Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

At Hırsızı Lokir ve Rorikstead, Çılgın Teoriler

Sayfa 2 / 3
 
(@simkan321)
Üye

Skyrim'e yeniden başlama zamanıdır! Herkes yeniden başlasın ve kaydı tamamen Lokir'e adasın. bakalım neler bulacağız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2016 17:07
(@rundell)
Üye

[member=6688]Torchrable[/member] Müge Anlı ile bir akrabalığın var mı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2016 17:34
(@zomboy)
Üye

Dostum baya güzel anlatmışsın, içerikler, resimler hiç sıkmadan okudum. Bildiğin başka teoriler varsa aç seve seve dinlerim. Forumdaki elf nefreti yada imparator ulfic saçmalığından gına gelmişti. Böyle konular lazım bu foruma. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2016 17:50
(@ultimate398)
Üye

Dostum baya güzel anlatmışsın, içerikler, resimler hiç sıkmadan okudum. Bildiğin başka teoriler varsa aç seve seve dinlerim. Forumdaki elf nefreti yada imparator ulfic saçmalığından gına gelmişti. Böyle konular lazım bu foruma. 🙂

aynen vallla şu teorileri çok seviyorum ama ne yazıkki ingilizcem yok ve bu kadar iyi türk elder scrolls sitesi olduğunu sanmıyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2016 17:52
(@swindler22)
Üye

Bir polisiyeymiş gibi okudum acayip şekilde sardı. Herkesin İngilizcesi olmadığı için yararlı bir çalışma olmuş. Devam edersen çok iyi olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2016 21:21
(@desperatesnowelf)
Üye

Lokir aslında Lorkhan. İsim benzerliğine dikkat çekerim. Nordların diyarı olan Skyrim'de yine onların inancında önemli bir yere sahip olan Lokir=Lorkhan burada öldürülüyor. Öldürme emrini veren ise İmperyal askeri (şu bayan olan), kendisi bir İmperyal. Yani Akatosh öldürme emrini veriyor. Lokir'in ölümü okla oluyor. Lorkhan'ın da kalbi sökülüp Akatosh tarafından okla Tamriel'e atılmıştı.
Akatosh bilindiği üzere bir aedra, fani dünyasında etkisi yok ve yarı ölü durumda aedralar. Alduin helgen'e geldiğinde bu lokir'i öldürme emri veren yüzbaşı da ölüyor. Yani tam bir akatosh gibi oluyor, fani dünyadan çekiliyor.
Lokir'in bize burada olmamalıyız deme sebebi bizim ejderdoğan olduğumuzu bilmesinden kaynaklı belki de. Burada olmamalıyız çünkü buradakiler ölmemizi istiyor, ölmelerini isteyenler İmperyal askerleri değil, o sırada şehirde bulunan Thalmor görevlileri yani Aldmeri yani "elfler". Elfler, insan inancındaki Lorkhan'ı sevmezler. Ve Lorkhan'ı öldürüyorlar.

Nasıl fikir? Tutar mı sizce? 😀

Fikir güzel, belirli noktaları çok mantıklı geldi. Rorikstead, Skyrimde College of Winterhold'dan sonra en fazla kesik içeriğin olduğu yerlerden biri. Shezzarine muhabbetini yansıtacak bir görev olabilirmiş muhtemelen. Hatta buna benzer bir başka olay daha vardı oyunda ama şu an aklıma gelmiyor, ikisini birbiriyle ilişkili yapmayı amaçlamış olabilirler. Morrowinddeki gibi tanrıları ve ilişkilerini yansıtan küçük olay veya kişilerle karşılaşmak gayet güzel olurdu aslında.

Oyunu 11/11/11'de çıkaracağız diye kesmedikleri halt kalmamış  :'(

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Ağustos 2016 20:07
(@goldendarkness)
Üye

Bence Lokir telaştan aklına ne gelirse söylüyor kurtulmak için.2-3 dakika sonra ölüceksin,yaptığın her şey boşa gidicek bu yüzden birşeyler uydurmaya çalışıyor ve sahiden sadece 1 at çaldı diye neden kafası vurulsun ki bence olay şöyle :
Sınırdan at olmadan da kaçabilir, amacı atı satmak.Skyrimde bir at 1000 altın.Hammerfell'i bilmem fakat orada da öyle bir şeydir herhalde, amacı Skyrim'den kurtulup Hammerfell'de yaşamak.Ne yaptığını bende pek anlamadım fakat Akçay'da adam öldüreyim Vadikent'de askerler kılıma dokunulmasın cinsinden değil.Öyleki köye gittiğinde kimse adından dahi bahsedemiyor - hani oğlu hırsızlık falan yaparsa babalar der ya benim öyle bir oğlum yok o mantık 😀 -

Kısacası Lokir Skyrim'in her tarafında aranmasına sebebiyet verecek kadar kötü bir şey yaptı o yüzden buldukları yerde idam etmek istiyorlar.

Teori 2:

Lokir vurulduktan sonra Alduin saldırdı şehir yıkıldı.Belkide Lokir'in bir planı vardı ? Belki bilerek yakalandı.Yakalandıktan sonra kaçacaktı ki onu vursunlar çünkü vurulduğunda öleceğine inanıyorlardı fakat Lokir Helgen'den bir şifacı ile mi anlaşmıştır iyileştirme büyüsü mü yapmıştır bir şekilde kurtuldu çünkü suçunu temizlemenin tek yolu ölmesi.

Biraz saçma oldu fakat benden bu kadar 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ağustos 2016 07:27
(@modcu)
Üye

Aslında bende çoğu şeyden şüpheleniyorum mesela ozanlarda Rorik Steadle ilgili başka şarkılar var Aşk Görevinde farketmişsinizdir Bir Leydi Rorik Köyünde falan filan işte Rorik Köyü bi 20 30 yıl öncesinde kurulan bir köy ama sanki 1000 yıldır var ayrıca eski Akçay Mevkibeyinin mülkleri kitapında Rorik Steadde geçiyor ne kadar garip? ..

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ağustos 2016 09:50
(@lichking)
Üye

Belki Rorik bir şekil değiştirmiş dremora ve ya köyü kuran büyük büyük X20 Rorik babanın soyundan geliyordur su an ki Rorik.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Ağustos 2016 04:46
(@bleeding-edge)
Üye

Ben de birkaç şeyi görmüştüm rorikstead de ama dedim hadi hayırlısı  xD
Gerçekten güzel teori bravo valla

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 09:55
(@destroyer)
Üye

Abi anlamadığım nokta neden köye geri gönderiyorlar. Evet idam bir at hırsızı için çok ağır bir ceza ama bu durumda hapise atmaları gerekmez mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 10:16
(@maestro)
Üye

Abi anlamadığım nokta neden köye geri gönderiyorlar. Evet idam bir at hırsızı için çok ağır bir ceza ama bu durumda hapise atmaları gerekmez mi?

İsyancılarla yakalanmış adam. Kim inanır at hırsızı olduğuna? 😀 "Ben masumum abi, vallaha bak." ayağı gibi oluyor at hırsızıyım ben demek o durumda. xD

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 10:18
(@destroyer)
Üye

İsyancılarla yakalanmış adam. Kim inanır at hırsızı olduğuna? 😀 "Ben masumum abi, vallaha bak." ayağı gibi oluyor at hırsızıyım ben demek. xD

Abi tamamda teoride kafasını kesmiyeceklerdi köye geri göndereceklerdi diyor.
At hırsızıysa hapise atarsın, isyancıysa kafasını kesersin. Niye köye geri gönderiyorlar onu soruyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 10:22
(@torchrable)
Üye

[member=819]Destroyer[/member] kanka çok dikkatli okumadın galiba ama ben açıklayayım 🙂 zaten lokir ilk başta kaçıyordu rorikstead'den, daha hızlı gitmek için at çaldı. bu teoride de rorikstead'in çok büyük bir güç olduğundan bahsediliyor ve köydekiler de bir şekilde imperial askerlerle anlaşıp lokir'i köye geri getirmeye çalışıyorlar. sonuçta teori sadece yani olasılıklar üzerinden konuşuyoruz, ucu açık bırakılmış bir hikaye.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 23 Ağustos 2016 11:32
(@savastutkunu67)
Üye

Öncelikle şifacı ile başlıyorum. Rorik köyüne vardığımızda bir sır hakkında konuşuyorlar peki bu sır ne?
Skyrimdeki tapınak görevlilerini bilirsiniz yanlarına bazı insanları alırlar belkide Lokir ailesi ve kalıcak bir yeri olmayan bir çocuktu şifacı onu yanına aldı ve yetiştirdi. Ardından Lokir bir çok suç işledi ve köşeye sıkıştı anne yüreği şifacı Lokiri affetti ve bir plan yaptılar. Şifacı köyün yöneticisi ile yakın olduğu için ondan Ulfric ve adamlarının yerini öğrendi bu sayede her hangi bir durumda Lokir o kalabalıkta önemsiz biri olacaktı ve Ulfric ile birlikte yakalandılar at arabasında Lokir nerede yaşıyorsun gibi soruları genel anlamda geçiştiriyordu çünkü bir planı vardı. Idama ilerlerken kaçtı çünkü birincisi kafası kopmuş birini iyileştirmek zordur ancak bir ok yarası ise daha mümkündür ikinci olarak ise bu sayede olaylar kızışmadan ve kafası kopmadan yırttı. Ardından ortalık sakinleşince şifacı geldi Karliah'ın yaptığı gibi kan akışını durdurdu ve tedavi etti bu sayede hem Lokir artık aranmıyordu hemde kurtulmuştu ardından ise şifacı Lokir'i adam olsun diye Hanmerfall'a yolladı ve bunuda bir sır olarak sakladı bilen tek kişi ise başına bir şey gelmesinden korktuğu için sustu ancak Lokir'in suçlarından vicdan azabı çekiyordu. Peki neden kimsenin Lokir'den haberi yok çünkü eğer şifacı bir anda elinde bir bebekle ortaya çıkarsa hoş karşılanmamasından ve çoçuğun bir p-- hayatı yaşamasından endişe etti.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 11:41
Sayfa 2 / 3