Elder Scrolls Online Dungeon Setleri

Bu bölümde Elder Scrolls Online’daki grup dungeonlardan düşen set itemleri gösterilmiştir. Setlerin üzerine farenizi götürerek bonuslarını görebilirsiniz. Yazının ilk kısmında setlerin nasıl elde edileceği anlatılmış olup ikinci kısımda (aşağıya doğru) dungeon listesi ve düşen setler gösterilmiştir.

M harfi ile gösterilen ilk set dungeonun son bossundan düşen settir (monster set). İlk dokuz dungeonun sekizinde iki dungeon versiyonu bulunmaktadır ve her versionun son bossu, questleri farklıdır. Dolayısıyla son bosstan düşen set de farklıdır. İlk versiyondaki set başta, ikinci versiyondaki set ise virgülden sonra gösterilmiştir.

Set İkonları ve Anlamları

  • Light Armor
  • Medium Armor
  • Heavy Armor

Normal ve Veteran Modlar

Tüm dungeonların normal ve veteran modları bulunur. Dungeon modunu grup arayüzünde üst kısımdaki kalkan sembollerinden ayarlayabilirsiniz. Unutmayın, dungeon içerisindeyken mod değiştirilemez, dungeondan çıkıp tekrar girmeniz gerekir ve ilerlemeniz sıfırlanır.

Normal dungeonlardan Monster Set düşmez. Diğer setler de mavi kalitede düşer. Normal mod daha kolaydır.

Hard Mode

Veteran modun ise kendi içinde iki versiyonu daha vardır, veteran ve hard mode veteran. Bunun tek farkı ise son bossun daha zorlaşmasıdır. Son boss’a gelindiğinde savaş alanındaki parşömen okunduğu takdirde hard mode aktifleşir. Hard mode sadece veteranda olup normalde yoktur. Düz veteran modda item kalitesi mordur ve son bosstan şansa bağlı monster set düşer. Hard mode’da ise kesinlikle düşer. Dolayısıyla monster set farmlamak istiyorsanız veteran girip hard modu son bossta aktifleştirmeniz önerilir.

Monster Set Kafalık ve Omuzluk

Son olarak monster setlerin kafalıklarını sadece son bosstan düşürebilirsiniz. Monster setler Light-Medium-Heavy olmak üzere üç türdedir ve her traitte düşer. Bu tamamen şansa bağlıdır. Omuzluk için ise dungeon isminin altında yazan NPC’nin sandığını açmalısınız. Omuzluk sadece sandıktan düşer. Yine kafalık gibi türü ve traiti şansa bağlı düşer. Sandıktan omuzluk düşme ihtimali %100’dür.

Peki Sandık Nasıl Açılır?

Sandık açmanız için Undaunted Key gereklidir. Bunları 45 level olduktan sonra oyundaki mailinize gelen undaunted davetiyesini kullanarak undaunted bölgesine gidip kaydınızı gerçekliştirmeniz gerekir. Bundan sonra günlük dungeon görevlerini yapabilirsiniz. Her gün belli bir rotasyonda dungeon görevleri olur. Bu görevler Türkiye saatiyle sabah 10:00’da resetlenir, yani başka görev gelir. Ek olarak diyelim pazartesi günü dungeon görevini alıp yaptınız ama görevi teslim etmediniz. Hiç sorun değil. Çarşamba günü teslim ederseniz anahtarınızı alırsınız, ve çarşamba gününün görevini de yapabilirsiniz. Ama salı günü geçtiği için onu yapamazsınız. Durun daha bitmedi! Alttaki başlığı da okumanızda fayda var.

Pledge Görevleri

Üç tane npc size 3 görev verir. Urgalarg Chief-bane isimli Ork hanımefendinin verdiği görevler DLC dungeonlarıdır. Eğer DLC’ye erişiminiz yoksa bu görevi yapamazsınız. Diğer ikisinin verdikleri ana oyun dungeonlarıdır. Günlük Pledge görevini normal modda tamamlarsanız 1 anahtar alırsınız. Veteran modda tamamlarsanız 2 anahtar alırsınız. Dolayısıyla 3 npc’nin verdiği 3 görevi veteranda yaparsanız bir gün içinde bir karakterinizle en fazla 6 anahtar kazanabilirsiniz. Ve 6 sandık açabilirsiniz. Bu anahtarları karakterinizin envanterinde biriktirebilirsiniz fakat bankanıza koyamazsınız, satamazsınız. Ayrıca anahtarla açtığınız sandıktaki itemlerin leveli karakterinizin leveline göre düşer. O yüzden 100 CP leveliyle görevi bitirdiyseniz ve sandığı açtıysanız 100 CP levellik item düşer. Ama bu anahtarı 160 CP (son level) olunca açarsanız item 160 CP leveli olarak düşer.

Ana Oyun Dungeonları

Bu dungeonlar ana oyunun kendisinde bulunur. Satır aşağıya indikçe dungeonlar zorlaşır. Yani ilk satırdaki ilk üç dungeon oyunun ilk haritasındaki dungeondır. İkinci satırdakiler ikinci harita diye gider.
Satırlardaki ilk dungeon Daggerfall Covenant haritasında, ikinci dungeon Ebonheart Pact haritasında ve üçüncü dungeon ise Aldmeri Dominion haritasında bulunur. En alttaki tekli dungeon ise Coldharbour’da yer alır.

DLC Dungeonları

Bu dungeonlar DLC içinde bulunur. Girmek için ya ESO Plus sahibi olmalı, ya da DLC’yi satın almalısınız. Sol sütunda hangi DLC içinde yer aldığı belirtilmiştir.

IMPERIAL CITY

SHADOWS OF THE HIST

HORNS OF THE REACH

DRAGON BONES

WOLFHUNTER

Yorum yapın