Vivec ve Molag Bal  

 
N'wah and S'wit
(@nwah-and-swit)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 15

Başlamadan önce daha gençseniz lütfen bu konudan uzaklaşın, kalıcı beyin hasarı geçirmek için çok erken daha.

Bu özetin temeli Vivec'in 36 dersi, 14. seromoni'de geçmektedir(36 Lessons of Vivec, Sermon 14)
çeviriyi spoilerden okuyabilirsiniz

Spoiler for "36 Lessons of Vivec, Sermon 14"

   Vivec, Molag Bal ile Seksen gün boyunca yattı, ancak kafasız olarak. Bu esnada Prens, savaşçı-şairin ayaklarını ters çevirdi ve Daedra kanıyla doldurdu. Bu şekilde Vivec'in dev hali güzel dünyaya zararsız kaldı. Nar şöleni bir çok ölüyü ölümden dondürdü bu şekilde bu birleşmenin oğulları ve kızları meyve dışında birşey yiyebiliceklerdi.
   Scampların Dükü ziyafet devam ederken geldi ve Molag Bal yedi flamaya öfkeyle baktı. Tecavüzün kıralı gerekmişti bu yüzden bütün zamanın bşlangıcından beri rahatsız ediliyordu. Onun ve Kh-Utta'nın birlikleri açık savaşa girdiler ama Vivec ve Molag Bal'ın çocukları güç ve formlarında çok karmaşıklardı.
   Bu yüzden Scampların Dükü çocukları ile beraber daha aşşağılık bir yaratık oldu. Molag Bal onlara dedi ki: "Siz palavracıların, itlerin ve kurt kafalı karıların oğullarısınız." O gün çağırılmayacak kadar değersiz hale gelmişlerdir.
   Kutsal olan,Vehk*, Bilgelikten altına dönmüş şekilde geri döndü. Kafası, bedenini şefaketle kullanılmış bir halde buldu. Bundan Molag Bal'a bahsetti o da Böyle Yürü Baronları'na böyle teşekkür etmesi gerketiğini söyledi "Zevkimi geliştiremediğimden dolayı. Sevgim yanlışlıkla bir mızrak halinde." 
   Ayem'in** Marhemetinin küçük bir miktarına sahip olan Vivec, Molag Bal'a göbek büyüsünü öğretmeye girişti. Mızraklarını çıkarıp birbirleriyle karşılaştırdılar. Vivec, Tecavünüz Kralıninkine yeni kelimeleri ısırarak kazıdı, bu sayede istenmediğinden daha fazla yıkım yaratabilirdi. O gün bu gündür bu yasaklı bır ayin oldu ancak insanlar bunu gizlice yapmaya devam ederler.
  Nedeni ise şu: izleyen bütün Velothlular*** ve iblisler ve yaratıklar kendi mızraklarını çıkardılar. Çok fazla ısırma oldu ve dünya yaş hale geldi. Ve bu Molag Bal'ın son gülüşüydü:
"Dünya çatlarken izle, benzersiz olması gereken bukadar fazla güçle ağırlaşmışken!"

özet geçiceksek Vivec, Molag Bal'la seksen gün boyunca "yatıyor" (insan yorulur lan) bu sırada Vivec Başını söküyor ve Molag Bal Vivec'in ayaklarını ters çevirip Deadra kanı ile dolduruyor ayrıca bu ikisinin veletleri ölülerin ruhlarını yiyiyor. (Bu iş daha kötüye gidecek) bu iş sırasında Vivec... şeyini Molag Bal'ınkiyle karşılaştırdıktan sonra Molag Bal'ın... Şeyini ısırıyor,bunu gören diğer varlıklar birbirlerinin şeylerini ısırmaya başlıyor o zaman Vivec Molag Bal'ın şeyini  ağzıyla koparıp Muatra adında bir mızrağa dönüştürüyor ve bununla ısırıcıları ve çocuklarını öldürüyor...(sizi bilmem ama ben yazarlar bunu yazmadan önce aldıkları şeyden istiyorum.)

Sizi trials of Vivec'ten bir alıntıyla bırakıyorum. artık Muatranın nasıl oluştuğunu bildiğinize göre bu bölüm içinizde garip duygular yaratıcaktır. İyi mi kötü mü bilmem.(Umarım kötüdür.)

Spoiler:

Vivec zırhının kemiklerinden bir mızrak çıkarır.

Vivec: "İşte, bu Muatra. Neyi ifade ettiğini tahmin edin”

Vivec Muatra’yı Azura’nın ağzına sokar. Azura boğulur.

Vivec: "SEN BU PARLAK GÖNÜLDEN KOVULDUN!”


Dip not: Muatra, Trauma(Travma) kelimesinin bir anagramı ve hayatımda bu kadar uygun bir isim görmedim, duymadım, bilmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Nisan 2017 12:31
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol