Senderfall & Orijinal Günahkarlar Serisi 1. Hikaye  

 
Drake
(@draggur22)
Üye
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 1674

 

"Her krallık tarihte yazar, ama her krallık tarih yazamaz."

- Senderfall'lı Eden Lort

 

Giriş

Hiçbir varlık yoktu. Cennet ya da cehennem için galaksilerdeki yıldızlar ya da dünyalar için onların üstündeki denizler ve gökyüzü için tüm evren sessizdi. Sonra hiçlikten gelen yaradanın sesi yankılandı ve sadece ilk sözüyle büyük bir patlama yaşandı ardından istediği her şey oldu. Hayal ve fikir, umut ve korku beraberinde sonsuz olasılıklar ve dedi ki:

“İlk çocuklarım, ilk göz ağrılarım siz insanları yaratıyorum, sizler baskın olacaksınız her şeyi yapabileceksiniz.”

Sonra cennetin merkezine altın ve elmastan bir şehir çağırdı. Gül kokulu sokaklar kondurdu içlerine. Orada, ilk evlatlarının yapacakları harikaları görmeyi sabırla bekledi.

Ama çocukları başlarına buyruk oldular. Kısa sürede yaratıcıya olan övgü dolu ilahileri söylemeyi bıraktılar ve yaratıcının sesi cenneti salladı:

“Sizi kendimden yarattım ve cennette isteğinize göre her şeye hâkimiyet verdim. Yine de beni unutmaya çalıştınız."

Böylece yaratıcı yanlış yaptığını anladı. İlk yarattıklarına sırtını döndü ve cennetten yani evinden insanlığı kovdu. Cehennemi yarattı ve dünyayı onları oraya yerleştirdi ve şöyle dedi:

“Burada, her konuda sadece ben hükmederim, dünyada, gökyüzü, deniz, kış, yaz, karanlık, ışık, hayvanlar ve doğa sadece benim irademle dengededir. Burada size yeni bir hayat verdim ilk doğanlarım. Bana hak ettiğinizi kanıtlarsanız cennetime tekrar girebileceksiniz.Hak etmeyenler yaşadıkları müddetçe dünyada kalacak ve öldüklerinde cehenneme gidecekler.”

Yine de çocuklarını hala çok seviyordu ve yaratıcı rüya ve fikirden oluşan ruhların, umut ve korku ile sonsuz olasılıkların olduğu fani dünyasına indi, sonra yaratıcı şöyle dedi:

“Siz ilk evlatlarıma son armağanımı verdim. Kalplerinizde beni hatırlayanların gerçek bir aşkla sönmez alevleri yanarsa her gece rüyalarında beni görebilecekler.”

Ve sonra yaratıcı cennete geri döndü ve oradan çocuklarının dünyada yaratacağı harikaları görmeyi bekliyordu. İşte tüm bunlar bana yaradanın açıkladığı gerçeklerdi:

Bir cennet, bir cehennem, bir yaşam, bir ölüm, bir tanrı var. O da bizim yaratıcımız. Ama yozlaşmış insanlık dünyada da rahat durmadı.Geçen yüz yıllar içinde kendi yarattıkları sahte tanrılara sevgilerini vermeye başlamışlardı. O günahkârlar ne bu dünyada ne de ötesinde bir huzur bulamayacaklardı.

Her şey yaratıcı tarafından bilinir ve yalanlar değerlendirilir. Bu dünyadaki her şeyin bir sonu vardır. Yaratıcı insanlığa büyük bir kederle izledi. Bu sefer tekrar denemek istedi ve onların görünümünden diğer insansı olan çocuklarını yarattı: Elf, ork, cüce ve diğer irade sahibi olacak alt ırklar. Fakat yaratıcı bu sihirli yeni mistik âlemin gerçekten dikkatine layık olduğunu görene kadar kullarının dularına karşılık vermeyi reddetti. İnsanlar yeni kardeşlerinden hiç hoşlanmadılar. Ayrıca babalarının onları terk etmelerine alındılar. Zamanla gururları ve kıskançlıkları arttı. O zaman dediler ki:

“Babamız artık bizi terk etti. Bizler onun öz çocukları ve cennetinin halkıydık. Dünyada ise tanrı olmalıyız. Onu yeni doğanlara karşı yönetelim ve babamızdan daha büyük tanrılar olalım.”

İlk günahlar işlendi. İnsanlar diğer kardeş ırklara fısıldadılar ve gerçek tanrılar olduklarını iddia ettiler. Önlerinde eğilmelerini emrettiler. Yeni cahil ırklar zaman içinde yaratıcı yerine onlara ibadet etmeye başladı. Böylece insanlık , onları aldatarak gerçek yaratıcıdan uzaklaştırdı. Yaratıcı cennetteki tahtından olanları izliyordu ve öfkeyle, sahte tanrılara küfretti ve bizzat dünyaya inerek onların bazılarını ibret olması için sonsuza kadar yanacakları cehennemdeki zindanlara kilitledi.Yaradan yarattıklarının kusurlarından dolayı içerlendi. Ardından cenneti terk etti. On bin yıl geçmesine rağmen bizlere dönmedi. Babamız bizden geriye kalanları derin bir yalnızlık içinde hapsetti.

 

Bölüm 1

 

Dünya’da tarihçilerin kaydetmeye başladığı on bin yıllık süreçte sayısız fani krallık güçlendi, serpildi ve bir o kadarı da zayıf düşerek çökertildi. Dünya’nın korkunç bir geçmişi ve karanlık bir geleceği vardı. Zaman ölümsüz yaratılmış olan biz insanların lanetiydi. Kaçınılmaz sonumuz zamana yenik düşerek yıkılan eski ulusların yerine her zaman yenileri geldi ve onların yerine de geçti. Bu döngünün sonu yok gibiydi, ta ki hesaplaşma gününe kadar.

Aralarında ayakta birkaç asırdan fazla kalabilen ve günümüze kadar bir şeyler bırakabilen nadir örnekler vardı. Ama hiçbiri antik Senderfall’ın ulu soylu insan halkı gibi korkunç savaş sırlarıyla ve eski gizli büyülerle uğraşmadı. Hiçbiri zamanında o unutulmuş güçleri kullanmayı başaramadı.Biz gururlu Senderfall’lılar dünyada var olmuş ve ardından yok olmuş diğer medeniyetler arasından sıyrılıp hala hatırlanmayı başarabilen nadir bir ulustuk.

Modern dünya da belirli bir toprağımız ve söz hakkımız kalmasa bile her zaman elli asırlık hüküm süremizin bıraktığı derin izlere duyulan saygı olduğu yerde kaldı. Biz Senderfall’lılar bizden bir zamanlar nefret edilmiş ve aynı oranda korkulmuş dünyada şimdilerde dolaşan sıradan gezginlere dönüştük. Farklı ırklarla eşleştik ve çocuk yapmaya devam ettik, yaşlanıp öldük. Sonunda bazılarımız haşmetli atalarımızın özel sırlarını bile unutmaya başladı.

Bunlardan bir tanesi de bendim. Alaycı, düşünceli, espri anlayışı kuvvetli olan ve her şeyden çabuk sıkılan, hiçbir şeyi ciddiye almayan ama her şeyi ciddiye alan Senderfall’ın şanlı safkan soyundan gelen son lordu. Her zaman karamsar bakış açımla beraber zengin hayal gücü ve istediğimde son derece ego yapabilen ama mütevazı da olabilen dengesiz çelişki yumağı kişilikte yirmilerinin başlarında delikanlı bir adam.

Ayrıca köklü inançları olan ve dünyada şu anda tek ilaha tapan son kişi, artık unutulmuş çok eski bir inanç olan; Görkemli Baba’ya, her şeyi var eden tek bir yaratıcıya iman eden bir takipçiydim. Dünyayı bir zamanlar yönetmiş ataları gibi kontrol etmeye çalışan yalnız bir Senderfall’lı. Can incitmekten kaçınmaya çalışan ama mecbur kaldığında bundan zevk alabilen öfke kontrolü olmayan gözü kara bir katil. Büyük acılarla parçalanmış eski dünyanın en güçlü milletinin bel bağladığı son umut.

Bu konu 1 ay önce 3 defa Drake tarafından düzenlendi.
CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Mart 2019 23:47
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol