fbpx

ESO Lore #6 - Imperial City DLC Hikayesi  

 
mertusta
(@mertusta)
İmparator
Üyelik: 7 sene önce
Gönderiler: 7043
Serimize Molag Bal'ın planlarıyla giriş yapıp ardından ittifakların planlarıyla devam etmiştik. Şimdi sıra yine vatan haini Molag Bal'da. Molag Bal reis bu kez Tamriel'ın tam kalbine, Imperial City'ye odaklanmış durumda. İlk yazımızda Varen Aquilarios'un gerçek ejderkanı taşıyan bir imparator olmak istediğini ve ejderateşini yakmayı planladığını söylemiştik. Yeni konumuzun odak noktası da bu: Ejderateşi. 

Bu Ejderateşi nedir, ne değildir, yenir mi açıklayalım. İnsanları köle olarak kullanan Ayleidler'den yeteri kadar zulüm çeken Alessia isimli bir hatun, Akatosh'a oturur yalvarır. Duaları da boşa gitmez ve Akatosh ona kendi kanından bir kolye verir. Bu kolyeyi taktığı sürece ve Ejderateşini yaktığı sürece, tüm varlıklar bilsin ki fani düzlem (Nirn) benim korumam altındadır der. Elder Scrolls Online hikayesinin geçtiği sırada kolyenin yeri bilinmiyor. Fakat Molag Bal işi sağlama almak için Ejderateşi'ni ebediyen söndürme ve bir daha yakılmamasını sağlamayı kafasına koymuş. Ejderateşini yada kısaca mangalın yakıldığı iki yer mevcut; birincisi Tek Tanrı Tapınağı, diğeri de Yüce Kazan diyebileceğimiz Sublime Brazier. Kazanımız, şehrin derinliklerinde bir yerlerde, varlığı efsane. Gerçekten var mı yok mu bilen de yok. Molag Bal da bilmiyor. Bu yüzden iskeletleri ve köleleri Imperial City'nin altını üstünü kazıp ipucu arıyor.

Bizim hikayemiz de burada başlıyor. Eski bir Dragonguard (Ejdermuhafızı) olan Drake of Blades isimli askere yardım ediyoruz. Ejdermuhafızları imparatoru korumakla yükümlü seçkin birlikler. Tharn sülalesi işleri karıştırıp Daedra istilasına sebep olunca muhafızlar da etrafa dağılmış. Drake of Blades ile beraber iskeletorların neyin peşinde olduğunu öğreniyoruz. Öğrendiğimizde işler daha da karmaşıklaşıyor çünkü bahsi geçen kazanı ilk biz bulmalıyız. Bunun için harabe ve istila olmuş şehirdeki rahiplerden bilgi toplamamız lazım.

Yaptığımız çeşitli araştırmalar sonucunda kazanın yerini buluyoruz. Şansa bakın ki Molag Bal'ın elemanları da bizimle aynı anda buluyor. Yoldaşımız Drake of Blades bu gizemli mabedin ebedi koruyucusu olmayı kabul ediyor. Yanımızdaki rahip bir güzel okuyup üfledikten sonra Drake of Blades, Akatosh'un gücüyle kutsanıyor ve mabedin bekçisi oluyor. Kendisi ölümsüzlük mertebesine ulaştı ama mabetten ayrılamayacak. Böylece Molag Bal'ı bir kez daha hayal kırıklığına uğratıyoruz. Hikayemiz de burada sonra eriyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Haziran 2018 14:46
arsad
(@arsad)
Üye
Üyelik: 5 sene önce
Gönderiler: 7

Harika yazı olmuş. Imperial City'de çok hayatta kalamadığım için hikayeye bakmamıştım bile teşekkürler 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Haziran 2018 05:43
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol