Üye değil misiniz? Hemen kaydolun!
Üyelik Aç  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Hangi buildle oynıyım?
1h Warrior
2h Warrior
Assassin
Rogue
Marksman
Mage
Warlock
Spellsword
Battlemage
Warlord
Crusader
[Anket Sonuçlarını Göster]
Bu anket kapanacaktır: 24.10.3912313
 
 
The Elder Scrolls IV: Oblivion Let's Play

#1
Merhaba arkadaşlar. Hafta başında bir konu açmıştım ve olumlu cevaplar alınca başlamaya karar verdim. Bir anket açtım. Bu ankette nasıl bir build kullanacağımla ilgili olacak. Cevaplarsanız sevinirim.

Bölümler:

(Yakında)
Ara
Cevapla

#2
Sessiz ilerleyen bir marksman oyna. Sebebi de şu: Diyelim bir mekâna girdin, içeride konuşmalar geçiyor. İki düşman birbirleri ile konuşuyorlar. Sen yaklaştığında konuşma kesilip sana saldırmaya başlayacaklardır.

Fakat sessiz ilerleyen bir marksman olarak oynar isen yanlarına fark edilmeden yaklaşabilirsin. Böylece konuşma da dinlenebilir. Oyun hakkında daha fazla bilgi edinmiş oluruz.

İkinci sebebi ise video çekmek, oynamaktan biraz farklıdır. Kamera açılarına çok dikkat etmen gerek. Kapalı alanlarda FPS görüntüde oynaman lazım falan...

Bunun yanı sıra savaşçı karakter oynar isen savaş sahneleri izleyenlere işkence gibi gelecek. Çünkü kamera bir sağa bir sola oynayacak, sürekli bir koşturmaca, böyle bir video izleyeni yorar ve videoda nereye gittiğin ne yaptığın anlaşılmaz.

O yüzden video çekerken kamera olabildiğin az oynatmalısın, sağa sola dönerken, yavaş ve yumuşak kamera geçişleri yapmalısın. Bir savaşçı karakter ile bunu yapamazsın, çünkü ölmemek için haraketli olmak zorundasın.

Kamerayı az oynatabileceğin 2 karakter çeşidi var. İlk olarak assassın yapabilirsin ama bence senaryo ve atmosfer gereği pek yakışmaz. O yüzden diğer seçenek olarak sessiz ilerleyen bir marksman en iyisidir.
Ara
Cevapla

#3
Sağol tavsiyen için. Dikkate alacağım.
Ara
Cevapla

#4
Rogue zevkli olabilir Skyrim'de hızın pek bir önemi yokken burda  saldırılardan hızla kaçabiliyorsun.

Güncellendi [time]1427991035[/time]
Bir de ırk için de anket yapacak mısın?
Ara
Cevapla

#5
(02.04.2015, Saat: 07:03)Khajiit1903 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rogue zevkli olabilir Skyrim'de hızın pek bir önemi yokken burda  saldırılardan hızla kaçabiliyorsun.

Güncellendi [time]1427991035[/time]
Bir de ırk için de anket yapacak mısın?
Oblivionda her Irk ile her Class oynanmazki.
"There are loremaster among you, heads so heavy with learning that you cannot raise your eyes to the heavens to see the truth there written!"―The Prophet 21/1/17
Ara
Cevapla

#6
(02.04.2015, Saat: 07:14)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oblivionda her Irk ile her Class oynanmazki.
Haklısın aslında ilk ırk anketi sonra class daha iyi olurdu.(Orc Barbarian oynuyorum)
Ara
Cevapla

#7
Ben ırkı kendi tarzıma uygun olarak seçmeyi düşünüyorum. Zaten ilk video sadece karakter yaratma ekranında geçicek. Orada tüm ırkları tanıtacağım ve sonda hangı ırkla oynayacağımı, nedenini ve alternatiflerini söyleyeceğim.
Ara
Cevapla

#8
(02.04.2015, Saat: 08:33)KhedRaR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ırkı kendi tarzıma uygun olarak seçmeyi düşünüyorum. Zaten ilk video sadece karakter yaratma ekranında geçicek. Orada tüm ırkları tanıtacağım ve sonda hangı ırkla oynayacağımı, nedenini ve alternatiflerini söyleyeceğim.
Valla sabırsızlıkla bekliyorum.Ben Oblivion'a yeni başladım videolarını kesinlikle takip edeceğim(Khajiit oynamaya ne dersin Big Grin)
Ara
Cevapla

#9
Kendi tarzına göre Class yapsan daha güzel olur.
Ara
Cevapla

#10
Evet, oynayacağın ırka göre bir Class yaparsın.
"There are loremaster among you, heads so heavy with learning that you cannot raise your eyes to the heavens to see the truth there written!"―The Prophet 21/1/17
Ara
Cevapla

#11
Benim tarzıma göre yaparsam (ki hiçte normal bir tarzım yok) pekte hoş olmaz. Garip bir  tekniğim var. Her türlü classa uyum sağlayabileceğimden eminim. Ama ırk? İşte ondan pek emin değilim Cheesy
Ara
Cevapla

#12
(03.04.2015, Saat: 09:18)KhedRaR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim tarzıma göre yaparsam (ki hiçte normal bir tarzım yok) pekte hoş olmaz. Garip bir  tekniğim var. Her türlü classa uyum sağlayabileceğimden eminim. Ama ırk? İşte ondan pek emin değilim Cheesy
Al Khajiit'i oh mis gibi assassin Cool

Güncellendi [time]1428086561[/time]
Rogue,Marksman hepsini Khajiit'te oynayabilirsin
Ara
Cevapla

#13
Olabilir de şimdi en çok marksman çıkmış. Bosmer de seçebilirim. Ama belki khajiit seçerim. O da sırf gece görüşü için... Bu arada hangi zorlukta açıyım?
Ara
Cevapla

#14
100 Cheesy ben açmıştım sıçana öldüm. Cheesy Ama sonra kastıkça güçlü oluyosun sorun olmuyor.
Ara
Cevapla

#15
Dediğin gibi lore ve hikaye tanıtma amaçlı yapacaksan, oynayacağım sınıf pek fark etmez diyorsan imperial oynamanın daha uygun olacağını düşünüyorum. Nerevarine dark elf, Hero of Kvatch imperial, Last Dragonborn da nord default olarak. Trailerlarda, wallpaperlarda da öyleler. Ama özellikle oynamak istediğin bir sınıf varsa ona göre seçmen daha mantıklı olur.
Zorluk olarak normal olmasını tavsiye ederim.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Oblivion Külliyatı (EPUB) tyyaman 8 3,163 25.04.2017, Saat: 10:21
Son Yorum: Boran Wİldrunner
  Oblivion Oyun İçi Görüntüleriniz Beyaz 70 6,226 12.03.2017, Saat: 04:20
Son Yorum: falta
  Oblivion Türkçe Yama Çalışması mertusta 700 54,928 03.02.2017, Saat: 11:56
Son Yorum: mertusta
  Oblivion'u Grafikleri Yüzünden Oynamayanlara Greed 25 2,687 02.02.2017, Saat: 11:00
Son Yorum: Ahmad
  Oblivion Türkçe Yama Olmuyor/Çalışmıyor galip.erdi 1 660 11.12.2016, Saat: 09:49
Son Yorum: Sesl1harf