restoration) iksiri yapıyoruz. Zırhlarımızı çıkartıp iksiri içiyoruz ve tekrardan zırhlarımızı giyiyoruz. Obaa! Tılsımlarımız %35 olmuş. Bu işlemi 10'dan fazla kez tekrarlıyoruz. Simyayı Güçlendirme (Fortify Alchemy) tılsımımız %1000' leri aştığı için yapacağımız bir kaç iksir ile Simya 100 oluyor. Lakin simyanın 100 olması bizim için bir şeyi ifade etmiyor. Çünkü iksirin süresi bittiğinde tılsımlarımız tekrar %25 değerini bulacak. Son bir kez ,zırh çıkar-iksir iç-tekrar giy, işlemimizi tekrarlayıp Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) ve Tılsımlamayı Güçlendirme (Fortify Enchanting) iksirlerini birden fazla oluşturuyoruz. Dediğim gibi tılsımlarımız tekrar %25 değerini bulduğunda böyle güçlü iksirler yapma şansımız olmayacak. O yüzden istediğiniz başka iksirler de varsa bolca basın.

Detaylı Video

İçeriği GösterYenilenmeyi Güçlendirme:
İçeriği GösterTılsımlamayı Güçlendirme:
İçeriği GösterDemirciliği Güçlendirme:

Demircilik

En zor olan oldu şimdi en basiti. Gidin 30-40 tane hançer yapın. Oluşturduğunuz Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) iksirini için ve hançerleriniz geliştirin. Bitti. Demircilik 100. İstediğinizi zırhı yapabilirsiniz. Aslında 40 hançer fazla ama tam hatırlayamadığımdan fazladan söyledim Smile


Son Adım

Her şeyimiz tam. Tılsım tezgahına gidiyoruz, Tılsımlamayı Güçlendirme (Fortify Enchanting) iksirimizi içiyoruz ve eşyalarımıza (kolye, zırh, yüzük, bileklik) Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) basıyoruz. Sonrasında asıl zırhlarımızı ve silahları yapıyoruz. İstediğiniz seti yapın zaten maksimum zırh puanına ulaşacaksınız. Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) tılsımlı zırhlarımızı giyip iksirimizi içiyoruz. Sonrasında tüm zırhlarımızı ve silahlarımızı geliştiriyoruz. Alıyoruz bu zırhları Tılsımlamayı Güçlendirme (Fortify Enchanting) iksirimizi içip istediğimiz tılsımları basıyoruz. Tavsiyem büyü direnci.


Peki Neden Tanrı 'Gibi'
Çünkü bastığımız büyü dirençleri maksimum %85 engelliyor. Aynı şekilde zırhımız da fiziksel saldırıyı %80 engelliyor. O yüzden hâlâ ölümlüyüz. Fakat hasarımızda bir sıkıntı yok.

Left-click to win.

İçeriği GösterFotoğraflar:
Ara
Cevapla

#2
Üşenmeseydim yapardım Cheesy
Ara
Cevapla

#3
En değerli tılsım silaha eklenen 'sürgün' isimli tılsım. Can çalmadan en az 5 6 kat dafa fazla para ediyor ve tılsımlamayı daha çok arttırıyor. Ufak bir araştırma yapıp yazıyı güncelle bence.
Ara
Cevapla

#4
(07.09.2016, Saat: 04:20)aidana link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En değerli tılsım silaha eklenen 'sürgün' isimli tılsım. Can çalmadan en az 5 6 kat dafa fazla para ediyor ve tılsımlamayı daha çok arttırıyor. Ufak bir araştırma yapıp yazıyı güncelle bence.

Ben de banish daedra kullanıyordum, doğru.
Ara
Cevapla

#5
Arkadaşlar bu rehberde anlatılanlar oyunun bug larından biri. Yapmanızı tavsiye etmiyorum ama illa yapacaksanız Unofficial Patch 'i kapatıp yapın çünkü UP çoğu bugu düzelttiği gibi bu bugu da düzeltiyor. Ve aşırıya gitmeyin çünkü çok ilerletince hasar ve zırh eksilere düşüyor. Zaten silahınız 1 milyon vursa, zırh puanınız 1 milyon olsa bile bir limiti var o limitten sonrası sadece sayıdan ibaret.
Ara
Cevapla

#6
(07.09.2016, Saat: 07:28)Zombie link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu rehberde anlatılanlar oyunun bug larından biri. Yapmanızı tavsiye etmiyorum ama illa yapacaksanız Unofficial Patch 'i kapatıp yapın çünkü UP çoğu bugu düzelttiği gibi bu bugu da düzeltiyor. Ve aşırıya gitmeyin çünkü çok ilerletince hasar ve zırh eksilere düşüyor.

Ben böyle birşey olduğunu duymuştum ama hiç denememiştim, zaten 30lv civarı über OP oluyorum legendary'de böyle iyice oyuncak gibi olur herhalde Smile
Ara
Cevapla

#7
(07.09.2016, Saat: 04:20)aidana link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En değerli tılsım silaha eklenen 'sürgün' isimli tılsım. Can çalmadan en az 5 6 kat dafa fazla para ediyor ve tılsımlamayı daha çok arttırıyor. Ufak bir araştırma yapıp yazıyı güncelle bence.
Sürgün'ün ingilizcesi ne bulamadım internetten.
Tamamdır buldum Banish' miş teşekkür ederim bilgilendirme için.
Ara
Cevapla

#8
Banish.
Ara
Cevapla

#9
Gene dokuzların zırhını yenemez bir kere dokuzların zırhında 3 enchant var öle düşün. Big Grin
Ara
Cevapla

#10
(07.09.2016, Saat: 02:22)bluestorm02 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gene dokuzların zırhını yenemez bir kere dokuzların zırhında 3 enchant var öle düşün. Big Grin
Dokuzların zırhını ilk defa duyuyorum Cheesy
Ara
Cevapla

#11
Aedralardan bahsediyor.. Onların zırhlarını bilemeyiz ancak tahmin yürütebiliriz. Fakat Nexus'da kılıçlarını gösteren bir mod var.
Ara
Cevapla

#12
(07.09.2016, Saat: 02:52)Folcred link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aedralardan bahsediyor.. Onların zırhlarını bilemeyiz ancak tahmin yürütebiliriz. Fakat Nexus'da kılıçlarını gösteren bir mod var.
Hayır bundan bahsediyorum
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Knights_of_the_Nine

Bu oblivionda olan bir zırh 3 tane enchantı var.
Ara
Cevapla

#13
Tüh ya, havamı niye bozuyosun kanka.  Big Grin

Hem biz bir kere, Skyrim'den bahsediyoruz Oblivion'dan değil.  Undecided
Ara
Cevapla

#14
(07.09.2016, Saat: 02:58)Folcred link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüh ya, havamı niye bozuyosun kanka.  Big Grin

Hem biz bir kere, Skyrim'den bahsediyoruz Oblivion'dan değil.  Undecided
İkiside aynı evrende.Moduda var. .d
Ara
Cevapla

#15
İkisi aynı evrende olabilir ama iç içe bölge değiller.  Big Grin
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Skyrim: Buglu Görevlerin Çözüm Rehberi Aokigahara 4 2,303 14.12.2016, Saat: 10:34
Son Yorum: tmg
  Üst Düzey Suikastçı Rehberi Carcosa 14 2,502 04.10.2016, Saat: 12:50
Son Yorum: TalosaTapanAdam
  Sakin Yaşam Rehberi! savastutkunu67 14 5,883 12.09.2016, Saat: 01:30
Son Yorum: erolhero
  Büyücü Rehberi Dovakhin 8 3,603 08.06.2016, Saat: 11:55
Son Yorum: DRGN Lycaon
  Suikastçi Oynanış Rehberi Sora 5 2,393 25.03.2016, Saat: 12:03
Son Yorum: Sora