Elder Scrolls 25. Yaşını Kutluyor

1994’te çıkan Elder Scrolls serisinin ilk oyunu Arena’nın üzerinden tam 25 yıl geçti. Ve Bethesda bunu bir dizi etkinlikle kutluyor.

MORROWIND

25 Mart yani bugüne geçerli olmak üzere Elder Scrolls III: Morrowind’i ücretsiz edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Bethesda Launcher’da üyelik açıp oyunu kapmak. Not: Steam’de geçerli değil.

Bethesda.net’te üyelik açtıktan sonra bu adrese girip oyunu Bethesda kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

ELDER SCROLLS ONLINE

Yaz başında çıkacak olan Elsweyr chapter’ının giriş görevini bugün oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu ücretsiz de deneyebileceksiniz.

Elsweyr Giriş Görevi

Oyuna sahip olan herkes ikinci bir koşul aranmaksızın bu görevi başlatabilir. Wrathstone ek paketinin çıkışıyla “Season of the Dragon” başlamıştı. Yani ESO’da 1 yıl boyunca gelen olan tüm içeriklerde tek bir hikayeye odaklı olarak ilerleyecek. O da ejderhalar ve Khajiitler. Elsweyr’in giriş görevine başlamanız için yapmanız gerekenler şunlar;

  • Crown Store’da Sealed Imperial Summons adındaki ücretsiz verilen parşömeni almalısınız (Quest Starter kategorisinde yer alıyor).
  • Kendi ittifakınızın ilk şehrine gidip Impresario çadırının yakınındaki Anais Davaux adındaki İmperiyal ulağını bulacaksınız. Görevi bu şekilde başlatıyorsunuz.

Eğer bunlar yetmediyse Khajiitlerin ejderhalara karşı olan savaşında yardıma devam edebilirsiniz. Grahtwood haritasının Elsweyr sınırında Abnur Tharn’ın kampının yakınına kamp kuran Zahiri adındaki Khajiit’ten günlük görevler alabilirsiniz. Bu günlük görevleri tamamladığınızda gelen ödül kutusunda şansa bağlı olarak Guar Stomp emotesinin parçalarını bulabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Şansı

28 Marttan 3 Nisan’a kadar tüm platformlarda ESO’yu ücretsiz deneyebilirsiniz. Ücretsiz denemek isteyenler ana oyunun yanı sıra Morrowind haritasına da erişebilecek. Ayrıca yukarıdaki Elsweyr giriş görevini de yapabilirsiniz. Etkinlik başladığında şu bağlantıya giderek platformunuzu seçip kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca ana oyun ve Summerset chapter’ında indirim olacak.

LEGENDS

25. yıla özel bir kart ve 3 tane kart paketi elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Legends hesabınıza girip kartları almak.