ESO Markarth Detayları

Elder Scrolls Online’ın sıradaki ek paketi Markarth ile ilgili yeni bilgiler Twitch yayınında açıklandı. İşte yeni içeriğe dair detaylar:

 • 2020’nin son ek paketi Markarth PC, Mac ve Stadia için 2 Kasımda; Xbox One ve PS4 için ise 10 Kasımda yayınlanacak.
 • Adından da anlaşıldığı üzere yeni ek paket Markarth şehrinin bulunduğu Reach bölgesinde geçecek ve Enginyurtluları (Reachmen) konu alacak. Bu seneki Skyrim odaklı ek pakette tanıştığımız Gray Host’un burada ne işler çevirdiğini araştıracağız. Rivenspire görevlerinden tanıştığımız Kont Verandis Ravenwatch da bize eşlik edecek. Verandis hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz.
 • Markarth şehrinde 1 adet, 1 tane de Oblivion’da bulunacak olan toplamda 2 yeni ev geliyor.
 • Yeni güncelleme ile (ek pakete sahip olmanız şart değil) crafting masası ekranında görev listenizde varsa Crafting Writ görevleri de yer alacak. Böylece sürekli hangi itemleri yapacağım diye görev günlüğünü kontrol etmenize gerek kalmayacak.
 • Battlegroundlar için grupça sıraya girme özelliği geri geliyor.
 • Kombata dair önemli değişiklikler yapılacak. Bunlardan en dikkat çekeni ise kritik şansı. Artık weapon ve spell critical olarak iki ayrı öge olmayacak. Bunun yerine tek bir “critical chance” olacak. Yani %3 critical chance yazan set bonusu hem weapon hem de spell kritiğinize bonus ekleyecek. Ayrıca toplam kritik miktarı da azaltılıyor. Eskiden %70lere varan kritik yüzdelerine ulaşamayacaksınız. Yani thief ve shadow mundus stoneları, şampiyon ağacından gelen kritik yüzdeleri azalacak.

Yeni Arena Geliyor

 • Yeni solo arena geliyor. Vateshran Hollows adındaki bu arena Maelstrom arena gibi olacak. Enginyurtlu olarak bildiğimiz Reachmen odaklı bu arenada 3 alan yer alıyor. The Wounding (Molag Bal odaklı), Hunter’s Grotto (Hircine odaklı), Brimstone Den (Mehrunes Dagon odaklı). Maelstromdan farkı bir alanda bekleyip üzerinize gelen mobları kesmeyeceksiniz. Aksine normal bir dungeon gibi ilerleyeceksiniz. Her alanı bitirdiğinizde sonraki alan daha da zorlaşacak. Üç alanı hangi sırayla yapacağınız size kalmış.
 • Ayrıca yeni arena ile yeni setler de geliyor. Tıpkı Maelstrom’daki gibi skillerinizi etkileyen setler gelecek.
 • Ek paket ile toplam 17 yeni set eklenecek. 2 tane de mitik set geliyor.

Envanter Yönetimi

 • Envanterinizde, bankanızda ve guild bankanızda artık yazarak arama yapmanızı sağlayan bir filtre yer alacak.
 • Sıkı durun en bomba haber geliyor: set stickerbook geliyor (adı yanlış olabilir). Yani diyelim ki X setini karakterinize giydiniz ve bound oldu. Bu set, stickerbook’a ekleniyor. Ama sonradan düşündünüz ki bu seti yakın zamanda giymeyeceksiniz, ama giyebilirsiniz de. Itemi kırmalı mı kırmamalı mı, bankaya atsanız yer kaplayacak. Artık bu ikileme düşmeyeceksiniz. Stickerbook’a eklenen itemi ister satın ister patlatın; bir kere eklendikten sonra buradan geri çıkarıp giyebileceksiniz. Örnek: Necropotence setini topladınız. Fakat seti kullanmaktan geçtiniz. Ama item bound oldu. Bankaya koyup yer kaplamaması için bunu kırıyorsunuz. Set bound olduğu için stickerbook’a eklenmiş oldu. Daha sonra transmute istasyonuna giderek, belli bir transmute taşı karşılığı bu seti tekrar yaratabileceksiniz. Ayrıca istediğiniz traitte, kalitede (mavi-mor vs) üretebileceksiniz. Peki tekrardan işe yaramayacağına karar verdiniz. Deconstruct ederek harcadığınız transmute taşının tamamını geri alacaksınız. Bu özellik hesap geneli olacak.
 • Transmute kristal limiti 500 olacak. ESO Plus sahipleri içinse 1000 olacak. Daha önce 100/200’dü.

Elder Scrolls Online Markarth