Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Microsoft'un Bethesda'yı satın alması

 
(@ustaguild)
Üye

Aslında konuyu Elder Scrolls'un haberler bölümüne açacaktım fakat orada sanırım sadece forum yetkilileri konu açıyor. Bende buradan yazayım dedim. Gerek görülürse taşınabilir.

Microsoft, Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios'da içinde bulunduğu Bethesda Softworks ana stüdyosu olan ZeniMax Media'yı 7.5 milyar dolar karşılığında satın almış. 

Sizce, bu satın alım TES oyunlarını online versiyonu ve hatta diğer Bethesda oyunlarını etkiler mi ? ? Bence, Fallout faciasından sonra çok iyi bir gelişme olacaktır. Obsidian Games'in de Microsoft çatısı alında olması da cabası. Uzun süredir beklediğim TES 6'dan da artık bir gelişme yaşanır diye umut ediyorum. ? 

Kaynak :

Microsoft

İGN

Xbox

 

Bu konu 2 sene önce 5 defa ustaguild tarafından düzenlendi.
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 21 Eylül 2020 17:07
(@mertusta)
İmparator

Eso, Fo76 gibi oyunların gelişimini nasıl etkiler bilemiyorum ama playstation'dan bu oyunların çekileceğini sanmıyorum. Gelecekteki oyunlar için bence iyi hamle oldu. Bethesda'nın üzerindeki ölü toprağı atma vakti gelmişti bile. Ben umutluyum, millet hemen öldük bittik biz havalarına girmeye başladı 😀 Az sakin olun ya koca microsoft bu, adamlar 7.5 milyar doları ölü yatırıma harcar mı hiç.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Eylül 2020 09:04
(@sonofmagnus)
Üye

Kesinlikle Bethesda'nın almış olduğu en doğru karar. Microsoft satın almadan önce Elder Scrolls 6 çok kaliteli bir yapım olucak diye her yerde söylerdim. Şimdi Microsoft satın aldığına göre daha da kaliteli bir şeyler bekliyorum. Fallout ve diğer seriler olsun bunların hepsi ileride zirveye oturacak büyük çok bütçeli oyunlar olucak bana göre. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Eylül 2020 19:37