Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

The Elder Scrolls VI Hakkında Görüşleriniz?
(10.07.2017, Saat: 22:11)Çepni61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Douglas Goodall ve Michael Kirkbride gibi Elder Scrolls Evreninin yaratıcısı ve geliştiricilerin yaptıkları projeyi adeta ellerinden çekip alan Bethesda, onların yerine getirdikleri yeni beceriksiz yazarlar ile Elder Scrolls Külliyatını adeta tarumar etti ve etmeye devam ediyorlar. Bunun en iyi örneği Skyrim bence, duygusuz hikaye yoksunu öteki oyundaki kitapların üstüne bir tane adam akıllı lore kitabı çıkaramayan yazarlar, üstüne üstük mevcut oyun içi tanrılarıda maskara ettiler.Skyrim den Ejderhaları çek al geriye hiç bir şey kalmaz hikaye bağlamından.

Yeni oyun çıkaracaklarsa ya Douglas Goodall ve Michael Kirkbride geri getirsinler yada hiçbir şey yapmasınlar !! Bu konudaki fikrim bu yönde benim..

Kendi kendimden alıntı yapıp biraz daha üstüne bir şeyler yazayım dedim.. Cheesy 2005 yılında ilk kez eve babam bir bilgisayar alıp getirmişti (Hey gidi günler).Bilgisayar eve gelişinden yaklışık iki ay sonra Elder Scrolls evreni ile Morrowind oyunu ile tanıştım, ilk oynadığımda büyük bir tat bırakmıştı oyun (Halen daha öyle).Sonra 2006 yılının yaz aylarına doğru Oblivion oyunu ile tanıştım bu oyun ile Elder Scrolls Evrenine bir ayrı bağlanmıştım (Tek tük İngilizce ile,Oyun içi lore kitapları beni benden almışt hatta).. Gel zaman git zaman sonra Skyrim oyunu 12.11.11'de çıktığından bir gün sonra almıştım.Heves oyunu yükledim başladım oynamaya bir süre sonra kitapları okurken baktım ki diğer oyunundaki kitapları olduğu gibi Skyrim aktarmışlar.Bir süre sonra Oyundaki atım Ejderha ile karşı karşıya geldiğinde Atım Ejderhayı öldürdüğünde beyimden vurulmuşa döndüm adeta  rulet  .Ana hikayeyi bitirdikten sonra oyundan iyice soğudum.Hikaye bağlamında Elder Scrolls'un en vasat oyunlarından biri olduğu işte o zaman anladım (Sadece ben değil Yabancı forumlardaki Gamer arkadaşlarda benle aynı düşünceyi paylaşıyordu). Oyun içi Tanrıları adeta yoldan geçen basit bir Npc bile öldürebiliyordu adeta Oyun içi Tanrıları maskara etmişlerdi.Hikaye bağlamında bunun gibi Gördüğüm bir sürü detayı paylaşsam bir-iki sayfa yazı çıkar...Oyunun iyi taraflarıda var onları yazmayı gerek görmedim..

Not: Bu görüşler tamamen kendi görüşlerimdir.Tamamen Beni Bağlar...
[+] Çepni61 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
(31.08.2017, Saat: 17:26)Çepni61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir süre sonra Oyundaki atım Ejderha ile karşı karşıya geldiğinde Atım Ejderhayı öldürdüğünde

atın ejderhayı mı öldürdü, o nasıl at üstat

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
At OP, please nerf
[+] RancouR isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
(16.08.2017, Saat: 09:48)tanser61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eğer en iyi orta çağ rpg diyorsan birde dragon age(özellikle bunu önerdim süperdir dragon age), witcher, shadow of mordor, dragons dogma gibi seriler var. lore falan umrumda değil. ben bir oyun için teee milattan önceki oyunları oynayacak, wikilerde bir sürü şey okuyacak değilim. keyifli bir oynanış sunsun yeter. bu arada rpg nin anlamı role play demektir skyrimde konuşma seçenekleri sırf olsun diye konulduğundan ben onu rpg olarak saymıyorum.

not: "shidiw mirdir rpg midir oni o" diyenler için skyrim çokmu rpg ulan oyunda sırf olsun diye konulan konuşma seçenekleri var. zaten 2 tane seçenek çıkıyor ya evet yada hayır. eğer siz skyrime rpg diyorsanız shadow of mordor da rpg dir.


oyunları puanlarına göre değerlendirsek ohooo vay halimize. bence falan değil bunlar gerçek. skyrim sorunları olan bir oyun. milattan önceki skyrim 1 ve 2 dışında nerdeyse tüm oyunlarını oynadım. işte bu yargıya göre değerlendiriyorum. var mı bir diyeceğin? peki ya sen hayatında kaç oyun oynadın. 3 mü?
1- minecraft
2- cs go
3- youtubede minecraft videosunun yanında gördüpde keşfettiğin skyrim mi?
oyunlardan bir şey anlamıyor muşum. bu arada insanların görüşlerine saygım var orda bir insana hakaret etmedim ki ben? bir daha saçma sapan yorum yapma oldumu koçum.

oww skyrim 1 ve 2 ne kardeş ne yaptin sen sana tapmam gerekiyor şimdi
(31.08.2017, Saat: 16:27)Lord Muaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim suç sende.
Bukadar emek verilmiş bir oyuna "çöp" diyen biri ile konuşmak hata. Skyrim yaklaşık 100 kişilik bir kadro ile yapılmış.
Kelimesi kelimesine haklısın ama böyle kişilerle münakaşaya girme.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ya bu ne saçma bir düşüncedir yahu. bunu demek "zulayı türkler yaptı o yüzden övün oyuna para yatırun uhuhuhuhu" demek ile aynı şeydir. emek harcansa bile bu oyun sorunları olan bir oyun. sırf emek harcandı diye bu tür şeyleri nasıl es geçebiliriz. tes kitlesini bu yüzden sevmiyorum. bak mass effect kitlesine. harbi harbi kitleler. son çıkan andromeda yı o kadar insan gömmese bioware oyuna güncelleme getirirmiydi ? oyunları eleştirin çünki eleştirmez iseniz firma sizi sağılacak inek gibi görür.

(16.08.2017, Saat: 16:48)hjalti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi fikrimdir demistim ama neyse ayrıca dedigin çoğu oynadım skyrim modlarla desteklenebilen altyapısı ile ortaçag temalı coğu dunyanın Rpsini yapabilirsin(Middle earth,Got gibi) konuşma demişsin ben bu durumdan muzdarip değilim ama aşırı sade evet zaten buda lore un çöp olmasının bi sebebi.
ayrıca lore u Gercek hayattan sonra nerdeyse en büyük lore a sahip bi seriyi lore umrumda degil demek.

middle earth ın vs. neden gerçeği varken rp sini yapmak isteyeyim ki ? sakın shadow of mordor da istediğin ırkı seçemiyorsun falan deme çünki tes oyunlarında her bir mod her bir sorun demektir. onları üst üste indirince bir bug torbası çıkar loot ile sıralatsan bile.
(03.09.2017, Saat: 02:09)tanser61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ya bu ne saçma bir düşüncedir yahu. bunu demek "zulayı türkler yaptı o yüzden övün oyuna para yatırun uhuhuhuhu" demek ile aynı şeydir. emek harcansa bile bu oyun sorunları olan bir oyun. sırf emek harcandı diye bu tür şeyleri nasıl es geçebiliriz. tes kitlesini bu yüzden sevmiyorum. bak mass effect kitlesine. harbi harbi kitleler. son çıkan andromeda yı o kadar insan gömmese bioware oyuna güncelleme getirirmiydi ? oyunları eleştirin çünki eleştirmez iseniz firma sizi sağılacak inek gibi görür.


middle earth ın vs. neden gerçeği varken rp sini yapmak isteyeyim ki ? sakın shadow of mordor da istediğin ırkı seçemiyorsun falan deme çünki tes oyunlarında her bir mod her bir sorun demektir. onları üst üste indirince bir bug torbası çıkar loot ile sıralatsan bile.
Bukadar saçma konuşacağına oyunu oynama yav.Ne alakası var Zula ile Zulayı yapanlar ile ?
Skyrim 2011 yılında çıktı, bir çok kişiye kendini sevdirdi, Üstelik Bethesda fazla gelişmiş değildi çok emek var işin içinde. Sen koskoca bir emeğe nasıl çöp diyorsun şaşıyorum.
Konuyu sürdürme seninle konuşarak vakit kaybı olmasın.

Skyrim'in eksikleri var mesela,
Fps biraz daha geliştirilebilir
Savaş mekanikleri Mount and Blade gibi olabilir eğer olursa harika olur.
Yapay zeka da geliştirilebilir ancak bir oyunun artıları eksiklerinden çok ise ve emek var ise, "çöp" asla denilmez.

Phantom Dancer'a katılıyorum yazılacak şeyleri yazmış zaten.
[+] RocketRacoon isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
(01.09.2017, Saat: 14:06)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: atın ejderhayı mı öldürdü, o nasıl at üstat

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla bende bilmiyorum Üstat Cheesy Herhalde ejderha ile savaşırken at araya kaynayıp iki üç vuruşta indirmişti koca ejderhayı  Shocked  Tamda detaylarını hatırlamıyorum baya zaman geçti üzerinden Smile