Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Skyrim'deki İskeletlerin Dayanıksız Olmasının Nedeni

 
(@aethel)
Üye

Bugün Reddit'te ilginç bir teori ile karşılaştım, yorumları okumadan bunu çevirip buraya da atıyorum. Daha büyük teoriler var elbette ama bunu kısa ve ilginç diye seçtim. Neyse, geçelim teoriye.

 

Biliyorsunuz ki Oblivion'da iskeletleri öldürmek zordu. Çok fazla saldırı ile düşüyorlardı. Ama bazı sebeplerden ötürü, Skyrim'deki aynı iskeletler öldürülmek için neredeyse hiçbir şeye ihtiyaç duymuyorlar. Birkaç kere yumrukluyorsunuz, bildiğiniz gıdıklıyorsunuz, ve düşüyorlar, gözlerindeki ışıltı yok oluveriyor.

Bunu sebebinin basit olduğunu düşünüyorum: süt içmek hakkındaki kültürel tabu. Bütün Kuzeyli erkekler, kadınlar, çocuklar ve metfunlar, beğenmedikleri kişileri "süt çocuğu" olarak çağırıyorlar. Ayrıca bunun etrafta az sayıda yayılmış süt testilerini de açıkladığını düşünüyorum, hiç kimse kendilerinin süt içtiğini kabul etmek istemiyor, belki de bunun yüzünden aşağılanmamak için. Ama, hepimizin bildiği gibi, "süt", kemiklerinizi ve diş sağlığını ayakta tutan kalsiyumun birincil kaynağıdır.

Varılan sonuç olarak, Skyrim'deki iskeletler kâğıttan yapılma gibi çünkü Kuzeyliler, süt içmekten nefret ediyorlar.

 

Not: Eğer bu teori çürütülmüşse, veyahut başka destekleyici kaynakları varsa belirtiniz. Dediğim gibi yorumları okumadım. Kaynak: 

https://www.reddit.com/r/teslore/comments/9mjzh4/theory_skeletons_in_skyrim_are_so_easy_to_kill/

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17 Nisan 2019 20:30
(@kael)
Üye

Oha! Çok güzel ve zevkli bir teori 😀  Doğru mudur bilinmez ama olmasa bile böyle bir şeyin düşünülmüş olması bile çok hoşuma gitti 😀 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Nisan 2019 22:59
(@kadebostany)
Üye

Sonradan üstü çizilmiş olmasına karşın şöyle bir yorum var;

"The difference between skeletons in different TES games is limited mainly to game mechanics and leveled enemy lists, rather than something hinted at in the lore."

İskeletlerin zayıflığı hikâye kaynaklı görünmüyormuş yani. Fakat bu detayı da hikaye içine yerleştireceksek, "süt içmedikleri için" gibi bir açıklama beni pek tatmin etmezdi, Nord ırkı süt içmiyorsa bile bundan ötürü zayıf ve güçsüz görünmüyor (et tüketimleri sağ olsun?).

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Nisan 2019 17:58
(@hero-of-kwatch)
Üye

Oblivion'da her şey çok tank zaten özellikle seviye 20'den sonra kumandan goblin ve kahraman iskeletler ile uğraşmak çok zor.
Yine de çok süper bir teori ama bu 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Nisan 2019 22:27
GoktugKoselı beğendi