Discord Sunucumuza Katılın!

Elder Scrolls oyunlarıyla alakalı sohbet etmek ve sorularınızı sormak isterseniz Discord sunucumuza katılabilirsiniz.

Arena Düzenlenmiş K...
 

Arena Düzenlenmiş Kontroller

 
(@altug)
Yetkili

Arena'nın kontrolleri birçok kişiye oynaması ve alışılması zor gelmiştir. Belki de çoğu kişi oyunu bu yüzden oynamıyor. Oyunun kontrollerini günümüz oyunlarına benzer şekilde değiştiren bir mod (TES: Arena Remapped) buldum ve sizinle paylaşayım dedim. Böyle oynamak daha zevkli bence. Fare kontrolleri aynı olmakla birlikte klavye kontrollerini şu hale getiriyor:
 

KURULUM:

- Önce linkten dosyayı indirin:  http://www.moddb.com/games/arena/downloads/tes-arena-remapped ya da http://www.nexusmods.com/tesarena/mods/1/?
- İndirdiğiniz rardan dosyaları çıkartın.
- Çıkardığınız klasör içindeki dosyaları kopyalayıp oyun dosyalarının bulunduğu ana klasöre atın. (Arena klasörü)

UYARI: Oyunda yazı yazmanız gerektiğinde yada eskiden atanmamış olan tuşları kullanmanız gerektiğinde "Sol-Alt" tuşuna basılı tutarak tuşları eski düzene getirebilirsiniz. Tuşa basmayı bıraktığınızda ise yeni düzene döner ve oyununuza devam edebilirsiniz. Mesela oyunun başında karakter yaratırken "Generate"i seçerseniz size bazı sorular soruyor ve o sorulara verdiğiniz cevaplara göre oluşumunuzu tamamlıyorsunuz. İşte burada mesela c) seçeneğini seçmek için "C" tuşuna basmanız gerek. Ama yeni tuş düzeninde bu hızlı büyü yapmaya yarıyor ve dolayısıyla bastığınızda çalışmıyor. İşte burada "Sol-Alt" tuşuna basılı tuttuğunuzda tuş düzeni eski haline geliyor ve "C"ye bastığınızda seçeneği seçebiliyorsunuz. Basılı tutmayı bıraktığınızda ise yeni düzene geçiyor. Bu değiştirme oyunda başka yerlerde de lazım olabilir o yüzden önemli.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 30 Ocak 2017 06:08
(@ibodala)
Üye

Nasıl darbe vurucam? Kılıcı alıyorum elime. F3'e bastıkça da vuruş tipini seçiyor yok slash yok cross ama tık yok vuramıyorum. Bütün tuşlara bastım ? Fareye öldüm iyi mi :I
---
Buldum. Sağ fareyi basılı tutup ekranda sağa sola kaydırıyorsun boydan boya. Çok kötü :s Bazen algılıyor bazen vurmuyor :s
Yapsana şunu fare ile üzerine tıklama. Niye fantezilere kaçıyon. Tüm ekran sağa kaydır sola kaydır. Tepeden aşağı kaydır D:

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Temmuz 2017 16:05
(@section)
Üye

Ben de vuramıyorum maalesef

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Temmuz 2017 15:13
(@altug)
Yetkili

Ben de vuramıyorum maalesef

Sağ fare tuşuna basılı tutup imleci sağa sola ve yukarı aşağı hareket ettirerek vuruş yapabilirsin. Basıp çekmek işe yaramıyor. Ayrıca saldırı yapmaya başlayabilmek için silahını eline alman gerek, yani önce F'ye basıp silahını hazırlamalısın. Büyülerde ise V'ye bastıktan sonra sağ alttaki menüden büyüyü seçmelisin (hedef seçin diye bir yazı yazması lazım ekranın üstünde). Ondan sonra sol tıklayarak büyü atabilirsin. Burada sağ tıklarsan büyüyü iptal eder.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10 Temmuz 2017 17:14
(@delininteki)
Üye

Harita tuşu Türkçe klavyede hangi tuşa denk geliyor? Bütün tuşları teker teker denedim bir türlü bulamadım..  :rulet

Edit: Alt+Shift+M'ye basarak açabildim haritayı sonunda 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ağustos 2017 17:18
(@altug)
Yetkili

Harita tuşu Türkçe klavyede hangi tuşa denk geliyor? Bütün tuşları teker teker denedim bir türlü bulamadım..  :rulet

Edit: Alt+Shift+M'ye basarak açabildim haritayı sonunda 🙂

Sayı tuşlarının yanındaki "é" tuşu ile dünya haritasını açabilirsin. Hızlı seyahat yapmak ya da dünya haritasını görmek istiyorsan açık bir alana çıkman gerek. Bulunduğun alanın haritası için "Tab" tuşunu kullanarak ya da alttaki sembollerden haritayı seçerek açabilirsin (silah sembolünün sağındaki).

Görselde yerlerine yazmıştım zaten bunları, belki de sen kurulumda bir hata yapmış olabilirsin. Ya da dosyaların zarar görmüş olabilir. Kontrollerde herhangi bir değişiklik yapmaya çalışmamışsındır umarım 🙂 Tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Alt+Shift+M yaptığında aslında kontrolleri eski haline getirmiş (Alt ile) ve eski kontrollerde haritayı açmak için kullanılan kombinasyonu (Shift+M) kullanmışsın 🙂

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 6 Ağustos 2017 07:00