Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Elder Scrolls Online Elsweyr ve 2019

 
(@mertusta)
İmparator

Tamriel'da adım atılmadık yer bırakmadan ESO güncellemelerine ve haberlerine devam ediyoruz. Yeni yılda bomba haberlerimiz var. Elsweyr haritası, Necromancer sınıfı ve ejderhaların odak noktası olduğu yeni hikaye az önceki Twitch yayınında doğrulandı. 2019 yılı tamamen Elsweyr ve Khajiitler üzerine odaklı olacak. İlk çeyrek ve üçüncü çeyrekte dungeon içeriği, ikinci çeyrekte Elsweyr chapter'ı ve dördüncü çeyrekte de yine Elsweyr hikayesini devam ettiren Murkmire ayarında yeni haritalı içerik gelecek. Şimdi detaylara geçmeden önce yayınlanan sinematik trailer'ı bi koyalım şuraya (sakallı ihtiyar Abnur Tharn, Khajiit ise Kamira adında bir npc).

 

Devamı ise E3 fuarında yayınlanacak ve üç ile dördüncü çeyreğe dair yeni bilgiler verilecek. Gelelim ilk çeyreğe...

 

İlk Çeyrek - Wrathstone Dungeon İçeriği

2019 yılını 4 çeyreğe bölüp her çeyrekte yeni bir DLC gelecek her zamanki gibi. İlk çeyrekte yani ilkbaharda Wrathstone adında dungeon içeriği gelecek. İki dungeon bulunuyor, Frostvault ve Depths of Malatar.

Bu iki dungeonın ana teması daha önce gösterilen Wrathstone adındaki tableti ele geçirmek. Tablet ortadan ikiye ayrılmış durumda ve her iki dungeonda da bir yarısı bulunuyor. Daha önceki Shadows of the Hist, Wolfhunter gibi dungeon ek paketi olacak.

Wrathstone DLC'si önümüzdeki hafta PTS'e gelecek.

 

İkinci Çeyrek - Elsweyr Chapter

Morrowind ve Summerset'in ardından sıradaki chapter Elsweyr'i konu alıyor. Abnur Tharn'ın savaşı ve kaosu bitirmek amacıyla önce Mannimarco ile işbirliğine gitmiş ve kazık yemişti. Akıllanmayan süper kahramanımız şimdi de ejderhaları piyasaya salarak zekasını bir kez daha ortaya koymuş oldu. 

Yeni Chapter şuanda ön satışa sunuldu ve erken satın alanlar Morrowind ile Summerset'e erişebilecek. Çıkış tarihi ise 4 Haziran. Ayrıca Elsweyr'i satın alan herkese 1 adet karakter slotu verilecek. 

Yeni Trial Sunspire

Sunspire adında yeni bir trial geliyor. Uzunluk olarak Maw of Lorkhaj ayarında olacak. Farkı ise her bossun kendi hard mode seçeneği var. Dolayısıyla oldukça çeşitlilik katacak.

Necromancer Sınıfı

Geldik en baba kısıma. Necromancy yani Türkçesiyle Ölüçağıranlık tüm Tamriel'da yaşanan güncel olaylar nedeniyle nefret edilen ve korkulan bir büyü dalı. Dolayısıyla Necromancer sınıfını oynayan oyuncular halk içinde eğer sürekli skill atarsa muhafızlar tarafından yakalanacak. Şehir meydanında iskelet çıkartanı içeri atacaklar.

Bu sınıf her türlü cesedi diriltip güçlendirerek kullanabilecek.

Alttaki resimde Necromancer'ın skill ağacını görebilirsiniz. Skill ağaçları sırasıyla Healing, DPS ve Tank odaklı.

Tanıtım

Bone Armor skill ağacının ultisi olan Bone Colossus'ta kendinizi dev bir iskelete çevirebileceksiniz.

Khajiit Türleri

Lore'a aşina olanların hatırlayacağı üzere aylar Masser ve Secunda'nın konumu Khajiitlerin türünü belirliyordu. Toplamda 17 tane Khajiit türü bulunuyor ve bunları görebileceğiz. Minik ev kedisi şeklindeki Khajiitler bile olacak. İşte örnek görüntüler;

Tanıtım

 

Üç ve Dördüncü Çeyrek

Üçüncü çeyrekte yine bir dungeon içeriği, dörtte ise haritalı dlc gelecek. Bu ikisi hakkında detay verilmedi, E3'ü beklememiz gerekiyor.

 

Oyuna Gelecek Diğer Özellikler

Guild trader arayüzüne nihayet düzenleme geliyor. Artık traderda yazarak arama yapabileceksiniz. Awesome Guild Store addonunu kullananlar varsa oldukça benzer bir sistem, işin güzeli konsollara da gelmesi. İşte örnek görüntü;

Tanıtım

Ayrıca artık guild arama özelliği de gelecek. Bu sayede zone chatte tanıtım yapmanıza, websiteleri karış karış gezmenize gerek kalmayacak.

Tanıtım

Bir diğer özellik de "Zone Guide". Basitçe anlatmak gerekirse bu yeni arayüz özelliği sayesinde haritada neleri yaptığınızı, neleri yapmadığınızı harita sekmesinde rahatça görebileceksiniz.

Tanıtım

 

Cyrodiil ve PvP Yenilikleri

PvP'deki laga dair bir söz edilmedi ama içeriğine yeni şeyler eklenecek. Bunlardan ilki Imperial City'nin kendine ait campaign'i olması. 

Bir diğer özellik de Sheogorath amcamızın Cyrodiil'e el atacak olması. Bir süre denenecek  ve eğer oyuncular tarafından beğenilirse içeriğinin genişletilmesi planlanıyor. 

Sheogorath efendi Cyrodiil haritasının rastgele bir yerine güçlü bir Daedrik artifakt atacak. Örnek olarak Volendrung verildi. Volendrung silahı Cyrodiil haritasında spawnlanacak, haritada görebileceksiniz ama tam yeri belli olmayacak. Oyuncular bu noktaya akın edip arayacak. Ve bulan kişiye süper güçler sağlayacak. İmparatorun aldığı bufflar gibi özel güçleri olacak. Mesela kale surlarını yıkıp geçebilecek. İyi yanlarının yanında dezavantajları da olacak. Bu artifaktı elde eden kişinin sürekli başka oyuncuları öldürmesi gerekecek, eğer öldürmezse kişi delirip kendisi ölecek. İlk eklenecek artifakt da Volendrung.

Ayrıca yeni ek pakette yeni bir battleground haritası eklenecek.

 

Şampiyon Puanı

Her ek pakette 30 artan şampiyon puanı sınırı artık artmayacak. Sürekli artan ve yeni oyuncular tarafından yakalanması zorlanan bu sisteme artık ara verilecek. Yeni ek pakette artış gerçekleşmeyecek.

Bu konu 2 sene önce 5 defa mertusta tarafından düzenlendi.
Alıntı
Topic starter Gönderildi : 16 Ocak 2019 02:29
Blacklight004, Blue, j00x0 ve 3 kişi beğendi
(@falta)
Üye

Hocam konuyla alakasız ama Morroblivion çıkmış sanırım. ona da bakar mısın nedir ne değildir diye? 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Ocak 2019 02:57
(@feelalive1)
Üye

Merhaba, elinize sağlık çok güzel bir kaynak hazırlamışsınız.
Teşekkürler!

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Ocak 2019 16:14
(@j00x0)
Üye

eline sağlık hoca teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Ocak 2019 17:20