ESO Jester Festivali 2019

Jester Festivali ESO’ya bir kez daha dönüyor. Bu seneki etkinlik 21 Mart – 2 Nisan arasında düzenlenecek. Ayrıca iki kat xp kazanabileceksiniz.

Etkinliğe katılmak için Daggerfall, Ebonheart ve Vulkhal Guard şehirlerinin hemen dışındaki çadırlara gidip görevi alabilirsiniz. Bu görevi tamamladığınızda kazanacağınız pasta ile 2 saat boyunca iki kat xp kazanma şansı elde edeceksiniz. Eğer geçen senelerde bu görevi yaptıysanız tekrar yapmanıza gerek yok.

Günün ilk görevini tamamladığınızda o güne özel yeni motif sayfaları ve mementolar içeren kutu kazanacaksınız. Gün içindeki diğer görevler size çeşitli ev eşyaları, yemek tarifleri ve malzeme verecek.

Ek olarak halihazırda oyunda bulunan Mud Ball benzeri bir item daha geliyor: Pasta! Bu pastayı quickslot’a koyduğunuzda diğer npc ve oyunculara pasta fırlatabileceksiniz. Bununla ilgili de 5 yeni başarım ve 2 unvan geliyor. Bir de tüm başarımları tamamladığınızda Obnoxious Mute Face Paint adındaki yüz boyasını kazanacaksınız.

  • The Three Fillings War – Başka ittifaktaki 10 oyuncuya pasta atın
  • The Upper Crust – Her ittifak liderine pasta atın (Tin Soldier unvanını açar)
  • More Than You Can Chew – Muhafızlara 10 pasta atın
  • Dessert Domination – Yukarıdaki başarımları tamamlayın
  • Messy Business – Cyrodiil’de 10 oyuncu pastayla kaplıyken öldürün (Empieror unvanını açar)

Festivalde etkinlik Biletleri kazanmaya da devam edeceksiniz. Günün ilk festival görevini tamamladığınızda 2 tane bilet kazanacaksınız. Yani tüm etkinlik boyunca 24 bilet toplayabilirsiniz. Indrik’inizi evrimleştirmek için gerekli olan son meyve bu etkinlikle geliyor. Meyveleri satan Impresario isimli tüccardan Dawnwood Berries of Ripeness meyvesini alabilirsiniz. Tüm 4 meyveyi envanterinizde bulundurup kullandığınızda Indrik bineğiniz Dawnwood Indrik’e dönüşecek. Uyaralım, her meyveden birer tane almanız gerekiyor, birden fazla almayın. Ayrıca Dawnwood Indrik’e dönüştürmek için gerekli meyveler bu etkinlikten sonra satıştan kalkacak. O yüzden fırsatı kaçırmayın.