Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] The Elder Scrolls: Blades Genel Sohbet

Sayfa 3 / 4
 
(@brynquadel)
Üye
Gönderen: mertusta

Android kullanıcıları için play store'da oyun şuan.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bethsoft.blade&hl=tr&rdid=com.bethsoft.blade

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27 Mart 2019 23:28
(@mertusta)
İmparator

Benim telefon "bu beni aşar abi" dedi. Oynayabilenlere selam olsun 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mart 2019 23:53
(@falta)
Üye

bilgisayarda oynamanın bir yolu vardır değil mi? 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 00:01
(@mertusta)
İmparator
Gönderen: TRueLeGeND

bilgisayarda oynamanın bir yolu vardır değil mi? 🙂

İleride pc ye de çıkacak diyordu Todd reis. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 00:18
(@skyrim-dilencisi)
Üye

Şuan scam yedim

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 00:37
(@falta)
Üye
Gönderen: mertusta
Gönderen: TRueLeGeND

bilgisayarda oynamanın bir yolu vardır değil mi? 🙂

İleride pc ye de çıkacak diyordu Todd reis. 

emulator ile oynanmaz mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 02:22
(@mertusta)
İmparator

Onu bilemem de pc ye zaten çıkacak. Kim uğraşır ki?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 02:44
(@gaidenshinji)
Yetkili

Hevesimiz kursağımızda kaldı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 02:56
(@lichking)
Üye

[img] [/img]

Erken erişime girme imkanım oldu. Oyunuda gayet iyi buldum söylemek gerekirse. Eğer oyun tam yayınlanmadan, oyun içi ekran görüntülerini paylaşmak yasak değilse bir kaç tane daha resim atabilirim. Henüz tam yetkin değilim ama rehberde yazmaya başlayabilirim. Bir bilgisi olan var mı bu oyun içi ekran görüntü konusu hakkında?

Bu ileti 4 sene önce 4 defa tarafından Ser.Maximilian tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 12:45
(@darkdeep)
Yetkili
Gönderen: LichKing

[url= https://i.hizliresim.com/8a7bnd.pn g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/8a7bnd.pn g"/> [/img][/url]

Erken erişime girme imkanım oldu. Oyunuda gayet iyi buldum söylemek gerekirse. Eğer oyun tam yayınlanmadan, oyun içi ekran görüntülerini paylaşmak yasak değilse bir kaç tane daha resim atabilirim. Henüz tam yetkin değilim ama rehberde yazmaya başlayabilirim. Bir bilgisi olan var mı bu oyun içi ekran görüntü konusu hakkında?

Paylaşım yapmak artık yasak değil, NDA kalktı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 13:36
(@newoooo)
Üye

Benim de erken erişime girme fırsatım oldu, kısaca bahsetmek gerekirse;
-Dungeon temizleme oyunu, buna dahil olarak şehir inşa mekaniği var. Şehirde inşa ettiğiniz şeyler ekstra özellik açıyor. (Smeltery'den craft yapma gibi)
-Gameplay olarak çok sığ oyun, saldırıya başlattıktan sonra saldırıya geçmek gibi animasyon değişiklikleri yok oyunda. Animasyon bitene kadar hasarı yiyorsun. Oynanış olarak da yürü, lootla, adam gelince basılı tut yuvarlak dolsun bırak ve hasar verden başka bir şeyi yok.
-Skill ağacı hem pasif hem de aktif skiller sağlıyor, yanlış bilmiyorsam tek seferde sadece 1 adet magicka, 1 adet de stamina tabanlı yetenek kuşanılabiliyor. 
-Oyunda chest open mekaniği var ve her yerden sandık çıkıyor, ne yazık ki açma süreleri çok uzun. En düşük seviye wooden chest 5 saniyede açılırken, silver chestler 3 saatte açılıyor. Bir de bunun golden'ı falan var.
-Oyunda menü geçişlerinde problemler var, bazen tuşlar takılma yapabiliyor.
-Kontroller şu aşamada baya kötü. Aynı anda 2 kontrol şemasını bir arada kullanmışlar ve bunlardan birisi bas yürü gibi kullanması zor mekanik. Joystick ile yürüme kapatılabiliyor ama bas yürüme mekaniği kapatılamıyor. Diğer yandan joystick kullansan bile etrafa bakmak için ayrı bir joystick eklenmiş, buna ek olarak ekranı istediğiniz gibi kaydırabilme de olunca bunların ikisi de yine birbirine giriyor.
-Oyunda grafik ayarı mevcut değil, sanırsam grafik ayarları telefon modeline özel olarak değişiklik gösteriyor. Oyundaki grafikleri tanıttıkları oyun kadar ihtişamlı olduğunu söyleyemem.
-Oyundaki neredeyse bütün modellemeler ESO ile Skyrim'den alınmış. Silahlar, zırhlar gibi şeyler neredeyse tamamen aynı Skyrim ile, landscape, architecture kaplamaları ise ESO'dan alınmış, karakter görünüşleri ise Skyrim ile birebir aynı.
-Oyunun başta seçtirdiği cinsiyet, ırk ve görünüşü Theodor Gorlash (aka. Sheogorath) abimizden özgürce değiştirebiliyorsunuz.  
-Oyunda NPC'lere diyalog yazmışlar, az çok konuşuyorlar sağ olsunlar.
-Yıkılan şehri tamamen siz onarıyorsunuz, neyi nereye koyacağınız size kalmış (Yani belli bir bölge var buraya ne yapacaksın mantığında, binayı alıp rastgele istediğin yere yerleştir değil.) şehrin seviyesi bulunmakta ve bu seviye şehre yaptığınız yapılardan elde edilen prestige point ile artmakta. Yine yapıların inşa etme süresi var ki bu kabul edilebilir bir durum. Chest kadar saçma değil. Şehrin seviyesi arttıkça yeni yapılabilir binalar açılıyor.
-Mekan tasarımları aynı gibi geldi bana ancak uzun bir bölümün bir kısmını kesip başka bir bölüm yapılmış tarzında. Direkt olarak bitiş yerleri falan aynı değil.

Genel olarak bu yönde, iyi mi kötü mü diyemem, ileride grinde zorlayacak mı o zaman bakacağız. 

Dipnot: Oyunu PC'de oynamak anlamsız, oynayacaksanız Morrowind, Oblivion ya da Skyrim falan oynayın PC'de. 

Bu ileti 4 sene önce 3 defa tarafından BlueNevy tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Mart 2019 11:45
Blue beğendi
(@newoooo)
Üye

Biraz daha oynadıktan sonra oyun hakkındaki 2. görüşlerimi yazacağım.
-İlk olarak oyunun hikayesinden kısaca bahsetmek istiyorum. Ana karakterimiz The Fugitive. Büyük Savaştan sonra doğduğu şehre geri dönüyor ve orayı alevler içinde buluyor. Görevde ise bu şehri kimin bu hâle getirdiğini araştırmakla başlıyor. Ek olarak şehirde yıkılmış eski bir heykelin altından çıkan bir Ayleid Harabesi üzerine bir görevde var. Celemaril isimli bir Ayleid Büyücü-kralından bahsediliyordu.

-Oyunda silver chestler cidden verimsiz, wood chestler daha verimli. Oyunun chestlerin açılma süresine bir çeki düzen vermesi gerekiyor, zira oynanışı cidden kısıtlıyor.

-Önceki yazımdakinin aksine aynı anda birer tane değil, üçer tane stamina ve magicka tabanlı yetenek veya büyü kuşanabiliyorsunuz. Pasif yeteneklerin sayısı az geldi şahsen, onun dışında fireball gibi yetenekleri kullanırken kendinizi yakabilme garip olmuş.

-Oyun oynanış olarak bahsettiğim gibi basit ancak TES serisinin genelinde bulunan basit ama rahat oynanış yine bunda da var.

-Oyunda chestten düşen itemler levelinize göre kaliteli hâle geliyor, bu oyunu Pay2Win'den çok Pay2Skip yapmış.

-Şehir kurma hoş bir detay ancak hâli hazırda özellikler az gibi. Tabi oyunun ilerleyen vakitlerinde yeni şeyler gelecektir.

-Mekan tasarımları "Jobs" olarak adlandırılan görevlerde aynı olmasına karşın ana görevlerdeki mekan tasarımları farklılık gösteriyor ancak görev türlerinin çeşitlendirilmesi lazım.

-Oyundaki diyaloglar Skyrim'e nazaran daha çok işe yarıyor.

-Redditten gördüğüme göre oyunda daedrik artifactlar yer alıyor. "Jobs" dışında hikayeli yan görevler gelmesi daha iyi olurdu.

Oyun hakkında genel görüşüm olumlu yönde, istediğiniz zaman açıp oynayabilirsiniz, atmosferin ve müziklerin güzel olduğu, oynanışın basit ama rahat tutulmuş olduğu bir oyun. Eğer dungeon temizleme oyunları seviyorsanız oynamak için ideal bir oyun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2019 18:50
(@vatansever)
Üye

Kasaba için kuşbakışı genel bir düzenleme ekranı getirilebilirdi bence. Bütün şehri gezip inşaat için tek tek yer seçmek bana saçma geldi. Bir de yapılabilen binaların bir sınırı yok sanırım. Ben şehirdeki her yıkıntıya ev yapsam diğer binaları nereye yapabileceğim ki?

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2019 09:25
Blue beğendi
(@skyrim-dilencisi)
Üye

Şuan nasıl oynayabiliyorsunuz ? Ben de yüklü ama "indirdiğiniz için teşekkürler" yazısı var, limitli erişime giremedim galiba 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2019 11:33
(@mhmtemn20)
Üye

Ya arkadaşlar ben samsung galaxy s9+ kullanıyorum. Ne zaman Shop a girsem oyun çöküyor. Var mı Bi bilginiz bunu da yaşayan çözüm bulan? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2019 14:25
Sayfa 3 / 4