Sizce hangi Oblivion Alemi daha mistik? (Anket)  

 
(@master-necromancer)
Üye

Bence Quagmire.Sürekli korkutucu hale gelmesi ilgimi çekiyor açıkçası TES:6'da bu alemi olabildiğince korkunç işlemelerini isterdim.

-----------

Moonshadow:
http://wiki.elderscrollsturk.com/moonshadow/

Attribution's Share:
Eski adıyla Yılan Dağı olarak bilinen bu mekan Yıkımın Prensi Boethiah'a aittir.Bilinmeyen nedenlerden dolayı defalarca ismi Boethiah tarafından ismi değiştirilmiştir.Bu alem ihanetlerin ülkesi olarak tanımlanır ve içerisinde birçok labirentle kaplı bahçeye ve kuleye ev sahipliği yapar.''Ten Bloods'' turnuvası bu alemde gerçekleşir,Tamriel'in her 10 ırkından bir şampiyon alınır ve birbiriyle düello ederler.Turnuvayı kazanan Goldbrand kılıcını ve ''Seçilmiş Kişi'' ünvanını kazanır.Dragonstar Arena'nın son turu burada gerçekleşir.

Apocrypha:
http://wiki.elderscrollsturk.com/apocrypha/

Hunting Grounds:
Hunting Grounds(Avlanma Alanı) Prens Hircine'e ait Oblivion diyarıdır.İçerisinde sınırsız şekilde kurtlar,ayılar,Daedra ve ona benzer yaratıklar bulunur.Bu alemde yaşayanların çoğu,Nirn'de bulunan ölümlü türdeşlerinden çok daha büyüktür.Kurt adam olanlar öldüklerinde bu aleme gelir ve uçsuz bucaksız topraklarda Hircine ile beraber avlanır.Ayrıca,Hircine'ye tapan bir Daedra rahibinin de buraya geleceğine inanılır.
Coğrafi olarak;yoğun ormanlık alanlardan,geniş çayır ve ovalardan oluşur.Buraya giren ölümlüler diyarın sakinleri tarafından avlanır,ruhları Hircine tarafından iade edilir ve burada yaşarlar.

Ashpit:
http://wiki.elderscrollsturk.com/ashpit/

Deadlands:
http://wiki.elderscrollsturk.com/mehrunes-dagon/

Spiral Skein:
http://wiki.elderscrollsturk.com/mephala/

Coldharbour:
http://wiki.elderscrollsturk.com/coldharbour/

Scuttling Void:
Sürüngenlerin ve iğrenç yaratıkların prensi Namira'ya aittir.Elf veya insan hiçbiri oraya cesaret edip gidemediği için veya gittikten sonra dönemediği için hakkında çok az şey bilinir.

Evergloam:
http://wiki.elderscrollsturk.com/evergloam/

The Pits:
Daedrik Prens Peryite'e aittir.Bölgeye ölümlülerin ulaşamadığından dolayı alem hakkındaki bilgilerin hepsi diğer Daedrik Prenslerin raporlarından üretilir.3.Çağ'ın 433 yılında Peryite rahiplerinden beşi bir ritüel gerçekleştirdi fakat ayin ters tepince Peryite Cyroodil Şampiyonunu beş rahibi Tamriel'e geri götürmesi için görevlendirdi.4.Çağ 201 yılında ise Son Ejderdoğan'a,eski bir Peryite rahibi olan fakat ona ihanet eden Orchendor adlı rahibi öldürme görevi verildi.Orchendor öldürülünce ruhu bu aleme gitmiştir.

Colored Rooms:
http://www.elderscrollsturk.com/konu-meridia-gercegi.html

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 18 Haziran 2017 15:17