ESO 2022 Legacy of the Bretons Macerası

Elder Scrolls Online’ın 2022’deki yıl boyu içeriği belli oldu: Legacy of the Bretons. Chapter’ın ismi de High Isle olacak. Bu seneki maceramızda Breton kültürüne odaklanıp, Elder Scrolls oyunlarında daha önce hiç görülmemiş topraklara yelken açacağız. Evet yelken açıyoruz, gideceğimiz yer Tamriel’ın batısındaki Systres takımadası.

İçerik olarak Bretonların soylu aileleri ve şövalyelik kültürüne tanıklık ederken, haritalar Akdeniz sahillerini anımsatan Ortaçağ Avrupası tadında olacak. Ayrıca bir önceki ek paketlerin aksine bu sefer Daedrik Prenslerle uğraşmak yerine, politik oyunlarla meşgul olacağız.

İlk ek paket iki dungeon içeren Ascending Tide ek paketi 14 Martta yayınlanacak. Sonrasında klasik olarak High Isle chapterı 6 Haziranda gelecek. Yılın üçüncü çeyreğinde tekrar yeni bir dungeon ek paketi ve son çeyreğinde ise genişleme haritasıyla beraber 2022’nin hikayesi noktalanacak.

High Isle Chapterı ile yeni bir trial ve iki yeni yoldaş npc gelecek. Ayrıca Tales of Tribute adında oyun içi koleksiyon kart sistemi eklenecek. Yeni dungeonlar, world bossları ve harita etkinlikleri de bizleri bekliyor olacak.

Oyundaki mini kart oyununda ise diğer oyunculara veya npclere karşı oynayabileceksiniz. Oyunun koşturmacasına ara verip kafa dinlemek isterseniz kart oyunuyla rahatlayabilirsiniz. Şehirlerdeki hanlarda npclerle mücadele edip eşsiz ödüller kazanıp kart koleksiyonunuzu güçlendirebileceksiniz. Ayrıca lider tablosuna isminizi altın harflerle kazıyabilirsiniz!