Discord Sunucumuza Katılın!

Elder Scrolls oyunlarıyla alakalı sohbet etmek ve sorularınızı sormak isterseniz Discord sunucumuza katılabilirsiniz.

Devam Ettiğiniz/Oku...
 

[Sabit] Devam Ettiğiniz/Okuyacağınız Kitaplar

Sayfa 13 / 14
 
(@cengowar)
Üye

Köleler ve Efendiler - Hamza Yardımcıoğlu.

e-kitap olarak indirilebiliyor. Ücretsiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Temmuz 2018 11:09
 Joe
(@joe)
Üye

Okuyacağım : Freud - Kitle Psikolojisi
Bulursam Okuyacağım : Morris - Hayvansı İnsan

CevapAlıntı
Gönderildi : 11 Ağustos 2018 17:59
(@cakal)
Üye

Halil İnalcık Devlet-i Aliyye Cilt 3-4

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Ağustos 2018 04:17
(@ghostwarth)
Üye

Büyük bir tarih meraklısı olup bir çok tarih kitabını okumama ve okumak istememe rağmen Devlet-i Aliyye'yi okumamıştım.Dün satın aldım 1.Cildini. Yazarı zaten mükemmel bir tarihçi.Ortaya çıkardığı eser de muhteşem olmuş.Şu ana kadar okuduğum en iyi Osmanlı Tarihi kitabı olacak sanırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Ağustos 2018 06:14
(@cakal)
Üye

Halil hocanın üstüne tarihçi tanımam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Ağustos 2018 07:49
(@elder-scrolls-asigi)
Üye

Kapital. Ayrıca İlber Ortaylı Türkiyenin Yakın Tarihini de okuyacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Ağustos 2018 15:51
(@lichking)
Üye

   Paulo Coelho - Simyacı: Kitabını bugün itibari ile bitirdim eğer okumak isteyen varsa tavsiye ederim. Her ne kadar nasihatname gibi olsa da insan yazgısı ve zorluklara karşın vazgeçmemeyi anlatıyor. Her ne kadar çoğu romancı tarafından  sıkça işlenen konularda olsa sade ve sürükleyici anlatışı ile çok rahat okutturuyor. 200 sayfadan az zaten. Herkes adına konuşamam ama ben okurken hiç sıkıldığımı hatırlamıyorum.

    Grigory Petrov - Beyaz Zambaklar Ülkesinde: Kitabın içeriği hakkında pek bir bilgim yok. Şimdiki okuyacağım kitap. Atatürk tarafından çok beğenildiğini ve ders müfredatına alınmasını istediğini biliyorum bu yüzden okumayı düşünüyorum. Okuduktan sonra bir post daha atarım.

    G. Orwell - "1984" ve "Hayvan Çiftliği":  Okumadım ama okumayı düşündüğüm kitaplar arasında daha önce okumuş olanlar varsa tavsiye edrler mi öğrenmek isterim. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Eylül 2018 14:46
 Joe
(@joe)
Üye

Devam Ettiğim: Friedrich Nietzsche - ECCE HOMO :
 

Olgun insanlar en derine kök salmak zorundadır, 
Güçlü fırtınalara dayanmak zorundadır,
İhanetlere ve soytarılara alışmak zorundadır.

Nitumur in vetitum - Yasaklanmış olana erişmektir amacımız...

Okuyacağım: Psikolojiye Giriş - Zimbardo : 

 Saatlerce süren sohbetimizde daldan dala atlamama rağmen her dalda belli bir kültür ve bilgi birikiminini gördüğüm, yeri geldiğinde güldüren yeri geldiğinde düşündüren bir arkadaşımdan öneri.

Bu arada kime göre ? 
"Bana göre"

Neye Göre ? 
"Kendimize Karşı" -> "Belki bu durumda başkalarına karşıda olacaktır"

[1]: Böyle Buyurdu Zerdüşt

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Eylül 2018 15:08
(@edward)
Üye

Devam ettiğim yok. Yeni bitirdim.(Şeytanı Uyandirma)

Okuyacagim: Peter Pan Ölmeli. Aklından bir sayı tut kitabıyla bir şöhret yakalayan polisiye roman serisinin 4. Kitabi. 2. Defa okuyacağım.

@LichKing Beyaz Zambaklar Ülkesinde gercekten güzel kitaptır. Yalniz bazı kesimlerce büyük tepki aldı çünkü o dönem için Kurandan sonra en çok okunan kitap olması pek hoş karşılanmamış. Kitap gerçekten harika.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Eylül 2018 15:25
(@goktugkoseli)
Üye

Ahmet Ümit - Kırlangıç Çığlığı şuanda okuyorum.Ahmet Ümit Türk Polisiye yazarlarının en iyisidir.

Sissyollu - Son İmparatorluk kitabını okuyacağım. Sissyollu fantastik ögeler içeren bir seri. İnternet de gördüğüm kadarıyla oldukça olumlu yorumlar almış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Eylül 2018 16:02
(@ghostwarth)
Üye

Hüseyin Nihal Atsız'ın ''Ruh Adam'' kitabını almak istiyorum bu aralar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Eylül 2018 01:59
(@genc-kurt)
Üye

Witcher serisini bitirdim. En azından çevrilmiş olan ilk dört kitabı... Bilim Kurgu-Fantazya hayranı olarak söylüyorum ki Witcher, okuduğum en güzel seriydi. Eğer siz de Fantastik Edebiyat seviyorsanız ve okumadıysanız çok şey kaybediyorsunuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Eylül 2018 19:30
(@jelkala)
Üye

Türkiye'ye döndüğümde Bülbül'ü Öldürmek'i okumak istiyorum. Ve tabii ki de Yerdeniz'in kalan son iki kitabını bitirmek... Ged ile yaşanacaklarımız daha bitmedi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Eylül 2018 21:06
(@phantomdancer)
Üye

Son bir kaç haftadır Das Kapital'i okuyordum. An itibari ile üçüncü cildin de sonuna geldim. Üç dilde de okuyup bitirmenin heyecanı çok başka. Türkçe çevirisinin berbat ötesi olması dışında kitabın diğer orijinal dili ve İngilizce çevirisi mükemmeldi. Anlamadığım daha doğrusu anlayamadığım kavramların tam karşılığını ve algoritmaların cevabını bu kitapta buldum.

Kitabın orijinal dili kusursuz. İngilizce çevirisi kusursuz. Türkçe çevirisi ''trash.'' Kitabın içeriği değiştiren yayınevinin çok büyük sahtekarlığa imza attığına şahit oldum. Kitabı kendi bağlamından tamamen koparmış. Dogmatik düşüncelerden bahsetmiyorum bile. Okuyacak olan kişilere tavsiyem o dur ki bu kitabın Türkçe çevirisini okumayın.

Sırada Lectures on the Philosophy of World History var. Aslında bu kitabı okumak hiç aklımda yoktu. Hegel'in diyalektik algoritması apaçık ortada zaten. Bu algoritmayı adam eden Marx'ın kendisi. Biraz da Engels tuz kattı buna. İsmi biraz beni korkuttu. 😀 Göründüğü kadar korkunç değilmiş ama. En azından bu kitabı okuduktan sonra bana tavsiye eden sevgili arkadaşım öyle diyordu. Kitabın Türkçe çevirisi var mı diye şöyle bir baktım. Hayal kırıklığına uğradım. Ya ben bulamadım -ki oldukça inatçıyımdır, ya da kitabın Türkçe çevirisi yok. Bana verilen kitap İngilizce. Uzmanlık alanı on sekizinci yüzyıl Almanyası'nın edebiyatı ve Aydınlanma Çağı ile ilişkisi olan Alman Nisbet'in bu kitabı İngilizceye çevirmiş. Bundan daha iyisi de yoktur zaten. Adam Cambridge Üniversitesi'nde bunun eğitimini veriyor. Dünyanın en iyi ikinci üniversitesi. Kitabı en kısa sürede okuyacağım. Max bir buçuk haftamı alır, belki iki. Bitince iki kitabın da tanıtımını yapmayı düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Ekim 2018 06:31
Altuğ beğendi
(@umut-caner)
Üye

Arkadaşlar John Verdon serisine asılmış durumdayım, bütün sinirimi stresimi alıyor, beni ayrı bir yere çekiyor romanları, Aklından Bir Sayı Tut'u bitirdim Şeytanı Uyandırmak'ı bitirmek üzereyim, 1.Kitaba zaten bir şey diyemeyeceğim harika, ama 2.Kitap güzeldi ama öyle aşırı mükemmel değildi, ama yine çok güzel takdir ettim tavsiye ederim, şimdi de Peter Pan Ölmeli'yi okuyacağım, çevremdekiler serinin en güzel kitabı falan diyor ama şaşırmadığım üzere ekşi sözlükte kitaba gömmüşler baya, her zamanki gibi sadece kötü yanları, iyi yanları yok, neyse sizce okumalı mıyım güzel mi kitap almayı düşünüyorum ve %70 alacağım 🙂 Okuyanlar yazsın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Ekim 2018 16:49
Sayfa 13 / 14