Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Mafia serisi ve de ...
 

Mafia serisi ve de L.A. Noire oynamış olanlar

Sayfa 1 / 2
 
(@mehrumefendi)
Üye

Bakabilir misiniz?:D L.A noire gayet iyi bir dedektiflik oyunuymuş insan yüzlerinden yalan anlamak gibi detayları varmış. Şu zamanda alıp oynamaya değer mi? 

Ayrıca Mafia serisine de başlamak istiyorum. İlk oyunu Steam'de bulamadım diğer sitelere bakacağım, ve bu da değer mi? Alamazsam 2. Oyundan başlayacağım, hikaye hakkında sıkıntı olur mu? Şindiden teşekkürler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 6 Ağustos 2017 07:08
(@maestro)
Üye

LA Noire hala oynanır. Ama performans sıkıntıları mevcut PC üzerinde.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ağustos 2017 07:10
(@mehrumefendi)
Üye

LA Noire hala oynanır. Ama performans sıkıntıları mevcut PC üzerinde.

Hmm... az önce baktım bir normal oyun var bir de complete edition var; aradaki fiyat farkı büyük, oynanış/oyun farkı ne kadar büyük peki?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 6 Ağustos 2017 07:15
(@maestro)
Üye

Fazladan davalar içeriyor sanırım. İndirim beklersen daha iyi olur. Complete bayağı bir düşüyor çünkü.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ağustos 2017 07:19
(@shooter)
Üye

Mafia 1'de son sahneyi 2'de görev olarak yapıyorsun. 2'den başlarsan sıkıntı çekmezsin hikaye konusunda. 

Değer mi? Bence Mafia 2 her kuruşuna değer.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ağustos 2017 07:42
(@mehrumefendi)
Üye

Hmm, teşekkürler:D güzel bir indirim olsun dielsi mielsi alacağım:D

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 6 Ağustos 2017 08:40
 Ufon
(@ufon)
Üye

Mafia 2'den başlarsan bile hikaye olarak pek sıkıntı olmaz. Mafia 2 çok mükemmel bir oyun ama 3 ile seriyi katletmişler.
La noire zamanında çıkmış en iyi dedektiflik oyunudur. Ben bilmiyorum ama hala öyledir 🙂 Türkçe yama çıkmadığı zamanlarda oynamıştım ve aşırı zorlandım.
Türkçe yama çıkınca olayları daha net çözebiliyordum ama kombinasyon şartı ile! Kanıt ve şüphelinin sorgulama anındaki vücut dilini okuman lazım. Şuçlu kendini davranış olarak ele verse bile kanıt olmadan yine suçlayamıyorsun.
En sevdiğim olay ise; Yanlış karar versen ve suçsuz birini hapse atsan bile dönüş yok 😀 Kariyerine kötü yansıyacak sadece. Ben oyunu akıcı ve hiç çökme hata vs almadan defalarca bitirdim 🙂

Her iki oyunda sevmediğim durum aynıydı! Araba fizikleri 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ağustos 2017 09:45
(@ibodala)
Üye

LA yı bilmiyorum ama Mafia bir klasik. Oyunda hiç bir şey yapma. Sırf o kıyafetleri giy sokağa çık ve yürü. YOK BÖYLE BİR KEYİF. YOK BÖYLE BİR TAT. YOK BÖYLE BİR HAZ.

Birde sanırım GodFather diye bir oyun vardı. Onuda oynamıştım. Tam hatırlamıyorum, ikisi birbirine karıştırıyorum ama güzel oyunlar bunlar. Mafia3'ü oynamadım. Oynayanların eleştirisine göre o kendine has olan ''Mafia'' havasını bozmuşlar. Daha çok sana Gta olmuş. Gta'nın değişik hikayelisi.

Normalde mafia'nın acayip bir havası vardır. Seni alır götürür o yılların içine sokar. O takımları, o müthiş kumaş pantalon ceket. Montlar varya.. Uff.. Bir karakterim vardı. Aman aman halen aklımda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ağustos 2017 10:14
(@mehrumefendi)
Üye

Wow yorumlar biraz daha heveslendirdi ayrıca godfather'ı da duydum gayet güzele benziyordu ama onu belki daha sonra alırım...

@ibodala ya evet 50'li yılların Amerika'sında o fötr şapkayla o kumaş pantalonla gezmek İtalyan kılığında olmak çok cezbedici kesinlikle katılıyorum:D

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 6 Ağustos 2017 10:18
(@ibodala)
Üye

Sen ne diyorsun ya.. Müthişti  :gozluk Çok yazık bu oyunları türkçe oynamadık. Öyle anlamaya anlamaya film gibi izleye izleye geçtik. Türkçe olsa tadından yenmez.


Şunu izliyin ::) İzledikten sonra sakallarımın uzadığını hissediyorum şerefsizim 😀 Çok manly*

---
Save your anger boy* Bah!

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ağustos 2017 10:59
(@maestro)
Üye

@MehrumEfendi oyun şu anda her şeyiyle birlikte 15 TL Steam'de.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2017 18:35
(@penetrator-god)
Üye

LA herkesin tarzı değil bence ve optimizasyon sorunları var. Mafia ise tek kelime ile efsane.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2017 18:49
 Ivy
(@ivy)
Üye

@MehrumEfendi oyun şu anda her şeyiyle birlikte 15 TL Steam'de.

Sizden Allah razı olsun, teşekkürler sayenizde haberim oldu :sir

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2017 21:13
(@coldspyrt)
Üye

Mafia 2 efsanedir. Gerçekten inanılmaz zevk alarak oynamıştım.Müzikleri, atmosferi, diyaloglar.Oynanış da gayet yerindeydi.

L.A. Noire de fena sayılmaz. Kendi türünde öne çıkan yapımlardan birisi. Yalnız yukarıda arkadaşlarda değinmişler, L.A. Noire'nin oynanışı gerçekten felaket. İnanılmaz sinir bozucu bir optimizasyon sorunu var.Rx 470 ekran kartım var.30 FPS alıyorum. Gram kasma yok doğru, yalnız akıcılıkta yok. Sanki böyle her salise oyun donuyormuş gibi. Rahatça hareket edemiyorsunuz. Steam'de genelde indirimde oluyor. Ben %85 indirimle almıştım yanlış hatırlamıyorsam.Dil çevirisi de var diye. Polisiye,dedektiflik tarzı oyunları seviyorsanız %80-85-90 gibi bir indirim yakalarsanız alın. Yoksa açıkçası pek tavsiye etmem.
Optimizasyon sorununun yanı sıra bir de vücut dili olayı var.Vücut dili olayı bazen çok basit oluyor. "Bu muydu?" diyorsunuz. Bazende saçma bir şekilde sizi yanıltıyor. Saçma diyorum çünkü, atıyorum sanığın bariz şekilde yalan söylediği belli. Yalan söylüyorsun diyorsun, meğer doğru söylüyormuş. Yani bir tutarlılık yok. Oyunun ilk başlarında size öğrettiği vücut dili kombinasyonları daha sonraki davalarda işe yaramamaya başlıyor.

Dediğim gibi L.A. Noire'yi çok almak istiyorsanız en azından %80 indirimi görmeden almayın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Ağustos 2017 03:47
(@zabatura)
Üye

Mafia 1 efsanedir. Mafia 2 de güzeldi ama Mafia 1 film gibi bir oyundu. Hikayesi, atmosferi, seslendirmeleri, oynanışı ile gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biridir.Kesinlikle oynamanı öneririm.
L.A Noire ise gerçekten iyi bir dedektiflik oyunuydu. Özellikle o yüz hatlarının gerçekçiliği, güzel yazılmış entrikalarla dolu ilerledikçe kafa karıştıran davaları ve zamanına göre güzel grafikleri ile oynanması gereken eğleneli bir oyun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Ağustos 2017 07:56
Sayfa 1 / 2