ESO Elsweyr Söylentisi

Elder Scrolls Online’ın dosyalarında yapılan datamining* sonucu Elsweyr, Necromancy ve ejderhalarla ilgili çok sayıda dosya bulundu. Haliyle bu akıllara acaba sıradaki ek pakette Elsweyr’e mi gideceğiz sorusunu doğurdu.

Ayrıca Zenimax Online tarafından oyunun sponsorlu içerik üreticilerine gönderilen kargonun içinde ejderha figürlü çatlak bir tablet ve Abnur Tharn tarafından yazılmış bir mektup ortaya çıktı. İşte o tablet;

Tablette ejderha simgesi olması şüpheleri doğrular nitelikte. Öte yandan acaba ejder kırılması konusu mu ele alınacak söylentileri de ortaya çıktı. ESO’nun geçtiği dönemde imparatorluğun baş şansölyesi olan Abnur Tharn’ın gönderdiği mektupta ise oyuncuya hitaben, “Üç Sancak Savaşı’nı bitirmenin yolunu bulduğunu ve acil olarak bizimle görüşmesi gerektiği” yazıyor. Hatırlatalım, ana hikaye görevlerinde Abnur Tharn, Kralların Madalyonu ile kaçmış ve bir daha görülmemişti. O günden beri hikayenin bu kısmına ve PvP hikayesi olan Üç Sancak Savaşı’na değinilmemişti. Artık devir değişiyor gibi. Tharn’ın savaşı bitirme sözleri Cyrodiil’deki PvP’nin sona mı ereceği sorularına sebep oldu. Henüz elde net bir veri olmasa da bu olasılık pek mümkün görünmüyor.

Ortaya çıkan dosyaların ve bu tablet gelişmesinin ardından Elder Scrolls Online’ın resmi Twitter hesabından 15 Ocak günü sıradaki ek pakete dair bir canlı yayın yapılacağı haberi duyuruldu.

Paylaşımdaki emojilerden anlaşılacağı üzere yeni harita Elsweyr olacak. Necromancer yeni sınıf olarak gelecek ve ejderhaları konu edinecek. Tüm detayları 15 Ocak’ta öğreneceğiz.