Discord Sunucumuza Katılın!

Elder Scrolls oyunlarıyla alakalı sohbet etmek ve sorularınızı sormak isterseniz Discord sunucumuza katılabilirsiniz.

4Chan Sızıntıları; Yeni IP, TES VI ve VII ?

Sayfa 1 / 4
 
(@section)
Üye
  Kaynağımızın adı ve söylediğine göre Bethesda Game Studios'da çalışıyor; Salulard

 • Fallout 4'deki diyalog yetersizliğinin farkındalar ve geliştireceklermiş, hatta ana karakterimiz tekrar sessiz olabilirmiş
 • E3'de Fallout VR ve DOOM VR hakkında bilgiler ve görüntüler gelecek. ( Skyrim için de VR çalışması varmış ama daha başlangıç seviyesinde)
 • StarField isminde; Uzayda geçen, açık dünya, aksiyon-rpg yapıyorlarmış ve Fallout 3'den itibaren konsept çalışmalarına başlamışlar ( üs inşa etme ve kişiselleştirme Fallout 4'ün daha gelişmiş bir versiyonuymuş ve Disney satın almadan önce bir Star Wars oyun ismiymiş)
 • Henüz kesin olmasa da Fallout, Starfield ve Elder Scrolls evrenlerini iç içe geçirebilirlermiş. ( Fallout başlangıç, Starfield ortalar, Elder Scrolls son zamanlar olarak)
 • Starfield haricinde bir de önemli bir franchise'ın oyununu yapıyorlarmış ve Game Of Thrones hakkında olabilirmiş ( Bethesda eskinden gerçekten de bir tane GOT oyunu yapacakmış ancak iptal olmuş; ki Skyrim ile bazı paralellikleri var)
 • Yeni oyun motoru yapmıyorlar ancak Creation Engine'i sürekli geliştiriyorlarmış. ( Mod olayı yüzünden vazgeçmiyorlar bu motordan)
 • Elder Scrolls VI geliştirilme aşamasında ve Akavir'de geçecek, hatta VII için preproduction çalışmaları başlamış ve Todd Howard 7. oyunun serinin en iyi olmasını ve şah eserini  istiyormuş, hedef tüm Tamriel imiş

Ancak unutmayın ki 4Chan'deki her 10 sızıntıdan 7'si yalan : d

Buyurun link;  http://boards.4chan.org/v/thread/378744236

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 1 Haziran 2017 14:23
(@mertusta)
İmparator

Hedef 2023 Elder Scrolls 7 Tüm Tamriel. Meşaz alınmıştır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Haziran 2017 14:33
(@aethel)
Üye

TES ile ilgili şunu söyleyeyim; Eğer sızıntı doğruysa, batırmışlar. Eğer iç içe geçirmekten kasıt, evrenleri birleştirmekse, ciddi anlamda batırmışlar. Ne diyecekler, biz bilim yoluyla iki güç (Padomay ve Anu) yarattık, saldık meydana mı diyecekler? TES VI ve VII de öyle. Akavir'de ne işimiz var? Ejderhalar fazla tutunca, oradan da mı bir gösterelim demişler? TES VII ise, eğer dünyanın sonunu içermiyorsa, kalsın tüm Tamriel.

TES konusundaki düşüncelerim bunlardır. Pek de hayra alamet bir plan gibi gözükmüyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Haziran 2017 14:41
(@section)
Üye

Akavir güzel olabilir, ama evren birleştirme easter egg'lerden uzağa gitmez umarım

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 1 Haziran 2017 14:58
(@teecem)
Üye

Çok saçma olmuş. Umarım gerçek değildir. Ama E3'de yeni TES duyuracaklar gibime geliyor. Nedense kimse bana inanmıyor. 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Haziran 2017 14:58
(@newoooo)
Üye

Şu StarField ile franchise oyun söylentisi hakkında yorum yapacağım. Herkes biliyor zaten Bethesda'nın E3'te iki adet yeni oyun duyaracağını, paylaştıkları E3 görselinde açıkça belli oluyordu. Genel olarak Bethesda oyunlarına bakarsak genelde RPG öğeleri barındıran oyunlar görüyoruz ki RPG temelli yeni bir oyun gelirse fantastik dönemlerde ya da post-apokaliptik dönemde geçmeyeceği belli. Bunlarında dışında kalan seçeneklerde ya ilk çağ dönemleri, ya orta çağ dönemleri ya da gelecek çağ dönemleri. Çoğumuz biliyoruz Bethesda Oyun Stüdyosu adı altında fantistik öğeler içermeyen bir oyun çıkmaz, kaldı ki son yıllarda fazlasıyla ilk çağ dönemi oyunu gördük. O yüzden fantastik-bilimkurgu türünde bir RPG tahmin edilebilir bir şey. Ancak Bethesda Oyun Stüdyosu hali hazırda meşgul görünüyor ve RPG türü oyunu başka bir stüdyoya vermezler diye düşünüyorum (özellikle gündemde CyberPunk varken).

Gelelim franchise oyuna, son yıllarda Bethesda'ya bağlı stüdyoların ismi fazlasıyla ortalıklarda geçmekte ve gündeme çıkmakta. Eğer franchise bir oyun çıkacaksa bunun için en doğru adreslerden birisi olarak gözüküyor Bethesda. Sebebi ise birçok farklı türde oyun yapan stüdyoyu bünyesinde barındırması.

TES VII hakkında, Fallout 4 çıkmadan birkaç ay önce gün yüzünde çıkmıştı, henüz ortalıkta VI. oyun bile yokken Todd Howard VII. oyunu düşünmez görüşündeyim.

Oyun motoru konusu zaten bilinen bir şey, araya tutacak bir şey katalımda, zamanı gelince tutmazsa bu tuttu ama deriz diyedir büyük ihtimal.

Evren birleştirme, zaten Fallout ile Elder Scrolls evrenlerinin aynı evren olduğu söylentileri var, buna StarField'ı eklemişler, bu da StarField'ın doğru olabileceği görüşünü desteklemek için eklenmiş bir madde olarak görüyorum.

Bana kalırsa sızıntı, bir sızıntıdan çok tutarlı tahminler üzerine kurulmuş ama bana göre gerçekleşmeyecek.

Dipnot: Eğer E3 günü gelirse ve sızıntılar gerçekleşirse kapak resmini özelden atarsınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Haziran 2017 15:31
(@nihat3371)
Üye

Olley şimdi skyrim 7 çıkacak öyle değil mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Haziran 2017 16:41
(@melarossa)
Üye

TES ile ilgili şunu söyleyeyim; Eğer sızıntı doğruysa, batırmışlar. Eğer iç içe geçirmekten kasıt, evrenleri birleştirmekse, ciddi anlamda batırmışlar. Ne diyecekler, biz bilim yoluyla iki güç (Padomay ve Anu) yarattık, saldık meydana mı diyecekler? TES VI ve VII de öyle. Akavir'de ne işimiz var? Ejderhalar fazla tutunca, oradan da mı bir gösterelim demişler? TES VII ise, eğer dünyanın sonunu içermiyorsa, kalsın tüm Tamriel.

TES konusundaki düşüncelerim bunlardır. Pek de hayra alamet bir plan gibi gözükmüyor.

Yanlış anlamayın ama Akavir hakkındaki yorumunuz bana biraz vizyonsuz geldi. Yani Akavir diye Tamriel boyutlarında gizemli bir kıta yapmışlar. Üstelik İoniath raporu isimli kitapta belki bir gün tekrar istila edilebilir diyerek diğer oyunlarda olabilecek şeylere göz kırpmışlar. Yani orada çok farklı bir kıtanın dururken tüm TES oyunlarının Tamrielde geçmesini mi bekliyordunuz? Bir zaman gelince illa Akavir de kullanılacaktı. Oyun bilindik yerlerde geçince bu sefer de o kadar geniş evren var neden kullanılmıyor olur.

Ben hayatımda Fallout ve diğer oyunu hiç oynamadım. Ama bu evren birleştirme meselesi özellikle şu süper kahraman evreni film dizilerinden sonra moda oldu. Bethasda da bu modaya uyacak olursa şaşırtıcı bir şey olmaz. Bence hemen olur mu yaaa öyle şey diye yaklaşmamak lazım. Ortaya nasıl bir şey koyacaklar o önemli. En iyi fikirler genelde en absürt gibi görünün yerlerden çıkarlar. Olayları da illa kronolojik şekilde bağlamaya gerek yok. Daha ziyade bilinen olayları farklı şekilde yorumlayarak birbirine bağlama olayı olur. Evrenlerdeki gizemli kalmış, üstü örtülmüş şeyler de bu bağlama olayı üzerinden açıklanır. Mesela Anu ve Podamay evreni yarattılar deniliyor ama Nirn'in yaratılmasıyla aradan geçen süre ne kadar bu konu hakkında bilgi yok. O Nirn evrenine gelinceye kadar bir sürü farklı şekilde olay olmuş olabilir. Farkındayım çok doyurucu bir örnek olmadı ama diğer oyunları oynamadığım için yorum yapması benim açımdan doğal olarak zor. Benim şahsi fikrim ise evren birleştirme meselesinin çeşitlilik katması. Ama bunun yanında yapboz parçalarını doğru birleştiremeyip birleştirmek için bazı kısımların kırpılması gibi hoş olmayan ve mevcut evrenin değerini düşüren şeyler de olabiliyor dikkat etmek lazım. Kısacası güncel gelişmeleri takip etmek ve böyle bir moda varken biz de böyle yapsak mı diye düşünmek gerekiyor.

Tüm Tamriel'in birleşmesi meselesine gelince, Skyrim'i ilk kez bitirdiğim zaman gaza gelip böyle bir şey olabilir mi diye düşünmüş hatta konu bile açmıştım. Ancak Bethasda'nın bence haritayı büyütmek yerine öncelik vermesi gereken çok başka alanlar var. Tamam güzel oyun ama bu çok fazla mantıksız tarafın olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Şuanda piyasada npc'leri boş boş dolaştırmayan, en ufak isimsiz npc'nin bile bir amacının olduğu oyunlar yapılırken Bethasda'nın Skyrim'in üzerine çok fazla şey eklemesi lazım daha. Kendinin bu derece geliştirmesi bir oyun süresince olur mu ondan da emin değilim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 03:56
(@nephilim)
Üye

Nereden başlasam nereden başlasam.
Öncelikle; 6. oyun çıkmadan 7 için plan yapma olayı oyun dünyasında olan bir şey. Bu teknik AC, COD, FF gibi veya TES gibi kesin devam edecek serilerde yapılır tahminimce eğer 7 için plan yaptılarsa 6 ile 7 arasında bir bağlantı olacaktır. Amaç budur genelde.

Yeni Fantasi/Sci-Fi iyi duruyor. CyberPunk gibi yakın gelecek sci-fi var ama açıkçası Star Wars serisi dışında Fantasy/Sci-Fi tutan veya yapan yok. İyi olabilir.

Evren birleştirme konusuna gelirsek. Kusura bakmayın ama niye olmasın?

Bethesda'nın ESO çıkmasıyla rakip olduğu şirket Blizzard. Blizzard'ın SC, Diablo, WoW evrenlerinin ortak olduğunu söyleyenler yıllardır var. TES'de de olabilir. İlgimi çeken şey Fallout -> Yeni seri -> TES olması kronoljik olarak. Bana Shannara (kitap) serisini anımsattı onda da günümüzden yüzyıllar sonrasında geçiyordu, bir nükleer savaş olmuş insanlar teknololojiyi bırakmış. Nükleer reaksiyondan yeni ırklar türemiş goblinler etc. Elfler bin yıllardır büyü ile kendilerini gizlerken bu savaştan sonra onlarda ortaya çıkmışlar etc. Güzel bir seriydi. Gene Broken Empire serisi var zamanda ileri temada geri giden. TES ile nasıl olur bilemeyeceğim. Ancak Fallout ile TES farklı dünyalarda bunları aradaki yeni oyun ile İnsan ırkının Tamriel'e gelmesini açıklayabilir.

Yazımın sonunu şunanla bağlamak istiyorum;

İlk mesajın atılış tarihi : 22:23
Mertusta 2023 demiş. (ayrıca 22:33 de atmış mesajı).
Bethesda seri sayısını üçe çıkarıyor.
Haber 4chan'dan çıkıyor, 4 - 1 = 3.

Daha söylememe gerek var mı? Half Life 3 kanıtlandı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 06:01
(@elderscrollssever)
Üye
  Kaynağımızın adı ve söylediğine göre Bethesda Game Studios'da çalışıyor; Salulard

 • Fallout 4'deki diyalog yetersizliğinin farkındalar ve geliştireceklermiş, hatta ana karakterimiz tekrar sessiz olabilirmiş
 • E3'de Fallout VR ve DOOM VR hakkında bilgiler ve görüntüler gelecek. ( Skyrim için de VR çalışması varmış ama daha başlangıç seviyesinde)
 • StarField isminde; Uzayda geçen, açık dünya, aksiyon-rpg yapıyorlarmış ve Fallout 3'den itibaren konsept çalışmalarına başlamışlar ( üs inşa etme ve kişiselleştirme Fallout 4'ün daha gelişmiş bir versiyonuymuş ve Disney satın almadan önce bir Star Wars oyun ismiymiş)
 • Henüz kesin olmasa da Fallout, Starfield ve Elder Scrolls evrenlerini iç içe geçirebilirlermiş. ( Fallout başlangıç, Starfield ortalar, Elder Scrolls son zamanlar olarak)
 • Starfield haricinde bir de önemli bir franchise'ın oyununu yapıyorlarmış ve Game Of Thrones hakkında olabilirmiş ( Bethesda eskinden gerçekten de bir tane GOT oyunu yapacakmış ancak iptal olmuş; ki Skyrim ile bazı paralellikleri var)
 • Yeni oyun motoru yapmıyorlar ancak Creation Engine'i sürekli geliştiriyorlarmış. ( Mod olayı yüzünden vazgeçmiyorlar bu motordan)
 • Elder Scrolls VI geliştirilme aşamasında ve Akavir'de geçecek, hatta VII için preproduction çalışmaları başlamış ve Todd Howard 7. oyunun serinin en iyi olmasını ve şah eserini  istiyormuş, hedef tüm Tamriel imiş

Ancak unutmayın ki 4Chan'deki her 10 sızıntıdan 7'si yalan : d

Buyurun link;  http://boards.4chan.org/v/thread/378744236

1. Todd Howard fallout 4 oyunundaki diyalog sistemini bekledikleri gibi çalışmadığını söylemişti. Yani bunu tekrar kullanmak istemedikleri belli. Karakterin seslendirmesi olur mu bilmem ama olmasa daha iyi olur bence.
2. Starfield isminde uzay rpg oyunu yaptıklarını bir yerde görmüştüm ama çok bakmamıştım. Eğer yapacaklarsa görmeden bir şey diyemeyiz.
3. Bilemiyorum.
4. Game of Thrones popüler bir seri oldu artık ve rpg oyunu yapılacaksa ilgi çeker ama bence yalan bu. Bethesdayı bütçe olarak çok zorlar.
5. Klasik Bethesda işte. Ama ben yeni TES oyunu için motor geliştireceklerini düşünüyorum.
6. Bilemiyorum Akavir olur veya başkası... Önemli olan oyunun kalitesi. 7. oyun gelirse tüm Tamriel bölgesinde geçmesi gerekir zaten. Gelişen teknoloji buna el verir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 06:04
(@aethel)
Üye

Akavir'de geçince ne çıkacak sanıyorsun? Söyleyeyim mi? Koyacaklar bir tarikatı, eline tutuşturacaklar kılıcı, bir de çakma filozof usta koyacaklar oraya, Skyrim'deki gibi gazı verip, yollayacaklar. Hikaye sıfır, oynanış fazla, grafik fazla. Farklı olacağını sanıyorsan, sanma. İstediklerim zaten bu diyorsan, hiç muhabbetini yapmayalım. Hadi bunları geçtim, Elder Scrolls evreninin havasını bozmakta. Aedralar, Akavir ile ilgilenmiyor. Daedralar, Akavir ile ilgilenmiyor. Ee? "Ya biz bunu dedik ama, çok ilgilerini çekmiş. Az da oraya bakacaklarmış." mı diyecekler? Tanrılar olmadan, zaten evrenin olayı bozuluyor. Böyle saçma bir şey yaparlarsa da olmaz. Akavir, bir facia olur kısaca.

Evren birleştirme, yine Elder Scrolls havasını bozmakta. Anu ve Padomay'dan öncesi olamaz. Burada sadece Tanrılar vardır. Başlarım senin bilimine. Yetmedi mi bilimle her şeyi yaparızlar? Bilim kurgu sevenler, Fallout oynayabilir. Elder Scrolls'un havasını bozmasınlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 06:08
(@savastutkunu67)
Üye

Akavir'de geçince ne çıkacak sanıyorsun? Söyleyeyim mi? Koyacaklar bir tarikatı, eline tutuşturacaklar kılıcı, bir de çakma filozof usta koyacaklar oraya, Skyrim'deki gibi gazı verip, yollayacaklar. Hikaye sıfır, oynanış fazla, grafik fazla. Farklı olacağını sanıyorsan, sanma. İstediklerim zaten bu diyorsan, hiç muhabbetini yapmayalım. Hadi bunları geçtim, Elder Scrolls evreninin havasını bozmakta. Aedralar, Akavir ile ilgilenmiyor. Daedralar, Akavir ile ilgilenmiyor. Ee? "Ya biz bunu dedik ama, çok ilgilerini çekmiş. Az da oraya bakacaklarmış." mı diyecekler? Tanrılar olmadan, zaten evrenin olayı bozuluyor. Böyle saçma bir şey yaparlarsa da olmaz. Akavir, bir facia olur kısaca.

Evren birleştirme, yine Elder Scrolls havasını bozmakta. Anu ve Padomay'dan öncesi olamaz. Burada sadece Tanrılar vardır. Başlarım senin bilimine. Yetmedi mi bilimle her şeyi yaparızlar? Bilim kurgu sevenler, Fallout oynayabilir. Elder Scrolls'un havasını bozmasınlar.

Tamamda herkes senin gibi lore bilmiyor kitaplara bile bakmadan sadece savaş oyunu gibi oynamış bile bir sürü insan var. Hem hikaye zayıf olur demişsin aksine Akavir'i net olarak bilmiyoruz bu yüzdende üstüne bir sürü farklı hikaye yazabilirler kimsede bu uymaz demez çünkü neyin uyumlu olduğunu bilmiyoruz yani evren içinde evren gibi. Üstelik bunları hiç kullanmayacaklar ise o kadar sayfa lore'u neden yazdılar? Evren birleştirme mevzusu da sana göre bozar bana göre bozmaz gidin başka oyun oynayın demen çok saçma geldi. Vikingler bizim dinimiz güzel, ortam güzel ne güzel işte sürekli burada kalalım deseydi tarihte Viking istilası diye büyük ve etkileyici bir olay yaşanır mıydı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 06:48
 Blue
(@bluestorm02)
Üye

Tamamda herkes senin gibi lore bilmiyor kitaplara bile bakmadan sadece savaş oyunu gibi oynamış bile bir sürü insan var. Hem hikaye zayıf olur demişsin aksine Akavir'i net olarak bilmiyoruz bu yüzdende üstüne bir sürü farklı hikaye yazabilirler kimsede bu uymaz demez çünkü neyin uyumlu olduğunu bilmiyoruz yani evren içinde evren gibi. Üstelik bunları hiç kullanmayacaklar ise o kadar sayfa lore'u neden yazdılar? Evren birleştirme mevzusu da sana göre bozar bana göre bozmaz gidin başka oyun oynayın demen çok saçma geldi.

İlk olarak Elder Scrolls evreninde oynanıştan çok hikaye var hikayenin kötü olması oyununda kötü olduğu anlamına gelir bu bir ilk değil en iyi örnek Skyrim olarak görüyoruz TES serisi arasında en dar hikayeli ve en kötü oyunu olarak kabul ediliyor seriyi takip edenler arasında. Oynanışta iyi değil zaten eline vermişler baltayı birde arkadan müziği vermişler birde ejderha koymuşlar. Senin düşüncene karışamam ama böyle bir şeyin kötü olacağı gerçeğini değiştirmez TES oyunlarının hiç birinde oynanış iyi değil zaten.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 06:52
(@melarossa)
Üye

Akavir'de geçince ne çıkacak sanıyorsun? Söyleyeyim mi? Koyacaklar bir tarikatı, eline tutuşturacaklar kılıcı, bir de çakma filozof usta koyacaklar oraya, Skyrim'deki gibi gazı verip, yollayacaklar. Hikaye sıfır, oynanış fazla, grafik fazla. Farklı olacağını sanıyorsan, sanma. İstediklerim zaten bu diyorsan, hiç muhabbetini yapmayalım. Hadi bunları geçtim, Elder Scrolls evreninin havasını bozmakta. Aedralar, Akavir ile ilgilenmiyor. Daedralar, Akavir ile ilgilenmiyor. Ee? "Ya biz bunu dedik ama, çok ilgilerini çekmiş. Az da oraya bakacaklarmış." mı diyecekler? Tanrılar olmadan, zaten evrenin olayı bozuluyor. Böyle saçma bir şey yaparlarsa da olmaz. Akavir, bir facia olur kısaca.

Evren birleştirme, yine Elder Scrolls havasını bozmakta. Anu ve Padomay'dan öncesi olamaz. Burada sadece Tanrılar vardır. Başlarım senin bilimine. Yetmedi mi bilimle her şeyi yaparızlar? Bilim kurgu sevenler, Fallout oynayabilir. Elder Scrolls'un havasını bozmasınlar.

Söylediğin şeylerle benim dediklerimin ne alakası olduğunu tam olarak anlayabilmiş değilim. Yani kurgu kötü olacak demişsin ama kurgunun kötü olmasıyla geçecek mekanın ne alakası var? Yani o eline kılıç tutuşturmalı, aslansın sen kaplansın yaparsınlı hikaye high rockta da geçerse olabilir hammerfallde de elsweyrde de. yani tamrielde geçince otomatik olarak kurgu çok mu iyi oluyor?

Aedraların ya da deadraların akavirle ilgilenmediğini nereden çıkardın? Ben oyunda buna dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Bir şey hakkında hikaye anlatılmamış olması o şeyin olmadığı anlamına gelmez. tamrielliler akavir hakkında hiçbir şey bilmiyor gizemli bir kıta tamamen. Arada çok ciddi zilyon tane boşluk var. Bunlar her şekilde doldurulabilinir. Ejderha meselesi ya da blades gibi bazıları bağlı konularda var.

Az önce yazdığım mesaj da demek istediğimi doğru anlatamadım sanırım. diyorum ki o iki tanrı zaten evren'i yaratmış olan başından beri varolan tanrılar olarak gösterilebilinir.

Son olarak, o diğer meseleye bir şey demiyorum çünkü tamamen zevk meselesi. Ama aslında science fiction ile fantastik kurgu aynı bokun laciverdi gibi bir şey. Yani büyü deme teleknezi de, farklı alem deme paralel evren de, elflerin, orkların yetine robot uzaylı falan koy al sana bilim kurgu. Tabi koca türü böyle tanımlamak hatalı olur. bunlarla alakası olmayan şeyler de var. Ama ana akım sırf eğlence için yapılan star wars tarzı bilim kurgular teknik olarak çok farklı değil. Durum böyleyken vay bu bilim kurgu öbürü fantastik ne alakası var efendim demek ve bir şeyleri olabildiğince kısıtlamak yersiz. Zaten birleştirecekler derken aklına elfler bir tarafta robotlar bir tarafta garip bir şey gelmesin. Muhtemelen sadece oyun içi imalar, oyunun geneline yansımayacak ve havayı bozmayacak bazı özel görevler falan olur. Zaten Elder Scrolls serisinde bir cüce ırkı gerçeği var. Yaptıkları makineler falan havayı bozuyor mu sence yok oynarken vay be adamlar ne oyun yapmış mı dedirtiyor?

Kısacası bunların hepsi bir fikir sonuçta. Farklı bir fikir. Farklı fikirlere yol açmak gerekir ilerlemek için. Evet her zaman risk var. Gerçekten dediğin gibi havanın mahvolması, saçmalaşması gibi tehlikeler de var. Ama bu ihtimaller üzerinde durup daha adamlar tek bir resmi açıklama bile yapmadan gömmek yanlış. Bu edebiyatı yapmaktan hoşlanmıyorum ama bizim milletin en büyük sorunlarından biri de bu. Hemen gaza gelip yargısız infaz yapıyoruz. Bir dur bekle hele bakalım nasıl bir şey çıkacak. Şimdiye kadar batıracaklar abi rezil edecekler deyip o eser piyasaya çıkınca tişörtlerini alan nice insan gördü bu gözler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 06:54
(@aethel)
Üye

Her yerde geçecekse illa, 10. oyuna kadar gider bu iş. Bir de Tanrılar üzerine kurulu oyunu, bilime bağlamak nedir? Numidium bile, Tanrı kalbiyle çalışıyor. Robotlar bile büyüyle yapılıyor. Bu kadar saçma bir şey mi var? Ağız tadıyla Void, AE muhabbeti yapamayacak mıyız biz? Bilime bu kadar meraklıysanız, bilimle her şeyi yaparız diyorsanız, Horizon, Fallout oynayabilirsiniz. Sizin kararınızdır, saygı duyarım. Ben sevmiyorum o tarz şeyleri. O kadar sevgi, nefret, değişim, yaratılış, varlık, yokluk denildi, bunları bildikten sonra bilime bağlayınca, sinirlenmemek elde değil. TES'i silerler, tüm lore gider.


Ayrıca oyunda bulamazsın zaten. Oyunda lore mu var adam gibi? Vikide yazıyor ilgilenmedikleri.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Haziran 2017 07:00
Sayfa 1 / 4