Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

En iyilerden biriyiz.

Sayfa 1 / 2
 
(@memoalic)
Üye

Elder scrolls online'ın ilk türk guild i EST (Elder Scrolls Türk) 'dir. Bunu bilmeyen ve biz ilk türk guildiyiz diyen kişi veya kişilere dikkat ediniz. Zinhar yalan söyleyen kişilerdir çünkü.

Elder scrolls online' da görebileceğiniz iyi guildler şu şekildedir.

En iyi Sosyal guildi TUĞRA' dır.
En iyi PVP guildi Sleepless Inc' dır.
En iyi Trial guildi Made in Turkey ' dir.

Herkese iyi oyunlar bol muhabbetler.

Not: Önceki yazımdan dolayı daha ince araştırma yaptık ve Hanedan olmadığını gördük.

Bu konu 2 sene önce 4 defa Mehfir tarafından düzenlendi.
Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17 Ocak 2019 19:58
(@memoalic)
Üye

İlk olarak Hanedan konusunda haklısınız. Bu yüzden araştırmayı daha da derinleştirip baktım. EST Guildi olarak yazımı düzenledim.

Ve yine cümlemin değişmediğini gördüm haklı olsaydınız özür de dilerdim ama hala aynı ilk guild ne sizsiniz nede başkası EST dir. Sizin vurgunuz ve cehaletinizi ben sizin yüzünüze vurayım.  Cahillik o kadar bakidir ki kendisini diğer insanların düşüncelerini duymayacak şekilde bağıranlardır.

Mesela zamanında sizin guildinizde olduğum doğrudur.Uygunsuz biçimde sizden ayrıldığım yazılmış. Peki size sormazlar mı ey cahil. Sizden uygunsuz  ayrılan birisinin guildine hayırlı olsun demek? (Yazıyı aradım ama saolsun silmiş uyanık köfte)  eğer loglar mertustada var ise rica ederim eklesin. Veya az karakterli insan ise yazsın sayın kurtoğlu.

Bu ileti 2 sene önce tarafından Mehfir tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 23 Ocak 2019 23:31
(@memoalic)
Üye

Ve aynı zamanda Tuğra kurulduğunda home sayfasında siyahsancak da düzenli trial yapılmaktadır şeklindeki notu da belirteyim. Ve sizin üyelerinize Tuğra dost guilddir dediğiniz zamanlar... Şimdi Hırsdan gözü dönmüş bu oyunu hayat felsefesi haline getirip oyunu oyun olarak görmekten aciz Cahilliğinize sorarım. Ben sizden Uygunsuz ayrıldı isem o zaman siz bunları neden yaptınız ve yaptı isenizde o zaman şu anda yaptığınız son yazılan tam bir karaktersizlik oluyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 23 Ocak 2019 23:52
(@memoalic)
Üye

''Ayrıca bu iddiada bulunan kişi Siyah Sancak guildinden uygunsuz davranışları yüzünden çıkartılmış bir kişidir.''

Lafını eden sensin. Tutup geri kıvıran gene sensin. O imamın metalcioğlumuydu neydi(ismi tam hatılamıyorum ama bu isim aklımda kaldı gibi yanlış da olabilir isim). Toplantı yaptımızda mehfir in arkasından konuşan kim diye sorduğumda kurtoğlu dediğinde buz kestin. Hiç bir şey diyemeden sen benim guild den çık ben senin guildinden çıkayım dedin.  Şimdi baştaki cümlede uygunsuz demişsin ya, soruyorum benim arkamdan konuşanın sen olduğu ortaya çıktığında ayrıldık. Yani uygunsuz davranış senden kaynaklı idi.

Gelelim Özür meselesine, en son benim discorduma geldiğindede ben herkesin önünde özür diledim çünkü yanlış anlaşılmalardan dolayı özür dilerim DEDİM.  Şimdi düşünüyorum da yanlış anlasanızda bir şey değişmez. Benim yukarıda yazılı olan bilgilerim doğrudur. 

Bu ileti 2 sene önce tarafından Mehfir tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Ocak 2019 00:28
(@memoalic)
Üye

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Ocak 2019 00:38
(@memoalic)
Üye

Evet ben guild lideri değilim ama buradaki yazı bana ait bunu anlayamayacak durumda iseniz sıkıntı değil. Kendisi zaten yazısında yapılan bir yanlış var ise düzeltiriz demiş. alttan almış.
yayınlıyorsanız tam yayınlayın da tam olsun. Burada fırat ne demek istemiş. Savaşmak ve gömmek. Şidmi kötüsöz sahibine aitti ya... 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Ocak 2019 00:51
(@mrsolak80)
Üye

Ben Siyah Sancak guild başkanı Kurtoğlu ile daha önce yaptığım 1-2 görüşmede , Türk guildlerinin bir arada sorunları konuşarak çözmemiz gerektiğini konuşmuştuk. Kendisi de sonuna kadar bana katıldığını söyledi. Hatta konuşmalarımızı okursanız göreceksiniz. Gelip bana Alper , bu yazıda yanlışlık var düzeltin deseydiniz zaten düzeltirdik ama bu üslup yanlış.

Siyah sancak üyesi gncwolf ve wupani SS'leriyle kanıtlanmış şekilde bana küfür etti. Gelip bunu gayet sakince anlattım. En ufak bir ses yükselmesi bile gerçekleşmedi.

Siyah sancak üyesi levent32 SS'leriyle kanıtlanmış şekilde eski guild başkanımız "mehfir" hakkında yalan iftiralar atarak guildimizden guildine adam çekmeye çalışmıştı. Buna rağmen yine sizinle ve levent32 ile gayet saygılı bir şekilde konuştum.(ss ile mevcuttur.)
Ama aynı aynı davranışı sizlerden görememek..

En ufak bir sorun olduğunda bu kadar sinirlenip olayları çıkmaza sokmak yerine sakince oturup konuşmayı deneseydiniz keşke. 

Ben geçmişte oyunda yoktum , olanlar beni bağlamaz , kim ne yaptıysa yaptı ilgilenmedim. Zaten size karşı bir önyargım olsa sizinle gelip konuşup 45 dakika muhabbet etmezdim.

Bu açılmış post bence "hata"'dır. Mehmet abimle bu konuda zaten konuştum. Sizin hatalarınız karşısında ben gelip "insan" gibi konuştum.  Ama aynı tutumu sizin tarafınızdan göremedim. Hataları derecelendirmiyorum çünkü benim sakin kaldığım hatalar daha ağır.

Tuğra guildi hakkında  "gömmek" ve "savaşmak" kelimelerini kullanıyorsunuz. Bizim hiçbir Türk guildiyle sıkıntımız yoktur. Sıkıntıları guildler değil şahışlar doğuruyor.

Bizim TUĞRA guildi olarak şuan itibariyle hiçbir Türk guildi ile sıkıntımız yoktur. Konuşulabilen herkesle her sorunu saygılı bir şekilde konuşarak çözebileceğimi düşünüyorum.

TUĞRA  LONCA ( Lonja değil) LİDERİ

Alper Solak @mrsolak80

Bu ileti 2 sene önce tarafından mrsolak80 tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 01:27
(@mrsolak80)
Üye

Ben size başvurduğumda ilgi alaka gösterdiniz teşekkürler. Aynı şeyi keşke sizde yapıp benimle , benim sizle konuştuğum üslup ile konuşsaydınız eğer , bizde size ilgi  ve alakayla yaklaşırdık. Hatta ve hatta ben mesajlarımda görülecektir ki size üslubunuza rağmen ilgi ve alakayla sakince konuşaya çalışarak yaklaştım. Görevim olmamasına rağmen sizi sakinleştirmeye çalıştım. Tüm çabalarıma rağmen sakinleşmediniz. 

Mehmet abi ile ilgili olan konu sizin aranızdadır. Konunun detaylarına hakim değilim. Bizler insanız , hata yaparız.

İnsan hata yapar , herkes yapar. Mehmet abi benim abimdir. Öz abim gibidir. Doğrularıyla yanlışlarıyla benim abimdir. 

Ben bu akşama kadar sizinle ilgili en ufak bir çekincem yoktu , samimiyetinize sonuna kadar inanıyordum. Fakat siz bana , benim size geldiğim şekilde gelmediniz. Benden 24 yaşındayım siz 40 küsür. Hayat tecrübeniz benimkiyle kıyaslanamayacak kadar fazla. Ama bu kadar tecrübeye sahipken benim yapabildiğimi yapamıyorsanız , düşünmenizi öneririm. Atalarımız yıllar önce demiş " öfkeyle kalkan zararla oturur."  Siz gelip bana benim sizle konuştuğum gibi konuşsaydınız bu iş bu kadar büyümeden kapanırdı. Hata neyse hatadan dönülürdü. Sorun ortadan kalkardı.

Ben şimdi sizin bu tutumunuz karşısında bir sorunum olduğunda tekrardan nasıl size gelip daha önceden yaptığım gibi sorunumu çözmemi bekleyebilirsiniz ? Bana düzgün muamele etmeyen biriyle ben neden daha sonradan gidip tekrardan düzgünce konuşup kendimi ifade etmeye çalışayım ? Ya da bunu nasıl yapayım ?

Ben bu oyunu bırakmıştım. Çok sevdiğim abim tekrardan çağırdığı için başladım. 4-5 ay kadar yoktum. Daha sonra kendisine (yalvarma derecesine varacak şekilde) yetkilerini devretmemesi için ısrar ettim. Ama hatalı olabilirim eğer hatalıysam çekileyim birde böyle bakayım dedi, bu andan itibaren saygı duymaktan başka bir şey yapamam. Abim yönetimi bırakalı 2 aydan fazla süre oldu.

Ben Made-In-Turkey guild masteri CCimmune|Burak oyundan tanıdığım birisidir. Kendisiyle de görüştüm. Kendisi oyunda benden çok daha fazla insan tanıyor. Bence oturup tüm Türk guildlerinin yetkileri konuşmalı. 1 Toplantı düzenlenmeli. Huzurlu bir ortam için herkes elini taşın altına koymalı. Bunu ilk kez CCimmune|Burak' la konuştum. Kendisi gerekli olduğu takdirde elini taşın altına koyacağını söyledi.

Türk Community'si için bir şeyler yapmak isteyen her guild elini taşın altına koymalı. Türkleri birleştirmek isteyen herkes elini taşın altına koymalı. Benim bir hatam varsa ben yetkimi bırakırım. Alper gider başkası gelir. Benim için oyunda bir guildin üyesi olmakla başkanı olmak arasında çok bir fark yok. Kimse ben başkanım diye bana farklı davranmıyor. İnsanları insan yapan gerçek hayatta taşıdığı vasıflardır. 

Uzun lafın kısası ben Tüm Türk guild başkanlarına ulaşıp ortak bir toplantı düzenleyeceğim. Katılan olur katılmayan olur onu bilemem , herkesin kendi karar verebileceği bir şey. Community için bir şeyler yapmanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Katılmak istemeyende olur Türk Topluluğuna bir şey katmak , onu geliştirmek istemediğini açık bir şekilde belirtmiş olur. 

Tuğra Lonca Lider
Alper Solak @mrsolak80

Bu ileti 2 sene önce 3 defa tarafından mrsolak80 tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 02:31
(@vatansever)
Yetkili

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 07:59
(@ibodala)
Üye
Gönderen: vatansever

Bi' gerginlik, eskiden gelen bi çekememe var ama çok sizli bizli konuşma. Beni sarmadı :'D 

Tanıtım
Tldr: Klasik Türk Guild'i olayları. Türkler kavgacıdır. Bu olaylar olmadan uyum içinde sürdürmeniz yok uzlaşmanız vesaire imkansız ötesi. O yüzden toplanalım falan bence vazgeçin artık bunlardan. En iyisi bu. 

Eğer yarış halinde olduğunuz bir ortamda 2 türk varsa? Bunlar 1.gün birbirlerine selam verir. 2.gün arkadaş ayağına beraber takılırlar. Hatta birbirlerinden onca şey öğrenirler. Başka kimden öğrenecek? :d Yolu geçene kadar birbirlerinden faydalanırlar.

Gün gelir. Mevzu pvp'lere (yarış kısmına gelir) 3.gün birbirlerine laf etmeye başlarlar. Ya bırah sende bişe mi biliyon. Benim çar seni döver. 3 aydan beri oynuyon gücün 100 ben 2 ayda 200güç yaptım vs.

4.gün birbirlerine inat gider ve ayrı ayrı takılırlar. 5.gün birbirlerine dalarlar üstün olma çabası. O günden sonra küfürler havada uçuşur. Oyun içi olsun sesli olsun forumlarda olsun. Her karşılaştıklarında*

Bir online oyunda* birden fazla türkü yanyana getirip beraber bir oluşum kurmaya çalıştığınızda beraber ilerlemeye çalıştığınızda bunu görmemeniz? Bu olayların aksi olması herşeyin yolunda gitmesi İMKANSIZdır!! Bu kanıtlandı artık yane.. :d Yıllardır D:

Çözüm basit: Dil biliyorsan gidip gevurlarla oynayacaksın. Bu bi' karakter huy ve kültür meselesi. O adamlar uysal herifler böyle köpüren çiş yarıştırmaya kalkışan pek fazla çıkmıyor. Sen çok adamı gıcık etmedikçe. Kimse kimseye sarmıyor. Uslu uslu takılıyorlar.  hi dude my dude falan fişman abuk subuk muhabbetlerle vakitlerini geçirip eğleniyorlar. Kedi gibi uysal herifler.

Bilmiyorsan? Türk istiyorsan? Azınlık ile yetineceksin. Büyük topluluklarla uğraşma. Aç kendine bir guild samimi arkadaşlarını doldur içine (sadece siz.2-3kanka 1-2abi) öyle takılın keyfini sürün oyunun. Başka da bir cacığa karışmayın. Bırakın kim ne yapıyorsa yapsın. 

Uzlaşmanız imkansız. Eğer yaş 50 üstü değilse. :d 50 üstü kavgalar kısa sürüyor onlar yorulup uzlaşıyor. 😀 50 yaş altı türkler bir arada durup bir iş yapamaz. Mevzu bahis vatan millet sakarya değilse* Bir tek konu böyle ciddi oldu mu bizde ''dayanışmayla'' bir araya geliniyor. Gerisi full gereksiz muhabbetler, üste çıkmaya çalışma. Kavga etmeye programlı bir milletiz. 

Bunu CS oynayan bebelerde de görebilirsiniz. Konu tek mmorpg/guild meselesi değil. Ortada bir yarış olması yeterli. Avrupalı bebelere bak nasıl yarışıyorlar davranışları nasıl CS de. Ortama birbirleri ile muhabbete bak*

Birde bizim bebelere bak (yaşı küçük olan) ortama muhabbete bak* Demek istediğimi anlayacaksın.

İkisi de yarış halinde ama arada çok fark var. 

1.Biz

2.Ruslar

Bunlar havadan sudan bile olsa ortada hiç bir şey yokken dahi illa herhangi bir sebep bulup kavga etmeye laf atmaya tutuşurlar.

Acı ama gerçek. Karalamak amaçlı söylemiyorum milletimizi. Ortada olan bu.

İster inkar et ister kabul et. lol.

--

Bu yukarıda gördüğünüzde buna örnek. Klasik küçük bir çiş yarıştırma tartışması 😀 Biz en  eskisiyik. Sen daha altın bezliyken oynuyorduk. Biz sizi itemleri çıkartıp keserik. Biz en güçlüsüyüz konuşma la. Vesaire gibi bir tutumla başlayıp ottan sebeplerle birbirine gıcık olma sebebiyle ortaya çıkan bir birbirine laf atma çabası. O bir şey dedi mi sende diyecen. Maksat altta kalmamak. Bunu böyle oyunu 4-5 yıldan beri oynuyorsan? 5 yıl bıkmadan sürdürebilme kabiliyetimiz var. Bıkmıyoruz da ha..

Bende yapıyom bazen. Çıkıp bebenin biri bana laf attığında. La defol git deyip block'u vurup rahat edeceksin oysaki :'D Ama illa bir şey  diyecez işte :d Uzayıp gidiyor D:

Bu konunun başta açılma sebebi bile bu. En iyi şudur budur diye durduk yere neden böyle bir konu açılmış şimdi? Kimse bunu yarıştırmaz sormazken böyle bir muhabbet yokken ? En azından forumda*

Arkadaşın biri tetiklenmiş gelmiş bunu foruma taşımış. Bunu buraya yazma ihtiyacı duymuş. Diğer arkadaşta sonra o tetikleniyor vee~ laf atma yarışı başlıyor!(Öyle değilmiş mevzu. Hatasız kul olmaz ne yapak) :'DD ((Konunun açıldığı yere dikkat etmemiştim ben. Direk böyle birden bire bu muhabbet çıkınca forumda ? Hiç konuşulmayan şeyler. O yüzden öyle algıladım.))

Bakalım kim daha üste çıkabilecek! Daha çok laf atıp diğerini susturmayı başaracak ? :'D To be Contuine..

Ready! Fight!!!

Ama bence* Oyun içi saçma tartışmalar orada kalsın. Bu foruma taşımaya gerek yok. Ses programından mı ? Birbirinize pm mi atarsınız? bilemicem. Ne yaparsınız? Forum harici onlar olabilir. Öyle kapışın.  ? 

Bana da kızmayın sadece yazmak istedim öylesine. İyi oyunlar iyi günler alayınıza :'D 

 

Bu ileti 2 sene önce 2 defa tarafından ibodala tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 11:08
(@memoalic)
Üye

Öncelikle bu bir reklamdır. Buna karşı çıkıp kaba dilde kendini tasfir eden Fırat'tır. 2. mesajımda da belirttiğim gibi yanlışlık var ise zaten düzeltilir. Ki düzelttik de. Fırat'ın attığı mesajda şöyle bir içerik var;

''Ayrıca bu iddiada bulunan kişi Siyah Sancak guildinden uygunsuz davranışları yüzünden çıkartılmış bir kişidir.''

Şeklinde mesaj atınca bana kendimi savunma hakkı doğmaktadır. Bende ondan sonraki mesajımda olayı açıklamışım;

''Mesela zamanında sizin guildiniz de olduğum doğrudur.Uygunsuz biçimde sizden ayrıldığım yazılmış. Peki size sormazlar mı ? Sizden uygunsuz  ayrılan birisinin guildine hayırlı olsun demek? (Yazıyı aradım ama saolsun silinmiş)  eğer loglar mertustada var ise rica ederim eklesin. Veya az karakterli insan ise yazsın sayın kurtoğlu.''

devamında ise;

''Ve aynı zamanda Tuğra kurulduğunda home sayfasında siyahsancak da düzenli trial yapılmaktadır şeklindeki notu da belirteyim. Ve sizin üyelerinize Tuğra dost guilddir dediğiniz zamanlar... Şimdi Hırsdan gözü dönmüş bu oyunu hayat felsefesi haline getirip oyunu oyun olarak görmediğiniz için sorarım. Ben sizden Uygunsuz ayrıldı isem o zaman siz bunları neden yaptınız ve yaptı isenizde o zaman şu anda yaptığınız son yazılan tam bir karaktersizlik oluyor.''

ve yine bitiş kısmında;

''Lafını eden sensin. Tutup geri kıvıran gene sensin. O imamın metalcioğlumuydu neydi(ismi tam hatılamıyorum ama bu isim aklımda kaldı gibi yanlış da olabilir isim). Toplantı yaptımızda mehfir in arkasından konuşan kim diye sorduğumda kurtoğlu dediğinde buz kestin. Hiç bir şey diyemeden sen benim guild den çık ben senin guildinden çıkayım dedin.  Şimdi baştaki cümlede uygunsuz demişsin ya, soruyorum benim arkamdan konuşanın sen olduğu ortaya çıktığında ayrıldık. Yani uygunsuz davranış senden kaynaklı idi.''

Şeklinde açıklama yapmışım. Kendisi ise bizden özür diledin şahitler var demiş. Ben ise;

''Gelelim Özür meselesine, en son benim discorduma geldiğindede ben herkesin önünde özür diledim çünkü yanlış anlaşılmalardan dolayı özür dilerim DEDİM.  Şimdi düşünüyorum da yanlış anlasanızda bir şey değişmez. Benim yukarıda yazılı olan bilgilerim doğrudur. ''

Ben tüm sözlerimin arkasındayım. Ve bu da benim son mesajım. 

Not: Ben Tuğra guild kurucusuyum. Yönetimden ise kendi isteğim doğrultusunda 2 ay önce çekildim. He bunu kendine mal eden kişilere bu mesajım 🙂 , her şeyin başlangıcında zaten discord ss leri mevcut. mrsolak zaten belirtmiş. Tüm herkes burada ne olduğunu açıkça anlamıştır.

Bu ileti 2 sene önce tarafından Mehfir tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Ocak 2019 12:59
ibodala beğendi
(@ibodala)
Üye

Doğru. ESO Guilder bölümüne açılmış konu. Benim bir önceki gönderide şu kısmı silin :'D Yanlış anlamışım bende. Reklam amaçlı pek ala yazılabilir tabi. Herkes konu açıp guildi hakkında yazıyor bu bölümde.

My bad sorry.

Ama onun dışında bahsettiklerim doğrudur :)) 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 13:37
Mehfir beğendi
(@khajiit)
Üye

Allah başka dert vermesin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 13:47
Kurtoglu beğendi
(@enesrecep1110)
Üye

Öncelikle Selamlar, @Mehfir'in bu bir reklamdır demesini pek olumlu bulmuyorum bu açık açık olayların başlaması için yapılmış bir konudur. @Mrsolak80 arkadaşımızın düşündüğü (guild liderleri arası toplantı) bence mantıklı ama bu düşünceden sonra bu konunun açılması biraz saçma. İnsanlara en iyi pvp,pve,socail
guild şunlardır gibi bir açıklama yaparsanız (ki bu sizin göreviniz değil) diğer guildleri kötülemekten başka bir şey değildir.En iyi social guild olduğunuzu savunuyorsanız forumu kullanının içerikleriniz ile milleti etkileyin, yada pve/pvp başarılarınızı koyarak reklamınızı yapın.Son olarak bunun bir oyun olduğunu, kibir yapmanın gereksizliği, insanların gerçek hayatta sıkıntılarını unutup (dramadan kaçıp) eğlenmek için geldiğini unutmayın.

@Enes guild lideri değil oyuncu

Bu ileti 2 sene önce tarafından enesrecep1110 tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 14:38
Kurtoglu beğendi
(@aliakgul)
Üye

mehfir mehmet abi senden rica ederim ki bu kadar yalanla yatacak yerin yok valla sen değil miydin gelipte fırat abiye abi ben yanlış anlaşıldım benim kurduğum guild sadece depo guildiydi ama sonradan gizliden gizli siyah sancak üyelerine tuğra guildi siyah sancak la kardeş guild diyip millete davet attığın ortaya çıkınca nasıl gelip herkezden özür dilemiştin eğer bunları hatırlayamıyorsan git abi bir nöroloji polikinliğine gidip tedavi yaptır şimdi oyunda unutkanlaşıp yarın real hayattada ileri gitmesin neyse, sen özür diledikten sonra fırat abi ne kadar çok türk guildi o kadar çok türk oyuncunun beraber oynaması diyip senin kalbini kırmak istemedi. ondan sonra senin guildine destek vermek istedi. ama sen oradaki oyunculara ya tuğra ya siyah sancak dersen sen üyelerine baktın üyeler elden gidiyor bende dedin yalanla dolanla siyah sancağa sataşayım hiç olmazsa tuğra guildinin adı duyrulur . amacın bu abi senin ama yalana dolana gerek yoktu senin bizden gelip özür dilediğin zaman da sana destek olduk yine gelip yalan dolan karıştırmadan bazı olaylar çıkarmadan gelseydin belki yine yardımcı olurduk . bizim zaten amacımız elder scrolls online dünyasında türkleri birleştirmektir. ama senin yalan dolan la yine türklerin online oyunlarda devamlı kavga ettikleri laflarını doğru çıkarıyorsun yaptığın çok ayıp ve sana hiç yakışmıyor yaşına falan abi .

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ocak 2019 14:38
Kurtoglu beğendi
Sayfa 1 / 2